Kam s 1,5 ročným dieťaťom na dovolenku?

paulinka17
28. apr 2018

Ahojte, máte nejaké typy kam na dovolenku? Mne nenapadá nič zaujímavé pre malého (1,5r). SR/zahraničie, to je jedno

hettinka
1. máj 2018

@katrin21 my sme mali pohodaka, rukavniky a koleso a prehral sa. Sli sme v júni do HR, teplo bolo primerane, tých 25-28 stupňov. A do hotela s detským bazénom, pol dňa v mori, pol dňa na bazénoch. Cez obed sme pospali buď len v kočíku alebo má izbe... My sme s ním chodili po Sk od 3 mesiacov, bol zvyknutý.

Ale deti sú rôzne, s niektorými sa fakt nedá v istom veku nikam. Nás mal aj obdobie revania v aute, vtedy sme cesty obmedzili.

haslerka31
1. máj 2018

@sonia1712 a kde presne?dakujem😉

hettinka
1. máj 2018

@katrin21 inak, ak máš take veľké dcéry, tak ste na 1 decko prakticky štyria dospeli, to už musí byt paráda cestovať, prestriedat sa da. My sme boli vždy dvaja s manželom a dalo sa zvládnuť 1-2 deti. Ja mám väčší odstup 5,5 roka, takze vždy bolo z deti len 1 batoľa.

Teraz už chodíme do 2 izieb, decká majú tiež vlastný režim, ale očkom pozerám stále, či sú v poho.

tenerifka
1. máj 2018

Moje dve maldsie sa pri mori narodili a vyrastali( a vyrastaju), preto pre nas ist niekam inam k moru bolo ako byt doma co sa tyka prostredia, nikdy som nestriehla ako policajt, teda zalezalo od veku co sa volnosti tyka. Mam 3 dievcata a vzdy boli kludne a dali si povedat, nikdy nerobili ani ako malicke sceny na verejnych miestach, od malicka chodili s nami do restauracii a celkovo medzi ludi a takisto v skorom veku sme zacali chodit aj mimo nas ostrov, tak boli zvyknute na nove miesta a situacie. Ja ked vidim nejakych rodicov niekde na verejnosti s vyvadzajucim ci neposednym deckom, fakt ich lutujem a verim, ze to nie je ich vina a je to v dietati, ale sa im ani nedivim, ze nejako nemaju chut niekam chodit a musia byt v strehu

babi81
1. máj 2018

@bielamacka3 ja som bola s malou a do polhodky sme vybavili

jaruskatt
1. máj 2018

Odporucam sever Talianska. Caorle, Lignano, Bibione, Lido di Jesolo... teple more, piesocne plaze, pozvolny vstup do mora, male vlny a vela atrakcii pre deticky. Vyhoda aj ze je to pomerne blizko. Cez noc maly prespi v aute a rano ste tam 😉

sissi2183
1. máj 2018

@katrin21 chapem ta ako to myslis, ja mam velmi mrzute dieta, ktore si dorazne presadzuje svoje nazory, ale naopak pre mna je dovolenka alebo predlzeny vikend niekde oddych. Sme na malu (skoro 16mesiacov) dvaja, nemusim varit, upratovat, mame cas len pre seba. Moja zasa miluje vodu a u nas je skor problem dostat ju von. Boli sme s nou aj na lyzovacke, vysli sme lanovkou aj s kocikom k zjazdovke a s muzom sme sa striedali, jeden lyzoval, druhy s malou. V lanovke ani brvou nepohla ako zaujato sledovala okolie. Takze je to mozno aj o uhle pohladu, kazdy ma ten svoj 🙂

sonia1712
2. máj 2018

@haslerka31 ideme do Can picafort 😀

katrin21
2. máj 2018

@hettinka my do dvoch izieb chodíme dávno a baby majunuz svoj život ,na dovolenke... Doma mi s malou pomôžu, ale na dovolenke moc nie... Keď ona spí, oni sa opaluju a ked poobede ideme zas na pláž , oni už z pláže na izbu.. a tak... Postrážili nám ju väčšinou keď sme sli z pláže a chceli sa osprchovať a dať do poriadku, ale počas dňa Max. Chvíľka v Bazéne , alebo keď sme chceli niet v kľude na kávu bez malej... aod... Oni už majú iný režim... Behajú medzi morom a bazénom a wifi na izbe....niekedy sú aj 3hodiny na nafukovacke pri bojkach v mori ďaleko ..... A nemôžem od nich chcieť, aby mali malú na krku na dobrú, je to ich sestra, nie dcéra.. takže ich nechcem moc s ňou zaťažovať..pomáhajú doma s nou, hlavne moja, na dovolenke sa to tak uplne nedarí..

katrin21
2. máj 2018

@hettinka no, aj my sme mali vsetko so sebou, a nic moc.. . plna izba veci nakukovaciek, lodicka, koleso 😃 hracky na plaz... ale vsetko ju bavilo chvilu.. to koleso s dierami na nozicky, v tom bola raz a druhykrat ani za svet, jak keby ju rezali 😃, skusali sme znova a nic..Ako tak vydrzala obcas v clne, ale to sme ju tiez museli zabavat, ze sme jej lovili kamienky a ona ich vyhadzovala, inak by tam nebola 😃, chvilu sa asi 2 dni zahrala na kraji plaze s kamienkami... a inak len behat, utekat..... Co ju bavilo, bol detsky bazenik, to ano, ale tam zas bolo na umretie nam, lebo cele okolo vydlaždene mramorom , pieklo tam jak besne a stale som si musela v sprche macat hlavu, lebo pri bazene je fakt iny upek .... ale ked sme chceli aspon sediet, museli sme sa tam nejako prestriedat 😃....
jo a cisty des bola jedalen.... mala ako dojedla, tak len behat a lietat po celej jedalni, takze jeden musel rychlo nahadzať do seba jedlo a utekat za nou.. aby sa druhy najedol a tak sa striedat.... Usudili sme, ze sice super, ze mas navarene, ale lepsie by nam bolo v nejakom malom domceku , penzione, kde neni velka jedalen, ani velke haly, lebo tam nemozes dieta nechat len tak behat a sediet v klude a sledovat ho len.. musis mu byt stale za patami...
BOli sme na Makarskej v hoteli Dalmacija, akoze super hotel, jedlo vsetko.... ale tie obrovske priestory nas zabijali 😃

a takto vyzerali sestry , ked mali chvilu strazit malu posledny den.. ludia ,my sme sa fakt tesili domov 😃 😃

babi81
2. máj 2018

nasa si to uzivala takze uplne zalezi na dietati

hettinka
2. máj 2018

@katrin21 však jasne, že hlavná starostlivosť je na rodičoch... ale teda super sestry, že sa neobetuju ani občas. My problém nemáme, staršia sa práve venuje mladšiemu tam, lebo nemá nič iné, tak všeličo robia spolu, alebo sme spolu všetci štyria. Doma má kamošky a záujmy.

katrin21
2. máj 2018

@hettinka kde som napísala , že s ňou nie sú? Písala som o dovolenke... Doma mi moja dcera pomáha denno denne, vie sa kompletne postarať, zahrá sa s ňou, ide s ňou von.. nakŕmiť, okupat, co treba..keď sme boli na plese, strážila,teraz ideme na 50tku, tak tiež bude ona strážiť... Manželova s nami nebýva, iba víkendy a to je iné...není tu denno denne...
Ale dovolenka je iná situácia u nás proste.. tam má dvojročné dieťa uplne iny režim ako chcú mať oni... Neviem, prečo by som im mala hodiť dieťa na krk na pol dňa... Nemali by z dovolenky nič.. dcéra je typ dieťaťa, čo neposedi, fakt v horúčave behať není sranda pre nikoho a tá fotka, čo som dala, to bolo fakt vyčerpanie , aj naše , aj ich.. ešte aj večerná prechádzka po promenáde bola beh na vsetky strany...proste o oddychu nemôže byť ani reči...my sme z toho bolinuz všetci nervózni... Už by som naozaj s tam malým dieťaťom nešla, iba s extrémne kludnym, alebo s menším, čo nemôžem v kociku

hettinka
2. máj 2018

ja more milujem, bolo by pre mna utrpenie kvôli dieťaťu neísť k moru, hoci sme aj niektorý rok neboli, nie kvôli dieťaťu, skôr kvôli financiám. A to je staršia tiež veľmi aktivna, mladší je kľudnejší.
Behanie po jedálni mám v živej pamäti. To bolo take, rýchlo najesť a preč. Teraz už posedime aj pri kávičke, ale je to aj o tom, že s deťmi chodíme a učíme ich sa správať v hoteli, časom si zvykli, čo môžu, že sa nebeha, aj si naložiť jedlo.
Tento rok sme už boli na pár dni v Umagu a ešte ideme raz v lete k moru. Keby môžem, tak sa k moru asi odstahujem 😂 možno na dôchodok sa podarí.

hettinka
2. máj 2018

Inak, odkedy chodíme každoročne k moru, nevieme co je chrípka, angína... chodíme len na preventivky. Syn bol teraz po 2 rokoch len kvôli prehliadke, chorý nebol 5 rokov, to mal vtedy kiahne. Doktorka pozerala, že či fakt sme tam vôbec neboli.

katrin21
2. máj 2018

My tiez chodime každý rok a more milujeme... ale na imunitu to až taký vplyv nemá, to by človek tam musel byť aspoň tri týždne, to tvrdia aj odbornici..týždeň je málo...
S prvú som k moru nechodievala, neboli financie ešte, až od jej 6rokov, ale chorá tiež nehýbala ani dovtedy... Takže to bude niekde inde..ale ekzematikom more veľmi pomáha od aspoň dva týždne sú.. napr. Vulcano, viem o psoriatikoch, čo majú po 2t tam pokoj pol roka od ekzemu. Ale to už je iná téma..

katrin21
2. máj 2018

@babi81 piesok robi svoje, preto ideme tento rok urcite do Talianska 🙂 je to lepsie... mala je zlata 🙂

hettinka
3. máj 2018

@katrin21 no nám to na tie 3 a viac týždňov spolu vychádza. Pár dni na jar, v lete chodíme my na 10 dni a ešte berú syna starí rodičia na 8-10 dni. Staršia kedysi chodievala so športovým klubom do HR, teraz idu so školou do Talianska.