**Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová žiada hlavného hygienika SR, aby prehodnotil systém povinnej štátnej karantény** tak, aby bola povinnosť ju absolvovať iba pre ľudí s podozrením na ochorenie COVID-19, ktorí si nedokážu zabezpečiť domácu karanténu. Mnohí ľudia sa totiž kvôli nej boja vrátiť.

luba28
29. apr 2020

Suhlasim,,,,ved ich tam drzia horsie ako väznov,,,,

stanulienkat
29. apr 2020

@luba28 horsie ako vaznov??? Preboha,neprehanaj.

luk25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domca90
29. apr 2020

@luk25 tak presne,ja len dúfam že štátna karanténa sa nezruší....a tá ochrankyňa práv nech sa zobudí 🤦

jarka226
29. apr 2020

Ja súhlasím sú aj taky ako môj manžel, pracuje v Rakúsku vo vinici Sam a býva sám. Manzel je jediný zamestnanec na prácu okolo vinic. Ma teda ešte v restike ale tie sú zavreté takže kontakt s ľuďmi žiaden. Takže je tam kvázi ako v karanténe keďže sa snikim nestýka. On sa skôr boji že keď ho aj do štátnej karantény dajú ze sa nakzi tam nie v práci lebo sa nemá od koho nakaziť. Z domu si vzal zásoby jedna na 2-3 týždne aby nemusel so obchodu. (ano vie variť aj piecť a robí to) Takže by mohli minimálne vinimky robiť...

luba28
29. apr 2020

@stanulienkat ano,,,ktory zahranicny zamestnavatel bude tolerovat tento nezmysel??....vy ste mudre pokial sedite na riti doma,,,,aj tie DSS nakazili ludia z karanteny,,,miesat zdravych s chorymi je ok??...nechat ich na hranici tolko hodin,,,vsetkych spolu prevazat v autobuse je ok??....dat cudzich ludj do jednej izby je ok??...jedlo ako psom nechat na zemi je ok??...splesnene steny,stoly,madrace v izbe je ok??....fuuj,,a prist tu ,kde nikde inde toto nerobia??....je to porusovanie ludskych prav ,,inak by sa dotoho tato pani nemiesala ,,,,platit zato ,ze ta stat niekde umiestni??...to kde sme ???

luba28
29. apr 2020

@luk25
@domca90 a v com su ine opatrovatelky z Viedne,kde bol najvyssi pocet nakazenych a tych mimo Viedne???,ze uz nemusia do karanteny??...nevidite nic,,iba svoje zaujmi a iba seba ....

luk25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luba28
29. apr 2020

@luk25 aku inu ekonomiku,??...su to ludia co chodili a aj chodia domov po skonceni turnusu...to co zarobia minaju tu doma,,,platia ucty,hypoteky,stravu atd ....su von uz dlhu dobu a presne tato nezmyselna karantena ich brzdi...oni nemaju rodiny??..deti,manzelky,manzelov??...ci teraz ked to skonci ,,co urcite neskonci nepridu vobec??...

marselinm
29. apr 2020

Presne nech ju zrušia, neznášam ked si niekto súdi druhých, ze majú byt tam kde zarábajú, tí ľudia nevidia nic len seba, ked sedia doma na riti. Ale ze tí ľudia boli donútený ísť von, pretože tu práca nebola a nemohli rodinu nechať hladovať. Vždy to tak bolo, ze ľudia chodili za hranice za zárobkami. Nie je to len tato doba. Aj ľudia zo zahraničia robia na Slovensku, to nikoho nezaujíma. Vždy to tak bolo aj bude. A ako viete, ze vsetci co pridu zo zahraničia sú nakazení?? Mam známu co sa nakazila v statnej karanténe. A este si to musia platiť. Ked sa starajú o ciganov nech sa starajú aj o tých co tam isli proti svojej voli. Najlepsie zatvoriť a nechať ich tam nech sa starajú... To uz nikoho nezaujíma. Najlepsie hádzať ľudí do jedného vreca.

lussyl5
29. apr 2020

@luk25 Na tú štátnu karanténu sú ohlasy ozaj rôzne asi to záleží od zariadenia,inak škoda že nezapojili do toho aj viac súkromných hotelov, myslím že ak by bola možnosť prilatiť si primeranú cenu za samostatnú izbu či vyšší štandard (napr.namiesto stanovených 13 by sa za vyšší štandard platilo 25 až 30 eur) časť repatriantov by to aj využila.Tak by mali hotelieri aspoň niečo a kto chcel, mal by možnosť lepšieho ubytovania.Vracia sa tak veľa ľudí aj preto že v marci a apríli končia sezóny lyžiarske strediská a teraz sa vracia veľa takých ktorí boli v práci na zimnú sezónu.Kto robí na turnusy tak beriem že sa nevie tak rýchlo na novo ubytovať a hľadať brigády keď je všetko pozatvárané.A že podporujú cudziu ekonomiku?Veď nosia peniaze domov na SK a míňajú ich tu.Ver tomu že každý kto robí za hranicami by sto krát radšej pracoval doma nikam sa netrepal ak by mal doma prácu aj možnosť slušne z tej práce vyžiť.Tí ľudia nešli za hranice z rozmaru ale aby mali z čoho žiť.A áno keď korona prejde tak mnohí, hlavne takí čo robia na turnusy pôjdu zase za hranice,ale čo majú podľa teba robiť? Ísť na úrad práce aby nepodporovali cudziu ekonomiku?Ja som v 2014 začala pracovať ako opatrovateľka v AT.Nedalo sa ináč ak som chcela nejako vyžiť ,minimálka bola 300 eur,400 eur "trochu lepší plat". Teraz už robím na SK vo fabrike a teraz v roku 2020 zarobím to isté čo som mala ako opatrovateľka,ale nie každý kto robí v cudzine má možnosť zamestnať sa doma tak netreba na nich krivo pozerať len pre to že nenašli slušnú prácu doma.

kikaneu
29. apr 2020

Presne tak, ja som svojho manzela nevidela uz 10 tyzdnov a nejde domov kvoli statnej karantene 😑 ja to prezijem, tazko mi je kvoli detom, uz im je veeeelmi dlho.....a siel do zahranicia, aby sme mohli dokoncit dom, tento rok by to malo vyjst....

luba28
29. apr 2020

@kikaneu aj moj ...😢

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre