Ako dlho nechať dieťa na prsníku, nespustilo sa mi mlieko

majuska4401
4. jún 2019

Zdravim,v nedelu som rodila,je utorok a stale nemam ani naznak mlieka,prsia makke uplne a dokonca nevidim ani to zlte medzivko aby som mala,babatko saje o dusu lebo je hladne len neviem ako dlho nechavat babatko na prsniku ked mu stamadial nejde este nic,saje potom silno a boli to a nechce sa odlepit od prsnika

baklik
8. jún 2019

Rodila som cisarskym, mlieko nikde, tak mi tusim na 3.ci 4.den pichli oxytocin. Trochu to pomohlo... mne vsak najviac pomohla senovka a benedikt v tabletkach, ale aj tak nebol syn nikdy plne kojeny, stale sme museli dokrmovat UM a nakoniec po 2 mes.s kojenim prestali, nakolko sa zacal odtahovat... :-/

majuska4401
autor
9. jún 2019

Ahojte dievcata,dakujem vam krasne za vsetky rady a podporu,ste zlate,mliecko sa rozbehlo ako som prisla domov,mliecko kupene ak by nahodou ale este sme nepouzili,stym kojenim to zatial nieje ruzove moc,nevieme si najst system,lebo cez den pije aj kazdu hodinu niekedy aj viac a teraz bola taka noc co spal 3 hodiny vkuse a nevedela som ho nijak zobudit,a fak som skusala hocico,prsia naliate bolave,ked som ho dostala konecne aspon na jedno asi sa mu spustalo rychlo lebo sa dusil zo dva tri razy,samozrejme pocical jednu a zaspal zase,s sruhou som nevedela co tak som trochu odsala ale potom mi uz neslo,neviem co v takych pripadoch treba robit,aj s prisatim uz to nieje take ako v porodnici,dost bojujeme cez den lebo sa mu veru nechce moc prisat,od prsnika sa odtahuje a nesaje dlho,na prsniku je max 10 minut,niekedy 5,aj ked ho donutim na nom ostat, citim ze nesaje ,neviem ci cez den sa mi zas nestiha tak rychlo tvorit a v noci zase kedze nepije tak sa mi naleju alebo neviem uz

inulienka29
9. jún 2019

@majuska4401 zavolaj si laktacnu poradkyňu a budeš vedieť ako ďalej 🙂 treba vidieť prisatie a pitie na prsníku....

vparisova
9. jún 2019

@majuska4401 moje baby tiež nemali ani 3 kilá.ked som ich prikladala,nevládali sať,mali žltačku,boli slabé. Tiež sa mi nechcelo spustiť mlieko, mohla som to vzdať ale nevzdala som to staršiu som dokrmovala Hippkou až do 3 mesiacov - striedala som kojenie a umelé mlieko, každé 3hodiny som kojila ale pozor, ozaj len 15 minút aby si si nezničila bradavky!! ..a potom som ju kojila skoro do roka. Tak len trpezlivosť a kľud, psychika tiež urobí veľa.🤗

vparisova
9. jún 2019

@majuska4401 aha, až teraz čítam príspevok že už máš mlieko, no, možno keď sa odťahuje a ak neplače, tak jednoducho nie je hladné. A v noci sa viac tvorí mlieko ako cez deň. Možno budeš mať aj mokré pyžamo od mlieka, ale to časom prestane tak moc vytekať.

nikusiak9
9. jún 2019

@majuska4401 ak sa odtahuje s placom nesaje efektivne a pravdepodobne treba strihnut uzdicky a cvicit s nimi

tiimka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majuska4401
autor
9. jún 2019

Dakujem vam baby ozaj,este sa chcem opytat,ako zistim ci mi vytahalo cely prsnik,alebo este nechal mliecko,btv ked necha mlieko v prsniku este, tak nevadi to?nezapali sa mi?ked sa mi nalieva nove trebars?ze mi tam ostane este ,,to stare,, ?

tiimka
9. jún 2019

@majuska4401 pokial dietatko papa a ked dopapa a je spokojne, aj tak moze este ostat mliecko v prsniku, ja som to tak mala stale, aspon som vedela ze ho mam dostatok. Takze nemusi ti vytiahnut cely prsnik, ale dietatko aj tak moze byt napapane dosytosti. Mlieko v prsniku nezostarne. Zapalit sa moze bez ohladu na to ci babatko vysalo vsetko mlieko alebo nie. Prsnik sa zapali ak sa ti tvori vela mlieka a babatko tolko nepotrebuje spapat, pocitis to na tvrdych, bolestivych, citlivych prsiach na dotyk, bradavky su plochsie, niekedy sa urobia akoby take hrudky v prsniku a tie bolia najviac, vtedy je dobra odsavacka, ak babatko nie je este hladne a nechce ti sat. Niekedy nadbytocne mliecko vytecie, mokre tricko je z toho, na to su dobre take tampony do podprsenky, hlavne ked ides von, na navstevu a podobne. Ak by si mala pocit ze mas malo mlieka tak treba zvysit prijem tekutin a polievok, nehladovat.

tiimka
9. jún 2019

inak ked som ja odstavila malu (uz bola velka) od kojenia, znizovala som jej davky, menej a menej prikladala az nakoniec ostalo len jedno vecerne kojenie. A ked som zrusila aj to (u nas vsetko prebehlo bez placu 🙂 ) tak este som mala mliecko a nemala som ziaden problem zo "starym mliekom" pretoze to mlieko sa same vstrebalo, takze telo si takto poradilo.

annamivo
9. jún 2019

@majuska4401 ahoj mne sa pri synovi pustilo mlieko na 6den a pri dcére na 4, pripadať Max 20minut, bolesť prejde časom, treba si tiež sledovať či je dobré prisaty. Podstatné je tiež veľa tekutín, u mňa zabralo vinea biela, čaj so senovkou gréckou. A hlavne kľud a pohoda. Mlieko je aj v hlave.

majuska4401
autor
9. jún 2019

Dievcata,este otazocka,mali ste nejak nastaveny rezim s babatkom v kojeni?trebars za dve hodinky z jedneho prsnika a za dve z druheho? Mohlo by to byt tak v poriadku?ze si aj prsia zvyknu na nejaky rezim

tominko2612
9. jún 2019

@majuska4401 mne sa narodila dcera 2700 gramov, videla som ju az 30 hodin po porode a mlieko sa mi spustilo az neskor. Prvych 12 dni som krmila len umelym mliekom a potom sme presli na prsnik uplne. Mala pribrala za 5 tyzdnov 2 kila, takze dobehla aj deti s vyssou porodnou vahou.

schoki
9. jún 2019

@majuska4401 Snazila som sa pri jednom kojeni striedat prsniky.Aj som si sledovala cas,ale ked to bolo dlhsie a alebo kratsie nechala som to tak.Ono sa to casom same upravilo,ze pytal kazde 2-3 hodiny.A tiez ked bolo teplo,pytal viac.V noci som ho nebudila na kojenie.To som bola rada,ked spal dlhsie.A dlzka kojenia bola od 5 do 20 minut.
Ved aj my nejeme rovnako.Raz nam chuti viac,raz menej.Obed je zväcsa vecia porcia ako vecer...
Dolezite je najst system,co vyhovuje vam.Tiez som si pytala rady.Vyskula a vybrala podla nasich potrieb.

vydrusa
9. jún 2019

Takto na zaciatku netreba nejake specialbe rezimy nastavovat,koj tak ako si to ziada dieta.Kludne ked z jedneho dopije skusit dat yned aj druhy ci este nechce.Ak nechce tak z druheho dat az na dalsie kojenie.Par dni budes mat prsia naliate kym sa tvorba neustali,tym sme si presli vsetky V noci som nikdy nasilu nebudila - teraz neviem aku silnu zltacku mate ale zas tak hrozne to byt nemoze ked vas pustili domov. Ak mas prsia moc naliate tak nahriat ( trebars teplou vodou v sprche) a rucne odstriekat len tak aby sa ti.ulavilo.Dlzka kojenia moze byt kludne 5 minut, napit sa stihnu az az.Aj im potom uz moze vadit ze stale mlieko tecie, sym sa vyslovene zhnusene odtrha,az ho natahuje ked uz ma dost .Urcite budete zo zaciatku chodit k doktorke na vazenie castejsie ked je to.prve dieta tak budes mat kontrolu ze pribera, uz sa potom clovek viac hodi do kludu

vinetuu
9. jún 2019

@majuska4401 Neviem ktory den si po porode, ale oni sa lenju az tak 3 den a aj neskor ako u koho a ked sa stresujes tak to ide este neskor ... takze bud v klude, mliecko ist mas, je to priroda, kamoska kojila aj nevlastne dieta, ktore neporodila, stale si prikladala babo a miecko sa zacalo produkovat, ak mas pocit a strah, ze malo male pije, tak si daj doniest z mliecnej banky mrazene materske mliecko a ked male prilozis, tak po prikrm po hadicke, ak mas pocit ze male ja hladne ... to by ti najlepsie priamo dula ukazala ... Glukozu jej nedavaj!!! tym by si jej uskodila ... a odstavacku pouzivaj ked nekojis malu tak odsavaj a ono to nabehne tomu ver, niekom urychlejsie, niekomu tazsie ale pride do .... drzim palce

bagre
9. jún 2019

@majuska4401 vyzerá to že ste sa rozbehli, teším sa 🙂 nikdy nevytiahne všetko mlieko, ono sa stále tvorí.. čiže ak by papal z jedného prsníka, dáš na druhý a potom zase vrátiš na prvý, tak zase niečo bude - málo, ale bude. A teda sa nič nezapáli, iba v prípade, že sa rozkojíte a potom zrazu by si ho odstavila. čo sa týka režimu - to je asi rôzne, sú maminky ktoré si striedali prsia a vpohode, a potom také ako ja, čo dávali hore dole kým tam niečo bolo... dôležité je že je bábo najedené a spokojné 🙂

dada125
10. jún 2019

To ze tieklo rychlo som mala aj ja. Tuším som to robila tak, ze som zacala tym, co som predtym skončila, aby sa mi nezadusil alebo som sa nahla dozadu, aby mlieko tak rychlo netieklo. Akoby na mne ležal

mamamima
10. jún 2019

Ahoj, mne nabehlo po porode az na 10 tyden, prvu som kojila vyse roka, tak som strasne chcela aj druhu, vela som prikladala, pila vela vody, polievky, meltu, homeopatika , malej davala lyzickou ci striekackou UM a na 10 ty den som videla v kútikoch ust mliecko. Najkrajsi pocit na svete, kojila som 2 roky 🙂