Ako odstaviť 11 mesačného od nočného kojenia?

llia
16. feb 2012

Ahojte maminy, chcem sa opýtať, ako ste odstavovali svoje deti od nočného kojenia, môj krpec má 11mesiacov a budí sa 3-4 krát za noc, čítala som, že už nemusí byť kojený v noci, mal by vydržať do rána, je to už len zvyk. Trochu sa toho bojím, lebo keď sa zobudí, spustí hrozný rev, až kým ho nezačnem kojiť. Ďakujem za odpovede.

majka1981
19. feb 2012

@aliza
toto je tvoj nazor a nikto Ti ho nezoberie.
ale na co musim reagovat je toto: "Ja si skor myslim, ze si to len nase matky takto vytvorili, tieto teorie, kedze ako jedine vo svete su 3 roky na materskej a tak maju potrebu byt aspon takto dolezite, kedze sa nemozu inde realizovat."
toto ma vyslovene urazilo! ja pracujem od kedy ma syn 10 mesiacov, mam na to svoje dovody ktore opisovat nebudem... neviem ako si na to mohla prist, ze kojenie a taketo teorie davaju len matky ktore su na materskej 3 roky.

aliza
19. feb 2012

@majka1981 pretoze inde zo seba nerobia supermatky za to, ze koja. A reagovala som na link, ktory tu dali a na prispevky v nom, takto vytrhnute z kontextu to naozaj znie urazajuco a to som nemala v umysle. taky tlak, ako je u nas vyvijany matkami na matky, aby kojili, nikde inde nie je. Ja tu osobne nepoznam ani jednu maminku, ktora by kojila a nikdy by ma ani nenapadlo povazovat tie deti za nejake chudata, ktore budu cely zivot trpiet len kvoli tomu, ze neboli kojene. A v takom duchu boli tie prispevky a preto som napisala to, co si ty citovala lebo inak nechapem, preco to tak vsetky matky bytostne zaujima, ze ktora koji a ako dlho a ktora nekoji a preco a ci naozaj to bol dovod na odstavenie, ci to len nebola pohodlnost matky a bla bla...a kedze inde zeny naozaj odchadzaju do prace od niekolkomesacnych babatiek, tak dlhodobe kojenie neprichadza do uvahy. Ja tym nechcem vyzdvihovat kratku matersku, tiez som uz 7.rok doma, len tuto sa do teba nikto nestara, nikto sa neobhana studiami a nikto ti nehovori, ze tvoje dieta bude dusevny chudak, ak nebude kojene, nosene, ak sa s nim nebudes nonstop hrat a atd. proste ked tu citam tie temy a ked citam, ake su zeny po tych rokoch doma frustrovane, nenaplnene, nikym nedocene, tak ma proste napadla ta myslienka, ze aspon takto maju pocit uzitocnosti a najlepsie je sa ohanat aj studiami, aby to nahodou niekto nespochybnil. Inak si neviem vysvetlit tu potrebu nadradovat vlastne konanie nad konanie druhych matiek. Tu som sa s tym nestretla a zijem tu uz 5 rokov.

vicsstef
20. feb 2012

z mojej skusenosti ti poviem, ze od nocneho kojenia som upustila az po tom ako som vysadila denne kojenie. ked si pytala cez den cicik, tak som jej povedala jednoducho NIE a vedela, ze ho nedostane. ked si odvykla od denneho kojenia, tak som rovnaky postup zvolila aj v noci a bolo to bezproblemove. samozrejme bola z toho nestastna, ale lahla som si s nou a hladkala som ju kym vzlykala. toto sa opakovalo asi 3noci a odvtedy svaty pokoj 😀 odstavila som ju v 14m

sam262
6. júl 2014

ahojte vidim, ze tema je starsieho data, ale predsa skusim... maly ma 11 mes. a celu noc je na prsniku, chcela by som ho tohto zvyku zbavit... skusam to tyzden, kazdu noc sa budi v rovnakom case, musim ho zobrat na ruky, pokolisat, a on zaspi. prve prebudenie trva kratsie, o necelu hodinku je opät hore, to uz dlhsie place, kolisem ho prestane, spinka. budi sa takto priblizne kazdych 45min. - hodinu. väcsinou nadranom uz nevladzem ho hojdat na rukach a "odpadnem" do postele aj s nim na prsniku... tym asi cela moja snaha pada... a sme tam, kde sme boli. spinka s nami v posteli, no dala som ho uz aj do postielky, aby to mliecko "necitil" a mam pocit, ze spi resp. budi sa uplne rovnako, pri nas, ci v postielke... jednu noc som skusila nebrat ho na ruky a bol 3 hodiny hore... nezaspal uz naspät, aj ked neplakal no lezal a hral sa. inak cely den velmi malo papa, tak ja si myslim, ze to moze byt aj hlad, no vravia mi, ze ked mu nedam pit tolko v noci, nauci sa jest cez den. som z toho jelen. niekto poradi? 🙂

p3tra11
6. júl 2014

@sam262 Ja som oducala takto: presunula som ho do postielky, aby spinkal sám... keď sa zobudil v noci, povedala som, že cica nieje a ponúkla som mu vodicku. .napil sa hltik a spal ďalej...
Skus, nech k nemu vstáva v noci manžel, aj to niekedy pomôže..

jana_eyre
6. júl 2014

@sam262 moj prvy syn sa budil v noci dovtedy, kym bol kojeny celkovo /myslim kym som ho neodstavila uplne v 15tichmesiacoch/ takze iba nocne kojenie poradit neviem.. jedine co by mohlo pomoct je, ponuknut vodu, to by ho mohlo ukludnit.. ked som prveho odstavila, tak zaspaval s flasou umeleho mlieka a ak sa vnoci zobudil, tak dostal vodicku.. potom preslo aj to a spaval pekne celu noc.. len teraz cez leto sa budi na vodu znovu, to uz je ale naozaj smad, nie len zvyk.. a k tomu papaniu.. viac sa rozpapa podla mna az po roku - u nas to tak bolo.. tiez nebol bohvieaky jedak, ale po 12tich mesiacoch sa to zlepsilo, podla mna to nie je nocnym kojenim..