Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

saska.t
27. aug 2010

@jasminet do roka urcite nie, obsahuje vela draslika a je nizkotucna, ale ma zive kultury a to je jej plus, po roku by som v nej az taky velky problem nevidela 😉 ja sama pijem akurat tie drinky activia ale malej obcas dam ale ona nie je moc jogurtova, samozrejme zvolenske jogurty su fajn a ked som na SK tak ich rada kupim malej, holandia je podla mna velmi kysla a malej nikdy nechutila a mne tiez nie napriek tomu ze patri ku kvalitnym jogurtom su to dobre znacky smotanove, plnotucne so ziv. kulturami, ale nie kazdemu chutia, kazdopadne activia urcite raz za cas neuskodi 😉

jasminet
27. aug 2010

@saska.t moja prave holandiu miluje. zacinali sme zvolenskym, dlho ju drzal, aj neochuteny, aj s vyzivou, potom ale z neho troska vrackala. tak sme dali holandiu a super, ide sa za nim utlct a zje celu 200g + vyziva 😅 😀 teraz striedame tieto dva...pripadne ten z billy-nase bio ci ako sa vola, aj ked je strasne tekuty, tak ho mala slamkou pije 😀
activie mne osobne nikdy nechutili a ta biela sladka - bleee. a acidko, to hej, to mozeme cela rodina...

lenka1smejka
27. aug 2010

Nam sa pacia aj activia tie napoje jahoda a kiwi

liki205
27. aug 2010

No tak dík za rady, s tou activiou ste ma teraz zmiatli lebo naša doktorka povedala že možme ☹ no a ešte ma zaujíma ako je to s bravočvým masom, hovadzím masom, šunkou a párkami to sa može?

saska.t
28. aug 2010

@liki205 vsetko mozes, ale s tymi parka mi by som este pockala, je to dost velky humus ☹ a activiu tiez mozte len by som ju menila aj s inymi znackami 😉

carodejnica
28. aug 2010

Ahojte, chcela by som sa spýtať na dve veci. Viem, že huby ešte nemôžu, ale šťavu z húb, čo myslíte? Napríklad ak urobím kuracie prsia na prírodno so šampiňónmi a malej dám len mäso, ryžu a šťavu? A ešte by ma zaujímalo, odkedy sa môže dávať bryndza, už mi minule vynukovali halušky s bryndzou kdesi na návšteve, ale moc sa mi to nezdá... 😒 Ja inak už dávam malej všetko to, čo jeme aj my (mäso, ryžu, cestoviny, zeleninu atď.), akurát toľko nesolím a nekorením (my si dochutíme na tanieri).

egyptanka
28. aug 2010

@carodejnica sampinony by som kludne dala, ono je rozdiel hrib a hrib ... volne rastuce hriby v lese vsiakuju do seba olovo a sajrajt zo zeme, ale sampiony co su v plechovkach a co sa predavaju na trhoch su pestovane pod prisnym dohladom na farmach, kde nie je mozne, aby nasavali tieto negativne zlozky.

Kedze moja nie je bohvie aky jedak tak jej davam vsetko (samozrejme nie sladkosti, korenene a vyprazane) a hladam nieco na nieco co sa chyti.
Na ochutenie pouzivam bujon Natur.

egyptanka
28. aug 2010

@liki205 hovadzie davaj, je to cervene masko a velka zasobaren zeleza, bravcove by som kludne raz za cas dala, napriklad take bravcove kare je pekne masko, sunku uz davam, ale len naozaj kvalitnu morcaciu alebo kuraciu.
Parky nie ... obsahuju vsetok ten nespotrebovany humus co ostal v masiarstve ... takze parky len okolo masa len presli.

saska.t
28. aug 2010

@carodejnica stavu zi samp. by som dala bez problemov ale hriby samo o sebe a je jedno ci su pestovane alebo volne v prirode rastuce su tazke na zaludok a aj preto by sa im male deti mali vyhybat 😉
co sa tyka bryndze, mozes kludne dat akurat je dost slana, takze by som ju riedila mliekom alebo smotanou 😉

liki205
28. aug 2010

Takže može také ročné bábo aj halušky bryndzové? Dajte mi nejaké také jednoduché typy čo by som tak mohla malej navariť pre začiatok prosíííím 🙂

rebecca2006
29. aug 2010

ahoj baby
mám 13 mes chlapčeka, a veĺmi mi nechce papkať. Nikdy nebol veľmi dobrý jedák, ale teraz odmieta akýkoľvek obedík okrem suchých cestovín, okrem toho má ešte rád syrček do ruky a šalátovú uhorku.... A tým som skončila. Na raňajky dostáva chlebík s malom alebo syrčekom, syrček Kidoboo do ruky- ale zje len trošičku, a pár lyžiiek jogurtu, pudingu alebo Pribináčika, na desiatu aolovrat je čerstvé ovocie- do ruky- akékoľvek na večeru máme kašu. Problémom je obed, ktorý úplne odmieta. Nechce byť kŕmený lyžičkomu, chce si sám dávať jedlo do pusy rukami- taký "finger eater". Neviete mi poradiť, čo by som mu mohla skúsiť dať jesť? Už týždeˇm máme len cestoviny, tie mu veľmi chutia, ostatné jedlo mi odmieta úplne. Skúsila som varenú aj dusenú zeleninku na kúsky, masko aj zemačiky- nechce nič.... Vďaka

lily1983
29. aug 2010

ahoj rebecca. ja mam doma jednu Rebeccu, a tiez mi nechce jest. uz asi mesiac, alebo už aj vyše mesiaca mi neobedujeme nic, ako zeleninovo maskovu polievku.so sližikmi. nic ine nechce, a ako ty pises, este tie suche cestoviny, sliže najradšej,syr do ruky, mrkvu, a na veceru ma jogurty, dva, no v poslednych par dnoch len jeden, lebo tu su ine jogurty, my sme sa pristahovali domov na slovensko len pred dvoma dnami z irska.a ryžu tiez lubi, ale ked som jej urobila ryžu, tak ju nechcela, ale zajtra to bude mať, zase musim vyskušat. nechela nic, skušala som na bielo, červeno, zeleno, a nič 😢 ale musim len skušať, a hadam sa raz podá 😠

rebecca2006
30. aug 2010

no dnes som s nim bola u pediatra a mame prist zajtra na krvný obraz a hladinu železa... Tak uvidíme. Nebol samozrejme nadšený, že mäso sme dva týždne ani nevideli... Ale co už. Idem mu skúsiť podusiť kuriatko, možno niečo zje... Oujeje ☹

majuska29
30. aug 2010

ahojte, mam na vas jednu otazocku. kolko mliecka vypiju vase deticky? nas drobcek dostava mliecko rano ked sa zobudi 180ml a potom este pred spanim. samozrejme ze medzitym ma ranajky, desiatu, obed a olovrant.
aky mate rozvrh jedla za den Vy?

jasminet
30. aug 2010

@majuska29 nasa ma ranajky (vacsinou kasa zo 120ml mlieka alebo chleba, rozok, vianocka s maslom), obed, olovrant (vacsinou jogurt 150-200g alebo vyziva, ovocie, kasa ak nemala rano) a pred spanim mlieko bebu (cca 260ml). mala nedesiatuje. sem tam si medzi jedlom vypyta chrumku ryzovu alebo pohankovu.

egyptanka
30. aug 2010

@majuska29 u nas je to momentalne takto .... rano 7-8 da tak 250 ml UM, potom jej nakrajam chlebik s niecim alee zje tak mozno tretinku chlebika alebo rohlika (niekedy ani to nie), okolo 10-11 jogurt, milacik, vyziva alebo troska polievky a nejaku tu chrumku alebo spaldovu tycinku, o 12 ide spat, obed okolo 14,30-15, vecera okolo 17,30-18 a to davam to co nemala cez den (ak mala doobeda jogurt tak dam vyzivu, alebo ovsene vlocky s jablkom a tvarohom, ryzove vlocky s bananom, chlebik alebo rohlik ... proste to co pride pod ruku) a okolo 19 UM to vypije tak 180-200 ml UM.

janzurka
30. aug 2010

Nas je velmi miecny muzik 😒 . Rano si da mliecko 250 ml, a trochu pribinacika (detske jogurty alebo pudingy mu nechutia). Obed opat mliecko a max. 3 lyzicky maska s prilohou, olovrant pistoty, rozhlik s maslom a vecera opat mliecko 😒 . Hovorili sme to lekarke, ze normalnu stravu nechce, keby bolo na nom, tak by iba pil mlieko, ale nejako to neriesila... 😒

liki205
30. aug 2010

Egyptanka a aký tvaroh zvykneš dávať? a čistý či s niečim zmiešať?

missy97231
30. aug 2010

@janzurka aj nas davidko je mliecny 😖 tiez mam problem do neho dostat nieco ine nez mlieko... pije aj cez den, pred spanim... a tiez to neriesim,,, tak aspon viem, ze aspon nieco "zjedol" a v noci sa budi a vypije aj 330ml za noc... 😕

janzurka
30. aug 2010

missy97231, u nas to iste, tak fajn, ze v tom nie sme sami 😉 .

egyptanka
30. aug 2010

@liki205 obycko plnotucny tvaroh, ale nie vela, uvarim ovsene vlocky s jednym nastruhanym jablckom a troskou mletej skorice vo vode a ked to ma taku kasovitu hmotu, odstavim necham trocha vychladnut a dam tam lyzicu ci dve tvarohu.

bobocka
30. aug 2010

maminky,necitala som to tu cele,ale chcela som sa vas opytat.aky mate nazor na zavadzanie kravskeho mlieka ?po roku ok,ci pockat do 3 rokov ? ja osobne do 3 rokov isto cakat nebudem,no ani den po prvych narodeninach malemu mliecko nedam. 🙂 pokial prospieva a je jogurty (zvolensky biely,hollandia,nase bio biely),na chlebik mu natieram.,nase bio maslo a dala som mu uz aj lucinu smotanovu...mliecko mu isto este nie je treba.len by ma zaujimal vas nazor na to.dakujem 🙂 a etse daco.ak ste uz za,tak ake?krabicove kupenske,ci to z automatov?

egyptanka
30. aug 2010

@bobocka ja som kojila do 14 mesiacov, potom sa mala odstavila, ale UM nechcela tak som jej davala jogurty a kase z UM (tie zjedla), aby mala dostatok mliecnych vyrobkov, po mesiaci nukania UM zacala pit ... fakt som vyskusala vsetky mozne na trhu.
Kravske plnotucne mlieko pouzivam na varenie ... do zemiakovej kase, privarkov, mliecnych polievok atd. Na pitie pije UM.

Moj nazor je taky, ze UM je obohatene o vitaminy a ine prospesne zlozky (co kravske nie je), tak ho budem davat minimalne do 2 rokoch a potom skusim dat kravske, ak nebude chciet budem pokracovat nadalej v UM.
Samozrejme, ze uz ochutnala na pitie aj kravske ked som ho pila ja, ale to bol jeden dva glgy 🙂

bobocka
30. aug 2010

@egyptanka ja maleho tiez kojim a planujem do dvoch rokov ak sa podari.ja mlieko pijem bezne (len krabicove.automatove som nikdy nemala,neprisla som tomu "na chut").takze cez moje mliecko sa to uz k malemu dostalo.ja velmi za um niesom.malmu som davala jednu flasku nutrilonu ha do jeho 5 mesiaca(myslela som si,ze je to pre neho dobre) a teraz by som sa za to najradsej vyfackala.vobec mu to nebolo treba.u teba je to ine,ty si zacala s um po tom ako sa ti malicka odstavila.ak sa aj mne misko odstavi(dufam,ze nie nejak skoro este),tak potom budem riesit ze co dalej.bude zalezat od toho kedy to bude.ale ak okolo dvoch rokov,tak ako chcem,tak prejdeme rovno na kravske.podla mna tie reci,ze detom sa ma dat kravske mliecko az po 3 roku je len tah vyrobcov um.pediatri su v tom ovela benevolentnejsi.pozerala som relaciu v tv a tam vraveli,ze kludne aj po roku.to mne pride byt zas skoro,takze ja si volim zlatu strednu cestu. 😉

missy97231
30. aug 2010

@bobocka myslim, ze kazdy ma iny nazor na kravske mlieko 🙂 ja som maleho kojila 8mesiacov, a asi od 10tich som presla na kravske mlieko. a malemu chuti. UM mi odmieta 😒

bobocka
30. aug 2010

@missy97231 vazne a v pohode je? bez reakcie? tak to si vyhrala!!!! parada 🙂 ja akoze vobec nie som proti zavedeniu kravskeho mlieka skor,ale v nasom pripade nie je dovod ked stale kojim a misko papa jogurty aj maslo aj lucinu.takze az ked prestanem kojit to budem riesit.ale tvoj pripad mi mozno doda odvahu dat kravske aj trochu skor 😉 teraz to fakt riesit nemusim,len si robim taky mini prieskum. 🙂

missy97231
30. aug 2010

@bobocka bez reakcie 😉 akurat,, po horuckach a antibiotikach mi zacal odmietat stravu tuhu, tak mliecko pije dost casto teraz... takze menime plienky castejsie 😀 na nocnik sa este nechyta 🙂 ale inak pohodicka... tiez som to neriesila pokial som kojila, ale v 9mes. maly ma uz nechcel,,, tak som to skusila a je to OK 🙂

bobocka
30. aug 2010

@missy97231 aaa to nevadi.po ockovani byva reakcia par dni.on sa ti zas rozpapka 😉.hlavne,ze mu prospieva. 😉 my uz nocnikujeme a celkom uspesne,az sa mi to nezda.iba som maleho skusila nan posadit (asi pred 2 tyzdnami) aby som ho pomaly na to ucila,nech sa neboji a tak a on sa hned vykaka,pochvalila som ho a zo srandy som skusila znova a vvyslo.odvtedy ho davam na nocnik 3-4x denne.a vzdy mi tamm nieco necha 😀 .je tam max 5 min aby pochopil,ze je to na uradovanie 😀 a zatial ok.este je malicky,ja to neberiem tak,ze uz mi zvlada nocnik,ale zatial je to ok. 😉

missy97231
30. aug 2010

@bobocka tak to ste dobri s nocnikom 😉 my akosi nemame cas na nocnik... rano ked sa zobudi ma v plienke, takze z toho nic, a potom vacsinu casu travime vonku, takze na nocnik si nespomeniem... tak vidim,,, ze sme pozadu a mali by sme zacat viac aktivnejsie vyuzivat 😉

bobocka
30. aug 2010

@missy97231 cosi ,ziadne pozadu.deticky si uvedomuju vykonavanie potreby medzi 18-24 mesiacom.este mate cas.ja som to fakt len chcela skusit a zatial to ide,no zas keby mi do 5 min nic nespravil,tak ho tam nebudem polhodinu drzat 😀 .no len co miska na nocnik polozim,tak zatne pasticky a tlaci 😀 .mozno to fak pochopil 😀 ale este je skoro sa tesit,este sme len zacali.ale ty fakt malickeho do toho hnat nemusis.mate kopec casu.ja chcem nocnikovat do jari a buduce leto, ked pekne bude, skusime fungovat bez plienky.necham ho doma s holou ritulou behat a budem mlacky utierat a hovienka zbierat 😀