Chudnem kvôly dojčeniu. Čo mám robiť?

ritaklea
23. aug 2007

ahojte - svoju dcerku kojim uz 5 a pol mesiaca a chcela by som este aspon do dvoch rokov ale ked som sa dnes zbadala na fotke a lepsie si prezrela telo, skoro som odpadla. bola som si vedoma ze chudnem podla vahy (uz som pod vahou, co bola pred tehotenstvom) ale ze az tak...

zacinam uvazovat, ze by som musela prestat kojit, ale to by som veru nechcela.

neviete niekto poradit co mam robit. ☹ ☹ ☹

ritaklea
autor
24. aug 2007

medvediiik, menila by som

inak odveci otazka - kazia sa vam zuby?

bliss
24. aug 2007

Ritaklea, ked ti v lekarni predali vapnik a uzivas ho(viem, ze je dolezity), mozno by ta zaujimala informacia, ze aj od vapnika niektori ludia chudnu (podobne ako z chromu). Tak ti mozem poradit len tolko, nejedz tie vapnikove tablety na noc. To chudnutiu este dopomaha.

ritaklea
autor
24. aug 2007

bliss, proficka...diky za radu...

bliss
24. aug 2007

To hej, vapnik je moj chlebik kazdodenny... 😒

ritaklea
autor
24. aug 2007

v akej forme...???

ritaklea
autor
24. aug 2007

dalsia odveci otazka, ale nemozem najst nic nove o Adamkovi - najmladsi clen konika - neviete co a ako a ako sa vola mamicka na konikovi?

bibinka
24. aug 2007

rita- v ementále je ho najviac.( z potravín)

bliss
24. aug 2007

Denne zjem dva jogury, vypijem pol litra mlieka a k tomu Calibrum Plus - dve tablety a este i vigantol, aby sa to lepsie viazalo na kosti. Mam osteoporozu, preto take sialene mnozstvo.

ritaklea
autor
24. aug 2007

emental emental - cuo to je?

ja som zas pocula o brokolici...

ritaklea
autor
24. aug 2007

calibrum Plus - to co je? Ja mam Calibrum Mami...

bliss tak to mozes aj kojit, ci nie?

bliss
24. aug 2007

Emental je syr. Ak sa podla neho volaju nejake tablety - to neviem. Vela vapniku ma aj petrzlen, mak, karfiol a strukoviny.

bliss
24. aug 2007

Sorry, to bol preklep - Caltrate Plus. Konzumujem aj Calibrum mami. Uz sa mi to pletie 😀

benabianca
24. aug 2007

ritaklea-mamicka Adamka je "kili",tiez neviem nic nove,uz mam chaos v tom,kde co je

a zuby sa mi uz nekazia,len mam caste navstevy u zubara kontrolne 😉

soyka
25. aug 2007

tak ako sa Ti dari?
papkate pekne spolu s malou?

ja som sa dnes rano postavila na vahu a mam 2kg navrch?
poslem ti ich? :o))))

dufam, ze sa ti uz dari lepsie...........papa

tinni
25. aug 2007

baby, aj ja mam tento problem, dcerku som plne kojila 6 mesiacov, teraz uz vyse mesiaca prikrmujem, ale moja vaha je stale 47 kg pri vyske 170cm... neviem co mam robit, ja som vzdy mala okolo 55kg, co bolo pri mojej vyske akurat... ale teraz mi vsetci hovoria, ze som strasne chuda a uz to nevyzera dobre... ☹ ani mi nechuti velmi jest, vzdy jem len malu porciu a viac do seba nedostanem... toto som sice mala vzdy, ale nikdy som takto strasne neschudla ako teraz

susanh
25. aug 2007

Ritaklea, ja som kojila 6-7 mesiacov, a pri tom som schudla asi na pôvodnú hmotnosť. Aj keď som prestala kojiť, chudnutie pokračovalo, na moju radosť. Teraz mám o 4 kg menej ako pred otehotnením, cítim sa dobre. Len rodina sa o mňa bojí. Keďže mám chudé hlavne plecia a hrudník, to všetkým bije do očí. Asi nie je veľa žien, ktoré chcú pribrať, naozaj si tak veľmi chudá?

ritaklea
autor
25. aug 2007

tinni, presne moj pripad... strasne vsak? niektore zeny su tak super akurat a stazuju sa - ale ist po ulici ked vsetko na tebe visi (co vyzera ako keby si sa nevedela obliect a absolut neexistuje nic pritazlive na tom) je teda super pocit.. 😢

tinni
25. aug 2007

no presne, ja uz nemam ziadne nohavice obtiahnute 😠

ritaklea
autor
25. aug 2007

no tak to hej... a pripadam si ako nejaky studak co nosi veci po mame... 😀

tinni
25. aug 2007

no ja az tak nie, ale obcas by som si chcela dat nieco obtiahnute 😝 aspon za dzinsy mi este ako tak sedia 😀

ritaklea
autor
25. aug 2007

ja som si kupila rifle pred dvoma mesiacmi - ledva som sa do nich nasukala - a teraz mi padaju.... ☹ ☹ ☹

tinni
25. aug 2007

no ja uz teraz nastastie nechudnem, ale ani nepriberam...

soyka
26. aug 2007

ja som tiez zvykla aerobicovat :o)

ale teraz nechcem riskovat - maly je spekulat a bojim sa,
ze by hned zareagoval strajkom v papani, keby som zacala
cvicit... to som si odskusala pri Lucke aaa to bol iny jedak...

adkag
26. aug 2007

medvedik, mozno je to tym,ze ti rastu svaly,ktore su tazsie ako tuk,preto na vahe nechudnes ale priberas,nie preto zeby sa ti rozrastali tukove bunky 🙂

ja tiez dufam,ze zhodim po porode,ale sak uvidim.chcela by som kojit co najdlshie a civict aerobic,da sa to nejak sklbit? nemyslim kvoli kojeniu casovo ale ci nemozem stratit mliecko alebo tak.samozrejme chcem zacat az po 6-nedeli a uvidim ako budem stihat,mozno si len teraz fandim.

susik77
26. aug 2007

baby ja som v porodnici nechala 9 kil, 9 mi zostalo, som 2 tyzdne pri porode. Plne kojim, snazim sa vecer nejest a vaha vobec nejde dole 😎 ako rychlo ste chudli pri tom kojeni?

wladka
26. aug 2007

susik, to by si nemala riesit.. pekne papkaj, kym kojis, mala ma len tyzden..

ja som v potrodnici nechala 4kila, a domov dovliekla 11kil 😀 .. a pekne to slo dole, prvy mesiac 7, a potom sa to spomalilo..potom som po 5mes bola na povodnej vahe, teraz po roku, podotykam, ze este kojim, som uuuplne dole s vahou.. taku vahu som nemala ani na strednej 😲 ..vzdy som bola plnsia.. ale teraz? ojoj 🙂 ..ale spokojna som..

soyka
26. aug 2007

adka, cvicit mozes a aj sklbit sa to da, len sa moze stat,
ze ti mala zacne odmietat prsnik, lebo mliecko zmeni chut...
to sa mi stalo pri Lucke... takze teraz to uz ani neskusam...

ritaklea
autor
26. aug 2007

susik, ak kojis tak to potom pekne od teba ak vecer nejes... vsak polovicu z dna je noc a to sa ti ma z coho tvorit mliecko? 😒

ritaklea
autor
26. aug 2007

a ze v noci sa najlepsie tvori... hmmm????

hanka274
26. aug 2007

rita, cauko!
tak ja som presne kvoli tomu prestala pred tyzdnom-dvoma kojit...kojila som takmer 16 mesiacov, co je fajn, ale este som trosku chcela...
vzdy som chuda bola ja, ale este k tomu kojenie....
ja vam napisem moje "miery":
moja vaha pred tehu bola 43 kil, mam 163cm tusim, pribrala som v tehot.12 kg, hned som ich mala po porode dolu, dokonca som vazila 41 kil!!! teraz dnes mam tych 43-44, takze kvazy o kilo viac ako pred tehu.....ale citim sa 😝 😔 vobec nie zdravo....ale som! pretoze vzdy odmalicka, a aj teraz cez tehu som mala tabulkove vysledky vsetkych roznych testov....okrem tlaku, ten mam taky nizky, ze mi ho niekedy musia merat na druhy krat, pretoze prvykrat to padlo...nenameral.... 😅 😅
take nieco ako nadzgavat sa sladkostami, nepomaha, navyse zubom urcite nie....jem slaniny kopec, maso, zemiaky, vela mlieka, mliecnych vyr, biele pecivo...samozrejme k tomu aj niekedy tmave, cestoviny, ryzu, salkoooooo po veceroch s burizonami....a potom chodim davat matersku zubarke.... 🙄 🙄 🙄
tiez som zufala...