Ako mám zastaviť chudnutie 6 mesiacov po pôrode?

Zodpovedané
9. feb 2023

Dobrý večer,

mám 6-mesačnú dcérku, ktorú plne dojčím. Počas tehotenstva som pribrala 12 kg. Po dvoch mesiacoch som bola na svojej váhe pred tehotenstvom a odvtedy stále chudnem. Myslím si, že nestíham prijať toľko kalórií, koľko moje telo spotrebuje. Nechcem ďalej chudnúť.

Môžete mi poradiť, čo by som mohla robiť?

Mám užívať nejaké proteíny?

Ako inak zastaviť moje chudnutie?

Ďakujem

Dobrý deň,

chudnutie pri dojčení nespôsobuje samotné dojčenie, ale presne ako píšete nedostatočný príjem kalórií, vyváženosť stravy, výdaj energie. Teda typ metabolizmu aj genetická predispozícia.

Keďže nepoznám Vašu celú anamnézu, bazálny metabolizmus, tak môje odporúčania budú len všeobecné.

Skúste zaradiť nasledovné:

  • 1 PL lyžica oleja - konopný, ľanový, makový, tekvicový,
  • proteín ryžový, hrachový, konopný do stravy,
  • orechové maslá, orechy a semienka,
  • kombinujte v doplnkoch vápnik, horčík, vitamín D,
  • probiotiká a vitamíny B skupiny,
  • na stabilizácu hormónov Gynex kvapky.

Budem rada, keď mi pošlete detailnejšie informácie, aby som Vám mohla lepšie poradiť.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/