Dojčenie verzus nedojčenie

jokerka
22. máj 2016

Ahojte zienky, chcela by som sa s vami poradit, a "vypocut" so vase skusenosti a rady. Mam maleho, skoro 3 tyzdnoveho synceka. Uz od porodu mame problem s mm.. V nemocnici uz bol dokrmovany um lebo ja som mlieko nemala resp. Mala ale velmi malicko. Vela plakal a bol stale hladny aj ked som ho stale prikladala. Boli to velmi vycerpavajuce dni, kazda sestricka mi kazala inak... Nakoniec sme si zvykli kojit cez klobuciky no v poslednych dnoch je aj to katastrofa. Mlieka mam stale menej, on stale place ja som cim dalej tym viac nervozna a vystresovana, co tiez nepomaha. Vobec nespime.. Dnes sme na tom tak ze z 90% sme uz na um. Velmi ma trapi ze nemozem kojit tak ako ostatne zeny, citim sa ako na ... Mama, ktora nedokaze dat svojmu dietatu to co potrebuje. Najviac ked citam ako zeny odsudzuju vsetky nedojciace matky... To je fakt um tak neskutocne zla volba?

monikaparson
10. jún 2016

@sardinka335 ale toto nechápem ako deco nevytiahne, keď máš. Žiadne rýpanie, nič, len ma to teda zaujíma.

jamika27
10. jún 2016

@monikaparson už to sardinka335 popisovala predtým ... a celkom ju aj rozumiem ... ženy, ktoré koja (aj keď mnohé to dosiahli po dlhšom trápení) nikdy nepochopia tie druhé ktoré nekoja (ale nie dobrovoľne).

monikaparson
10. jún 2016

@jamika27 ja nechápem, že dieťa nevytiahlo, ak tam mlieko bolo, nie to, že nekojila.

sardinka335
10. jún 2016

@monikaparson vieš čo mimo ine, ze šialene neznesiem dlhodobu bolest - to som zažila pri 1 dietati a nikdy viac som to uz zažiť nechcela, tak pri 2 dieťati proste nepriberala...v porodnici mi povedali, ze nepribera a ja samozrejme som začala uzkostit, okrem toho teda ze som ,,océdéčkár,, (niečo ako Monk, kto ste pozerali, je to ta ista diagnoza len ma rozne prejavy) tak mi nabehli uzkosti, panika a koniec, uz som to nemohla dostať z hlavy - to je typicke pri obsedantnej poruche, uvolnit sa, ukludnit...proste blok. Pri 3ťom dieťati to iste - nepribera, kazdej jednej dieta na izbe pribralo len moje chudlo...ze ked nezačne priberat tak nepojdeme domov lebo moze byt chora. Chodila som prevažovat ako truba s tým hrkotavym vozikom pred kojenim, po kojeni a sestrička ze ,,vy ste aj kojila,,? Ze ved nič nevypila. Ze neefektivne pije.
A pritom doma som odsavačkou vytiahla aj 50 ml z jedneho prsa a to som naschval malo pila aby som nebola velmi naliata, bala som sa zapalu lebo pri 1 som aj ten schytala. Proste ako nahle maš v sebe presvedčenie, ze to nefunguje a strach z bolesti a x strachov tak uz tomu neveríš. Tažko sa to vysvetluje, ale takto to bolo u mna.

monikaparson
10. jún 2016

@sardinka335 uh, tak to je nepríjemné, to je potom jasné.

jamika27
10. jún 2016

@monikaparson ja som mlieko mala a nevytiahlo ... odsávala som 3 mesiace aby malo aspoň základ z MM. Ako nebudem rozpisovať, čo mám s bradavkami a čo všetko som okolo toho musela absolvovať aby ťahalo ... lebo to je zbytočné, aj tak by sa našiel niekto kto by mi tu napísal, že keby skutočne chcem tak to vydržím ... ako som tu a v iných fórach čítala.

Proste tie čo to dokázali (pri takých tortúrach) obdivujem, a zdá sa mi nefér takto ženy deptať tu, aj keby sa niektorá menej snažila. Je to veľmi náročné a hlavne psychicky.

monikaparson
10. jún 2016

@jamika27 Jasné, tu nie je ani čo na to písať. Sama viem aké to bolo u nás a teda som si pripadala ako totálne psycho. Pre mňa bolo asi najhoršie, že vždy, keď malá zaplakala myslela som si, že je hladná a ako som ju chcela nadojčiť, tým sa ten plač stupňoval. Až neskôr som zistila, že tak reagovalo na mnoho iných podnetov. Napr. nemala rada návštevy, vždy to zle znášala, nechcela zaspať, spala zle, zle sa dojčila a pod. Len to keby človek vedel hneď, nooo.