Dojčenie z jedného prsníka

24. júl 2022

Ahojte 🙂
Malý sa narodil 22.7 , z jedného prsníka pekne saje
A z druhého nechce vôbec plače a keď aj zoberie po niekoľkých minútach cucne zopár krát a zas nechce .

Ako ste to riešili?
Mliečko sa mi pekne rozbieha . Prsia som si bola v sprche masírovať lebo som ich mala tvrdé.

jazula
24. júl 2022

Ahoj, skús napísať do skupiny Laktačná poradňa, moderátorka jojka_m a baby tam iste dobre poradia.

majlo1234
24. júl 2022

Je to vacsinou tak, ze babo preferuje jeden prsnik. Zaklad je ponuknut mu makky dvorec-treba vzdy rozmasirovat prsnik a ak je moc tvrdy, trochu odstreknut. Nech sa vie dobre prisat. A potom mu vyskusaj nukat prvy ten nepreferovany, mozno ti ho skor vezme ked bude hladny

kapanek1
24. júl 2022

Mne pomohlo vzdy hlavne v polospanku alebo v noci mu dat ten cicik ktory nechce a potom ten druhy. Casom aj cez den som mu davala ten neoblubeny ako prvy a "klamala" som ho ze ako keby som ho prelozila na ten oblubeny a pri tom som ho prilozila na ten co nechcel. 😄

anavixy
24. júl 2022

Môže mať kiss syndrom alebo podobny problem, ktory mu sposobuje bolest, neprijemny pocit pri otoceni hlavicky do druhej strany. Skuste menit polohy, pripadne LP a/alebo fyzioterapeuta. Je vela zien co dojcia len z jedneho prsnika a dojcia plnohodnotne, no ak mate mlieko v oboch a problem je len v tom, ze z neho nechce, riesila by som najprv dieta.

mareri
26. aug 2022

a to stači? Alebo kde máš mliečka malo, tak mu dáš umele mliečko?