Existuje vôbec samoodstavenie?

angie_l
8. nov 2019

Ahojte kojacie žienky alebo bývalé kojacie zaujímajú hlavne tiež ktoré kojím dlhšie nie len do roka dcérka má 21m stále ju kojím,už by som chcela aj prestať ale som taká na vážkach pretože pri kojení mi veľmi rýchlo zaspí ale budi sa v noci ešte stále na kojenie aj keď už väčšinou je pevnú stravu cez deň normálne aj na noc jej vždy dávam večeru čiže najedena je,ona vlastne aj med sa naje cez deň chce mlieko pretože pozerá rozprávky leží a pije mlieko má to asi ako relax či čo,skúšala som jej povedať že jej nedám bože ten plač 🤣 ja sama neviem príde mi to že už je veľká na kojenie niektorý sa má pýtajú ty akože ešte stále kojiš? V mojom okoli nekoji asi nikto 🤣 čiže sa cítim divne ale veď je to prirodzená vec ale chcela by som max do 2 rokov len toto som hovorila aj keď bola malička že max do roka a už bude mať vo februári dva roky

leelu
9. nov 2019

@martyzpp maly ma 8 a pol mesiaca, s prikrmami som zacala v plnych 4.mesiacoch (slabo priberal napriek dokrmovaniu UM) .. od 6.mesiaca sa rozhodol, ze umele nechce vobec, len dojcenie, ale jedol malo, tak som pridala ranajkovu kasu a olovrant
Dieta dojcim rano hned po prebudeni, potom ma kasu, ovocnu desiatu, masovozeleninovy obed, mliecny olovrant a vecernu kasu, po kupani opat dojcim a v noci 1-2x tiez .. cez den parkrat ponuknem, niekedy si da aj 2x, niekedy vobec
Krasne zacal priberat, uz len dojcim, max spokojnost na oboch stranach - tot moja skusenost

moniikka
9. nov 2019

@angie_l ja už dojčím synčeka 4 roky a čakám ze sa už každú chvíľu odstaví sám. Pije iba ráno ak som doma a večer pred spaním. Ak to vám nerobí problém dojcila by som čím najdlhšie.

d_ika
9. nov 2019

U nás doma sme na tom podobne. Dcérka bude mat čochvíľa 3 a stále sa dojci. Už je to pre ňu vec emocionálna a psychická, pretože keď chce, pekne zje aj normálnu stravu. Ja na dojčenie nedám dopustiť už len kvôli obdobiu choroby, vtedy je na mne nonstop pricucnuta, ale viem, že si v mlieku potiahne aj vodu a aj sa zasýti. Pomaha jej to zaspinkat a aj v noci opäť zaspat.uz ju tiež nechám, nech sa sama odstaví, v tomto veku mi príde, že by som jej nejakým násilným postupom viac uškodila ako pomohla.
Nič si nerobte z okolia, keď poviem, ze kojím ešte, väčšina pretočí oči a ťuká po cele. Nám to takto doma vyhovuje, manžel má podporuje a to je najviac. Držte sa🌸

heidynka1
9. nov 2019

Moj Samko mal teraz v septembri 3 roky. Stale ho kojim a planujem kojit dokedy bude chcieť. Myslim ze vyhody kojenia ti pisať nemusim. Čo sa tyka nazorov okolia tie sa nikdy nebudu so vsetkym stotoznovat s tym ako to mas ty a co chces ty. Vo všetkom nielen v kojeni si treba ist svojou cestou a nezaoberat sa tym co si kto o tebe mysli. Je to tazke vela z nas toto nevie. Ja sama to tiez este v niektorym smeroch neviem a ucim sa to stale. Ak ty vies preco dieta stale kojis, ak ho stale kojit chces tak ti moze byť šuma fuk čo si kto mysli a čo hovori 🙂 Su to tvoje rozhodnutia a tvoje-vaše kojenie. Ja som jednoznacne za kojenie (aj ked mam tiez chvilky ked si poviem ze keby sa uz odstavil, potom si to predstavim a asi by mi to este chybalo) ale akceptujem kazdy nazor.

evittam
9. nov 2019

@jankakvetka
@janulka1802
Ano je to vasa vec kym vam dieta (2-5rocne) nevytahuje prsníky na verejnosti a vy sa tvárite ako matky roka a este tu mame aj petíciu za to...Inak ano kazda si dojcite kolko chcete. A samoodstavenie existuje aj u mladších detí ako rok. Obe moje deti su dokazom. Proste nechceli tak im asi ten prsník nebudem pchať nasilu.

evittam
9. nov 2019

@vanilka83 Strajk? Ta chcem vidiet ako dieťaťu "narves" prsník do ust ak ho nechce-vela štastia. Ale si asi jedna z tych "kojofiliek" co aj cez mŕtvoly. Proste ano dieta nechcelo-plny prsnik kvalitneho MM....
@domculik Na to sa vy.er....Zase mamila..a spol

evittam
9. nov 2019

@zuzanaam 4-5rocne dieta potrebuje prsník?! Lebo ak si myslim ze nie tak mam vymyty mozog?! 😂😂😂😂

sempra
9. nov 2019

Moj pripad, budem kojit max do polroka😆, potom do roka😆, potom do 1,5 roka😆 a ze max do 2 a to sa nam nastastie podarilo😊. Skoncili sme, ked mala 23 mesiacov.
V cca 18 mesiacoch sme ukoncili nocne kojenie, uz to bolo neunosne, casto sa budila, bola som ako zombik..prve noci v pohode, hladkala som ju po chrbatiku a zaspala, na treti den sa jej to prestali pacit, bola nervozna, nechcela sa dat hladkat, nemohla som sa jej ani dotknut...chvilu si pomrncala, ale to takym nahnevanym tonom, ze nedostala co chcela, ze sme s mm museli len vydrzat, prso som uz nedala a o chvilu ju to preslo, zaspala sama..toto nocne budenie, pomrnkavanie jej trvalo cca tyzden, potom sa uz vobec v noci nebudila😊, nebolo to nic hrozne, bala som sa, ze to bude ovela horsie...
No a odvtedy sme kojili uz len pred poobednym a nocnym spankom, co sme robili aj dovtedy, bo nijak inak mi nevedela zaspat...cca od 20 mesiacov to bolo skor o dudlovani, mlieka som mala minimum a parkrat sa stalo (uz tesne pred celkovym ukoncenim kojenia, co bol pre mna jasny signal, ze uz dost), ze aj tak nezaspala ani po 20 min dudlovania a mna to uz niekedy aj bolelo, tak som raz vecer nedala..pritulili sme sa k sebe a hovorim jej, ze ideme spinkat takto, ze budeme sa mojkat🙂...hladkala som ju po chrbatiku a pripravila sa na to, ze to bude boj, ale musim byt trpezliva a ze ju uspim inak ako na prse aj keby co bolo a na moje velke prekvapenie, zaspala do 20 min😆..
asi bola v ten den riadne unavena, bo na druhy sa mi to tak nepodarilo😅...pytala si mlieko, ale som jej povedala, ze uz nemam, ze uz vsetko vypila, mliecko uz nie je (ved to bola aj pravda), trosku sa odula, trosku zamrncala na protest a isli sme spat ako v predchadzajuci den..poobede som jej este davala.
O 2 dni na to som jej nedala uz ani poobede, rovnakym stylom som ju uspala..chodime spinkat, hajkat, buvat, chrapkat a ked nechce, povie mojkat sa💕 a pritom to znamena to iste😆, ze ideme spat hehe
Trochu sa nam poobedny spanok tymto pokazil a kazdy treti den nezaspala, ale uz tahame 5 den co zaspala, takze cca 3 tyzdne od uplneho ukoncenia kojenia, spime ako dospelaci😊😊😊😊

janulka1802
9. nov 2019

@evittam nikdy som svoje prsia nikde nevyťahovala na verejnosti iba keď boli deti bábätká keď ešte papali len materské mlieko teda pármesačné a to vždy tak aby mi nebolo nič vidno prikryla som sa plienkou našla si súkromie ja nie som ten typ aby som sa odhaľovala neviem odkiaľ si na to prišla že sa tvárim ako matka roka

evittam
9. nov 2019

@janulka1802 Skus čítať s porozumením co pisem.

janulka1802
9. nov 2019

@evittam čítam ale nechce sa mi tu chytať za slovíčka a kopírovať tu Tvoje slová ale označila si ma a vôbec nesúhlasím s tým žeby sa to týkalo mňa čokoľvek z toho

evittam
9. nov 2019

@janulka1802 Ale ja som jasne napísala co som napísala a ak sa ta to netýka neviem co sa rozčuľujes.
Urobím to za teba:
..."Ano je to vasa vec kym vam dieta (2-5rocne) nevytahuje prsníky na verejnost...
Ci "trafená huska zagagala"?! 😉

janulka1802
9. nov 2019

@evittam ja neviem prečo si ma označovala a prečo by som sa mala rozčuľovať? Na to si ako prišla? Rozčuľujú ma úplne iné veci ako táto debata a to “trafená hus” nebolo potrebné no už nech si každý sám utvorí názor na Teba či na mňa

borka33
9. nov 2019

To vážne máte pocit že tie deti potrebujú cucať prsník do 5 rokov???? Jasné že ich potom neviete od toho odučiť keď si z vás spravili cumlík a hračku na uspávanie. Ale to už nie je o tom že by to potrebovali, len ste si ich na to naučili a zvykli si na to.

evittam
9. nov 2019

@borka33 To je uz choroba matky a nie potreba dieťaťa.

evittam
9. nov 2019

@janulka1802 Reagovala som na toto:
..."Tvojej otázke mne nebolo ani sprosté ani trápne kojiť moje deti dokedy nám to vyhovovalo a som prekvapená keď čítam že podľa Teba to tak je... pre mna sú sprosté a trápne úplne iné veci ako kojenie hoci i starších detí... každá máme iné merítka čo je dlho čo je krátko len škoda že to vyjadrovanie je také posmešné proste ja to nechápem..."

janulka1802
9. nov 2019

@evittam to nebolo adresované Tebe ale nevadí za všetkým čo som napisala si stojím

sonnenshein
9. nov 2019

@martyzpp Presne tak to vyzeralo aj u nas. Nenutila som ich ani jedneho, zacala som normalne davat papat 5x denne.

evittam
9. nov 2019

@janulka1802 No veď v poriadku. Je to diskusia. Diskutujem. A este raz-skus čítať s porozumením co som napisala....dojci kolko chces.

janulka1802
9. nov 2019

@evittam ja nedojcim už dávno a s porozumením čítam

evittam
9. nov 2019

@janulka1802 Tiez si stojím za tym co som napísala (a netvrdim že to robíš ty-skus ro pochopit). Nech si každá dojci kolko chce aj do maturity. Ale je vrcholne nechutne vidiet ženu a dieťa co chodí a vytiahne jej prsník a zuzle a ona spokojna vyskerena na cely svet aka som ja perfektná (este raz nie-nepisem o tebe).

evittam
9. nov 2019

@janulka1802 Tak asi ťažko a porozumením ked si to vzala osobne.

veronikadomanova
9. nov 2019

@evittam Prečo sa musíte tak hanlivo vyjadrovať o matkach ktoré robia to najlepšie pre svoje ? Choroba matky? Desaťtisícročia bolo prirodzené že sa deti dojcili aj do 6rokov(poteraz je to normálne aj v iných krajinách) a teraz po nástupe UM je to divné po roku..hmm..A na hlavu je matka...

janulka1802
9. nov 2019

@evittam osobne som to brala len preto lebo si ma označila inak by som na Teba vôbec nereagovala a nehnevaj sa ale ozaj už sa nemusíš opakovať s tým čítaním s porozumením...

borka33
9. nov 2019

niekedy už mám pocit že poniektoré ženy majú asi pocit že byť chodiacou fľašou je ten najväčší životný úspech a dojčiť niekoľko rokov po sebe považujú za kritérium ideálnej matky...🙄

evittam
9. nov 2019

@veronikadomanova O nikom sa hanlivo nevyjadrujem. Skus čítať co pisem. Tak ešte raz aj pre teba -dojcite kolko chcete len to riešte v súkromí ak je dieta staršie-nikto nie je zvedavý na vase hole prsia a veľké dieťa ktoré ich zuzle. Po prvé tomu dieťaťu to už nie je treba a po druhé da sa mu vysvetliť že len doma.
Kedysi sa dojcilo do 6.rokov? Kedy? 😁😁😁 Ked matky makali na roli a rodili rok co rok-ano dojcili ale vzdy to najmladsie.
A ano stojím si za názorom ze dieta staršie max.2rokov uz MM nepotrebuje a uz len dudle matku a ta ak to dovolí tak nie je schopna sa toho vzdať. Dojcila som, obe deti ale nikdy som zo seba nerobila dudel.
Btw.pre rocne dieta a starsie-dokonca 5-6rocne je najlepší matkin prsnik?! To myslis naozaj vážne? Tak preto som to napísala-ano to uz je choré myslieť si že 4-6 rocne dieťa potrebuje matkin prsnik. Na co?!

evittam
9. nov 2019

@borka33 No bohužiaľ.... Našťastie som sa s tým stretla len tu na MK.

evittam
9. nov 2019

@janulka1802 Ja sa nehnevám. Len asi musim ked stale nechápeš ako som to myslela.

janulka1802
9. nov 2019

@evittam rešpektujem Tvoj názor ale nesúhlasím s ním a viac už nemám čo dodať

evittam
9. nov 2019

@janulka1802 Tak sme dve. Takze naďalej nech zeny dojcia veľké deti s holými ceckami na verejnosti ved je to prirodzené...No co uz. Tiež rešpektujem tvoj nazor..