Ako zrušiť nočné pitie mlieka u ročného dieťaťa?

alex2019
20. aug 2022

Ahojte, syn 13m pije posledny mesiac UM a asi 2 tyzdne uz vobec nie je kojeny (musela som prestat na odporucanie lekara a uz neplanujem znova zacinat lebo aj maly si uz odvykol a hoci som planovala kojit dlhsie tak ku konciu to bolo dost utrpenie a aj toho mlieka bolo velmi malo). UM pije vecer a rano 210ml. Avsak v noci sa budi a place a zaspi az ked mu urobim UM, vacsinou 180-210ml. Vsade sa pise, ze v tomto veku by uz dieta nemalo v noci pit mlieko, lenze ja neviem co snim mam robit, on ozaj ze velmi place a skusala som ho zobrat na ruky a nejak uspat, ale to nepomaha. Je to dost neprijemne, zatial nemam nejaky system, tak proste tych 10 minut place kym dojdem do kuchyne a urobim to mlieko. Posledne dni to skusam robit tak, ze mu dam to UM rovno ked idem cca o polnoci spat, nech nemusim potom vstavat na jeho plac. No len to neviem ci je uplne dobre, lebo takto vlastne neviem ci by sa zobudil, hoci zatial to tak vzdy bolo. Starsi, hoci UM dostaval skor, tak bol stale aj kojeny a velmi dlho sa kojil aj v noci, zrejme tam moc mlieka nebolo ale ten psychologicky efekt to malo, takze nemam s tymto skusenosti. Dakujem za rady.

srferreira
20. aug 2022

@alex2019 vydrzat, nedat mu. Ja som od nocneho odstavila v 10mes. A ziadna voda alebo caj po lyzickach. Nic som nedala. Tri noci si poreval a od vtedy mi prespi celu noc. Ano je to neprijemne ale prespat celu noc je prijemnejsie aj pre neho aj pre teba. Drzim palce chce to pevnu volu.

alex2019
autor
20. aug 2022

@srferreira a ako to vyzeralo? kolko plakal v noci? akoze hodinu, dve, ci si sa vobec nevyspala? lebo on fakt ze vresti a to inak nie je nejake uplakane dieta, vzdy som v strese, ze starsieho zobudi.. prepac, ze sa tak pytam, len teda chcem mat predstavu co ma caka, hoci je mi jasne, ze kazde dieta je ine.. a kolko UM vecer davas? lebo aj nad tym som rozmyslala, ze ci davam dost, hoci do tej flase s vlastne ani o moc viacej nezmesi, no ale proste ze keby vypil 300ml dajme tomu, tak ze ci by nespal celu noc..

evica17
20. aug 2022

@alex2019 skús počkať, ja som syn odstavila v 16m a teda bolo to bez revu,dostal vodičku a napil sa a pohladila som a spal ďalej. Ono treba skúsiť a ak nie, tak daj a príde správny čas na to.

bluesmile175
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
haley7897
20. aug 2022

@alex2019 počkaj si ak chceš na odbornú radu, ale za seba, nevidím prečo by ročne dieťa malo byt pristare na "nočné mlieko". Nepamätám si kedy moja dcéra prestala pýtať v noci mlieko ale v 1 roku ho ešte určite pila. Prestala až keď dostávala na večeru kašu, pripadne iné sýte jedlo. Vždy som mala nadavkovane mlieko v odmerke, teplú vodu v termoske a fľašu pripravenú pri posteli, keď začala byť nepokojná, zmiešala som to a bez toho aby to kohokoľvek v noci rusilo dostala mlieko a bola spokojná do rána. Ak je dieťa hladné je hladné. Na tabuľky ohlad brat nebude.

evica17
20. aug 2022

@alex2019 a.nedavaj piť keď ideš spat aby si sa nemusela budiť. Možno sa ani nezobudi.
A ja som si nachystala do spálne na nočný stolík termosky s vodou,fľašu a um a bolo to do minúty spravené. A môžeš robiť redšie to mliekopostupne,až nakoniec ostane voda alebo menšie množstvo postupne, aby si idvykol. Vyskúšaj čo pôjde na tvojho

janulik2008
20. aug 2022

Ja so doteraz pamätám na my sme to nazvali "VMF" voda, mlieko, fľaša. V termoske voda, v dávkovaci mlieko a v noci len sa naliala voda z termosky nasypalo mlieko a bolo :D
Osobne si myslím že 13 mesačné je maličké 🙂 apropo malá pila mlieko do 6 rokov z fľašky večer muselo byť kakao ale v noci spala ;)

srferreira
20. aug 2022

@alex2019 no v 10 mes som este kojila. Ono ja uz som to nedavala lebo sa budil stale tak 5x a urobil si zo mna jednoducho cumel na zaspavanie a dudkanie, uz to nebolo o hlade. Pocas dna som kojila na poziadanie, akurat to nocne som vylucila. Ked mal 12 mes. -13. mes. mal UM na krabici som mala 400ml denne, 200ml mal hned po zobudeni a vecer som mu robila kasu z 200ml. Inak uz nepil. Potom uz sme presli na kravske a to bolo zopar mesiacov tak isto ako s UM.
No poplakal si, bola som s nim aj zo dve hodiny. Ale rychlo pochopil a dokazal sa uspat aj sam. Odvtedy mi spava od 19.30-8-9:00.

srferreira
20. aug 2022

@bluesmile175 mam aj psa si predstav 😉

bluesmile175
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
srferreira
20. aug 2022

@bluesmile175 a z akeho dovodu??

bluesmile175
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
srferreira
20. aug 2022

@bluesmile175 neobtazuje spi mi od 10 mes celu noc 😉

patka06
20. aug 2022

@bluesmile175 primárna potreba ročného dieťaťa v noci je spať a nie piť mlieko, ktoré je v noci už nevhodné kvôli chrupu aj tráveniu.

alex2019
autor
20. aug 2022

@haley7897 ved preto sa pytam, ye mozno je to uplne ok, tak budeme takto pokracovat, prveho som kojila az kym som neotehotnela a to mal skoro 2 roky a spal so mnou tj proste ked chcel tak sa kojil. teraz som myslela, ze to bude take iste, ale vyslo to inak, tak sa snazim zistit co je obvykle. zase nechcem ho zbytocne pchat tym UM, ale zase ak je hladny tak asi je lepsie mu nieco dat..

srferreira
20. aug 2022

@bluesmile175 ak neratam zuby 😉

evica17
20. aug 2022

@bluesmile175 ono to môže byť aj tým ze mamičky to robia aj na tlak okolia, presne preto že už je veľký,už by nemal piť mlieko a v tabuľkách sa píše že nie a také somariny a potom sa mamičky nechajú zmotat na vidinu prespatej noci a tak.
A nech si každý robí ako chce, aj väčšie krivdy sa páchajú na deťoch ako toto.

bluesmile175
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alex2019
autor
20. aug 2022

@patka06 toto je tiez jedna z mojich obav, lebo viem, ze zubarka mi raz vravela, ze pitie mlieka v noci pre dieta nie je dobre.. na druhej strane vecer mu aj tak dam mlieko a ide spat, ak mu v tomto veku zubky umyvam, tak pred pitim mlieka, lebo to ho uz uspava.. a starsieho som dlho kojila v noci, a zuby ma ok tak neviem..

bluesmile175
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluesmile175
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patka06
20. aug 2022

@alex2019 ročné by už malo piť mlieko skôr, potom umyť zúbky a spať až trocha neskôr.

srferreira
20. aug 2022

@alex2019 a myslis, ze bude naozaj hladne? Alebo to mlieko ma ako formu zaspatia ked sa v noci zobudi?

alex2019
autor
20. aug 2022

@evica17 tak ono mozno je aj otazka ze ci mu tych dalsich 200ml UM treba.. priznam sa, ze ked som starsieho v noci kojila tak som to tak neriesila, lebo mlieka som uz asi ani moc podla mna nemala a bolo to skor take psychicke a nie od hladu..

alex2019
autor
20. aug 2022

@srferreira neviem, ale skusala som ho na ruky zobrat a nejak uspat len teda velmi to nefungovalo.. a ked mu dam to mlieko o polnoci tak uz zvysok noci prespi.

alex2019
autor
20. aug 2022

@patka06 suhlasim, v idealnom pripade to tak urcite bude, my sa momentalne snazime nejak fungovat s 2 malymi detmi aby obe isli nejak normalne spat (a ano, som si ista, ze sa to da robit lepsie 🙂). s tym UM je to teraz take nove, verim, ze sa to za par mesiacov cele nejak utrasie. na druhej strane, treba tam nejaky rozostup medzi vecerou a UM a ak chceme byt vecer aj vonku s detmi a dat maleho spat v normalnom case tak to poroste nevychadza.

haley7897
20. aug 2022

@patka06 zaujímavé. WHO odporúča dojčenie na požiadanie do 2 rokov, pripadne dlhšie ak je to potrebné / vyhovujúce. Nerozumiem prečo by sa dokrmovanie mliekom malo líšiť v prípade, že sa jedná o umelé mlieko. Ročne dieťa je naozaj primale na takýto studený odchov. Ale možno mu len treba v noci ukázať tabuľky. Rovnako nedáva zmysel prečo by sa ročnému dieťaťu mali pokaziť tie 4a pol zuba. Predpokladám, že matka mu zuby čistí minimálne ráno a večer, čo je úplne postačujúce. Nikto nepanikari keď mu nevycisti zuby povedzme 12 hodín v kuse počas dňa. Tam nieje rozdiel. Takto sa nikto z nich nevyspi, dieťa je nervózne, unavené, hladné, deprivovane. Pochybujem ze to môže mať akokoľvek pozitívny vplyv na vývin.

srferreira
20. aug 2022

@alex2019 vsak tu dennu davku UM moze prijat aj jedle. Ja som zarobila UM a do toho dala tu kasu. Mal to predsa len hustejsie a ho to zasytilo na veceru. Skus. Mozno je naozaj hladny ak vecer ma iba mlieko.

alex2019
autor
20. aug 2022

@srferreira on ma normalne veceru o nejakej siestej pol siedmej a potom o takej 19:30-20:00 ide spat s tym, ze v tedy pije to UM. inak predtym ked sa kojil, tak sa aj do polnoci min 2x zobudil a plakal a isla som tam a trocha si dal mlieka a zaspal a v noci sa potom este viac krat kojil. Teraz s tym UM je to len raz lebo ved tych 200ml je dost vela.

srferreira
20. aug 2022

@alex2019 aha tak rozumiem. Mozno bude teda naozaj hladny 🤷‍♀️ Tazko povedat.