Je k večeru a v noci v prsníkoch menej mliečka?

martinkaastefanek
29. dec 2012

Ahojte maminy, chcem sa poradit, cez den sa pekne kojime no k veceru a v noci to malej nestaci a musime dokrmovat, je k veceru uz v prsnikoch menej mlieka? co robit aby mala dost aj vecer a v noci?prikladam ju kedy si povie, len to by sme boli pricucnute cely vecer aj noc a to si nemyslim ze je ok. poradte prosim..

barushkaaam
29. dec 2012

presne tento isty problem mam aj ja. Cez den jej mliecko staci a vecer ju nakojim a za hodinu mi place, ze ma hlad. Tak sme to vyriesili tak, ze cely den a celu noc kojim a vecer medzi 6 az 7 jej davam nutrilon, ale len polovicnu davku tj 60 ml a potom este aj dokojim a spi mi do cca polnoci. A v noci sa mi potom zobudi 2 krat na kojenie.

lovula
29. dec 2012

ak môžem poradiť, tak v žiadnom prípade nedokrmujte kočky. Strácate tým mliečko.
Detičky máte ešte veľmi malinké a len sa s nimi prsníky zlaďujú. Ono sa to časom upraví. Takže dávať bábu na požiadanie aj každú hodinu a len to vydržať. Väčšinou sa to upraví v priebehu pár dní ( cca 5).
A ešte sa Vám to stane aj keď budú bábätká väčšie, lebo ich nároky na mliečko sa budú meniť.
Tento istý problém má skoro každá mamina, len sa to môže meniť časovo. My sme napr. v noci krásne papali a cez deň som skoro chodila celý deň s bábom na prsu. Je to vyčerpávajúce, hlavne keď je bábo druhé a treba sa postarať aj o to prvé dieťa, ale kašlite teraz na uprataný byt, ten nás počká do dôchodku 🙂

zuziq
29. dec 2012

to iste riesim aj ja ale paradoxne vzdy dobedu. asi je to tym, ze sa v noci poriadne nevyspim. treba vela tekutin, skusit homeopatika a vineu. mne to pomaha a pomaly sa dostavame do normalu. a cim viac prikladam tym viac mliecka sa tvori. zaroven vsak nemam malu prilozenu niekolko hodin v kuse, ale ked vidim ze taha a nic jej nejde, necham aspon hodinu pauzu.

marcelatje
29. dec 2012

Tvoje bábätko je ešte maličké a je v poriadku že sa chce dojčiť stále. My sme sa prvé týždne len dojčili, mala som pocit, že nerobím nič iné. Všade nájdeš odporúčania, že dojčiť treba na požiadanie. Zvyšuje sa tým tvorba mliečka a tvoje bábätko sa nedojčí len keď je hladné ale aj keď je mu zima, teplo, chce spoločnosť, pomojkať, bojí sa alebo ho niečo bolí. Je xy dôvodov prečo si žiada prsník a netreba mu ho odmietať. Pomaly sa frekvencia dojčenia zníži. Ja si ani nepamätám kedy sa to zlepšilo, ale už dlhšie papáme cez deň každé cca 2,5 hod a v noci cca každé 3-4, niekedy aj menej často. Dojčenie trvá už len 5-10 minút.
Na zvýšenie tvorby mliečka mi pomohli tablety More Milk Plus a Vinea (čomu som spočiatku veľmi neverila, ale bolo to tak) z pôrodnice sme prišli s fľašou, ale od tretieho týždňa sa už len dojčíme 🙂
Čo sa týka nedostatku mliečka večer prečítaj si tento článok http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...
Držím palce 🙂

petrake
29. dec 2012

pri prvom som mala rovnaky problem a zial museli sme dokrmovat pretoze mi ani nezaspal a cajik veu nestacil na oblbnutie a bol klud, spanok uzasny, v noci sa zobudil 2x nadidkal a spinkal dalej. pri tomto druhom mrnuskovi som uz parkrat poplakala, ze vecer taha dlho a nejde uz kolko by chcel, aj som hovorila, ze hned rano kupim mliecko no odolala som a kojime bezproblemov dalej. viem, ze ked mam tazke dni a vela stresu odzrkadli sa to o par dni na mliecku ale uz nestresujem lebo viem, ze sa to upravi 🙂 nasli sme si sposob 🙂

netreba sa vzdavat no ak je to aj pre maminku pohodlhnejsie a menej stresujuce, netreba sa branit ani prikrmu aj ked bude od toho odhovarana z mnohych stran, nechajme maminky nech sa rozhodnu same 🙂

ankaevka
29. dec 2012

Tvoje bábo má iba týždeň, postupne sa to začne upravovať len musíš vydržať a prikladať...mojej to trvalo asi dva týždne kým mi v noci prespala dlhšie ako hodinu medzi kojeniami...asi na štvrtú noc ako sa tak budila každú hodinu som sa od únavy rozplakala a bola som strašne naštvaná, že sa tak často budí...ale potom som si povedala, že to vydržím a raz príde čas kedy sa v kľude vyspím a že to stojí zato lebo som chcela kojiť čo najdlhšie...pi veľa, veľa vody a jedz polievky...držím palce 😉

asocial
29. dec 2012

ja si myslim, ze take male babo dokrmovat je velmi unahlene..
ja mam dvojmesacne dieta, a stale cakam, ze sa to zmeni...ono totiz maly papa kazdu hodinku, ano viem, mozno niekedy ho boli brusko alebo aj nie, niekedy ani cumlik nepomoze, a tak mu dam prsnik...sice on by najradsej kazdu minutku bol pricucnuty, no to sa neda, tak to aspon umelo predlzim na tu hodinku...
aj ked jasne, bolo by to pohodlnejsie, spravit nutrilon..ale stale cakam, ze sa to zmeni..vecer dokonca je to niekedy aj trojhodinove mucenie, jeden prsnik, druhy...lekarka vravi, ze urcite nemam malo mlieka, a to iste aj laktacna..no ja vecer vidim, ze je prsnik prazdny uplne...

na druhej strane, maly pribera nadstandardne, takze zrejme to tak ma byt....

ja by som vydrzala..

zunolu
29. dec 2012

JA som mala podobný problém, vyriešila som to tak že ráno keď som mala mlieka cez deň som si ho odsala a dala malej pred spaním v noci som ho potom mala dosť a do pol roka som jej nemusela dať na prikrmovanie nič len moje mlieko v chladničke ti mlieko vydrží 24 hod. a keď si ho zamrazíš tak aj 3 mesiace. Takže keď máš mlieka dosť ráno doobeda odsaj si ho a odlož na večer odsávanie podporí tvorbu mlieka a budeš mať pre malé večeru okrem toho poobede skús viac piť mne výborne zaberala biela vinea po nej som mala vždy viac mlieka. Ja by som určite nedokrmovala tvorba mlieka sa ti postupne prispôsobí tomu čo potrebuje tvoje dieťa.

luba41
29. dec 2012

stránka o dojčení http://dojcenie.wordpress.com/ určite nájdeš riešenie aj na Tvoj problém 😉

boka79
29. dec 2012

ahoj, je to normalne v tomto veku, aj ked su deti pricucnute non stop. mie je to o hlade, ale pocitu byt s maminkou, tvoja je este veelmi malinka, pred dvoma tyzdnami bola v brusku, citila Ta neustale a teraz en velky svet, chce byt stale s tebou, ako predtym, kym si nezvykne U nas to bolo to iste, ja som sedela pred telkou, maly nacucnuty, tato sa staral o starsiu , trvalo to asi do 10.teho t. a potom to bolo stalelepsie a lespie. teraz uz nemusi byt dlho na prsniku. Nie je hladna, dokrmovanim si pokayite pisatie, pokial dokrmujete flasou a znizi sa tvorba mliecka. Moj maly aj teraz este spi na obed tak, ze je cely cas nacucnuty, potrebuje to, tak ho nehcam, to je princip dojcenia na poziadanie.

Inak prave k veceru chcu byt babatka casto nacucnute neustale , medzi tym si pospia, zasa saju, vola sa to cluster feeding a je to uplne normalne

kkl82
29. dec 2012

nedokrmuj, tym si tvorbu mliecka este znizujes. mlieko sa tvori priebezne, takze aj ked sa ti zda, ze v nom nic nie je, dieta si stale nieco vytiahne, minimalne to, co sa prave vytvara. nizsia tvorba na vecer je normalna, mala to snad kazda z nas. ja to mavam doteraz, ale nikdy som nedokrmovala.
skus zvysit tvorbu mlieka, nemusis hned siahat po drahych preparatoch, staci sa spolahnut na hroznovu stavu, ovsene vlocky atd. mne sa osvedcilo kojenie vzdy iba z jedneho prsnika, v tom druhom sa zatial stihne vytvorit dostatok na dalsie kojenie. mozno ti to potrva par dni, ale oplati sa 😉

1katkas
30. dec 2012

nie, nie je to pravda...mlieko sa tvori nie od toho ci je den alebo noc, ale ci prikladas alebo neprikladas... dokrmovanim sa tvorba mlieka znizuje... pi vela tekutin aj teplych cajikov a papaj aby sa malo z coho tvorit mliecko