Je to kríza, alebo strácam mlieko?

dominika19p
13. jún 2022

Ahojte,

mam 3m babo a po mesiaci bezproblemoveho vylucneho kojenia som opäť musela dat aj UM. Od začiatku sme dokrmovali, ale stále menej a menej a od 8 týždňa som ho zacala iba kojit a stačilo mu a bol spokojný. Robila som všetko pre to aby sa mi rozbehla laktacia a zvýšila tvorba mlieka, rodila som akútnym cicisárskym takže to bolo náročnejšie. Dokrmovali sme cievkou, pila som vela vody, hroznova stáva, polievky hlavne rasovo vajcova, senovka a Benedikt tri balenia aj ricinus comubis som skusila, no proste fakt všetko co sa vždy radi. Minulý štvrtok sme boli na ockovani a odvety začal zase problém a potreba UM, raz sa uz stalo ze som ho kojila dva dni do aleluja lebo si potreboval zvýšiť tvorbu mlieka tak som si myslela ze teraz je to to iste ale nepomáha ani kojenie pomaly stále celý deň, az spustí taky rev ako keby som ho z koze drala, tak idem rýchlo urobiť UM a potom je spokojný. Je ešte možnosť sa opäť dostať na výlučne dojčenie alebo sa mi stráca mliečko? e,

rivini
13. jún 2022

@dominika19p mlieko sa len tak nestraca, tvorba funguje systemom dopyt-ponuka. Cize ak mas menej mlieka, to preto, ze babatko menej saje. Pricinou hnevania sa moze byt nespravne prisatie, ktore ho frustruje. Na zaciatku si to mnoho zien nevsimne, kedze maju nadbytok mlieka. Dalsou pricinou moze byt slaby tok mlieka. Zozen si elektricku pumpu z lekarne a po kojeni este odsaj mlieko. Zacne sa ti tvorit automaticky viac a babatku bude lepsie tiect. Malo byt takto zacat lepsie pit.

54tinka54
13. jún 2022

@dominika19p tiež som mala viacero kríz keď som na pár dní musela dokrmit večer UM. Po pár dňoch sa to upravilo. Treba veela babo prikladať, kontakt koža na kožu.. a skús si nasadiť namiesto senovky a Benediktu moringu.. brala som najvyššie dávky 3x3 denne

beata_k
13. jún 2022

@rivini Nie, mlieko nefunguje iba na principe dopyt - ponuka. Normalne oň zena prichadza az sa strati uplne.
Autorka: Nevravim, ze je to tvoj pripad.

dominika19p
autor
13. jún 2022

@rivini prisatie ma správne mala som na začiatku laktacnu a odsávačku mam tiez, ale po kojeni odsajem tak max 5ml, ja ho nechám cucat aj dlhšie aj vymením prsníky ked vidím ze mu jeden nestačil, predtym som na jedno kojenie dávala jeden prsnik a kojila každé dve hodiny tak sa mi stihlo dosť mlieka tvoriť, teraz sosa stále a potom raz do dna chuti taky amok na styl ze uz sa chcem riadne najesť!

dominika19p
autor
13. jún 2022

@54tinka54 vyskúšam, moringu som neskúšala, za pokus to stoji 😃 tiež som brala 3x3 uz mi to šlo hore krkom

luccija
13. jún 2022

@dominika19p v 3 m je to bezne, ze mu nestaci.Tak dokrm, ale snaz sa co najviac kojit

rivini
13. jún 2022

@dominika19p a mas elektricku odsavacku, ktora aj stimuluje tvorbu mlieka?

54tinka54
13. jún 2022

@dominika19p ja som sa zo senovky a Benediktu strašne potila 🙈 a potom som mala pocit že to už aj prestáva účinkovať.
ja objednávam túto https://www.dumbylinek.cz/moringa/15/moringa-50...
Má asi najviac miligramov v jednej kapsule. Pri užívaní 3x3 denne ti vydrží cca mesiac.
Ja teraz užívam už iba 3x2, ako udržiavaciu dávku 😁 malý má 10 mesiacov a laktačnú krízu som mala asi 3krát.

ls56
13. jún 2022

Je to blbost ze mlieko funguje dopyt-ponuka. Vsetko zalezi od hormonov to je gro. Inak ja mam krizu kazdy tyzden,ale zakazdym to zvladneme bez UM a to kojim uz skoro pol roka. Proste stale mi blbnu hormony sama nechapem. Takze mozes mat aj rozhadzane hormony.

dominika19p
autor
13. jún 2022

@ls56 môže byť stáva sa mi to po menštruácii, teda ak sa to tak da nazvať stále nemám svoju pravú menštruáciu ale uz sa mi to raz stalo po potom nestalo a tetaz opäť ked tak rozmýšľam

dominika19p
autor
13. jún 2022

@54tinka54 super ďakujem idem objednať 🙂 aj ja som sa veľmi potila hlavne v noci, to boli mokré fľaky podomnou a aj prezliekat som sa musela ako keď ma človek vysoké teploty a smrdela som ako vegeta🙈
si ma upokojila, ze sa to stáva a da sa kojenie potom opäť do poriadku 🙂 uz som bola zufala, ze co zase ved sme uz nemali 5 týždňov UM, našťastie nedokrmujem vela max 120ml za den, dnes iba 60ml, ďakujem budem vedieť ak sa to ešte zopakuje.

54tinka54
13. jún 2022

@dominika19p preesne, ja som smrdela za senom 😂 pri moringe nič take nemám našťastie.
A neboj, laktačné krízy sú bežné. Nájdeš o tom veľa na nete, napr https://lovibaby.com/pomoc-a-poradenstvo/dojcen...

essenceee
20. jún 2022

podľa mna s tym nespraviš nič. Skus pit gravimilk, ale kde sa mlieko netvori, tak holt kupiš umele mliečko

dominika19p
autor
20. jún 2022

baby uz to zase jede ako ma, kríza bola 5 dni a uz je dobre 🙂