Dieťa nevie po kojení v noci zaspať. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
15. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom spánku v noci. Dieťa mi pekne cez deň po kojení zaspí, ale v noci je problém. Po kojení nevie zaspať aj hodinu alebo hodinu a pol.

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ musíte dieťatko držať na rukách, kolísať, hladkať - proste pokúšať sa ho uspať.

Neviem o akom starom dieťatku hovoríme, zrejme o veľmi čerstvom. Detičkám sa ustáli režim deň - noc od 3. mesiaca, dovtedy sa nastavujú. Niektoré sú nastavené od narodenia, iné bohužiaľ nie.

Takže treba iba vydržať, je to iba obdobie, nebude to trvať večne. Veľa trpezlivosti!

A spite cez deň s dieťatkom, aby ste neboli unavená a podráždená, keď Vás dieťatko v noci potrebuje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas