Kojenie 19 mesačného dieťaťa - váš názor

mariana0915
18. máj 2012

Ahojte baby 🙂
takže nevidela som tu nikde takuto temu tak ju zakladam ,nakoľko som sa stretla s doktorkou ,ktorej ked som povedala ,že kojim 19mesačne dieťa, jej reakcia bola-"a to prečo kojite take velke dieťa treba prestať ",nakoľko som mala zdravotne problemy kolisanie TK trpnutie končatin,ale aj tak presať kojiť nemienim,snad to nejak zvladnemem 🙂

takže baby dufam,že nesom sama ktora kojim "TAK VELKE DIETA a je na nas viac tak pridajte sa 🙂

tehulka2011
18. máj 2012

@mariana0915 ahoj, myslim, ze si nehladala dost dobre, je tu vela tem o dlhodobom kojeni, kde sa maminky navzajom ubezpecuju, ze je to takto najlepsie a prirodzene.

anjelicek26
18. máj 2012

@mariana0915 - my sme zacali opät kojit na radu lekarky len nieco vyse tyzdna dozadu, prave kvoli zdravotnym problemom a uspech sa dostavil okamzite. Na blbe reci totalne kaslem, sme s malym v nemocnici, keby si videla, ako lekarke rano padla sanka, ked videla, ze ho kojim? No a nech 😀

miruss_013
18. máj 2012

@mariana0915 ahoj,aj ja este kojim mám 22 mesacnú dcérku.lekárka ma ties uz upozornila ze mám prestat ze pre nu to uz aj tak nemá ziadnu výzivu a podobne.ale mne malá bez toho nebude a nechcem ju trápit tá by dokázala aj tyzden plakat ak by som jej nedala.cez noc je to horsie kedze sa casto budi aj kazdu hodinku niekedy aj castejsie.ale uz som si zvykla..

kvetinka211
18. máj 2012

@mariana0915 Ahoj, tiez este kojim (16m), asi budem aj v 19m. Pre babatko je to stale velky prinos, ale uz nie nevyhnutne, takze ak by som mala zdravotne problemy ktore by boli negativne ovplyvnovane kojenim, tak by som asi zvazila dokojenie. Ale je dobre si najprv zistit, dokojenie naozaj pomoze tvojmu zdravotnemu stavu.
Lekari su vselijaki, my mame ale dobru detsku lekarku, chvali nas ze stale papa moje mliecko 😉

Tato tema o takychto otazkach (dlhodobe dojcenie) najviac zije: https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/podpora-dlhodobeho-dojcenia-a-prirodzeneho-odstavenia/
Admini stale menia jej nazov, nechapem preco, takze ju tazsie najst.
Toto ti tu asi o chvilu zamknu ☹

anjelicek26
18. máj 2012

@mariana0915

Osobne by som sa lekarky spytala, ci pracuje pre vyrobcu UM alebo pre mliekarensky priemysel. A ci si mysli, ze 19 mesacne dieta uz mlieko podla nej nepotrebuje vobec, ked tvrdi, ze nema mlieko pre neho uz vyzivovu hodnotu?

Lebo UM je stale len nahrada materskeho
Kravske je stale len pokracovanie umeleho

Tak preco nezostat pri tom, co je presne na mieru robene pre dieta, ked to ide? Najlepsie, ked mi kamoska vravela, ze pre boha, ako mozes kojit dieta, co uz ma zuby? …. A sla do chladnicky a naliala 7 rocnej dcere pohar mlieka. Som sa musela tak od srdca usmiat, ze aka je strasne „mudra“.

lentilka29
18. máj 2012

dnes mi laktacna poradkyna povedala,ze treba kojit do 4,5 roka...crazy..do 2 rokov je to uplne normalne a postacujuce..kazdy podla potreby a moznosti..ale tento nazor co pisem,je extrem

angellinka
18. máj 2012

@anjelicek26 si zacala zasa kojit?? 😉 blahozelam 🙂 kvoli tym hnackam?

angellinka
18. máj 2012

@mariana0915 tiez kojim,a nepozastavujem sa nad tym,je to najlepsie co mozem svojmu dietatu dat,a o tom ma nikto nepresvedci 🙂

anjelicek26
18. máj 2012

@angellinka - ano kvoli hnackam, ved chudak hnackoval od svojich 8 mesiacov :( Stale som musela dodrzovat dietu, aby bol aspon ako-tak v norme :( Teraz ma skor zapchu ako hnacku, novy problem, ale ja sa z neho tesim 😀 Rozkojovala som ale takmer tri mesiace, kym mi mliecko nabehlo poriadne. Ale maly je vyteseny ako blcha s toho, ze ma zasa dovolene sa pri spani pricucnut na maminu 😉

angellinka
18. máj 2012

@anjelicek26 wau,a prijal opat prsnik 😉 😉 😉 tak mamina,zasluzis si uznanie a MAx samozrejme tiez,ze nezabudol 😀 😀 a je to super,ze prisla zmena,a nema hnacky,urcite mu to len prospeje.Drzim vam palce!!

juliap
18. máj 2012

@mariana0915 Emku som kojila 23m a Jarka kojim stale, sice len 3x za den, ale aj tak si to vychutnava a vidim, ze je spokojny, tak preco ho stresovat ... deti medzi 2-2,5 roka sa vacsinou same odstavia a ak to vyhovuje aj tebe, tak preco nie ... na margo toho nizkeho tlaku a brnenia, nemala si vtedy mrchu? mne sa to stava v tom case a nesuvisi to s kojenim

nattaly8
18. máj 2012

@anjelicek26 waaaaw, super a kolko si uz malinkeho nekojila predtym? 🙂 gratulujem mimochodom...ja kojim zatial len rocneho, povodne som planovala, ze len rok, ale ked vidim, ako mu to prospieva, ako tym zazenieme prvoplanovo hlad, utisime bolest a plac, proste na vsetko je to dobre, ani sa mi nechce menovat vsetko 🙂 tak budeme tahat, dokedy nam to obm bude vyhovovat.
A
@mariana0915 tvoja lekarka je nevzdelany zadubenec, ja mam pediatra, co ani nema vlastne deti a vzdy sa tesi a chvali, ked poviem, ze kojim este. Proste podpora...lebo fakt si neviem predstavit, ako by som sa mala obhajovat pred doki, ze kojim!!!! to ako UM je od urciteho veku lepsie pre dieta ako materske, ci??

anjelicek26
18. máj 2012

@nattaly8 - maly bol od roka uz na UM, ja som ho odstavila kvoli zapalom vtedy, stale sa mi vracali, uz som to fyzicky nezvladala, ale keby som vedela, co tym sposobim, skoda, ze sa neda vratit cas :( Minuly mesiac kvoli hnackam dokonca schudol, tak ma to motivovalo, ze proste musime to s MM nejako dat zasa doporiadku. Dcerku som kojila do 2,5 roka, tak take hrozive mi to este neprijde, ze je maly na prse, hlavne, ked vidim, ze aky to ma uzasny efekt na jeho travenie.

vivusika
18. máj 2012

@mariana0915 to čo je za dr? ja som malého kojila do 20 mesiacov a potom sa sám odstavil takmer zo dňa na deň. A to som užívala aj lieky na tlak, ale dr. hovorila, že v pohode, pretože prispustnosť do materského mlieka je mizivá a takéto dieťa už nežije len na mliečku, ale vlastne už má pestrú stravu 😉 Takže nedaj sa odradiť, drobec bude sám vedieť, kedy stačilo 🙂

lussy666
18. máj 2012

jasne, dieta je uz velke, daj mu kabelu a posli ho do skoly 😵 a este ked to povie lekarka, to je neco....ja tiez kojim, dcera ma 21 mesiacov a nevidim dovod prestat, kym sama nebude chciet. tiez sa stretavam s cudnymi nazormi, dokonca som zapocula, ze je to nechutne 😝 ....alebo ked mala adela hnacku raz, tak sa ma mama pytala, ci to nema z toho mojho mlieka... 🙂
neries a uzivaj si to...inak ja stale neviem pochopit, preco sa okolo kojenia robi take halo...kojim, tak kojim, ked nemozem, nechcem, moja vec...no ne? drzim palecky🙂

nattaly8
18. máj 2012

@anjelicek26 pozeram, ze drobcek ma uz takmer 2 rocky. AKo sa ti podarilo, ze po roku sa ti prisal?

titkovamiriam
18. máj 2012

@mariana0915 Mareka som kojila do 18m. a bolo to na naj obdobie.Mam kamaratky čo koja aj 2 a pol rocne deticky 🙂
ako pisu aj ine maminy nerieš ,ked sa dá koj nadalej 😉

anjelicek26
18. máj 2012

@nattaly8 - on sa sem-tam prisal vo vani alebo rano po zobudeni uz predtym , aj ked mozno 3x do mesiaca a zo srandy 😀 Ja neviem, fakt... som sa spytala, ci chce mliecko a on sal, totalne prekvapeny, ze tam fakt nieco je (ja som ho dala na prso az ked som uz mlieko mala, dovtedy som sa babrala s odsavackou)... a asi to spravila aj flasa.. ze ma taku natural flow, kde saje ako z prsa a nepusta tam vzduch, fakt neviem. Ale som maximalne hrda, ze som to zvladla a hlavne, ze to pomohlo... drahy bol uplne skepticky, ze to urcite nepomoze... a teraz musi uznat, ze nas maly ma konecne normalne kakani.

nattaly8
18. máj 2012

@anjelicek26 klobuk dolu, super 😵

maca_p
18. máj 2012

@anjelicek26 niet nad dobre travenie a kadenie 😀
ak by si nerozkojila, nerozmyslala si nad uplnym vysadenim mlieka? uz som ti to raz pisala, u mojho to malo obrat o 100%. dovtedy kadil 5-8 x denne riedke.

anjelicek26
18. máj 2012

@maca_p - rozmyslala 🙂 Ak by sme nerozkojili, tak od dvoch rokov by skoncil nadobro z mliekom 😉 Ale nastastie mu moje evidentne neskodi. Idem, maly sa zobudil, pojdeme sa trosku prejst aspon na chodbu 🙂

nice202
18. máj 2012

ja kojim stale a bude mat dva roky

jana776
18. máj 2012

@mariana0915 ahoj, ja tiez este kojim a to ma mala 29 mesiacov 😀
Moja lekarka mala tiez nejake poznamky, ale na sone prs som bola od lekara veeelmi pochvalena a pediatricka nas tiez chvalila. Takze asi zalezi od lekara a jeho uhla pohladu 🙂

angellinka
18. máj 2012

@maca_p my sme tiez vysadili mlieko,maly ma celiakiu,travenie sa mu po diete zlepsilo na 100%,potom sme nasadili naspat mlieko, mliecne vyrobky,ale mlieko mu vobec nerobi dobre,ako nahradu mame reis drink od Alnatury,a pije to aj dcera ktoru este kojim 😉

capacky
18. máj 2012

Mne môj gynekológ na preventívnej prehliadke - keĎ mal syn 16mesiacov povedal, že dojčenie tak "veľkého" dieťaťa je nebezpečné, vraj mám počas dojčenia telo nastavené ako by som bola v prechode a mám okamžite prestať 🙂
Pravda, netuším čo tým myslel a hlavne som po tom nepátrala 🙂 jedným uchom dnu a druhým von...
Myslím, že každá mama cíti, či ešte dieťatko dojčiť alebo nie, a ak jej to už nevyhovuje nech prestane, ale ak majú z toho radosť tak nech si dojčia dokým chcú. Je to len a len ich osobná vec a lekári môžu takýmito ich výrokmi narobiť viac škody ako osohu. Do vzťahu matky a dieťaťa sa v takomto smere nemá kto čo starať 😉

maca_p
18. máj 2012

@angellinka nas mal celiakiu negativnu, testovali ho iba z krvi, druhe vysledky boli okej. mojmu zacali chutit acidka, jogurty. celkom sa teraz da, no ked mal tie 2 roky po jogurte do 30 minut srajda zarucena. cerealny rozok takisto do 30 min.. teraz v ramci normy, väcsinou 1, max. 2 x, stane sa, ze je aj bez. ale vysadenie mlieka malo ozaj pozitivny nastup kakanicok 😀

vejula
18. máj 2012

@anjelicek26 vau, super že sa ti po skoro roku spustilo mlieko opať 🙂

@mariana0915 takych lekarov nepočuvj. Naša detska doktorka vždy hovorila najlepšie vydržať do tych 2 rokov. My dalej pokračujeme a mam sen dojčiť obe detičky naraz, ked sa narodi druhe

denisekkk
18. máj 2012

My sa stale kojime a neplanujem prestat kym sa sama neodstavi, ved naco? 🙂

katrinka8
19. máj 2012

Ahojte, aj ja sa pridavam - dcerka bude mat o mesiac 2 rocky (o den skor ako Maxik @anjelicek26 😀 ) a stale ju kojim. A mimochodom, WHO odporuca dojcit minimalne do 2 rokov veku dietatka 😉
http://dojcenie.wordpress.com/2011/07/01/dokedy...