Kojenie a narkóza

rena107
17. mar 2015

Žienky, musím podstúpiť celkovú narkózu :( malá ma 4 mesiace a chcem kojiť. Dr. hovorí, že môžem kojiť ďalej. Poradíte mi ako ste to zvládli a po akom čase môžem zase kojiť?

zuzik307
17. mar 2015

@rena107 mozes kojit hned, ako sa na to budes citit...nie su potrebne ziadne casove odstupy...pisem ti to ako anesteziolog 🙂

rena107
autor
17. mar 2015

@zuzik307 Ďakujem, po dnešných zlých správach a obavách je to pre mňa to najlepšie čo ste mi mohli napísať 🙂

natalushka
17. mar 2015

Ahoj..ja som mala na vyber lokalne umrtvenie alebo krarkodobu narkozu..maly mal tyzden a bol kojeny,doma v zasobe mlieko ziadne,tak som prezila resuturu hradze v lokalke..doktorka mi ctedy povedala,ze minimalne 8hodin po narkoze nemozem kojit..takze odsaj doma par davok a vsetko bude ok🙂

natalushka
17. mar 2015

@zuzik307 ahij..mne nasi anesteziologovia doporucili 8hod bez kojenia po Propofole..

lennkka17
17. mar 2015

tesne po porode som bola operovana pod celkovou narkozou, normalne som kojila dalej. a kojim dodnes uz 16 mesiacov 🙂

rena107
autor
17. mar 2015

@natalushka ďakujem 🙂 vidím, že to všetko pôjde. To len prvotný šok vypadá tak strašne a vyľaká človeka

natalushka
17. mar 2015

@rena107 neboj,bude to dobre🙂

maminecka2
17. mar 2015

Ahoj, naozaj môžeš kojiť hneď, dieťatko to nijako neohrozí, aj ja Ti píšem ako lekárka, aj ked teda nie anestéziológ 🙂 držím palce.
Inak moja kamarátka bola operovaná v Prahe a dokonca jej dovolili tam nosiť bábo na kojenie, neviem ako by to bolo u nás

kika2111
17. mar 2015

ja som bola pre 3tyzd na laparke kvoli cyste na vakecniku a kazali mi 12h pockat a odstriekavat.tak som mala svoje zmrazene na ten den.

lucianakoniku
17. mar 2015

@rena107 ja som absolvovala operaciu v celkovej narkoze 2 tyzdne po porode. kedze v nemocke som mala ostat 2-3 dni, zariadili sme to tak ze do nemocnice so mnou sla mama aj syn, synovi som pred operaciou odsala mlieko, mama bola pocas operacie s nim a ked bolo treba, nakrmila ho. na kojenie vseobecne narkoza vplyv nemala, mlieka som mala dost este dalsi rok a pol. prve kojenie po operacii mi lekari odporucili az cca 8 hodin po operacii, ked si boli isti, ze ucinky anestetika uz uplne odozneli.
hlavne si odsaj vopred dostatok mlieka, drzim palce nech vsetko dobre dopadne 🙂

siska53
17. mar 2015

@rena107 ja som sla na operaciu,ked mala mala 7m. V stredu rano som nastupila a v sobotu na obed som bola doma. Doniesli mi bu na dojcenie - este hodinu pred operaciou som dojcila. Potom 24h nie,vlastne som si,ked som uz bola po ttych 24h.schopna,odsavala mlieko a vylievala ho pre istotu. V soboti som s ana obed vratila domov a pokracovali sme v dojceni. Mne vraveli,ze staci si poodsavat a povylievat niekolko davok.

Predtym som mala naodsavane mlieko plus ona uz mala zavedene aj prikrmy. Ja som mala vyhodu,ze operacia mohla pockat (nastastie zlcnik i pruh vydrzali),lebo nasa sa nevedela naucit pit z flase...

prego81
18. mar 2015

@rena107
Ahoj, Aj ja ta chcem podporit. Moj maly mal tiez 4 mesiace ked som mala zakrok pri celkovej anesteze. Kojenie to vobec nenarusilo. Ja som bola "mimo" len asi 30 min. Urcite to zvladnete bez ujmy 🙂 Pre istotu sa spytaj anesteziologa dopredu, budes sa citit lepsie ak to budes pocut od neho/nej

rena107
autor
18. mar 2015

Ženušky, ďakujem vám pekne! Strašne mi to pomohlo. Určite mi to tam všetko aj vysvetlia a aj potvrdia. To ten prvý šok ma vydesil. Určite budem chcieť kojiť ďalej. Mne nechcú už čakať :( a toho sa bojím, lebo malá ma 4 mesiace a som s ňou stále iba ja. Manžel chodí večer z práce a aj keď sa jej venuje tak sa bojím ako to ten 1-2 dni vydržia. Preto dúfam, že mi ju dovolia doniesť k sebe keď sa už preberiem a budem v poriadku.

kika2111
18. mar 2015

@rena107 moj maly ma 3mesice a tu v belgicku mi ho nedovolili mat pri sebe,no ale bola som v nemocke len od rana do vecera a moj manzel,ktory ako tvoj je vela v praci a potom vecer s deckami bol s obomi sam takto 1x na cely den,ani nehovorim,ake som ja mala nervy..ale aka som bola stastna a hrda,ked po mna dosli vsetci traja vysmiati a stastni a bez akejkolvek ujmy..my mamy mame predstavu,ze bez nas to nezvladnu...zvladnu,aj ked bude plienka naopak🙂 a deti si uziju tatkov viac..drzim palce

majaon
24. mar 2017

@zuzik307 ahoj,mám ísť na dočistenie 2 mesiace po pôrode,chcem sa ťa spýtať,prosím ťa,je tá anestéza nebezpečná pre bábo keby som aj hneď kojila po prebudení? lebo sa bojím,že malinká bude hladná keďže nevie piť z fľaše ani dudel nechytí a mliečko mi odsať nejde,ďakujem za odpoveď 🙂

rena107
autor
25. mar 2017

@majaon ahoj. Neviem ti vobec povedat do akej miery je to pre babo nebezpecne. Spytaj sa dr vysvetli ti najlepsie. Ja som teda bola, este som dr na sale povedala ze kojim a oba mi povedala, ze daju teda slabsiu a ze prve mliecko odsat po prebudeni a potom mozem kojit dalej. Vecer ma pustili a kojila som. Dovtedy mala odstriekane a aj umele mlieko. Teraz som pri tretom bola trhat zub a tiez som sa po injekcii prvykrat odstriekala a az potom kojila. Over radsej u dr. A drzim palce.

majaon
25. mar 2017

@rena107 ďakujem ti za odpoveď,ešte sa na to popýtam v nemocke,verím,že to zvládneme v pohode 😉

zuzik307
25. mar 2017

@majaon ahoj, je to zakrok na 10 minut, mozes bez obav dojcit, ked mala bude potrebovat...hladiny tej latky v mlieku su velmi nizke, v zahranici ziadne odstriekavanie 8 hod a pod. neriesia...drzim palce 🙂

majaon
25. mar 2017

@zuzik307 ďakujem moc za odpoveď,upokojila si ma 😊

reynold1792016
13. okt 2017

@zuzik307 môžem sa opýtať ,keďže ste anestéziológ.Mne dnes doktor povedal,keďže idem na operáciu ŠŽ,že môžem až po 5 dňoch kojit a potom to skresal na 3 nech sa narzoza vylúči,j to fakt potrebné tak dlho čakať? Malý má rok a je plne kojeny a veľmi málo je tak neviem čo mám robiť a umelé mlieko nechce.Dakujem za odpoveď

wiwuska
28. sep 2020

@zuzik307 reagujem takto neskôr ale tiež ma za jtra čaká čistenie po pôrode a majú ma uspať strašne sa toho bojím ale hlavne Dr tiež povedala ze kojiť môžem a anesteziologicka ze 12hodun po zákroku ze nie lebo ze to ide do mlieka

rena107
autor
29. sep 2020

@wiwuska Ahoj, prepac, citam iba teraz. Verim, ze ti to dnes dobre dopadlo. A neboj sa kojenia. 12hodin som nekojila a odsavala sa a vyliala. Nakoniec som kojila 2roky este 😉 Tak drzim palce nech sa podari 😉