Kojenie je nádherná vec

brambie
30. okt 2012

ked som este o babatku ani nechyrovala, snival sa mi sen ako kojim. pocit ako nieco zo mna nieco pojeda ma desil este tri dni potom.
teraz ked kojim najradsej by som keby sa moje dietatko nikdy ani neodpojilo , je to neopisatelny pocit.
a je mi jedno aj to ze z toho budu ovisnute prsia, boli z toho chrbat a treba vstavat koli tomu v noci...
MILUJEM JU !

boka79
5. nov 2012

a najkrajsie je, ked sa uz cicika nevie docka, ked ideme uspavat a tak zalosti, ze mama pohni, to vyzliekanie ti trva a potom zacne na ciciku tak akoby prdiet - vydava take zvuky, to sa musim ovladat, aby som sa nerozosmiala... Je to taaak zlate a taaak rozkosne, ze si neviem predstavit nekojit 🙂 a tiez planujem tak dlho, ako sa da, aj ked tie noci su hrozne... ale vsetko sa da zvladnut 🙂

adelii
6. nov 2012

Baby,doteraz to bolo nadherne,no akosi stracam energiu a chut :( Maly ma pol roka,na prsniku sa stale trepoce,odvracia,taha bradavku,skrabe ma...cez den je to ok,no v noci som z toho hrozne nervozna ☹ plus priserne bolesti chrbata...tyzden prikrmujem a maly strajkuje,niekedy vobec nechce pit,pritom mlieka mam vela,on menej pije a jja mam stale upchate mliekovody,neodsajem ale nic moc...do 4.mes na prse spinkaval,teraz len rychlo cucnut a prec...zvyknu sa odstavovat same aj takto male deti?co robit?

boka79
6. nov 2012

@adelii

ahoj, take male deti sa neodstavia same, ja by som kontaktovala laktacnu poradkynu, moze sa jednat o dojcenecky strajk, kedy sa zvykne hnevat? Na zaciatku kojenia? Na konci? Co sa deje, ked bradavku pusti? Tecie mlieko, strieka, alebo netecie nic? Ho dokrmujes, alebo prikrmujes? Ked ho dokrmujes , tak ako? popis presne, ako to prebieha, ale urcite si najdi laktacnu poradkynu na www.mamila.sk..

Ta ti poradi urcite..

adelii
6. nov 2012

@boka79 hneva sa hned na zaciatku,odtlaca sa,nechce sa ani prisat,tak to skusim vzdy po chvilke,nakoniec ho ukecam 😀 pritom mlieko strieka...UM nedostava,ani caj ci vodu...tyzden davam na obed zeleninku...sem-tam ma dudlik,ked chce spat,ale nechce zaspat na prse...uvidim,ci ho to prejde,ked nie,zavolam svojej laktacnej...

boka79
6. nov 2012

@adelii

ahoj, tak asi mas velmi silny tok mliecka, vtedy deti tazko zaspavaju na prsniku, a vtedy sa aj jednuju na zaciatku, ked nemate ziadne pomocky , myslim flasu, UM a dudlik, tak to bude asi tym, preto by som skusila asi dojcit v antigravitacnej polohe, cize v lehu na boku, vtedy sa aj spomali tok.. Mozno mu to vadi, mysme to mali tiez , ale tak kolo druheho mesiaca , potom sa to ustalilo nejako. Je aj mozne, ze vseobecne nechce jest, ze mu idu zubky a nechce ani cicik, ani prikrm, ze to je taka faza..

urcite by bolo dobre,keby sa na to lakt. pozrela, ked to neprejde.

drzim palce

adelii
6. nov 2012

@boka79 vdaka...mozne to je,ze tie zuby...ale zase prikrm neodmieta...uvidime...

magic08
6. nov 2012

úžasný pocit... kojila som 26 mesiacov, zaciatky boli veeelmi narocne, ale zvladli sme to... teraz sa chystam kojit opat a tesi ma, ze uz odstavena dcerka zaujem o cici nestratila a vsetko nasvedcuje tomu, ze po porode dame tandem... 😀 tak drzte palce, nech to zvladneme...

boka79
6. nov 2012

@adelii

hm, tak to bude mozno strajk, skus si precitat na stranke mamila sk protokol o strajku a ako postupovat, nosit, kontak kozža na kožu, ponukat, ale nenutit a tak a hlavne odstranit pricinu, tak na dialku by som povedala, ze mu vadi rychly tok mlieka, podla toho, co pises, ja by som ale ukazala LP. aby sa to potom netahalo donekonecna..

adelii
6. nov 2012

@boka79 vies co,ked tak nad tym rozmyslam,niekedy ano,vadi mu rychly tok mliecka,odtahuje sa,ale len na chvilku a hned pije...ale toto je ine,odtlaca sa a place...tak mozno strajk...dakujem,precitam si to 🙂