Koľko dní/nocí vám dieťa plakalo pri odstavení?

july0
19. okt 2022

Ležíme so synom (1rok) v nemocnici a chcela som ho už odstaviť, zaspával mi aj na prsníku, koľko tak plakali vaše detičky ? A kedy sa zlepšil spánok ?

deti95060810
19. okt 2022

vôbec nič

chillibubble
19. okt 2022

v nemocnici chces realizovat odstavenie? asi sa ti tam moc nepodakuju... moja plakala(plakanie je slabe slovo) prve asi 3 dni od cca polnoci kazdych 5 minut az do 3-4 rana kedy som ju uz nakojila a konecne sme nieco pospali. dalsie dni to uz bolo lepsie.

kubkovamama
19. okt 2022

@july0 odstavenie ries určite až budete doma,pre ročné dieťa je to veľký stres a pre teba detto.Prečo nad tým uvažujes akurát keď ste v nemocnici?

masinka
19. okt 2022

Ja som musela zo zdravotnych dovodov zo dna na den odstavit 15 mesacnu. Plakala prve dve noci, potom uz spala normalne. Ale tie prve noci s nou spal manzel aby mna/ mlieko necitila.

petamich
19. okt 2022

nas neplakal vobec ale on bez problemov akceptoval UM pred spanim a vlastne sa potom odstavil sam, ked zistil, ze z flase rychlo tecie 🤷‍♀️ no a spanok sa sice docasne zlepsil, mal potom 2x UM v noci a potom prisla regresia, zuby, prdol, neprdol a zas v noci vystraja 😩

1angelika
19. okt 2022

3 večerné uspávania ukladal manžel, bol plač..potom už ok. Mala skoro 2 roky.

qwer2019
19. okt 2022

Asi 2-3 týždne nekonečného plaču a nevyspatia. Syna som odstavovala v 1r9m

katkaseiner
19. okt 2022

Dceru som kojila do 10 mesiacov na poziadanie, do 2 rokov uz len v noci a odstavenie bolo za 2 dni, hoci som si bola ista ze ju budem musiet kojit do 18ky 😝

dankabetka
19. okt 2022

Ahoj, ja som odstavovala ked mali cca 14 mesiacov oboch synov, budili sa bud 1x alebo 2x za noc, tu noc com som odstavovala spal s nimi len tato, ja som bola vedla. Reval aj jeden aj druhy, ale ziadna drama to nebola, skor sa dozadovali - nedostali a zaspali. Od tej noci spali celu noc a ja tiez. Nahradu za nocne kojenie som neposkytla, chcela som aby spali, ak sa zobudli polozila som im ruku na brusko a spali dalej. Vecer sme pred spani pouzivali flasu so slamkou, tam to vycucli obaja bleskovo.

cecilia29
19. okt 2022

Mala som dvoch zavislakov na MM , prva sa odstavila v 20 mesiacoch , ked som skoncila v nemocnici , druhy v 22 mesiacoch - bez problemov.

kataka10
19. okt 2022

@july0 po odstaveni neplakal. Odstavovala som postupne. Najprv sa jedoval a nechcel umele mliecko. Ked ho prijal a zachutilo, nebol problem postupne nahradit kojenie flaskou. Mal 1 rok.

matkahelka
19. okt 2022

@july0 prva dcera, odstavila som uplne v 13 mesiacoch - 3 noci sme nespali takmer vobec, dalsie 3 boli este zle a po tyzdni uz prespala celu noc bez jedineho zobudenia. mladsia, aktualne 10 mesacna - odstavila som v 6mes.od nocneho dojcenia, bolo to takmer rovnake. prve 2 noci sme nespali vobec a potom to bolo kazdu noc lepsie a lepsie, po tyzdni prespala celu noc a spi tak doteraz- 10 hodin vkuse.

basska_b
19. okt 2022

V nemocnici to praveze potrebuje jak sol. Ja som odstavovala 16mesacne a neplakalo mi vobec. Naucila som ju mesiac predtym, ze v noci flasa s vodou, bolo leto, osviezila viac ako teple mlieko. Dala som pokus v 14 mesiacoch a bol strasny rev v noci, az mi mlieko samo tieklo. Kamoska odstavovala v 13 mesiacoch a mali tyzden peklicko... druha kamoska v 12-14 mes odstavila, plakali jej 1-2 noci len... ale posielali obe kamosky za nimi muzov... kazde dieta ma inak silnu volu. Dolezite je zredukovat to na nulu pocas dna, ked je bdely.

july0
autor
19. okt 2022

@kubkovamama pretože podozrievali že ma alergiu a mali aj pravdu dostaval cezomna alergeny aj sa to potvrdilo lebo vracal strašne a nevedeli či z prikrmov alebo z môjho mlieka. Tak som ho v nemocnici teda nakojila len raz a to vsetko hned vyvratil prúdom. Potom som skúsila ho nekojiť a nezvracal vôbec.

chillibubble
19. okt 2022

@july0 a doteraz rok nevracal po tvojom mlieku?

july0
autor
19. okt 2022

@chillibubble tri týždne dozadu začal zvracať. Predtym aj ked som mala mlieko v kave nič sa nedialo. Nechápem

chillibubble
19. okt 2022

@july0 zvlastne ze sa mu to objavilo az po roku, ale tal lekari asi vedia... ak ti to oni navrhli, tak to budu s vami musiet nejako vydrzat 😀 uvidis, mozno to pojde v pohode. ale moja revala ako keby ju z koze drali. ale ona nevzala ani flasu.

july0
autor
19. okt 2022

@chillibubble akože oni mi to vyslovene že nenakazali odstaviť ale mam v mlieku ešte nejaké tie zostatky lebo aj vcera som pila napriklad ladovu kavu hej ? Ale ide aj o to že doma bol hore aj 20 razy a už nevladzem takže myslim ze aj stacilo mu

chillibubble
19. okt 2022

@july0 a kolko tam este mate byt? skusit to mozes, ale ak bude ten typ co bude vela a stale plakat, tak by som to odlozila na doma.

july0
autor
19. okt 2022

@chillibubble dnes sme prišli, a boli sme tam tri noci a tie tri noci poplakaval ale ked som mu dala najesť kaše tak zaspal no skratka zobudil sa za celu noc dva krat len to usoavanie je dlhe a tazke

basska_b
19. okt 2022

@july0 Hej, no... uspavanie uz bude narocnejsie. Ale ak vracia po tvojom mliecku, mas to aj doktormi odsledovane, tak asi je cas odstavit. Bude spokojnejsi. Kojit do roka je uplne ze super vykon. To neda kazdy

july0
autor
19. okt 2022

@basska_b a bude narocnejšie už stale ? Lebo začala som ho na fitlopte uspávať a ten rev do hlavy pred každým uspávaním je hrozný, a neodstavujem ho postupne chcem to naraz drasticky. Je to chyba ?

july0
autor
19. okt 2022

Ako ste to riešili z vodou alebo čajim lebo vypije mi malo

matkahelka
19. okt 2022

@july0 na fitloptu ho prosim ta neuc. fakt nie. to bude horsie ho odnaucit ako s tym dojcenim. mam skusenost z blizkeho okolia. a aj nedavno som tu zachytila diskusiu, kde viacero zien pisalo, ze to bola nocna mora potom odnaucit. jedna pisala, ze ma maly 4 roky a stale uspava na fitlopte lebo inak nezaspi. je to hrozny zlozvyk fakt, nenauc ho na to.

myela
19. okt 2022

@july0 asi tri dni, ale v nemocnici by som to nerobila, nechaj to na doma.

chillibubble
19. okt 2022

@july0 ja som v roku zacala odstavovat nocne kojenie. potom v roku a pol denne a ked mala 2 roky, tak som jej povedala ze je uz velka a mliecko uz doslo a bez placu sa odstavila aj od kojenia pred spanim. odkedy som odstavila nocne kojenie, tak prespala celu noc(ale spala so mnou). mne sa osvedcilo postupne odstavenie.

july0
autor
19. okt 2022

@matkahelka preboha

july0
autor
19. okt 2022

@myela už som doma

july0
autor
19. okt 2022

@chillibubble aha a prosím ťa ako si ju uspala napríklad keď si prsnik nedala ?

chillibubble
19. okt 2022

@july0 tak do 2 rokov zaspavala tak, ze sa predtym kojila. a v 2 rokoch ma uz pochopila, ze mlieko nie je a nepytala. dovtedy sa nakojila pred spanim a kedze v noci uz nedostala, naucila sa prespat celu noc. ale pred spanim mala mlieko do 2 rokov. a naucila sa sama zaspat. ale ja som stale spavala s nou. tak zaspala aj tym, ze sa ku mne tulila.