Koľko kaše by malo papať 5 mesačné dieťa?

lumimi
17. dec 2010

Chcela by som mojmu 5 mesačnému synovi začať dávať obilno-mliečnu kašu na večer aby sa mi v noci nebudil každé dve hodiny, ale nikde sa neviem dočítat že aký objem (resp. hmotnosť) kaše mu môžem dávať na začiatku.

maryanna
17. dec 2010

bude sa budiť aj tak, kaša je na noc ťažká, žalúdok je zaplátaný kašou musí v noci pracovať teda s adieťa budí, nemôže spať.......od polroka deti nepotrebujú v noci jesť a piť, a ak sa ti bude aj tak budiť tak ho to môžeš aj odučiť ak by si veľmi chcela kniha: každé dieťa savie naučiť spať, je na nete stiahnutie........má teraz také obdobie, neboj nebude trvať večne že sa bude budiť každé dve hoďky..

sasikas
17. dec 2010

my sa tiez budime kazdu chvilu...niekedy aj kazdu hodku...bolo obdobie ked aj castejsie....vtedy som skusala malej davat kasu asi cca tyzden...ale vysledok ziadny...budila sa stale rovnako.... 😠 to asi kazde babetko ma take obdobie...kazde si tym musi prejst....my teraz spime trochu lepsie...zobudi sa v noci tak 3-4x....a to ju na noc len nakojim.... 😉

lublana1
17. dec 2010

...my mame pol roka a ja svojmu malemu robim kasu na vecer tiez od piatich mesiacov, zo zaciatku to bolo do 150ml mlieka, lebo my papame nemliecnu a teraz uz robim do 210ml mlieka, tak dve polievkove lyzice kase, aby bola redsia, kedze ju pijeme cez flasku a uz sa mi budi v noci len raz okolo pol tretej, dam mu mliecka a spinka dalej do tej pol siedmej...

ludka140281
17. dec 2010

moja vstava od narodenia v noci na kojenie pricasto 😒 kazdu 1,5hodku......uz som si zvykla ale teraz nemusi vzdy papat,len ju pritulim a zaspinka....kasu davam od 4 mesiaca pred spanim,no nemam pocit,ze funguje,,,,,davam 120ml do flase,riedsiu,aby ju vypila 😉

bosoriak
17. dec 2010

Ja som si tiez myslela, ze ked zacneme davat kasu, ze mala bude dobre spat v noci. A prd makovy :D Nesil to, vobec to nie je pravidlo, ze po kasi bude lepsie spat.
Inak ja som davala tak 100 ml vody a mliecnu kasu, ale az od takych 8 mesiacov. A aspon 2 hodiny pred spanim, aby jej nebolo tazko.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
17. dec 2010

no este mas na prikrmy cas, ak kojis, kam sa ponahlas? to, ze vecer das kasu Ti nezaruci, ze sa babbo uz nebude v noci budit. moja malicka papa okrem mm 4x denne a itak sa mi v noci budi, na mliecko a to i kazdu hodku... treba vydrzat. ked zacnes s prikrmom, urcite nie vecer, ale pekne rano, prip. na olovrant, ked kasu uz silou mocou chces. hlavne, aby minimalne dve hodky neslo babo po kasi jest, nech nema az moc tazke brusko.

stvura
17. dec 2010

Podla mna velmi skoro riesis kase. Moj maly jedaval kase od nejakeho 8-10 mesiaca ale len vodove a robene mnou z pohanky a podobne...Mliecnu kasu jedol asi az v roku. To ze bude lepsie spat je blbost, moze a nemusi ked mu kasa padne ako balvan do bruska...Ale tych 100ml by mu malo stacit.

lienka434
17. dec 2010

mne doktorka vravela okolo 5mesiaca ze mozem vyskusat kase,ved kasa ma postupne nahradit jednu cast poobednajsieho mlieka,takze treba ju zaradit bude na veceru al. predtym.teraz davam malej kase co sa riedia vodou a doky ma sprdla ze dcerku šidim o tuky a vitaminy co maju tie co sa riedia mlieckkom.Ja som sa bala mlieka aby mala nezareagovala nejak ale v rodine nemame alergie takze poved.ze mam skusit tie mliecne.

erikaka
17. dec 2010

u 5mes. bábätka si myslím, že to treba najskôr odskúšať. Na prvý krát by som dala tak do 100 ml. Ale na to aby dieťa spalo lepšie v noci to veľmi nepomôže. každé dieťa je iné. Niektoré prespí celú noc už ako 2mes. a niektoré ešte aj 2-3ročné sa v noci budia. A to viem o čom hovorim nakoľko môj prvý syn aj napriek všetkým snahám a radám ako sú kašičky, rôzne peny do kúpeľa , olejčeky , krémy a čajíky na dobrú noc nezaberali. A tie dve krásne spinkajú od úplne malých drobčekov po večernom nadojčení.

natalia777
17. dec 2010

ahoj ja som tiez zacala davat ked mala moja mala 5 mesiacov, nie je to vobec skoro, a tiez som davala vecer pred spanim, ja som ale davala tie mliecne od zaciatku co sa pridava iba voda 😉 a tiez som plne kojila az do 8 mesiaca 😉 a davala som najprv tak okolo 100 ml a potom ked jej to nic nerobilo a chutilo jej tak aj viac som jej davala...... ale nerobila som podla navodu ale tak ako som ja chcela som jej to riedila nerobila som jej to husteeeeeee 😉

katy1979
17. dec 2010

u nas pri prvom tiez kasa nepomohla na dlhsi spanok. ak chces kasu daj ale nie obilnu ale bezlepkovu t.j. ryzovu alebo kukuricnu.
a najviac sa u nas osvedcila nie kupovana kasa ale robila som mu doma kazdy vecer ryzovu ale to uz bol troska vacsi cca od 8-9 mesiaca.

lucia.kl
17. dec 2010

ahoj. my dávame kašu od 5 mesiacov, kupujem od hami kašu na dobrú noc banánovú tú od 4 mesiacov. na obale je napísané ako sa má zarábať a toho sa držím, teda povedala by som že dávam o jednu lyžicu viacej kaše ako sa má (väčšinou sa robí zo 150 alebo 160ml mlieka alebo vody, podla toho či je mliečna alebo nemliečna) a baby ju jedia o pol siedmej večer - flašou so širokou dierkou a o siedmej idú spať - prespia celú noc...

kaša od nutrilonu je hustá a treba viacej vody aby tiekla cez flašu, hami je akurát, nestlé treba rozmixovať, čo píšu na obale že sa nesmie, ale je strašne hrudkovaná...

je individuálne ako ti na kašu zareaguje malý. treba vyskúšať

mircalla
19. dec 2010

@stvura Nemyslim, ze skoro riesi kase v 5 mesiacoch. Co som sa bavila s mamickami vela ich dava kase v 5-tom ci 6-tom mesiaci. Maly bude mat 5 mesiacov, zatial vsak nedavam. V noci sa budi 1-2 krat denne, to ho nakojim. Obcas 3 krat, ale to je vynimocne. Tiez planujem o nejake 2-3 tyzdne kasu vyskusat.

zuzkat1
20. dec 2010

kazde dieta je ine, moze byt v noci smadne, hladne, smutne ze tuzi po mame, alebo mu je zima, teplo, hocico...spankovy rytmus ma babo uplne ine ako my ...po kasi sa bude budit tak isto len mozno este viac,lebo mu bude tazko od zaludka..kase v tomto veku na noc su hlupost podla mna... moja ma 11 mesiacov a kase papa na olovrant asi tyzden...veceru este napapa... budi sa kazde 2 hodiny... a co? ved raz z tym prestane cez den je usmiata teda unavena nie je ..one je uplne v pohode a to je dolezite...
este k lucii.kl.. verim ze jej deti prespia noc ale nemyslim ze je to kasou... proste niektore deti su take ze prespia celu noc... a ine sa budia milionkrat

zuzkaremiaska
20. dec 2010

Ja dávam dcérke už týždeň kašu od NESTLÉ, ale treba ju stále mixovať.Fakt sa robia hrudky neprejdú cez dierku. Včera som skúsila prvýkrát HAMI NA DOBRÚ NOC a tá je super!!! A či mi malá spí lepšie? Nie, stále rovnako, 4x je v noci hore.

dajna11
20. dec 2010

podla mna ak kašu...čo je myslím ok,len nie obilnú...úrečp nie ryžovú?kukuričnu?ešte je skoro na lepok....a potom takú čo sa pridáva voda......určite takto!!! na obilne je skoro a aj na mlieko...kravske samozrejme.neviem či kojí či nie...

janka2732
20. dec 2010

ja davam Nestle kašičku a moj spapa 150ml ale robia sa hrudky ale na noc kašičku mu nedam raz som mu dala a nespal dobre a budi sa 2 x v noci ked kašičku spapka skoršie než pred spanim.podla toho čo čitam prejdeme na hami.

ba80
20. dec 2010

podla mna by este 5 mesacne babo nemalo jest ziadnu kasu... 😎

andrea487
20. dec 2010

podla mna takisto velmi skoro na kašicky,a dvojnásobne na mliecne... 😒 😒

anjelicek26
20. dec 2010

Na mliecnu kasu je skoro, na obilninovu uz duplom, a urcite nie na vecer. Kasa je tazka na zaludok, moze ti spat este horsie.

Ak chces kasu - tak ryzovu, nemliecnu a zarabat s materskym mliekom. Alebo teda ryzovu sparit vodou a primiesat ovocnu vyzivu. A to najneskor 1,5 hodiny pred nocnym spankom. A ake mnozstvo? To uvidis, kolko ti bude ochotny spapat.

Pricom si fakt myslim, ze dieta do 6 mesiacov ma byt bud plnne kojene, alebo ma mat jeden prikrm - zeleninovy - denne.

lloret
29. dec 2010

Ahojky,tak vidim,ze v tom nie som sama 🙂 Aj ja som skusala dat kasu /Nutrilon/mojmu 5mes.Jurajkovi,ale spal stale rovnako :( Takze som to este s kojenim nevzdala a za posledne 2.tyzdne spi cez den 1 hodku potom je cca 2-3 hodky hore a zase spi hodku a v noci vstava kazdu hodina,trosku sa napapa a spi dalej.Niekedy uz fakt nevladzem ☹ tak to nevzdavaj a drz sa 🙂

atrami
29. dec 2010

kaša sa do jedálneho lístku zavádza ako poslená. Určite nebude spať dlhšie. Ak sa budí, určite to nieje kvoli hladu, skor potrebuje Teba.

prahaxx
29. dec 2010

podla mna by sa mohlo vyskusat a uvidi sa.
napr. kamaratka v nemocke so 4mesacnou dcerkou bola na ATB a mala velke hnacky, tak miesto mlieka jej kazali davat len kasicky a prikrmy.
Ja som stastna, ze uz ryzovu kasicku mozem dat, mala uz mala 5M. vecer som jej mohla dat aj 300 ml mlieka a stale jej zblnkotalo v brusku a bola nervozna, uplakana, neviem, ci jej tak rychlo spaluje, ked v noci kazde 2 hodky, niekedy aj po hodinke ☹ vedela vypit 120 ml. po kasicke sa budi uz "len" 3-4 krat
a ja tiez mozem zjest hocico, kym si nedam krajec chleba, tak som stale hladna 🙂 - mam teda nadej, ze sa to bude hadam zlepsovat pokrocilym prikrmovanim
lumimi, ja teraz sa este bojim davat vela, davam jej 3 hodky pred spanim 100 a 1,5 hodiny pred spanim dalsiu 100, ale nie velmi hustu, tak aby preslo cumlikom z flase -medzitym jej davam tak 50 mliecka, viac mi naraz nevypije, mm bol vraj tiez taky, kazdu chvilku a po trosickach ☹ vyskusaj po troske a potom uvidis, kolko si vypyta 🙂

mamkaivka
30. dec 2010

nie je rozumné tak skoro dávať kašu nezaručí ti to, že bude dieťa v noci spať

oacka
1. jan 2011

ja som svojej dávala nemliečnu ryžovú kašu od 4a pol mesiaca, lebo mliečka bolo málo a chcela som ju viac zasýýtiť. na nočný spánok to nemalo vôbec žiadny efekt a vlastne ani na nič iné.... mliečko zmizlo,prešla som na UM, a kašu ddávam už len občas,keď nechce dopiť celú dávku mliečka. maloktorému bábätku kaša pomôže dlhšie spať, na to sa nespoliehaj. ja som skúsila dať pár lyžičiek,, lebo to bol vlastne prvý príkrm,hoci by mal byť až posledný... na obale píšu že do 150ml mliečka idú 3 lyžice kaše, tak som dávala vždy okolo tých 100-120 ml mliečka.... ale 5mesačné bábo by v ideálnom prípade kašu papať nemalo.

tea333
1. jan 2011

Casto sa na koniku objavuju mamicky, ktore su prestastne, ze mozu dat babatku na noc kasu, ved potom prespi celu noc.Tak to je omyl, a hlavne je to chyba.
Ak je dieta dojcene, mamicka si tym moze pokazit laktaciu..babatko ma v zaludku tazku kasu, nepyta si papat = mamicka nema "odber", takze sa jej bude tvorit menej mlieka.Idealna cesta ako prist o mlieko..
Okrem toho nechapem, preco niektore mamicky ocakavaju, ze babatko sa v noci nebude budit. S kasou ci bez, babatko sa nebudi len od hladu, ale aj preto, ze chce citit maminu pritomnost a preto sa aj casto deti v noci pytaju na prsnik.
Po kasi dokonca moze dieta spinkat horsie, pretoze ma zatazeny zaludok ..
A hlavne - ked je na vyrobku napisane od4. mesiaca, neznamena to, ze je to od toho 4.mes dobre pre dieta..aj na ovku je napisane - od 4.mesiaca, a obsahuje kopu cukru, co by som tak malemu babatku nedala..Staci trochu mysliet,nie len sa spoliehat na etikety.samozrejme ze vyrobca sa tesi, ze kupujete, ale v tomto veku je mliecko najdolezitejsie a nenahraditelne!!

moncac
5. máj 2011

naša MUDr. veru povedala, že od 4. mesiaca môže bábätko kaše papať a sú tam zložky napr. ako zinok, ktoré bábätko veľmi v tomto období potrebuje. ale hlavne kaše ryžové a kukuričné - a bezlepkové - je to na nich napísané! tak si myslím, že veselo do toho 🙂

bambulkabambulkova
5. máj 2011

dieta ma papat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!