Kŕmenie cievkou

23. sep 2022

Poprosím vase skúsenosti 😉 Chcela by som skusit kŕmiť 8 mesačne dieta cievkou umelým mliekom nakoľko fľašu mi odmieta. Tie čo ste kŕmili babatka cievkou, mám do toho ísť alebo kašlať na to a zbytočne cievku ani neriešiť? Dieta je len kojene, čiže zisti mi že ho chcem “oklamať” cievkou v ústach? Bude mi vôbec sat? Vďaka

lamonita
23. sep 2022

Je rozdiel kŕmiť (akože zakazdym) a dokrmovat (keď máš malo mlieka atd). Ja som len dokrmovala zopar krát. A malicka pekne ťahala, bola hladna, neriesila ze ju chcem oklamať. Bolo to pre mňa náročné s 2tyzdnovym dietatom, šikol by sa mi ešte druhý pár rúk. Samej sa mi to zle.

lenja123
23. sep 2022

8mesačné je už dosť veľké a rozumné, môže sa stať, že bude vymýšľať, odmietať cievku, alebo aj prsník, ak zacíti, že mu tam tečie niečo iné.... Veď vyskúšaj, za to nič nedáš. Ale tak veľké dieťa sa už dá naučiť piť z pohára, fľašky so sosáčikom, určite ho už teraz neuč na fľašu s cumľom.

petkavka
23. sep 2022

My sme cievkou sa snazili dokrmovat mesacnu dcerku (predcasniatko), ale bolo to mimoriadne narocne - musel mi manzel ponahlat. Kazde dieta je ale ine. Ja by som uplne jednoducho vyskusala. Mozno zistis, ze Vam to uplne sadlo 🙂. Vela zdaru

kika831
23. sep 2022

Tak moja skusenost je hrozna. Prisla som skoro o mlieko a flasu som nechcela, tak som sa dala nahovorit na cievku. Malemu to vobec neislo, krmenie trvalo v podstate stale, nehovoriac o tom, ze mi maly neskutocne stale plakal, bol neustale hladny. Bol to des. Nakoniec som zarobila UM, maly sa krasne napapkal- no uplne ine dieta. Za mna nikdy viac.

veronika3110
23. sep 2022

@lenja123 tiež by som skôr skúsila tú flašku s náustkom.. moja má len 5m, ale tiež len kojená, hoci príkrmy pekne papá s lyžičkou.. ked jej chcem dať aspoň trochu vody, tak to absolútne... tiež sa chystám neskôr vyskúšať tú fľašku, uvidíme.. zatiaľ ma upokojuje, že má viac mlieka ako príkrmu

beata_k
23. sep 2022

Take 8 mesacne uz ma ťah. Cievka je prilis mala. To je dobre pre novorodencov, ale osobne si teda myslim, ze fungovat to nebude.

endzi83
23. sep 2022

Každé dieťatko je iné, ja by som to skúsila.

kacena4
23. sep 2022

8m. dieta je uz velke, ak odmieta umele mlieko tak mu ho nedavaj a zaved ine mliecne prikrmy. nechapem na co sa chces trapit s cievkovanim, ta je urcena pre malicke babatka

betulinka1
23. sep 2022

8 mesacne dieta uz papa prikrm. Neriesila by som cievku. Dala by som prikrm lyžičkou a na mliecne kase by som zväčšila dierku na fľaši. Moj tiez nebol papkac a stale nie je ma 8 rokov. Ale teda pamatam sa ake to bolo strasne ako som cely den riesila iba jedlo po kúskoch pri 8 mesačnom .🙈🙈🙈

nina004
23. sep 2022

Ja som dokrmovala cievkou od narodenia .Nevšimol si to,ale bol malinký.. Nechala som ho poťahať odo mňa a tak za 20min, pýtal zas a keď nebolo už dosť mlieka ,tak som dala umelé alebo z mrazničky a cievkou. Ale neskôr sme prešli na fľašu medela calma a tiež super. Napodobňuje prsník ,že to mlieko akoby striekalo do pusy ako z bradavky ,ale ide ho viac ako z cievky. Keď sa nám fľaša pokazila a nezohnala som inú a dala čo som kúpila v DM ,tak sa prestal kojiť.

janinah
23. sep 2022

Cievku doniesla domov dcéra ako radu od laktačnej.Mám zdrav. vzdelanie a zdravý sedliacky rozum a okamžite som to zatrhla....tak malé dieťa sa najprv krásne nahltalo vzduchu z cievky a až potom šlo mlieko,uvedomil si niekto veľkosť žalúdočka novorodenca? To len na okraj,ked je debata o cievke.
Autorka...nie,nevymýšľaj,8 mes. už má príkrmy a má x iných možností na pitie.

autor
23. sep 2022

Super vďaka každej z Vás za reakciu, ja na cievku teda kašlem a ideme učiť na pohárik ;)