Málo naliate prsia

melkav
17. máj 2017

Ahojte, mam otazku. Mám trojmesacneho synceka a kojim ho. Len sa chcem opytat ci je to v poriadku ze niekedy mam tak naliate prsia ze mi s nich mlieko tecie a kvapka a niekedy mam prsia take makke ze si myslim ze tam mlieko nie je ale ked stlacim bradavku tak mi mlieko strieka. Viete niekto ci je to v pohode a je to normálne? Ako mam dosiahnut plne prsniky? Dakujem 🙂

juliakocka
17. máj 2017

@melkav jedz všetko zaradom a pi strašne veľa tekutín - čaje, vodu, vineu a dokonca aj tmavé pivo hlavne keď už je vonku teplo a budeš mať mlieka dosť, ja som kojila 2 roky takže to funguje

luba41
17. máj 2017

nerieš..tak to má byť.. prsia nemajú byť naliate..

melkav
autor
17. máj 2017

@luba41 takze je to v poriadku ked nie su take tvrde?

melkav
autor
17. máj 2017

Ze@juliakocka no mam pocit ze od vinei som mala viac mlieka 🙂

nadula01
17. máj 2017

@melkav je to v poriadku, ja som tiež počas dňa mala mäkké, v noci tvrdé naliate a kojila som prvú dcéru rok!
Takže buď v pohode

melkav
autor
17. máj 2017

@nadula01 a ako dlho by malo
babo tahat?

zuzka38
17. máj 2017

@melkav nepotrebujes naliate plne prsniky, potrebujes spokojne dieta.. ja mam mini prsia, nejdu mi prasknut od mlieka a kojim uz tretie dieta.. je spokojny?

melkav
autor
17. máj 2017

@zuzka38 no mysllim ze je 🙂 obcas sa aj pozvracka ked sa nataha

zuzka38
17. máj 2017

@melkav hej to aj moja, to je normalne.. tak prsia neries.. este sa ich nariesis ked dokojis a bude ti vadit ich tvar 😂

melkav
autor
17. máj 2017

@zuzka38 no ked on niekedy taha 10 minut inokedy 5minut a nikedy zacne pekne tahat a potom uz len pocuckava ....ale ked sme boli na poslednej poradni tak pribera dobre ...len to ze nechce spat aj ked je najedeny

siska53
17. máj 2017

@melkav ano. Je to uplne v poriadku.
Ja som pri druhom dietati nikdy nemala naliate prsia. Dojcila som 2roky.
Pri prvom som sa tesila,ze okolo 3.m.sa mi produkci

siska53
17. máj 2017

@melkav ustalila a nemala som ich uz,najma rano,na kamen tvrde.

siska53
17. máj 2017

@melkav to,ze nespi,nema nic s mliekom. On rastie,cize aj potreba spanku sa meni,je ina. Nas starsi je stale nespavec. Ani ako minibabo nevedel. Spinkat podla priruciek,ze 20hodin.. Ako to teda nie. Ak spinkzl 15,bolo vela.

melkav
autor
17. máj 2017

@siska53 no my dame 16hodim za dva dni mozno 😀 Ale ked je hore aspom neplace...ked uz je unaveny zacne kricat a musim ho ucicikat bo inak nezaspi

melkav
autor
20. máj 2017

@siska53 no ale moj maly zasa zacina viac zuzlat ako tahat tak preto sa pytam...a ako zistim ze uz nemam mlieko? Nic mi nepojde ci pojde malo?

siska53
20. máj 2017

@melkav to neviem,mne sa take nestalo,ze mi zmizlo mlieko.
Ja som ho mala len trosku menej,cize zacal po nejakom case revat..to asi 3dni vzdy vecer, pred jeho 6.m.
A jeden.prsnik som mala hrcavy,cize mlieko bolo,ale neslo,takze to som riesila teplym kupelom a odsavanim.

sonyyka
3. jún 2017

Mamicky, bojujem ako sa da... mliecka stale malo. 8tyzdnov sme ptikladali skoro nonstop, ak prikrm, tak iba po cievke. Prikrm musel byt, mala nepriberala a sledovanim papania, mozno 10x prehltla. Teraz prsniky odmieta. Senovka ani benedikt nezabrali... mam vsak pocit, ze tie moje male A viac mliecka nezmestia. Ak ked sa napr stane, ze malicku neprilozim alebo neodsajem, prsia sa mi naleju, no zacnu tiect. Nezvacsia svoj objem. Mate podobne skusenosti?

lydia15
3. jún 2017

Ja som mala to iste a kojila som 3 roky. Zaklad velmi vela tekutin.

sonyyka
3. jún 2017

A stacilo tvoje mliecko? Mojej nie

lydia15
4. jún 2017

ano stacilo.ono ked sa prisala tak vtedy sa prsia naliali.

lenadka
4. jún 2017

@sonyyka možno zle prikladaš, alebo malá nevie dať, napr. môže mať krátku uzdicku na jazýčku, skús laktačnú poradkyňu 😉

lenadka
4. jún 2017

@sonyyka sať nie dať mobil prepisuje 😬

sonyyka
4. jún 2017

Laktacne tu boli dve a jedna aj viackrat. Vsetko ok. Len ze mam pomalsi tok a menej mliecka. Ale, ze to sa rozbehne. No mala ma uz 12t a mliecko riesime od porodnice. Je to narocne. Teraz sa snazim prilozit malicku, potom utekam urobit mliecko do flase ( cievku uz nedam ☹ to sme robili 7 tyzdnov a bolo to narocne pre malicku) no a nakoniec ked malicka odgrgne utekam este odsavat. Pijem aspon 4l denne. Caje pre kojace mamicky, vineu, caro, cistu vodu...

sonulka8
4. jún 2017

@sonyyka hlavne bud pokojna..ja som takto prestala dojcit,ked mal 3m lebo som bola v neustalom strese ci mam dost mlieka..bala som sa,ked sa mal zobudit ci mu budem schopna dat jest..potom to tak aj dopadlo..no to bolo pri prvom,dalsie dve som uz mlieko neriesila..proste nebol cas,skola,stavba domu,stahovanie..a vydrzala som kojit viac ako rok..ak mas prijem tekutin mliecko tam mas..moje prsia su tiez mini,ak ti mam poradit,len bud pokojna..proste si povedz,to mliecko tam je a basta 😉

luba41
4. jún 2017

@sonyyka lenže flaša vám to kazí už nadobro..pokial nezrušíš prikrmovanie, nerozbehneš dojčenie..tá cievka nebola asi ani potrebná, pomalší tok neexistuje, malé či velké prsia je úplne jedno..najpravdepodobnejši bol problem s prisatím už od začiatku, možno málo kontaktu, používanie cumla, neskoré prikladanie dieťaťa, neustále nútenie na prsník, kolotoč odsávnia a prkmovania , tvoj zbytočný stres, kontrolovanie atd.... čaje, caro a pod nič nevyrieši, aj ked je vela mlieka-pokila dieťa sa nevie správne prisať

amyamyamy
4. jún 2017

@sonyyka Takto, ako opisuješ, sme sa trápili tri mesiace a pomohlo jediné - zaťať sa, schovať všetky fľaše (max. suplementor s materský. - odsatým mliekom, ale napokon aj ten som odložila ) a najmä: nedať umelé mlieko. Laktácia sa ukážkovo rozbehla do 48 hodín, prikladala som ho každú hodinu. Trvalo len dva dni, kým zabudol na fľašu. Sem-tam som mu ju neskôr dala s čistou vodičkou a zakaždým začal z prsníka divne sať a bradavky ma boleli, tak som si to spojila s tou fľašou a dávame len z pohárika. Rozhodne dať preč fľašu. Mlieko sa rozbehne, keď bude sať a sať a sať - čo bude, keď bude hladný. Ak je nasýtený umelým, laktácia ťahá za kratší koniec. Držím palce!

sonyyka
4. jún 2017

@luba41 no ale laktacne nevideli problem, tak ako to mam vyriesit? Je to moje prve dietatko. Mne sa naozaj zda, ze mliecka je malo...

aspinka
4. jún 2017

prsia sa nalievaju len prve tyzdne a neskor uz moc nie jedine po celej noci aspon mne sa uz potom nenalievali... na produkciu my najviac pomohlo MATYSAK 100% hroznova stava biela... 😉

sonyyka
4. jún 2017

Mamicky, ja by som to tak rada skusila, nedat UM, ale bojim sa. Odsavam 45min a odsajem tak 100ml a prsia po odsati len "koza" Z velkosti A mam 0. A za hodinu skusam odsat a nic. Dnes som prikladala aj malu. Prisaje sa, no akonahle mliecko nejde, zacne velky plac ☹
Ked sme iba kojili a davali UM cez cievku, malicka bola dehydratovana. Davala som len cca 30ml UM na papanie a to len na povzbudenie pocas sania. No nepriberala a nemali sme pocikane plienky. Len take cvrknute. A tak okolo 8t sme zacali s flaskou a ja s odsavanim. Odsajem krvopotne 500 max 600ml za den. Je to asi viac ako ked malicka sala. No laktacne nevideli nic zle... no odsavacka mi odsaje viac... to je asi zle... ako teda viem, ze je prisata dobre?

aspinka
4. jún 2017

@sonyyka ja mam 3 deticky prvu som nekojila nepriberala, druhého s dokrmovanim... moja tretia bola moja posledna sanca.... kojila som ju do 2 rokov kedy som ju odstavila....
Mozem ti napisat ze NIKDY si odsavanim nezisis kolko mas mlieka ja som aj pri poslednej nevedela odsat nic!!! U nas bol plac nie ze mliecko netecie ale ze mala koliky hned ako sa prisala zacala plakat krutit sa nechcela sa uz prisat ano ked som bola mlada hned som to pripisovala NEMAM MLIEKo ani ma nenapadlo koliky a uz som flaskovala.... Pri poslednej som si povedala pojdem do toho s chladnou hlavou kupila kvapky na koliky pred jedlom som dala a pomohly musela som skusit obe aj sabsimplex aj espumisan jedny nam nezaberali odvtedy som pohodovo kojila mala priberala odsavacku som odhodila... 😉 Je to boj ale islo to... po tych prvých mesiacoch to uz bola brnkacka...