Mohol si navyknúť na UM, keď už nechce piť materské?

sandraa
9. aug 2008

Asi dva týždne maleho dokrmujem, je to vačšinou tak že raz kojenie raz umele mlieko...teraz mi maly nechcel moje mliečko plakal tak som mu skusila dat Nutrilon a hned zaspinkal..je možne že už moje mlieko nechce..??mlieko si odsavam nakolko prsnik odmieta...Dá sa ho nejako oklamat a kombinovat MM s UM??myslim to tak ze maly mi vypije 120ml ciže je možne dat 2odmerky UM a 60ml moje??žeby som to zriedila a to co nevypije jasne vyhodim, len mi je škoda si odsat mlieko a vyliat ho..dúfa že to nieje trafena otázka len ma to tak napadlo xixixixi 😀

gucz
9. aug 2008

ja som tiež kŕmila malú od začatku len odsávaným mliečkom. Najprv som jej vždy dala moje a ak nestačilo, tak do druhej fľaše trochu umelého, tak od druhého mesiaca života. Ale problém s tým, že by moje nechcela, sme nemali. Ja som jej to mliečko vo fľaške nemiešala, predsa v tom materskom sú nejaké živé kultúry a úplne iné látky ako v umelom, tak som sa bála, či sa tým miešaním nezničí. Aj keď na druhej sa to miminku v brušku aj tak zmieša

sandraa
autor
9. aug 2008

dakujem gucz...skusim to najbližšie papanie....lebo ten Nutráč je sladši tak mu asi to vadi no uvidim...skusim dat najprv moje a ked nie tak tam primiesam to Um...diky...pri najhoršom sa asi pokakame, nevadi...napisem ako sme dopadli...

annag
9. aug 2008

sandra, určite je lepšie mliečko nemiešať vzájomne, ale striedať, samozrejme UM je sladšie aj hustejšie, bábo na dlhšie zasýti a rýchlo si naň zvykne, gucz ti poradila správny postup v danej chvíli.

Pri takomto častom dokrmovaní si však už nerob veľké nádeje, v priebehu niekoľkých týždňov sa s veľkou pravdepodobnosťou odstavíš. Eventuálne by si si ho mohla zamraziť, ak ho bude celkom odmietať a podávať neskôr v príkrmoch, keďže aj prikrmovať začneš v tomto prípade skôr.

Škoda, že si sa neozvala skôr, možno by sme našli príčinu, prečo odmieta prsník, relaktácia v tomto štádiu je síce možná, ale dosť psychicky aj fyzicky náročná. Netráp sa preto, kým bude MM tak ho dávaj, každá kvapka bábu len prospeje, ale keď nebude, svet sa nezrúti. Všetko dobré 🙂