Môj 5 mesačný synček papá takmer všetko, ale nekaká

sany001
12. feb 2011

Milé mamičky ak ste sa stretli už s týmto problémom tak mi poraďte. Malý mi už papá zeleninku s kuracím mäskom, výživy, má aj dostatok tekutín, tak fakt nechápem prečo nekaká. a dokonca ani kvapky BIO GAIA mu nepomáha, a nedávam mu jesť čo by ho mohlo zapiecť...Ďakujem Vám za každú domácu radu 😅

sany001
autor
20. feb 2011

@lubica69 lenze ked som kojila mesiac tak fakt neni normalne aby cucal kazdych 10 minut vo dne v noci....a ny gastro chodime bo pred vianocami bol v nemocnici s prieduskami a grckal ked sa najedol UM, vtedy som este prikrmi nedavala

lubica69
21. feb 2011

@sany001 no to fakt nie je normálne aby cucal každých 10 minút Ale to si mu dávala TY 😢

sany001
autor
23. feb 2011

no hej ja...preto som musela prejst na UM mlieko a potom od piateho mesiaca i prikrmy...

jana776
23. feb 2011

no ja by som na tvojom mieste urcite vymenila hotove vyzivy za cerstve (podusene) ovocie. Nasa ak nedostane aspon jedno jablko alebo hrusku na den - cerstvu nastruhanu - tak nekaka.

nini78
23. feb 2011

@lubica69 ale veď nekojené deti sa prikrmujú od 4-5 mesiaca.

katka_4
23. feb 2011

moju zapekalo z UM tak som zmenila značku, a pri zapche pomohla slivkova šťava, kupila som ju v DM. a skus vynechat tie bananové a ryzové kase tie tiez lubia zapekat. a velmi dobra je slivkova kasa na zapchu.

@lubica69 mne pediater kazal prikrmovat od ukončeného piateho zeleninou v polovici od. ukončeneho siesteho dovolil pridat kur. masko. myslim ze
@sany001 pod zje uplne všetko myslela , to ze mu chutia prikrmy

monika15
24. feb 2011

@sany001

ahoj, moj ma este len 6 ale lekar az teraz povolil mrvku a kase....

presne tak nam povedal ze ked dame skorej nastanu velke problemy........

🙂

radsej ho zanes k lekarvoi a nepchaj do neho ine veci, lebo mu mozes ublizit.... :(((

lubica69
24. feb 2011

@nini78 @katka_4 áno prikrmujú A nie jedia skoro všetko!!!(ako je napísané v názve témy)A to je teda riadny rozdiel 😀
@monika15 presne tak 😉

lucustek
24. feb 2011

@sany001 ahoj, ak ti mozem ja poradit tak nikdy nedavaj na nazor inych ale vzdy sa riad sama sebou, lebo ty si mama svojho syna a ty si s nim cele dni cele noci a vies najlepsie co mu pomoze a co je prenho vhodne ...ja som svojho syna tiez prikrmovala od 5teho mesiaca a zacinali sme s vyzivami flaskovymi lebo doma urobenu mrkvu ani zamiacik mi vypluval a bol to len horor tak som to kupila v obchode a bol aj on najedeny aj ja spokojna ze sa napapal... ale napr moja kamaratka mala deti hladosikov a uz od 3mesiacov ich prikrmovala zemiacikom potom mrkvicka pribinacik a ako 5mesacny jej syncek spapal sam celu horalku... 😀 jednoducho su deti take a take a su aj mamicky take a take...nie vsetci sme rovnaky preto kritiku nepocuvaj /jednym uchom dnu druhym von/ a to co sa ti zda zeby mohlo zaberat a pomoct aj u vas doma to si vezmi k srdcu...
drzim palceky 😉

ikke
24. feb 2011

@lucustek "ako 5mesacny jej syncek spapal sam celu horalku..." sa mi zda skor ☹ nez 😀
nazor vacsiny inych mozes ignorovat, nazor odbornikov (pediatrov) by si ale nikdy celkom ignorovat nemala!

by ma celkom zaujimalo, ci tu horalku dostal postruhanu, alebo pomixovanu s "chutnym a vyzivnym" pribinacikom 😝 🙄

jasminet
24. feb 2011

@ikke @lucustek viem si zivo predstavit ako 5 mesacne babo ide do kuchyne, zo stola si zoberie horalku, otvori obal a spapa. 😅
dieta bohuzial zje len to, co mu rodicia daju a ti su za neho zodpovedni. a pribinaka s horalkou tlacit do 3 mesacneho dietata za zodpovedne nepovazujem 😒 tym by som sa velmi nechvalila

katka888
24. feb 2011

@lucustek
jedna vec je, co dietatu chut a spapa, druha co mu mamka da, aby mala konecne pokoj a tretia je vyvoj dietata. kedze traviace ustrojenstvo nema babo od narodenia " HOTOVE", ale to sa vyvija este niekolko mesiacov, to je jeden z dovodov, preco sa detom neodporuca od zaciatku papat kade co .... babo sice moze ako 5 mesacne zjest co mu das, ale bude to aj rpospesne pre jeho vyvijajuci sa organizmus? do telicka nevidis, nevidis , co a ako sa vyvija a ako na ten vyvoj vplyvaju napr sol, cukry, korenie , cokolada , skore podavania masa a pod.

priskore zavadzanie jednotlivych jedal moze nastrbit vyvoj tak, ze po rokoch dieta moze mat traviace problemy, problemy so spalovanim a pod. ak sa nevyhadze hned z horalky v 5 mes to este neznamena, ze to, z coho je horalka vyrobena je pre vyvoj traviac ustrojenstva pre dieta v poriadku. to bol len priklad....

sice mimo temy, ale ja by som sa hanbila povedat, ze moje dieta v 5 mes zjedlo horalku ..... ved to sa rovna tyraniu....

katy2
24. feb 2011

Moja mala ma 20 mesiacov a este horalku ani nevidela 😉 ja iba s udivom citam tuto temu... Na zaciatku som parkrat prispela, bola som odrovnana pod ciernu zem, tak sa len v nemom uzase prizeram 😕

lucinka02
24. feb 2011

@zajo79 suhlasim, 5 mesacne dietatko by este asi nemalo jest vsetko ako pises. Ja som davala iba prikrmy, najprv iba bud ovocne alebo iba zeleninkove. Postupne som menila na na masovo-zeleninove a neskor na ovocno-mliecne. Ovko ma siroky sortiment, takze sme si lahko zvykli na chute a nemali sme ani problem s jedenim. A stolicu sme mali pravidelnu 🙂

lucinka02
24. feb 2011

@ikke 🙂

sany001
autor
24. feb 2011

@lucustek ved to je jasne kazda sme ina a kazde dieta je ine....len som chcela dake tipy aby mi kakal...a inak i moj je dost pazravucky jak moj muz :D

katka_4
24. feb 2011

pod nazvom je aj vypisané čo papa zeleninovo-masové prikrmy, vyzivy... tak ja neviem čo je na tom zle aj ja takto davam príkrmy a nemam pocit zeby som svojej dcere ublizovala.
ako extremy ako davat polročnému dietatu horalku, pribinačika, šunku nemam rada ani ja, a ešte sa niektoré z toho aj vytesuju, no mam dost.

mircalla
24. feb 2011

Ak dovolite, tak do toho vstupim. @lubica69 asi vies, ze je to ine u kojenych a nekojenych deti, takze to nie je u kazdeho dietata od 6. mesiaca. Moj maly je ciatocne na UM a ciastocne kojeny, pediatricka, ktora patri k spicke na Slovensku, mi odporucila zacat s prikrmamy (pomaly a postupne), ked mal vyse 5 mesiacov. Podla mnozstva precitanej literatury je to uplne ok, takze sa zbytocne rozculujes, ked niekto zacal skor ako po ukoncenom 6. mesiaci.

@lucustek s tebou ale musim totalne nesuhlasit, toto je fakt extrem a skodlive pre dieta, pretoze to neni o tom, co si mysli matka, ze je najlepsie. Nasich znama davala dietatu uz od 1. mesiaca piskoty, banan a vrchol vsetkeho - nejaky pudingovy prasok dr. oetker....no ja som skoro skolabovala.....vraj to je pre neho fajn si ona mysli....a hlavne jej spi celu noc...nemam na to slov, je to smutne. Kym som zacala s prikrmamy som si toho najprv dost nastudovala ako postupovat a konzultovala som s pediatrickou.
V podstate uplne suhlasim s @katka888 co tu napisala. Pekne, trefne, vystizne.

katusradus
24. feb 2011

preboha kedy sa už konečne zamkne táto téma!? ved sú tomu už dva týždne a myslím,že drobec je už v pohode,tých ˇˇrádˇˇ tu bolo až až, že @sany001 😉

mircalla
24. feb 2011

@katusradus asi to uz nie o tom, ci sa drobec vykaka. Moze tu clovek povedat svoj nazor, ci nie? Alebo uz nemam narok? Ale vlastne nemam zaujem tu pokracovat v nejakej diskusii za takychto okolnosti....

katusradus
24. feb 2011

@mircalla jasné že môôžeš 🙂 len admin.to zvyknú zamknúť ked sa to ťahá iným smerom aelbo presunúť do inej témy 😉 bolo to im adresované 😉 ,

mircalla
24. feb 2011

@katusradus dakedy sa sama seba cudujem, ze vobec reagujem na nieco, ako v tomto pripade....ale vytocilo ma, ako niektori jednotlivci reaguju....skryta ironia a rypanie za kazd cenu.....asi sa budem radsej drzat svojich zvycajnych diskusii, toto nikam aj tak nevedie, to je fakt.
@katka888 jedina uplne k veci a bez ironie a invektiv

katusradus
24. feb 2011

@mircalla to v žiadnom prípade!!!!nemám dôvod!! nemala som v úmysle sa ťa dotnkúť ani nikoho iného,fakt,môžno si to zobrala preto tak lebo si mala posledný príspevok,ale naozaj to nebolo ani rýpanie ani nič podobné proste som si prečítala pár príspevkov a mi to pripadá celé akési divné...ja tiež nezvyknem reagovať,je to každého osobná vec čo robí so svojim dieťatom a treba písať k téme,napr.že slivková šťava a pod. sú dobré a ked sa niekomu nepáči,že mamička už prikrmuje tak nech nereaguje iba tolko preto som aj ja napísala to čo som napísala

lucustek
24. feb 2011

viete ak ste dobre citali tak to dieta co papalo horalku a pribinacika nebolo moje dieta ale dieta mojej znamej, a ja sa tym nechvalim ja som z toho tiez bola zhrozena pretoze moj syn ma skoro tri roky a este ani teraz mi tu horalku nezje, max tak 3krat kusne a finish... ja som tym len chcela naznacit to ze kazdy sme iny a tak ked niekto dava dietatku papat to ci ono tak je to jeho rozhodnutie a aj ak sa na hlavu postavime tak to nijako nikto neovplyvni aj ked sa okolo neho postavi 100pediatricok a budu od rana do vecera hucat ze to nieje vhodne... to ze niekto prikrmuje od 1mesiaca to som tiez este nepocula a tiez mi to pride divne tak ako aj ta horalka...ale co uz ako som pisala kazdy sme iny ...ja som si tiez pred zacatim prikromovania citala kdeco o roznych prikrmoch co je kedy vhodne a tak...a pomaly som to prisposobovala jedalnicku pre mojho syna ale ak mu nieco nechutilo tak som to prestala davat a ak mu to chutil otak pekne papal...napr pribinacik mi zjedol az ako 15mesacny skor ho nechcel len ho vypluval...
a este neviem ci to existuje aj na slovesnku ale v anglicku je pre deti na UM mlieko pre hungries babies /pre hladne det/ a to je presne pre tieto deti ktore su hladosikovia aby ich nemuseli mamicky uz od 3mesiacov prikrmovat ale im kupia hustejsi a sytejsi sunar a je po probleme ....

katka_4
24. feb 2011

@lucustek ja viem ze si myslela dieta kamaratky ,to čo som písala ja, nebolo adresované tebe 😉 ale asi fakt treba temu uzavriet lebo je uz uplne mimo tema a začali vznikat nedorozumenia. a rad uz bolo ajajajaaaj

mircalla
24. feb 2011

@katusradus
hej, priznavam, brala som to, ze to je na mna, kedze som mala posledny prispevok🙂
inak s tebou suhlasim, co si napisala...a dodavam.....cela debata je o slovickareni, ze "papa vsetko', avsak podla toho, co autorka otazky napisala, tak to neni rozhodne vsetko, co papa a ani to tak nemyslela....ale tvrdohlavo sa tu toho niektore drzia. ide len o to poucovat a rypnut si. a tiez mi vadi, ze niekto nevie pochopit, ze nie vsetky deti zacinaju s prikrmamy presne po 6 mesiaci, a ze ak niektore dieta ma prikrmy skor, tak to je napriklad v poriadku, je to zavisle od mnohych veci. takze tolko a dobru noc, len uplne mi zdvihli adrenalin niektore prispevky, ani nie, co v nich bolo napisane, ako skor ako to bolo napisane.

katusradus
24. feb 2011

@mircalla presne tak 🙂 ale už to nechajme a tešme sa z detičiek 😵 😵 😵

inge74
24. feb 2011

Môj malý má tiež 5 mesiacov, už je na príkrmoch, má prehánky, aj 7- krát za deň, prerezávajú sa mu zúbky. Pije nutrilon a nezapeká ho vôbec. Tiež dávam biogaiu na úpravu črevnej flóry. My máme opačný problém , kaká až priveľa. 🙂

inge74
24. feb 2011

Baby len si neskočte do vlasov, kým ja niečo napíšem, už je zvada medzi vami. Hlavne, že sme zdraví, deti rastú a prospievajú. Dobrú noc!

ela2710
24. feb 2011

@mircalla ahoj, presne si myslim to iste co ty, kazdy ju chyta za slovicka, len preto, ze napisala ze spapa vsetko, ale neviem preco si tie zeny najprv neprecitaju co napisala pod to... 😠