Môj 5 mesačný synček papá takmer všetko, ale nekaká

sany001
12. feb 2011

Milé mamičky ak ste sa stretli už s týmto problémom tak mi poraďte. Malý mi už papá zeleninku s kuracím mäskom, výživy, má aj dostatok tekutín, tak fakt nechápem prečo nekaká. a dokonca ani kvapky BIO GAIA mu nepomáha, a nedávam mu jesť čo by ho mohlo zapiecť...Ďakujem Vám za každú domácu radu 😅

meza
24. feb 2011

sany001,rob ako ty citis a myslis
ja som tiez prikrmovala od 4 mesiaca,zacala som mrkvou,potom zemiacik atd.....
je 100 ludi a 100 nazorov
nech sa tie mamicky opytaju svojich rodicov kedy im zacali davat prvy prikrm,nemali urcite ani dva mesiace a uz pili stavicky ,mrkvicku a neviem co este a su tu zdrave
a na tvojom mieste by som uz ani nereagovala na tie prispevky,lebo sa stale opakujes,ze to tak neni myslene ako si to napisala,tak ked si precitaju vsetky tvoje prispevky tak zistia 😀

mircalla
25. feb 2011

@ela2710 suhlas, @sany001to urctie nemyslela doslovne, ze papa vsetko, a stale dokolecka jej pisu ..ale v nazve si napisala, ze papa vsetko.....osobne tiez nesuhlasim s prilis skorym podavanim prikrmov, ale vadi mi, ked sa niekto hra na "supermatky" s patentom na rozum a pokial niekto iny zacal s prikrmamy skor ako v 6. mesiaci tak je pomaly zlocinec. @sany001 tak nech malemu toto kakanie uz ide....radsej nebude radit, lebo by sa to tu mohlo opat zvrhnut🙂

sany001
autor
25. feb 2011

ok baby vdaka fakt za rady...a nech sa teda nasim detom dari a nech rastu jak z vody 😵

ela2710
25. feb 2011

@mircalla 🙂 dakujem za suhlas 🙂 aj ja patrim k tym,co prikrmuju skor, dnes ide maly papat mrkvicku,ale nejdem radsej ani ja viac pisat,lebo ma tu ukamenuju zaziva 🙂

mircalla
25. feb 2011

@ela2710 ja prikrmujem od zaciatku 6. mesiaca....ale asi aj to je problem.....podotykam odobrene pediatrickou, nie ze som si to sama vymyslela. ale uz dost ozaj. pekny den

lucinka1104
25. feb 2011

Ahojte podelím sa aj ja ..... synčeka som vylučne dojčila 6 mesiacov čajík som mu ale davala tiež kedže bolo leto , s prikrmovaním som začala až v 7 mesiaci pribináčik jedol prvý krát v roku.....vysledok synček mi odmieta všetky mliečne vyrobky okrem syra a jogurtu...mlieko, puding, gris ...polievku domnho nedostanem ani za svet ma alergie a kojený je do dnes....ide mať 3 roky!!!!!!

Pre nedostatok mlieka som dcerku kedže som kojila tandemovo musela začať ked mala 4 a pol m dokrmovať sunarom, s prikrmami som začala ked mala 5 m a 10 dní dnes ma 10 mesiacov a už papá takmer všetko a to naozaj všetko...ako varím jej zvlašť bez soli ale včera somjej dala prvý krát aj bielko však aj tak homala v piškotach a dokonca som jej dala trochu kravského mlieka do zemiakovej fučky ale len kvapku,,,,,,,papa slané tičinky lebo u nas s i an nich fičíme samozrejme jej davam doel soľ....miluje chleba s maslom, mäsko, pohankové tičinky....dcerka prospieva, je zdrava , usmiata nemáme problemy s kakaním ani z ničím už sama chodí bľaboce akurát je buchtička 😀 no samozrejme nadalej tandemovo dojčím ale Timi pije aj sunar do synčeka to nedostanem ani mlieko ani kakao nič

lucinka02
26. apr 2011

@sany001 ahoj, nam pomahali ovocne vyzivy ovko na zmakcenie stolice napr. bananova s jablkami a broskynami, alebo ine druhy na normalizovanie stolice. Vyskusaj tieto, my sme problem s kakanim pri dokrmovani nimi nemali. Dufam, ze pomozu aj vam 🙂

tinki
27. apr 2011

@sany001
ahoj, určite si si to už s malým vyriešila, len ma napadlo, že slivkové výživy alebo kašičky zo sliviek sú veľmi dobré na zápchu. a dostatok tekutín. 😉

margot
18. aug 2011

@sssimi Ahoj!!Chcem sa opýtať,malá má dnes 6.mesiacov,mliečko papá iba moje-kojím ju a pred dvomi týždňami som začala pomalinky s prvými príkrmami-na obed je varím polievočku..teda najskôr tri dni mrkvičku,potom zemiak,potom spolu,potom som pridala mäsko kuracie,ale mala z neho iba zeleninu a vývar a už jej od budúceho týždňa budem dávať po troške aj mäsko.Na večeru papá ryžovú kašičku-obyč.bez príchute..neviem,či by som ešte tú kašu nemala vynechať..lebo malú zapeká...teraz je to prvý prípad,nekakala poriadne už 5 dní-no kakala každý deň raz ale strašne ťažko jej to išlo a vykakala iba takú malinkú tvrdú bobku 😢 ,včera a dnes,keď tlačí a nutká ju kakanie,tak sa mi pri tom už aj začína jedovať 😢 ozaj jej môžem skúsiť dať z kompótu šťavu??

margot
18. aug 2011

@sssimi myslela som šťavu zo slivkového kompótu..a koľko jej môžem dať??Ešte jedna info:moja malá odmieta akúkoľvek tekutinu okrem môjho mlieka..ledva som do nej dnes dostala 15ml kamilkového čaju-to sú tri nurofenové skúmavky (na odporúčanie pediatra a ešte mi povedal,aby som jej skúsila dať bielu activiu s broskyňou-to mi spapala,ale len takú necelú polovicu...)ani neviem,neni ešte skoro na jogurty??

margot
18. aug 2011

@sssimi malá mi vypije čajík,alebo vodičku (pre kojencov) iba z tej skúmavky,ale len ťažko 😢 😢 😢 a málo,ale kojím ju a zakaždým si dobre potiahne,tekutiny by jej nemali chýbať..a ešte jedna info,kým som ju čisto len kojila,tak mi kakala 1X za 10-12dní a nemala žiadne brucha-bolenie a bola spokojná(tiež mi doktor povedal,že plne dojčené dieťa nemusí mať stolicu aj 10-14dní..)

sssimi
18. aug 2011

@margot kojené dieťa naozaj nemusí mať dlho stolicu-býva to napr.cez rastový šprin, kedy dieť všetko z mlieka vstrebe do tela a nevznikne žiaden "odpad". No už pri tuhej strave to tak nie je. Dieťa je nervózne z toho, že v sebe niečo má, čo ho tlačí, ale ešte nevie presne ako reagovať-ako tlačiť. Pri kojení trošku zatlačilo a bolo to vonku, pri tuhej strave je to ťažšie. Ja som jogurty začala dávať neskôr, ale actívia jej určite neublíži. Vyhýbaj sa skôr tým dezertným-pribinák a pod. to by som nedávala aj do roka a pol. No a ja som malej dávala cca 20ml tej slivkovej šťavy-úplne to stačilo a do hodinky bol pokoj aj po 3oj dňovom trápení sa. Jej to chutilo-najskôr bola prekvapená, tak som jej to len každú chvíľku podsúvala. Vždy ako zistila čo to je, tak to vypľula, ale aj si vždy potiahla a pomaly to vypila. Neskôr jej to zachutilo a pila to.

margot
18. aug 2011

@sssimi som rada,že si sa rýchlo ozvala 🙂 akurát sa budí,tak idem po kompót.. 🙂 nemusím tú šťavu riediť??takže vyskúšam to natiahnuť do skúmavky a dám jej to 🙂 pribináky a miláčiky som do roka nedávala ani malému..a čo hovoríš na kašu?nemám jej ju ešte presunúť na neskôr??

margot
18. aug 2011

@sssimi ešte podotknem,že malá papala ryžovú obyč.kašičku a dnes som jej kúpila pšeničnú sušienkovú,aby tam nebolo nič ryžové,túto môže od 6.mesiaca..tak môžem jej dávať kaše na večeru,či to mám ešte odložiť??bože pri malom som takéto problémy nemala,ale zase som mu všetko dávkovala veľmi opatrne a sodstupmi...

sssimi
18. aug 2011

@margot Nemusíš riediť. A s kašičkami môžeš veselo začať. Len sa drž vekovej hranice. Ja som plne kojila do 5tich mesiacov, ale potom som začala s príkrmami, lebo sarah má dobré trávenie a veľmi nepriberá. Teraz má 2 roky a 3 mesiace a má 11,5kg. S kašami som začala od 6teho mesiaca a dávala som jej kaše na 4 mesiace. Asi po mesiaci som začala pridávať 4-5 mesiacov a pod.

margot
18. aug 2011

@o 20,00 som jej dala 20ml štavy zo slivkového kompótu a nič 😢 teraz zaspinkala,ešte sa pokúšala 2X kakať,aj si trocha poplakala,ale neišlo jej to 😢 dúfam,že nás ráno prekvapí niečo v plienke 🙂 ,lebo v noci nekaká už od tretieho mesiaca 🙂 ďakujem zatiaľ za rady.

sisaha
18. aug 2011

@margot nam pomohlo ta sladka voda - nieco ako duphalac, ale toto nie je na predpis, ale ten isty vyrobca..zmakci to stolicu, nie je to navykove. Ale tiez mame posledne tri tyzdne problem so zapchou.. ☹

margot
18. aug 2011

@sisaha ako sa to presne volá?

sisaha
18. aug 2011

@margot lactecon - Laktulóza. Detom od 1 mesiaca do 1 roka sa podava 5 ml. Ja mam starsiu, ale davala som jej iba 2,5 ml - na doporucenie pediatricky..Pila to asi 5 dni (najprv kakala raz za 3 dni s placom, vcera aj predvcerom sama, dnes este nie, sice si chytala zadok a aukala, ale tak asi zajtra sa vykaka. Ale je pravda ze od vcera som jej to nedala..

diabliq6666
20. aug 2011

@sany001 vobec neries co pisu...moja ma styri a pol a na desiatu papa vyzivu a na obed zeleninku s kuracim masom...nevidim na tom vobec nic zle..ked babu chuti,kludne nech papa

lussy23
21. aug 2011

Nahodou som otvorila túto tém ua som v šoku. 5 mesačnému dieťaťu horálku? Veď to nemá ešta ani zúby, veď sa mohlo udusiť ☹ Ja by som dieťaťku dávala papať všetko, čo jem aj ja(sladkosti ani štiplľavé jedla nemám rada, takže ani variťich nebudem =D) od takého roka a pol až dva roky. Aj to neochutené a len trošku.
Ale každý nech sa riadi sám sebou, svojim srdcom, nie druhými. len s tou horálkou mi to pripadala prehnané.

lussy23
21. aug 2011

@mircalla - smutné, čo píšete. Veď tie piškóty nemalo ako pohrýzť =(

mircalla
21. aug 2011

@lussy23 nechapem preco to adresujes mne....ani omylom.precitaj si najprv celu diskusiu, kym na nieco reagujes....zjavne si citala len koniec, ja netvrdim, ze deti maju jest vsetko, moje dieta sa napriklad stravuje dost tabulkovo,len nemam rada tie supermatky, co kazdeho kritizuju a cela tato diskusia bola o chytani sa za slovicka

mircalla
21. aug 2011

@lussy23 aha, asi som to az teraz pochopila, ako si to myslela, sorac 🙂

lussy23
22. aug 2011

@mircalla - nie čítala som celý príspevok a myslela som to na tých vašich známych.
Ja tiež nemám rada to kritizovanie. Samozrejme horálka v 5mesiacoch to je už dosť prehnané, nezodpovedné, to si kritiku zaslúži, no niekto je už zločineč, keď dá dvojročnému dieťaťu ochutnať hranolku =(

mircalla
22. aug 2011

@lussy23 jj, ja som to nepochopila, az potom...tak sa ospravedlnujem 🙂

lussy23
22. aug 2011

@mircalla - v pohode. 🙂

margot
23. aug 2011

@sisaha no boli sme mimo,tak som tu nepísala 🙂 pediater mi napísal Duphalac,ale ešte večer 19.8. som vyskúšala teplomer a pomohlo,hneď potlačila,ale také tvrdé malinká a potom som ju išla kúpkať a tak mi "naložila" do vaničky 😀 ,tak som jej to nemusela ani dávať našťastie a odvtedy klop-klop,prestala som dávať úplne kašičku,ešte má na ňu čas,moja chyba možno bola ,že papala zeleninku a po dvoch týždňoch som jej zaviedla na večer aj kašičku 😢 asi s tým ešte počkáme,veď mala iba 6 mes. 🙂

zabka012111
21. dec 2012

ahojte mamičky,
prosím pomôžte, môj synček bude mať pol roka kojim ale už mu davam mrkvičku , aj zemiak som mu dávala ,,,a na večer pred spaním mu dávam umele mlieko aby spinkal ,,,,, ale od kedy mu dávam UM tak nekaka bola som u doktorky a dala mi ACTI LAC-MINI ale už mu to dávam tri dni a nič,,, tak neviem čo mam robiť ,,,, nemusím sa obávať alebo mam ,,, ďakujem za rady ,

danka483
21. dec 2012

@zabka012111 ja by som UM určo nedávala pokiaľ kojíš načo?