Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

matricia
2. nov 2016

@nataliaslivkova aj nasi sa pajedili, starsi a potom aj mladsi sa narodili o mesiac skor, nevedeli sa prisat a tie male pusinky:(, to ako keby o sebe citam, a len funeli nozdrami ako byci🙂

heavenblue
2. nov 2016

@tajanocka klobuk dolu, zabludila som sem len tak nahodou, dievcence. Tri roky som kojila prvu, 5 mesacnu mam druhu...je to o nervy. Ci kojite, ci odsavate. Hormony so mnou hadzu kadejak, raz strajk, raz neviem ci malo mlieka, ci vela mlieka, ci zmena chute mlieka kvoli menzesu. Tajanocka, to co si dokazala, je uzasne. Zelam vam vsetkym vela zdravia, silu vydrzat co najdlhsie a spokojne babatenka.

katka1981
3. nov 2016

@tajanocka, ano, aj s tymto nazorom sa stretavam, tak to silno zvazujem. Lebo je to kopec casu, navyse ani nemam miesto v mrazaku, su to navyse vydavky, robota a potom sklamanie a mlieko mozes vyhodit. Dakujem ti za skusenost.

zipsy
3. dec 2016

ahojte, neviem ci to tu este niekto cita. ale mam pre vas typ. odsavam 2 mesiace, mala som elektricku avent odsavacku a teraz som to riskla a a kupila na aliexpresse odsavacku za 16e a je vyborna !! 🙂 odsaje za 10 min z oboch prs naraz 🙂 nie jak aventka - ktorej to trva 20-30 min. da sa na nej totiz zvysovat vykon.... dam foto do dalsieho prispevku

zipsy
3. dec 2016

ten moj predajca ju uz nema, ale toto je ona...

https://www.aliexpress.com/item/2016-New-Hot-Sa...

genevie9
3. dec 2016

Ahojte! Velmi mi odlahlo a pomohlo ked som vas tu odsavacky nasla. Skladam velku poklonu a obdiv!!! Toto forum mi vlialo energie do dalsieho odsavania. Ja odsavam 3 mesiace a veru siroko daleko tu v Anglicku nepoznam zenu ktora by to vydrzala dlhsie ako 2 tyzdne. Od zaciatku odsavam len 4x za den po 250 ml elektricky- niekedy to ide lahucko ale niekedy sedim na pumpe aj vyse hodiny a veru boli obdobia kedy som s tym chcela prastit hlavne v noci ked je clovek unaveny a vsetci naokolo odfukuju je to na nervy...ale potom si vzdy precitam vyhody materskeho mlieka aby som si pripomenula aky to ma obrovsky vyznam a so zatatymi zubami pokracujem. Pocas odsavania citam a surfujem na nete a zapajam sa do for 😝😝 Baby drzte sa a bojujte ono to fakt stoji za to!!!

genevie9
3. dec 2016

@zipsy Apropo Ta pumpa vyzera bombovo!!!

jankadr
3. dec 2016

@genevie9 ja som dva roky🙂materska o nicom,ale drobec ma skoro 3 roky a jeden krat chory.teraz mam druhe dievcatko a to sa dari kojit,i ked niekedy s nervami 😚

tajanocka
3. dec 2016

@genevie9 Hahá, ja presne tak isto, s odsávačkou na cecku sa najlepšie nakupuje cez net. 😀 Tiež som vydržala presne dva roky, skončila som len teraz nedávno. A chvíľu mi teda trvalo, zvyknúť si fungovať bez toho. Držím palce, aby si vydržala čo najdlhšie, ale so super výkonnou kamoškou z Číny to dáš.🙂Inak to by mi vôbec nenapadlo, hľadať odsávačku na Ali.

genevie9
3. dec 2016

@jankadr Tak to Ti zo srdca blahozelam viem aky je to krasny pocit prveho syna som kojila 2 a pol roka ale tento druhy betarik nie a nie sa prisat uz to ani neskusam. Drzim Ti palce a neboj nervicky postupne pominu

genevie9
3. dec 2016

@tajanocka Jasne cloveku neujdu ziadne vypredaje😃 ja som zatial spokojna s elektrickou medelou ale tak blizia sa Vianoce tak ma mozno muz odmeni takou paradnou dvojitou

tajanocka
3. dec 2016

@genevie9 Som si to poplietla, tá mamička pred tebou ju objednala.🙂 Aj ja som mala Medelu swing a bola som s ňou maximálne spokojná.

genevie9
3. dec 2016

@tajanocka Ako dlho si odsavala a kolko si odsala? Mozno si to tu uz spominala ale necitala som cele forum

zipsy
4. dec 2016

@genevie9 áno je super, dá sa tam nastaviť väčšie sanie. Za 8 minút 250 ml ale musím držať 2 rukami ...este si k tomu asi vyrobím samodrziaciu podprsenku 😄

genevie9
4. dec 2016

@zipsy To Ty si teda riadna mliekaren! To usetris kopec casu a nenici Ti to bradavky? Ja odsajem 250 za hodinu 😩

zipsy
4. dec 2016

@genevie9 tak mne to s aventkou tiež trvalo cca 20-30 minút. Ja tiež odsavam 4x za den. Ale v noci uz nie. Ráno mi ide tých 250 a potom uz len okolo 130 takze malému nestačí, musím aj um.mlieko dávať ...

zipsy
4. dec 2016

@genevie9 a mna odsávanie neboli ..bolelo ma len kojenie ale strašne

mirka311
4. dec 2016

Tak ja som odsavala 8mes pri druhom dietati ale som aj dokrmovala nebolo jej dosť to čo som odsala.tiez som si kúpila dvojitú odsavačku a to bolo supet skrátený čas, pri všekých povinnostiach a starßom synovi. No teda klobúk dole pred vami 2ročnimy odsávačkami.Ja som už po 8 mesiacoch rezignovala keď som už dávala malej viac umelého ako MM keďže ho bolo čí ďalej menej.Držím palce.

genevie9
22. dec 2016

Dievcata neviete mi prosim poradit ako najefektivnejsie zohriat materske mlieko aby sa zachovali vitaminy, enzymy v nom? Ja si dam zovriet vodu nalejem ju do pohara a v nom ohrievam mlieko vo flaske. Mam obavy ci nie je teplota moc vysoka... ako to robite? Resp. Robili? Som trochu skepticka k ohrievacom lebo niektore pouzivaju horucu paru co nici drahocenne protilatky v mlieku. Ked uz tolko driny s odsavanim tak aby to stalo za to! Vopred dakujem za vseky rady!

zuzanaam
22. dec 2016

@genevie9 bielkoviny, čiže aj protilátky, enzýmy denaturujú pri 40°C, teda nedávajte mlieko do teplejšej vody, to je najšetrnejší spôsob, len neviem či aj efektívny. Tak isto sa z rovnakých dôvodov ohrieva scukornatený med.

jankadr
22. dec 2016

@genevie9 ja som ohrievala v teplej vode,mala som uvarenu v termoske a v hrnceku som ohriala flasu.2 roky som odsavala:(a maly ma 3 a bol chory 1 x s atb - zapal usiek,ked isli naraz stolicky a ocne zuby

genevie9
22. dec 2016

@jankadr ai zohrievala v horucej prevarenej vode?

jankadr
22. dec 2016

@genevie9 ano.

zveva
22. dec 2016

Aj ja tak.mam taku staru termosku, co sa pouzivala na zmrzlinu a pekne som do nej dala cenu flasu. Tepla voda tam vydrzala dost dlho ...aj na dalsie krmenie.

genevie9
22. dec 2016

Super, dakujem za tip!

jajcinka1
5. jan 2017

@genevie9
Ahoj. Ja tiez odsavam mliecko. Maly ide mat zachvilku 11mesiacov a ja mu mliecko uz niekolko mesiacov neohrievam, jedine z chladnicky. Pri izbovej teplote netreba. 🙂 Takze mam o robotu menej a malicky si uz zvykol...napriklad biely jogurt vpohode spapa aj z chladnicky bez ohrievania to mu nevadi lebo to papka pomalsie ako ked pije mliecko. Aj vodicku vypije studenu, kedze mame doma filtrovanu, tak rovno z kohutika 🙂 A vobec nema ziadne tazkosti aj vonku v zime mi vyspi super, vpohode pri -10 aj viac ako 3-4 hodky cez den 🙂 A ked ohrievam z chladnicky, tak bud v teplej vode, alebo v ohrievacke ako kedy. 🙂

genevie9
9. jan 2017

@jajcinka1 ahoj. Dakujem za tipy. Maly sa durdi pri neohriatom mlieku ale mozno si zvykne.

genevie9
23. jan 2017

Ahojte dievcata. mate skusenosti s marzenim materskeho mlieka? Ja som minule rozmrazila to moje a bolo zrazene uz pred ohriatim. Ked som ho ohriala bolo trochu lepsie ale stale tam boli zrazene kusky tak som ho malemu nedala. Vzdy vyvaram pumpu aj flasky. Hned ako odstriekam dam do mrazaku. Je mi to luto v mraznicke mam asi 4 litre a prave teraz by sa mi hodili lebo krpec papa Viac. Neviete co to moze byt?

petra3312
24. jan 2017

@genevie9 ahoj, ja si zamrazujem a podla potreby vytahujem a takyto problem nemam. Vzdy sa oddeli tuk, ktory ostava na vrchu, ale to sa po zohriati a zamiesani flasky spoji, ziadne hrudky v tom nemam. Ale ja vzdy rozmrazujem relativne cerstve mlieko - z predchadzajucich tyzdnov, mozno keby som skusila mlieko zo septembra...neviem. Nestava sa Ti, ze Ti vypne mrazak? Lebo to mi pride ako ked kupis z obchodu potravinu, ktora bola viackrat rozmrazena a zmrazena.

genevie9
25. jan 2017

Neviem o tom ze by mi vypol mrazak ale dik za radu