Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

dzejdzej4988
6. feb 2018

Mam 8 r dceru este len idsavam truhlik maly sa nechcela prisat ale aspon som z toho dobre schudla 🙂po 90 a 120 najviac vypila ona slaby papkos a vase babo

morganaaa
6. feb 2018

@dzejdzej4988 on dá aj 160ml aj viac.....ale tak 140 130 mu dávam....

morganaaa
6. feb 2018

@dzejdzej4988 ...v noci a nad ránom ho prilozim

morganaaa
6. feb 2018

@dzejdzej4988 asi aj ja chudnem ale neviem bo dajak sa váha pokazila nám,to ozaj papa nie veľa a ako casto🙂?

dzejdzej4988
6. feb 2018

Kazde dve hodky dakedy po hodine a pol ked vypije 70 len

morganaaa
6. feb 2018

@dzejdzej4988 tak kým pije mm su tie rozostupy časové aj tak jedno 🙂

zipsy
6. feb 2018

@morganaaa rano hned po zobudeni, potom okolo 11, potom som sla von, a zas ked som sa vratila a pred spanim.... ale postupne som mala menej a menej mlieka...

morganaaa
6. feb 2018

@zipsy čiže nie každé tri hodiny....to preto, v noci ste sa dojcili?

katka253111
6. feb 2018

@perla200 ahoj...ja som odsavala kedze maly sa nikdy neprisal... 🙂 najprv bol zvacsa skoro stalena mojom odsatom...mozno 1x denne umele... potom postupne viac umeleho a menej mojho... k tonu neustale brutal zapaly prsnikov, zimnice a neskutocne bolesti...nevedela som tie dni ani o sebe poriadne... a neustale napojena na odsavacke... bolo mi to luto, ze nedojcim, hlavne ked okolie stale komentovalo a otazka vsetkych vzdy bola nie ako sa clovek ma, ale ci dojci...ubijajuce... ale keby mam druhe babo a malo by sa diat to iste, uz neodsavam do zblaznenia...den noc... pretoze som si kvoli tomu vobec neuzila prve mesiace drobca... :( co mi je viac luto nez to zeby bol iba na umelom

morganaaa
9. feb 2018

Mamičky koľko x denne odsavate alebo odstriekavate?...ďakujem

stenlinka.p
13. apr 2018

@morganaaa syncek ma 6,5 mesiaca. Odsavam 6x denne.

morganaaa
13. apr 2018

@stenlinka.p ....klobúk dolu 🙂....aj kojite ci iba odsavate?...

lusyc
13. apr 2018

Do polroka 8x denne, od 6 do 14 mesiacov 6xdenne a stačilo.

stenlinka.p
14. apr 2018

@morganaaa pokusy kojit zlyhali kvoli mojim plochym bradavkam uz v porodnici. Neprekvapilo ma to lebo pri 1. synovi to bol viacmenej ten isty scenar ... Ale bola som z toho velmi smutna lebo som bola odhodlana kojit. Zijeme v NL. Rano sa syncek narodil a poobede som uz bola doma. Poporodna asistentka kt. chodila k nam domov bolo mile dievca ale ako asistentka pracovala len rok, cize skusenosti minimalne. Skontaktovala som aj laktac. poradkynu. Neuspesne. A tak odsavam a odsavam ... Som rada, ze mam dostatok mliecka 🙂 Ako dlho ste vydrzali vy?

stenlinka.p
14. apr 2018

@lusyc super! Mojim cielom bolo aspon 3 mesiace. Potom 6 a ideme dalej 👍☺ Ale cim blizsie je leto tym viac sa zacinam obavat ... V zime sme boli viacmenej doma tak to slo. Ale leto si neviem predstavit ...

basska_b
14. apr 2018

@stenlinka.p Ja som na ploche bradavky na fasovala už v pôrodnici klobúčiky. Samozrejme, mala si na ne zvykla a obyčajnú bradavku už nechce, ale perfektne to s nimi funguje a myslím, že ešte dlho bude, lebo mlieka je dosť, aj si užijem to prisatie. Na Mamila klobúčiky strašne zatracujú, vraj som to mala riešiť inak, hoci by to trvalo dlhšie (nie je mi jasné, ako).

marrie5385
14. apr 2018

@basska_b ahoj, ja som mala podobne ...odsavanie a klobuciky aj flasa a nakoniec sa mi dcerka asi po mesiaci prisala a postupne som aj odburala klobuciky....vyskusaj niekedy pocas kojenia odobrat klobucik...bradavka by uz mala byt satim vytiahnuta.

basska_b
14. apr 2018

@marrie5385 Vidíš, veď za pokus to stojí. Raz som skúsila a odtrhala sa. Mám ju už takú trochu vytiahnutu, spodný lem je, vrchný ešte vpadnutý

marrie5385
14. apr 2018

@basska_b skusaj, mojej dcerke sa to tiez nepacilo...no ked mala dobru naladu a tak tak som skusala. Prv pila bez klobucika len z jedneho prsnika a potom casom aj z druheho. Ale nenut ju nasilu. Aj ked len par sekund potiahne bez tak bude dobre. Nabuduce to moze byt dlhsie. A je to aj bez roboty...nemusis chystat klobuciky atd.

morganaaa
14. apr 2018

@stenlinka.p ....ja 4x denne odsavam, syncek ma 6 mesiacov. A skoro dva týždne...neviem mala som cieľ aspoň do pol roka zatiaľ to ale nechcem vzdať....v noci ho kojim

morganaaa
18. júl 2018

Ahojte mamičky, odsavali ste niektoré len 3x denne?Ďakujem

morganaaa
18. júl 2018

@anetkaadamko ahoj, môžem sa spýtať od akého veku synčeka ste odsavala 3x denne?....Ďakujem

lulula1990
18. júl 2018

@perla200 ja som odsavala do 5 mesiacov, potom som to ,,vzdala". Maly sa nechcel prisat. V case ked spinkal, som si ja dopredu odsavala mlieko, aby som mu ho hned ked sa zobudi mohla ponuknut - tym padom ked som mohla trochu pospat, som vlastne nespala, lebo som odsavala. Tiez som mala zapaly prsnikov, teploty 39. Teraz budem mat druhe a to dufam ze budem kojit normalne.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
morganaaa
18. júl 2018

@anetkaadamko ďakujem 🙂...ja tiež chcem skúsiť tak...malý ma o9 mesiacov...len neviem či tak neprídem o nočné dojcenie...doteraz som 4-krát do dňa a v noci dojcit....cez deň môžem zabudnúť...

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
morganaaa
19. júl 2018

@anetkaadamko v noci ste už potom ale neodsavala?...Ďakujem skúsim to....

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
morganaaa
19. júl 2018

@anetkaadamko potom ste zrejme odsavala stále menej a menej mlieka však....?...keď ste odsavala tri krát denne.....

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz