Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

zarabono
3. júl 2012

@katrenka111 aky je rozdiel medzi tou avent a medelou?medelu si mala elektricku?

michaelka5
3. júl 2012

@zarabono ja som skusala aj medelu elektricku, ale mliecka nevytiahla tolko ako eavent elektricka...maju iny system tahania, a z aventky ma neboleli bradavky...inak rozbehla mi mliecko tak ze teraz po 4mesiacoch uz len kojim🙂...prve dva mesiace som len odsavala a prisat sa nevedel maly ale postupne sa naucil...a uz flasku ani moc nechce...

vierka0
3. júl 2012

@katrenka111 super, normalne lutujem, ze som ju nevyskusala..

majamat
3. júl 2012

ja som skusala len elektricku avent, ale predtym som pouzivala manualnu a ked sa mi zlomila tak aj ine rozne odsavacky, tiez manualne a mlieka ubudalo. elektricka aventka mi vytiahla viac a asi mesiac som sa drzala a bola stale rovnaka tvorba. potom to zacalo ubudat.

katrenka111
4. júl 2012

Baby sklamaná som, ono ta odsavacka mi strasne vytahala prsia, uplne ma bolia, stipu bradavky a moc mlecka mi veru neslo,a strasne pomaly to trvá, ale ked som skusala rucne tak mlieko islo...nechápem tomu vobec teda....
robim nieco zle???

katrenka111
4. júl 2012

ja už som z toho na nervy, lebo moj malý je z mojho mleka po 1hodke taký hladný že až a pritom vypije 150ml....už ma to takto nebaví....
už budem odsavat len rano, na obed/pobede a večer a zvysok UM, ciže 4x denne moje a 2-3x umele...ja už to nezvladam a inak sa to ani neda... ☹ ☹

ladybirds
4. júl 2012

@katrenka111 no moja taha, ze to ani necitim... s tou packou si sama zvol aka intenzita ti vyhovuje...
a dala si na flasu tesniaci kruzok?? lebo ja som najprv nedala a odsavala som velmi dlho, kym som nieco odsala...

ladybirds
4. júl 2012

@katrenka111 neskusila si mu zvysit davku? mozno mu to nestaci.. moj ma 7tyzd. a tiez papa 150ml, ale vydrzi 3-4hod... ci po UM je sytejsii?

katrenka111
4. júl 2012

@ladybirds hej dala som, no ked som si zvolila jemnejsie tak mi absolutne nic neslo a ked som dala silnejsie tak len malo aj tak...nechapem tomu...nechapem.... 🙄

katrenka111
4. júl 2012

@ladybirds no on viac nevypije len na noc 180UM aj to niekedy nevypije..... ale po UM vydrží dlhsie.....

ladybirds
4. júl 2012

@katrenka111 s tou odsavackou ti uz neporaddim,,, ja sama pouzivam aj rucnu, lebo elek. mi tak nevyprazdni prsia 😀

xenicka13
4. júl 2012

@katrenka111 ahoj, vidim, ze sa trapis s elektrickou aventkou, ja som ju kupila a hned aj predala, lebo mala slaby tah, takze som zostala verna manualnej cele tri roky, co som krpcom odsavala, kazdej mamicke ta elektricka nesadne 🙂

katrenka111
4. júl 2012

@xenicka13 no neviem ci aj ja tak nedopadnem, skusala som s manualnou a tiež nic moc teda....takže asi budem rucne, co už mi ine ostava.... este 2mesiace a dosť s týmto trapením....ale zaroven potesenim že aspon trochu mojho mlieka mu možem dat....ale už je to o hubu toto....

katrenka111
4. júl 2012

@xenicka13 a to si cele 3roky davala svoje mliecko???? neni to dlho????

xenicka13
4. júl 2012

@katrenka111 😀 mam troch, kazdemu rok 😀 tou manualnou, a drz sa, kazda kvapka je pre babo vzacna 🙂

majamat
4. júl 2012

@katrenka111 skusaj dalej, ked aj manualnou a ked nepojde, tak sa z toho nezblaznite. tak budete na UM. moja kamoska kojila normalne, ale mala rovnaky problem. kojila tak do 3-4m, lebo mala, ked sa napapala a zaspala, tak sa jej casto budila. aj kazdych 15 min a revala. po UM spala aj 1,5 hod. nemala na vyber, musela jej zacat davat UM. teraz ma druhu dceru a hoci ma uz 17m, je na MM stale. dokonca ani normalnu stravu moc nechce. medzi jej dvoma dcerami je dost velky rozdiel. ked mali obe rok, ta starsia mala 80cm a 12kg a ta mladsia, co je na MM mala 70cm a 8kg. ta je mensia a asi jej preto MM staci. starsia rychlo rastla a nestacilo jej to.

zarabono
4. júl 2012

@michaelka5 tak to je super.moj maly sa vie prisat,aj taha,aj taku pol hodinu,pokym nezaspi a taha s prestavkami a ked zaspi,tak o stvrt pol hodinu je hore a musim ho dokrmit odsatym a vypije svoju davku.uz niekedy neviem,ako dalej,ci mu len odsavat alebo este bojovat....no a ked ho nakrmim odsatym,tak spim 2-4 hod...ja mam elektricku medelu,vytiahneme celkom dost mlieka,tolko,co potrebujeme a este mi ostane vzdy aj trochu navyse,tak odkladam na mrazenie.len je dost hlucna a tiez mi niekedy robi pluzgieriky na bradavkach.

katrenka111
4. júl 2012

@majamat no ja neviem, ale neskutocne ma to bolí, takže budem radšej rucne, je to rýchlejsie, odstriekam si viac a menej to bolí...možem predat odsavacku do ritky 90eur v keli, vrrrr 😠
No nieco na tom bude, ale zas moj niekedy vydrží aj 2hodky po mojom ako kedy, teraz napr. sme prisli zvonka a spráskal 210mojho a zaspal konecne....
Cicky nechce vždy to vrieska od malicka...doteraz bolo ok, väčšinou bol len na mojom sem-tam som prikrmila večer ale teraz nestiham pri nom s mlieckom....
rozmýslam že by som mu skusila dat aj ryžovu kasu už a v polke 5.mesiaca zacnem s príkrmami lebo on je hlados, neni tucný, ale taký pevný a 68veci su mu už skoro male.....takže tak....

katrenka111
4. júl 2012

@zarabono mna pri Medele vobec neboleli bradavky len zo zaciatku...žeby si moje prsia mali zvyknut na tu Aventku.....no netusim....

zarabono
4. júl 2012

@katrenka111 mne kamaratka doniesla do porodnice rucnu aventku a tiez som s nou mala problem.vobec sa mi neprisala.mna tiez pri medele zo zaciatku boleli a teraz zas trosku pobolievaju.ale neviem,ci to neni z prechladnutia...tie aventky asi hocikomu nesadnu

katrenka111
4. júl 2012

@zarabono no asi to tak bude, ach jaj co už.... juj tak ma to stve vsetko, už by som s tým najradšej prastila tolkokrát aj malemu nadavam preco pekne nepapa s ciciku, chuda a on na mna len pozera.....
no ale zachvilu zacneme aj s príkrmami tak hadam už nebude až tolko mliecka potrebovat....

jarabica123
4. júl 2012

@katrenka111 My sme na tom uplne rovnako, uplne ta chapem, je to na nervy:(

katrenka111
4. júl 2012

@jarabica123 no to teda je, už len to vydržat nejak... 😉

majamat
4. júl 2012

@katrenka111 najhorsie je, ze ani si nemozes ten vyrobok odskusat. kazdemu vyhovuje nieco ine a takto sa len vrazaju peniaze do niecoho, o com nevies, ci ti zapasuje. ja som odsavala manualnou aventkou 11m. dalo sa. elektricka sa mi zdala setrnejsia, ale zas manualnou som si to vedela este viac nasat a to tak, ze som odsala velmi rychlo. ked bolo vela mlieka, poodsavala som za 10 min. to bolo super.
a mas doma riadneho chlapa. moja vela papala, ale ze 210ml. to uz je dost. my sme boli len na MM a prikrmovat som pomaly zacala malu od 4,5m, lebo sme mali reflux a po prikrmoch negrckala a po mlieku az do 10m. ked su deti na UM, tak sa moze od ukonceneho 4m, takze nic sa nestane, ked uz zacnes, ked je na to dovod.

katrenka111
4. júl 2012

@majamat no ja chcem tiež tak od 4,5mesiaca ale rozmýslala som že by som mu buduci týžden skusila dat ako prvu ryžovu kasu a potom postupne zeleninku a taaak....

katrenka111
4. júl 2012

@majamat no este plakal a otvaral pusu takže este stiahol 30 ciže 250ml na obed...nechapem, tolko mi nikdy neypil este....

katrenka111
4. júl 2012

baby inak tie co už davate príkrmy,nemate niektorá parný hrniec s mixerom Avent?? rozmýslam nad ním...
http://mixery.heureka.sk/philips-scf-870/

medinila
4. júl 2012

@katrenka111 @jarabica123 Kocky chcem Vas v tom podporit.Je to tazke,na nervy.Ja som niekedy od zufalstva aj plakala. Ale da sa to zvladnut a vydrzat.Moje dvojciatka stravili mesiac v inkubatore a tak dostavali moje odsate MM.Potom sa nevedeli prisat,tak som odsavala 10 mesiacov pre obe. Najprv som mala mechanicku Tomi Tippe ci ako to bolo,ale raz ma manzel prekvapil a kupil elekt.Medelu.Aj tak som striedala rucne,mechanicky,elektricky.Vsade kam som sla som nosila celu vybavu-odsavacka,zberne nadobky,chladiacu tasku. Mali sme reflux ktory sa stratil po prvych narodeninach.S prikrmami sme kvoli korigovanemu veku zacinali az v 8.m Ale baby boli stale zdrave a prve nachladnutie nas chytilo az v 1,5 roku. Baby vydrzte!!!!!!! Zvladnete to!!!!!! Pre vas je to par mesiacov,ale pre vase pokladiky je to zaklad zdravia na cely zivot.Drzim Vam palce.

majamat
4. júl 2012

@medinila tak to je fajn. moja mala MM do 14m a od 6-12m mi bola kazdy mesiac chora, ale fakt je, ze mohla v 4m dostat kiahne a odolala. to som bola rada.

vierka0
4. júl 2012

@katrenka111 osobne si myslim, ze je to zbytocne drahe..neviem teda ako mas vybavenu kuchynu, ja uz davno mam rucny mixer, takze toto som vobec nepotrebovala, prikrmy varim v malinkom hrnci, nieco som jej aj nad parou varila, normalne na takom paraku na buchty a zakryte, keby som uz chcela parny hrniec, tak normalne, velky, pre celu rodinu, v tom uvaris aj pre babo..mne ten maly hrniec vyhovuje, narezem tam mrkvu, sladky zemiak, kusok zeleru, masko a dve lyzicky ryze a varim vsetko kym mi nezmakne (dnesne menu), pomixujem si rucnym mixerom a je to..