Nepokojné bábatko pri dojčení

vojtech111
9. okt 2011

Zdravím vás,máme 3 týždnové bábatko dcérku,nevieme si dat z manželkou rady,lekár vraví že je to ok,ale nám sa to nezdá.Ide o to že pri kojení sa velmi hnevá,bucha ručičkami,kričí,nechtiac sa udrie ručičkou a to ju boli ešte viac,pritom sa pekne prisaje papa asi 5 min v klude,potom z ničoho nič sa odlepí a kričí,a mala sa hnevá,manželka skúša opat priložit a nechce a len kričí,ked ju utíšime cumlikom,nechce sa prisať,a ked aj tak chvílku taha a opat to iste,skusali sme rozne polohy pri kojení a nič nepomáha,ked da druhy prsník to iste chvílu papa a znova sa hnevá.Kojí každe 4 hodiny cez den,a v noci pokial sa nezobudí.Pritom mliečka má dostatok,a mala aj pomaličky priberá,takze neviem čím to moze byt.Ked si odgrgne zaspí na 30min,potom hlada prsik akoby bola hladná,tak opat kojí,chvílu opat papa(5min)a znova krik a hnev.potom jej dame opat cumlík a zabuva asi aj od únavy.Nevieme či bud robime niekde chybu alebo čo moze na nu tak vplívať.Doktor vraví aby len kojila,bradavky su v poriadku,aj mlieka ma dostatok.ked ručne odstrekuje tak jej to ide (prúdom).poradte nám nejaké rady,ak mate niekto podobne skúsenosti.Pripomeniem ešte že stolica je pekná,a pravidelná.Dakujem za vaše odpovede

katy1979
10. okt 2011

@didulka85 hlavne je to kapanek mimo temy 😀 nevadi zmazu a bude aj tak dobre

@diid hej piju a je ich docela dost. staci otvorit oci, my sme prestali s UM teraz a nepije nic. kravske nevypije. a mladsi nechce ani um ani kravske. tak co si ho mam posadit za stol a vysvetlit mu ze dieta moje ale naco ti je mlieko ty ho nepotrebujes urcite to pochopi.

sante81
10. okt 2011

žiadne UM!!!!! ale laktačnu poradkynu treba kontaktovať alebo navštíviť pediatričku a s nou sa poradiť.

a čo sa tyka názoru jednej mamičky, že ženy koja staršie detičky len kvôli tomu že deti zuzlu prsník, tak nad tym som sa musela pousmiať. Ja nikdy nikoho neodsudzujem, aj ked nerobím to isté, každy ma svoj názor, každy si robí podla vlastného uváženia , ale aby som niekomu vnucovala svoje presvedčenie a hlavne ked to už vyznie ako urážka (: dotyčna asi nemala to potešenie kojiť vlastné dieta, a je to len o potláčanej závisti 😉

diid
10. okt 2011

@didulka85 haha no cudna si asi ty!

diid
10. okt 2011

@sante81 si predstav, ze to potesenie kojit som mala 4 mesiace a nie jedno ale 2 deti naraz. 🙂 UM im ziadne nevyhody neprinieslo, su zdravsi ako kojene deti, aj v UM mali vitaminy a mineraly.

sante81
10. okt 2011

@diid ok, ale to ti nedáva žiadne právo urážať ostatné mamičky, každá matka vie, čo je pre jej dieta najlepšie

diid
10. okt 2011

@katy1979 vidis, ja som asi nacasovala dobre, lebo moje pili aj MM, aj UM, aj kravske, nemaju problem so ziadnym mliekom.

@sante81 to neni nazor len mna, vela zien s mojim nazorom tu nenapise, alebo necitaju tuto temu.

tin007
10. okt 2011

@monika15 tzv "slabe" mlieko (ty si to nazvala mliecko nedostatocne silne) neexistuje! je to iba povera, alebo info JPP hlavne od starsich generacii, moze byt mlieko tzv predne, to obsahuje viac laktozy a zadne, to obsahuje viac tuku (vidno rozdiel aj vo farbe, predne mlieko je take vodove, priesvitnejsie, zadne mlieko hustejsie, bielej farby). v kazdom pripade pri problemoch s kojenim radim vyhladat pomoc laktacnej poradkyne, velakrat to robia zdarma resp. za minimalny poplatok na naklady na dopravu.

bobocka
10. okt 2011

@diid tak po sebe citaj.fanatizmus mi veru nepride ako lichotive slovicko v spojeni s dojcenim-tam je urazka! a keby som sa hanbila za to ze dlhodobo dojcim,tak o tom predsa nepisem.naopak-JA SOM NA TO HRDA!!!!!!!!!!!

sisaha
10. okt 2011

@diid nerozumiem preco tu kazdemu vnucujes vlastny nazor...to je fajn, ze tvoje deti su zdrave, ale preto sa nemusis navazat do druhych, ktorí uprednostnuju radsej MM. ja som sa napr. pytala nasej gastroenterologicky ci uz davat po druhom roku KM a povedala, ze radsej este ak sa da, tak pouzivat UM, kedze je tucnejsie ako klasicke kravske a moje dieta potrebuje tie tucnejsie...takze kazdy ma svoj dovod preco zrovna pouziva to co pouziva..

danka.chomka
10. okt 2011

@diid nehnevaj sa ale tie tvoje poznamky o ozuzlavani prsnika lebo nemaju partnera su viac nez nevhodne. Treba si trosku viacej nastudovat predtym nez niekoho zacnes takto urazat. Boli robene studie ze dlhodobe dojcenie chrani deti lepsie ako vakcinacia. Prsnik matky ma zliazky, prostrednictvom ktorych telo matky diagnostikuje na zaklade slin zdravotny stav dietata a tvori mu mlieko na mieru aj s potrebnymi protilatkami, co je nezastupitelna funkcia pri uvazdani dietata napr do kolektivu! Pomaha lahsiemu vysporiadaniu sa s chorobou a tiez znizuje sance ze dieta vobec ochorie Z hladiska enzymatickeho zlozenia je MM uzasne aj vo ,,vyssom" veku dietata. Je skvelou pomocou pre vstrebavanie vitaminov a mineralov z potravy. Dlhodobo kojene deti podla studii vykazuju omnoho menej potravinovych alergii a zdatnejsiu zdravotnu kondiciu. Nehnevaj sa ale nemas najmensie pravo odsudzovat matky, ktore dlhodobe koja, obzvlast ked si sa problematike kojenia zjavne po informacnej stranke nikdy hlbsie nevenovala. Zelam ti vsak vsetko dobre a menej zloby v srdci.

@vojtech111 urcite sa skontaktuj s laktacnou poradkynou casto staci upravit prisatie alebo polohu. Mozno jej silno tecie a sa zlosti alebo jej tecie slabo, to vsetko vedia poradkyne posudit a pomoct aby babatko efektivne pilo a nemalo problemy s travenim. Rada ze urcite zacni rozmyslat nad umelym mliekom je najnezmyselnejsia aku si mohla dostat. Nezrely traviaci system ma omnoho vacsie problemy s travenim kravskej bielkoviny ako s mlieckom od teba. velmi vam drzim palce.

traktor
10. okt 2011

no tieto natahovacky velmi pomôzu cerstvym rodicom /zakladatelovi temy/ 😅 .. suhlasim, co napisala @sisinka76 spytaj sa priamo @strapco13, u nej dostanes aj odbornu radu 🙂

michaela80
10. okt 2011

@diid sorry ale tvoje nazory v tejto dobe ohladom dojcenia 😝 😝 😝 moja mama 30 rokov dozadu kojila mna a dasich 2 surodencov po 3 roky... ja malu neplanujem odstavit ked bude chciet tak sa odstavi sama ..za to ze TEBE vyhovuje UM tak nemusis to vnucovat inym a robit si posmech z matiek ktore koja dlhsie a starsie deti..

Ja som sa velmi vytrapila na zaciatku ako 10 dnova strasne vracala , prijali nas na detske kde hned nabehli s flasou...lenze nepochodili 😅 zistili malej silny zapal mocovych ciest, musela som robit skusky dojcenia stale ju vazit.... podla doktorky mala vypit naraz 80 ml a 4 hodiny spat.no nasa vypila kazdych 30-40 minut max 20 cize vypila tolko kolko mala no pila kazdu chvilu..domov nas poslali s umelmy mliekom..dodnes neotvorenym 😝 ako 4 tyzdnova mi prestala dychat tak najskor nabeh na ARO a potom zase detske a zase sa to tociloo ohladom kojenia ze ako casto papa.. zistili reflux plus anemiu a dostala transfuziu krvi... zase ze mam dat UM... nedala som..kojili sme sa kazdu chvilu ak bolo najhorsie tak som ju krmila cez sondu cez palec.... ALE TERAZ MOZEM HRDO POVEDAT ZE STALE KOJIM I CEZ TOLKO PREKAZOK KOLKO SME MALI V PRVYCH 3 MES. Ja jednoducho verim v silu materskeho mlieka
Vdaka podpore manzela a mojej mamci som nedala umele mlieko a opaltilo sa.

katy1979
10. okt 2011

@danka.chomka krasne napisane 😉

strapco13
10. okt 2011

@traktor uz riesime spolu v IP

michaela80
10. okt 2011

@vojtech111 Skuste este kontaktovat annag cez formular http://babybrands.eu/fisher-price-kolotoc-nad-p... a tiez @strapco13 ci @prsky vedia velmi dobre poradit....

estterka
10. okt 2011

@diid no som to ja ale hrozna matka,co setri na mlieku pri dcere a bude dojcit aj 5 rokov,ak si to bude ziadat mala.setrime tazke peniaze za mlieko..
a moje pol rocne dieta pilo z pohara rovno,neviem naco ucit dieta na pohar.
ale tvoje reakcie su typicke na mamicku,ktora dojcila kratkodobo,teda ma neprekvapuju. vidiet za dojcenim len mlieko je dost malo.
a len tak an margo protilatok a vitaminov a mineralov,kde beries odvahu tvrdit,kedy materske mlieko obsahuje a nie? ako to ty mozes vediet??? videli si niekedy nejaky rozbor mlieka mamicky,co dlhodobo dojci? napriklad..

strapco13
10. okt 2011

baby..vzhladom na to, ze sa tu diskusia nechutne zvrhla ☹ a uplne ste odbocili od temy a kedze s autorom uz riesim v IP..tak som dala adminom vediet nech temu zamknu alebo nech tu spravia poriadok

je nechutne ako sa v poslednej dobe hadaju mamicky medzi sebou...a je mi z toho smutno...toto forum ma byt o tom, ze si chceme navzajom pomahat a nie urazat..a netyka sa to len kojenia a umeleho mlieka..ale celkovo ☹

takze bud sa my uzivatelky uvedomime a vratime sa k diskusiam na slusnej urovni alebo sa cely MK zvrhne na sukromne temy a IP a nikto sa tu nic nedozvie 😠 ☹

tehulka21
10. okt 2011

@diid
nechapem ta..ale kazdopadne ma dost prekvapilo ze existuju este mamicky ktore nazyvam Napoleon a vsetko co robia oni je dobre a ostatne baby robia vsetko zle..pripominas mi moju bud. svokru 😀

ale k teme - mam 21 rokov som prvorodicka a na tomto fore sa snazim hladat informacie pre mna potrebne...a nie hadky...nastudovala som si tu uz dost veci..a za kazdu radu som vdacna 🙂 a podla toho co som tu precitala by som zvolila tu poradkynu...nieco na tom bude ;)

martina2001
10. okt 2011

@vojtech111 ja by som sa skôr ak je dostatok mlieka priklonila k tomu že malá ho ťažko trávi, alebo sa nahlce vzduchu, neskúšali ste dáke kvapky? nám poradila doktorka espumisan a pomohlo to, ale aj tak som časom musela prikrmovať, lebo mala pila, ale po chvíli tiež záchvat a prišli sme nato že mlieko netečie. A nepomohla ani žiadna laktačná poradkyňa, jednoducho mi mlieko začalo odchádzať. A pritom som skúšala všetko na podporu mlieka, no nepomohlo to 😉

monika15
10. okt 2011

@tin007

ano je, ja som mala vzdy presvitne jak voda....
aj som bola u lekara a aj laktacna poradnika povedala ze je to slabe.....
ked je jak voda... tak pre dieta to neni velmi dobre......
to sa stava......
ja tu mama latkacne poradkine zadarma, a ked zavolam na govermnet tak zadarmo mi poslu sestricku
do 6 mesiacov domov......

tinki
10. okt 2011

@diid Ja neviem či už ti to niekto písal, lebo som nedočítala do konca, ale alergia na materské mlieko nie je možná. Alergia môže byť na niečo, čo zjedla mamička. Napríklad na kravské mlieko.

jonas17
10. okt 2011

@monika15 aj moje je priesvitné ako voda a moje deti priberali mesačne viac ako kilo...tak určite nebolo slabé a ani nie je..mala si zlú laktačnú poradkyňu. a aj u nás sú zadarmo🙂

strapco13
10. okt 2011

@monika15 slabe mliecko neexistuje..ako napisala @jonas17
materske mlieko sa meni..pred a po porode je kolostrumm..take olejnate, zltkaste huste, par dni po porode je to prechodne mliecko..biele huste..a potom sa meni na zrele materske mlieko ktore je takmer priesvitne, niekedy s modrastym nadychom, vyzera ako voda ale predsa len je to to najlepsie pre dietatko

jonas17
10. okt 2011

ja len nechápem, aké mylné informácie majú ešte niektoré mamičky, čo sa kojenia týka...ved dnes je toko možností si o tom naštudovať, dokonca už aj nemocnice v tomto dosť pomáhajú...ved niekedy babky kojili nprestajne niekoko rokov a deti žili...

tinki
10. okt 2011

pretože im to tak vyhovuje..

monika15
10. okt 2011

@jonas17
@strapco13
no baby, lenze moj schudol... a a od toho nepriberal... nemala som zlu poradkinu bola dobra....

maly v kuse chudol.... a bol tam aj 2 hodky v kuse cuckal a potom rev velky....
takze uz ani nechcel.... tak sme po 4 mesiacoch prestali....

zial to inak neslo...

jonas17
10. okt 2011

@monika15 určite bol problém v niečom inom...nie v mlieku...možno sa malý nevedel správne prisať

monika15
10. okt 2011

@jonas17

dobre uz sa uklidnime dobre?

ano mala som problem s mliekom, mala som cisara.... bol problem naskocit,
proste cez lekarov som to riesila.......

ja viem ze ked tu je osoba co nekoji tak rovno ho postavne a zasrelit.....

je to kazdeho osobna vec......

estterka
10. okt 2011

@monika15 prepac,ale laktacna poradkyna ma za sebou kurz a urcite by nikdy nepovedala,ze hocikoho materske mlieko je slabe,pretoze take neexistuje. ktovie,ci to bola potom skutocne certifikovana poradkyna. moje mlieko je priesvitne a do pol roka sme priberali aj dve kila mesacne,ako 10 mesacna mala 12 kil,takze v tom to urcite nebude. je rozdiel,ci dieta na prsniku pije efektivne,na to sa bolo treba zaujat. moze tam byt dietatko aj 5 hodin,ak len nenutritivne saje a neprisava sa spravne.
a na cisarak by som to nezvalovala,mala som aj ja a 15 dni som bola oddelene od dcerky.
neutocim na teba,len vysvetlujem. skor mam pocit,ze mamicky,ktore dlhodoba koja su tu na odstrel a mamicky co davaju UM sa snazia o to,aby boli tolerovane,len oni zrovna tolerovat odmietaju nas.