Odmedziť papanie v noci. Čo robiť?

lucka.tak
18. júl 2007

Ahojte som tuna prvy krat a chcela by som sa opitat uz skusenych mamiciek.Mam uz pomali rocneho synceka Patrika a stale mi chce papkat cez noc.Uz ho nekojim,ale podavam mu mliecko.Stale sa mi zobudi,ze je hladny,alebo smadny.Krmim ho asi 2 az 3 krat v noci.Robyla som mu uz aj riedsiu krupicku do flase,ale ani to nepomaha a sa stale budi.Cez den papa vsetko co vydi.Je mi luto,ze sa nemoze vyspinkat on aj ja.
Co by ste mi poradili co mam robit?
Vopred Vam pekne dakujem
Lucka

melory
2. aug 2007

moja svokra davala na noc puding aby deti zasytila

emso
7. aug 2007

malú som odúčala od pitia mlieka v noci asi od 7 mesiacov. V noci totiž dokázala vypiť aj pol litra mlieka a cez deň nič. Tak sme tiež išli podľa metódy postupného znižovania dávok. Fungovalo to po 30 ml. Potom vrešťala. A tak sme dali 30 ml. mlieka a za tým hneď čajík. Dierka na cumlíku samozrejme minimálna. Do týždňa sa prestala budiť a začala jesť cez deň.

zuz11
7. aug 2007

hmmm... a poradte nieco kojacim mamickam ☹ ako znizit detom davku z bradavky 🤐 nasa Hanka do pol roka prespala celu noc a teraz sa budi min 3x a nie su to zuby, ked nam siel prvy trvalo to tri dni a to bola hore a papala kazde dve hodky 🤐 takze zuby to nie su ale evidentne po pol roku sa nase spanie rapidne zhorsilo 🤐 a voda nezabera vacsinou 🤐

masinka
7. aug 2007

zuz
ja kym kojim, tak nocne krmenie neriesim, aspon sa mi udrziava tvorba mliecka 😀

zuz11
7. aug 2007

masinka ja som ho mala dost aj pocas prveho pol roka a to som bezne nekojila min 8 hodin 😉 takze chcela by som sa zasa dostat na aspon 6 hodin pokojneho spanku v kuse 🤐 som unavena s casteho kojenia a potom cez den mam fungovat 🤐 a este ked som si na Hanku vymyslela tolko aktivit a ju nie a nie to unavit na lepsi spanok 🤐

musko
8. aug 2007

zuz, masinka má pravdu - ak chceš mať dosť mliečka, nočno kojenie je doležité. Ale verím Ti, že si unavená - ja som to tak mala ešte pred mesiacom 😉 . Teraz už 3 týž. nekojíme. Kým kojíš, musíš sa zmieriť s tým, že sa bude malá budiť....

zuz11
8. aug 2007

musko ale vravim ze prvy pol rok sme sa v noci nebudili ( prespala mi celu noc, ja som si vobec neodsavala) a mliecka mam nastastie stale dost 🤐

musko
8. aug 2007

No, my sme vstávali čo 3 hod - deň-noc, proste každé dieťa je iné a prvých 6 mes, keď sa výlučne kojí by som to naozaj neriešila, dieťa proste hladné a smadné - v týchto hicoch nenecháš.....

zuz11
8. aug 2007

musko, ale my uz sme na prikrmoch 😉 na obed zeleninka a masko a na desiatu ovocie ( uz bez kojenia) vsak Hanka bude mat buduci tyzden 8 mesiacov 😀

musko
8. aug 2007

zuz, my už máme skoro 2 roky, len 3 týž. nekojíme a kým sme kojili, tak sme vstávali 2-3x za noc, nezávisle od veku a príkrmoch - čiže ešte pred mesiacom. 😉

zuz11
8. aug 2007

no ja viem ale chcela by som to obmedzit, baby co nekoja pisali ze znizovali davky mlieka v noci az deticky prestali vstavat v noci ale chcem recept pre kojace maminy 😀

mravcica
9. aug 2007

ahoj zuz11, ako som uz pisala na stranke predtym, aj kojene deti by mali prespat od 1/2 roka celu noc. verim ti to, ze si uz poriadne unavena, my sme to mali do 9 mesiacov a vdaka tej knihe, co som ju spominala, spinkavame uz celu noc. my sme sice pili v 9 mesiacoch uz iba umele mliecko, ale funguje to tak aj pri kojeni, akurat, ze ten system odnaucania je iny. ak chces, posli mi e-mail adresu, poslem ti tu knihu a snad si tam najdes nieco pre vas.

sarajka
9. aug 2007

Zuz, my byli od zacatku na flasce, malemu je ted rok a 3 tydny a jeste do minuleho tydne stale vstaval a budil se 2-3x na flasku. Nemel hlad, bylo to spis zvykem. Tak jsem se odhodlala a nesnizovala jsem davku, ale nic jsem mu nedala. Alternativa byla caj nebo voda, to si nevzal a brecel a mlatil s sebou postylce. Reknu jenom musis ty byt k tom odhodlana a nemit vycitky, co kdyz ma chudak prece jenom hlad atd. Ted spi od 8 do 5, v tech 5 uz mu tu flasku dam, to uz hlad opravdu ma a pak spi jeste do 7-8. Jeste ted se obcas stane, ze se vzbudi a ma zachvaty vzteku, ale myslim, ze je to kvuli zubum a jasne, ze vim, ze by ho flaska uklidnila, ale nedam mu ji. Uklidnuju jinak.

zuz11
9. aug 2007

no my sme do pol noci hore dva krat a to sa mi ju podari utisit este vodou ale o tej polnoci na druhe budenie uz s problemami 🤐
no ale nastastie to nemame od narodenia taketo budenie ale mam pocit ze sa to zhorsuje 🤐

sarajka
9. aug 2007

Koukam, ze Leila ma skoro 8 mesicu. Tenkrat jsem o tom jeste neuvazovala, to jeste vypil celou flasku. My to taky nemeli od narozeni. Jako maly miminko dokazal spat v noci i 7 hodin v kuse a pak se to rozjelo. No uvidis. Ty kojis ne? Tak zkus at k ni vstava v noci manzel, s tebou ma spojeno: a mama dostanu prso. Ty zacatky jsou teda fakt tezky a musite o tom byt presvedceni oba dva, protoze ten plac je fakt o nervy. A nesmis ji jednou nedat a podruhy zase dat. Tak preju pevne nerviky. Ja jsem byla porad nerozhodna, myslela jsem si chudak, treba ma fakt hlad, nebo zuby nebo nebo. Ale to byly jenom vymluvy a vlastne rekneme si uprimne, ze kdyz je chceme v noci uklidnit, tak vime, ze pomuze ta flaska, tak ji dame, abychom meli co nejrychleji klid. Teda aspon u me to tak bylo.

zuz11
9. aug 2007

sarajka, no my sme to aj skusali ze nesla som ja ale iba manzel z vodou, a to zabera iba obcas:( spusti plac a stupnuje ho a vydrzala by aj pol hodinu ak nie aj hodinu a to po tom placi uz smadna minimalne musi byt:( ale stve ma to ze sa nie a nie vyspat cim dalej je to horsie a viem ze zuby to nie su:(
nemam akosi srdce ju nechat bliakat pol hodinu:( mam slabu povahu na to:( ja proste neviem a moj manzel uz duplom o tom nie je presvedceny, obcas ked som ju nechala bliakat 5 min tak sa so mnou hadal:( takze problem je ze manzel o tom nie je presvedceny:(

maca793
9. aug 2007

ahojte chvalabohu od 6 mesiaca v noci ani kvapka mlieka ani čajíka 😉

zuz11
9. aug 2007

maca tak vymenim dcery 😉

wladka
9. aug 2007

zuz11.. my sme na tom rovnako ako vy.. do polroka spinkavala v kuse celu noc.. po pol roku, jak sa zacali zubky tlacit sa to narrusilo.. boli aj dobre noci, ale aj horsie.. ja som takisto z toho unavena, ale poslednu dobu to robim tak, ze jej dam didi, ale po chvilke jej to vytiahnem z pusy..

malinka, ako som si vsimla, tak v noci papka, ale viac dudka, a zaspi pri tom.. preto to tak riesim, ze to vytiahnem po par sekundach.. niekedy place, hladkam ju, zaspi, obcas to porusim, a znovu jej to dam, a zase na chvilu.. niekedy sa bez problemov otoci a spi..

maca793
9. aug 2007

zuz11
ani za svet dlho som čakala na túto chvíľu, neboj aj ty to oceníš, keď si budeš môcť pospať celú noc a malú nekrmiť 😝

zuz11
9. aug 2007

wladka, no nasej to nevyzera ze po par sekundach vyberiem...... vreskoty su este aj po troch minutach ale to ju potom oklamem vodou ( potom ju uz vezme) a dudlom 😀 ale ta plienka rano vam poviem ma aj 2 kg 🤐 stiahne v noci aj 200ml obcas 🤐

maca793
9. aug 2007

moja sestra v noci strašne veľa pila čaju a strašne z neho priberala. ostalo jej to doteraz. ja som ako slížik a ona ako "gulička". 😝

wladka
9. aug 2007

zuz, to aj my plna plienka.. ale vy ste zas vo vyhode.. mne ani cajik,ani vodu, ani dudel.. 😅 .. tak bojujeme, bojujeme..

a na tvojom mieste, by som este kojila.. nechaj ju, ziada sa jej prnicek.. do roka 😉 ju nechaj..

zuz11
9. aug 2007

ja caj nedavam a ani nemusim, staci voda 😀
wladka, vo velkej moc ani nie, lebo dudel a ani voda nezaberu na zaciatok, iba tak do pol noci a potom iba prso 🤐 a to uz potom nemusi byt ani voda a ani dudel 😀 ale odkedz nam vyliezol prvy zub tak dudluje viac 🤐

maca793
9. aug 2007

to je tým, že si masíruje ďasná 😝

zuz11
9. aug 2007

hej ja viem len sa bojim ze si nan vytvori zavislost a zbavovat ju este aj toho 🤐

maca793
9. aug 2007

kamoškina malá má 19 mesiacov a doteraz cucá aj v noci a nie a nie sa zbaviť prsa. je závislá, keby mohla tak cucá aj buse. 😉

zuz11
9. aug 2007

hmmm neviem ci tak dlho chcem kojit 😀 zevraj cim neskor tak tym horsie sa odnauca 🤐

sarajka
10. aug 2007

Zuz11, tak to je prave ten problem, pokud o tom nebudes ty a i tvuj manzel presvedceni, tak to nikdy nedotahnes do konce a vzdycky ji nakonec to prso das. Ale to fakt neni reseni.

Se mnou pohnul tento clanek:
http://www.klubk2.cz/nocni_buzeni_cz.htm

Je to dlouhe, ale jsou tam zajimave rady. Zkus to dat precist manzelovi. Ja jsem se proste jedne noci pevne rozhodla. Uvidis, ze pokud se ti podari ji pak jinak uklidnit a fakt ji nekojit, tak budes stale silnejsi a presvedcenejsi. Jde "jenom" o prvni 2-3 noci, pak uz hned vidis, ze se to zlepsuje. Je pravda, ze kazde dite je jine, Flo brecel nejdyl fakt pul hodiny v kuse a to jsem ho stale utesovala. Nektere deti muzou brecet i hodinu nebo 2, je to o nervy, ale kdyz zustanes naprosto klidna a budes u ni v pokojicku a nosit ji, poustet nejake hrajici hracky, hladit po zadickach, tak by to jednou melo klapnout.

wladka
12. aug 2007

zuz, ja som si najprv povedala ze do roka!! 😎 ...oooo samozrejme, ze v ten den, ked mala rok, prisli horucky, no nedaj jej 😅 .. ale planujem uz pomaly, na jesen, ked uz nebudu horucavy.. vidim, ze malinka bude mat 8mes, ona didi este potrebuje.. 😉 ..je mozne, ze sa sama odstavi 😉 do roka.. ked nie, az potom to riesit..hm??