Odmedziť papanie v noci. Čo robiť?

lucka.tak
18. júl 2007

Ahojte som tuna prvy krat a chcela by som sa opitat uz skusenych mamiciek.Mam uz pomali rocneho synceka Patrika a stale mi chce papkat cez noc.Uz ho nekojim,ale podavam mu mliecko.Stale sa mi zobudi,ze je hladny,alebo smadny.Krmim ho asi 2 az 3 krat v noci.Robyla som mu uz aj riedsiu krupicku do flase,ale ani to nepomaha a sa stale budi.Cez den papa vsetko co vydi.Je mi luto,ze sa nemoze vyspinkat on aj ja.
Co by ste mi poradili co mam robit?
Vopred Vam pekne dakujem
Lucka

lu777
7. jún 2008

holky, zkusím to tu oživit..

doktorka nám doporučila přestat s nočním krmením, malý přibírá až moc.. takže jsem snižovala z původních 140 po kouskách, teď jsme na 50 ml.. zatím spí naprosto stejně a ráno se budí taky stejně, v 6

popravdě mám ale hrůzu, až dojdem na nějakých 20 ml příští týden a pak nedám, že bude hrozný řev.. a že se mu rozhodí spánek, teď spí pěkně, jí jednou, okolo 3. ráno...

podařilo se vám to někomu, takhle brzo, v 5. měsíci? Zuzana tu psala, že to dělala v prosince, ale nevím jak to dopadlo? 😕
nevím jestli je lepší pak nedat nic a nebo nabídnout čaj.. i když myslím, že ten stejně chtít nebude, jemu jde o mlíko a o sání, takže nabídnu dudlík..
no to bude týden 🤐 říkám si, že přinejhorším kdyby se to odbourat nepodařilo, tak se aspoň naučí, že v noci je jen malá svačinka, teda snad, třeba těch 40 ml nebo tak a nebude tak přibírat
a to na začátku byl hubenej a vůbec nechtěl jíst 😅 😅

petule.h
8. jún 2008

lu777 no jestli dáváš 140ml najednou tak to je asi dost, ale pokud ti dobře spí celou noc???? a kolik váží??já jsem od 2,5 měsíce nekojila a malej taky přibýral celkem dost.Čaj malej určitě nechtěl...dudlík taky né...nevím ve 4 měsících pijou některé děti i 5x za noc(kojením), Tomík taky krásně spal po výživě, tak bych to asi neřešila...tedy pokud by neměl velkou nadváhu...
my měli 8400 kg a 70cm v 5 měsících...pořád jsme byli v normě..tak já nevím..

majaaita
8. jún 2008

Lu, když už teda chcete jídlo v noci omezit, nabídla bych mu jako náhradu vodu (čaj je blbej později kvůli zubům), ale zas přes nějakej řev bych nešla. 100 ml za noc mu tloušťku neudělá. Navíc, za chvíli se začne víc hýbat, tak víc spálí.
Kolik mu dáváš přes den mlíka? A jak teda přibírá, že se to zdá doktorce moc??

Jirka je na um od čtvrtého měsíce, přibírat pořádně teda začal až s příkrmama, není mlíkovej 🙂 Noční mlíko (ve čtyři ráno 150 ml) odboural sám před týdnem.

petule.h
8. jún 2008

já v roce už taky nedávala mléko v noci, jen na noc a přesně, všechny děti tohle vyběhají

lu777
8. jún 2008

Petule: váží 6.4 Kg.. není ale moc dlouhý, takže začíná fakt tloustnout.. (viz album, ta poslední fotka myslím stačí 😅 )
mimoto mám zdr. problémy a můj doktor mi řekl, že mám pokud možno spát v kuse, abych se sebrala 😔 takže teď krmí manžel a dokud jsem krmila já 4x nebo 5x za noc na začátku, tak mi to nevadilo tak jako když teď krmí 1x on.. prostě mi ho je líto, že vstává a ráno musí do práce.. chtěla jsem ho prostřídat, ale zakázal mi to 😔

říkala mi asi před měsícem, že je to už jen zvyk.. nevěřila jsem jí to, ale fakt nabírá a vidím, že má pravdu, on se budí i po kaši, i když dostane víc mlíka, i když ho dám naopak půlku, prostě se na to naučil, chytrolín 😅

jinak přibral teda 450 g za dva týdny 😅 a pije 7x140 ml, s tím teda že teď v noci měl na posledy jen 50 ml..
už jsem ho ani na tom míku nemohla udržet, musím dávat 4x za den Nutrilon Extra, kvůli tomu jsme začli s kaší a teď budeme začínat se zeleninou na oběd...

Majaaita: a čaj vadí na zuby? 😕 já ty granulovaný nepoužívám, ty sáčkový vadí na zuby taky? (je to organic dětský čaj Tesco)

jinak mi tady holky radili zkusit místo Nutrilonu Extra nebo kaše na noc prý Hami Hajaja.. tak jsem na to dneska koukala online.. drahý to není, tak to možná zkusím.. máte s tím taky někdo zkušenost?

no uvidíme, nechci to lámat přes koleno, ale ještě mě "dohlodává" mamka, že z jejích čtyř dětí ani jedno nechtělo po 4.měsíci v noci jíst, ať kojit nebo UM.. a kouká na mě jako na blázna, proč prý tak baculaté dítě v noci krmím 😅
jinak teda pozoruju, že čím dýl v noci spí v kuse, tím je v lepší náladě..

lu777
8. jún 2008

jinak Maťulda měří asi 62 cm.. ono možná kdyby se natáhl, tak ta váha není taková, ale já furt čekám a natahování nikde.. možná bude prcek, muž má hodně malý rodiče i sestru, tak jsem zvědavá...

dizzy
8. jún 2008

Prispejem i ja do siahodlhej diskusie na temu odnaucit pit v noci. Moja dcerka ma 13 mesiacov, este stale je kojena. Aj ona si zvykla cucnut v noci aj 5 ci 6 krat. Nechala som ju, ved nic ine nezaberalo na tie jej revy.. Az ked sa blizili jej prve narodeniny, povedala som si, ze je cas odstavovat ju, lebo sa mi to nikdy nepodari. Dva dni som kojenie nahradzala vodou, az mi moja mama poradila nedat jej nic (ze potom si navykne na vodicku/cajik a bude sa mi v noci pomocovat od tolkych tekutin). Tak som si vzala do hlavy, ze moze plakat ako chce, maximalne ju vyberiem z postielky a dam do postele k nam s muzom. 3 noci robila ofuky, no nedostala nic - ani prso, ani vodu a vydrzala.. Razny zakrok a pevna vola, to je to najdolezitejsie. 🙄 Vzdy ma dostala svojim placom, ale v tejto otazke som uz povedala dost! a vyplatilo sa. Budi sa max 2 krat aj to az nadranom. Vtedy ju uz nakojim a zaspinka. Asi to dieta neciti len matkino mlieko, ale aj pevne odhodlanie.

(Moj postreh: velky vplyv na budenie u nas ma absencia spanku cez den. Ak si mala nepospi 2 hodky, viem ze bude horsia noc. Ak si potiehne tie 2 hodky, je ako anjelik.)

petule.h
9. jún 2008

lu777: nepřijde mi nějak vyloženě tlustej, znám tedy větší obříky...no a na tom nutrilonu máš napsané přeci kolik asi ml máte vypít za den, nebo kolik dávek...tak převyšujete moc? já jsem taky beby dávala víc než bylo napsané na krabičce...jinak čaj já jsem od 4 měsíců dávala, ale malej ho moc nepil...zuby má v pořádku, ale doktorka ti to samo zakáže jen ty fenyklové a ty odmala opravdu nevzal do pusy...jinak kaše mi malej odmala nejí, tak nevím...ale když koukám na naše míry tak my jsme tedy měli ve 3 měsících 6520kg a 64cm, to je jako vy ve 4 m a ve 4,5 7610kg a 67cm, to zase není tak velký rozdíl...já nevím, mě to fakt tak hrozné nepřijde, ale nejsem doktor, tak zkus jen třeba mléko...

lu777
11. jún 2008

Petule: no pil litr a jak pije litr, tak prý mají být příkrmy, zanmená to, že mu to už nestačí na výživu..
mně taky tak tlustej nepřijde, mimoto jsem jí vysvětlovala, že zrovna pil a dva dny nekakal, takže to taky nějakou váhu dá, že 😅

ale zkusila jsem mu dát v noci fakt míň, až dostal jen 30 ml.. a k večeři kaši a pak ještě Hami Hajaja... výsledek? probudil se naprosto stejně v noci a spal do 6.15 jako každý den.. takže hlad fakt nemá, jen je na to naučený, teď už to bylo jasný.. takže dneska v noci nedostal jídlo, trošku pobrekával a házel se, ale spal.. a vzbudil se v 6.15 😅 to jsem mu okamžitě dala mlíčko, žádný přebalování nebo povídání..

ale v noci jsem si teda doslova musela sedět na rukách, abych tam nešla a nezačla ho nosit nebo tak.. on totiž jak mě zmerčí, tak začne ječet.. když nikdo nepřijde a nebo jen tatínek (nebo i já) dá bez mluvení dudu, tak je ok

a začíná trošku pít vodu.. čaj mu nejede, kromě Leros pro děti bylinkový, je tam totiž i trošinku ovoce (jablko, šípek), takže to chutná líp..

no tak uvidíme jak se to bude vyvíjet dál.. trochu jsem si oddechla, že se fakt budil jen ze zvyku, bez ohledu na velikost večeře nebo na velikost noční dávky.. tak teď jen vydržet, že 😅