Odsávanie mliečka. Koľko ste vydržali?

vcielka20
17. okt 2011

Chcela by som sa spýtať keď ste len odsávali svojím detičkám mlieko kolko ste vydržali??? Nestratili ste z odsávačky mliečko???

dadda02
6. feb 2012

Ahojte mamky, ktore ste skusili benedikt lekarsky. Ako ste si to davkovali? Ja som dala podla navodu pol lyzicky do 2,5 dcl na 5 min., ale zdalo sa mi to velmi silne. No a ta chut, fuuj. Nemoze to ovplyvnit chut mliecka? Inak, v navode su vypisane vselijake potiaze, pri kt. pomaha, ale o zvysenej produkcii mlieka ani ciarka. 😕

adrear
17. mar 2012

Ahojte, my sme na odsavani mlieka od prichodu domov ale aj na prikrmovani, teraz je toho mlieka uz podstatne menej, co ma velmi mrzi.Chcela by som sa spytat, ci je este mozne pravidelnym odsavanim mlieka zvysit jeho tvorbu aspon na polovicu dennej davky.Co sa tyka prikladania, maly sa proste uz prisat nechce ☹ ale ja sa nedokazem zmierit s tym, ze by nemal dostat aspon jednu davku odo mna.Dakujem

beton
26. mar 2012

@adrear zavisi od sposobu dokrmovania. ak flaskou, tak toho mliecka bude stale menej. nieco sa da pomoct odsavanim, no urcite to nie je natolko efektivne, ako ked to dieta vytaha samo. da sa rozkojit aj 3mesacne dieta, ale chcelo by to urcite osobnu navstevu laktacnej poradkyne. najdi si na www.mamila.sk. ak potrebujete dokrmovat, tak jedine cievkou na prsniku podla linku http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen....
tento sposob je jediny, ktorym sa dieta dokrmi a zaroven zvysuje tvorbu mliecka. cim dieta viac saje od teba, tym viac sa mlieka vytvori. telo potrebuje mat signal, ze ma tvorit viac mlieka a lepsi stimulator ako dieta nie je. ak ma problemy s prisatim, tak sa skus riadit tymito znakmi:
http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...

moze to nejaky cas trvat, ale sama poznam deticky, ktore presli v 3m. na vylucne dojcenie. je to dost o odhodlani mamicky, lebo to nemusi byt lahke. no urcite to po case ocenis, ze UM nepotrebujete, kedze o mliecko neprides a aj v buducnosti budes moct dojcit popri prikrmoch. zabojujte :o))

katrin21
20. mar 2016

ahojte
kedze babo mam v inkubatore, musim odsavat.... odsajem tak okolo pol litra denne, tolko zatial ani nevypije, takze je to postacujuce..... ale chcem sa spytat :

mam dobre bradavky na kojenie, sice mam male prsia, ale mliecko je a bradavka nie je mala , ani v vpáčena , skor naopak. Mam AVENT rucnu odsavacku a po odsati predneho mlieka to uz ide tažko , nakolko bradavka sa mi tak tym vykuom tak velmi zvacsi , ze ju ledva vyberiem odtial a az moc podla mna tlaci na kanaliky a odsavanie to asi blokuje, mam strach, ze zadneho vyzivneho mliecka neodsajem dostatocne vela mala nema take hodnotne mliecko potom......vidim, ze tam este mliecko je, ale neviem ho odtial proste dostat do poslednej kvapky.
ma niekto tento problem, skusenost, co s tym?? rucne mi to az tak dobre nejde, skusam potom dostriekať rucne, ale je to otrocina, ide to po kvapkach a viac ako 10 rucne nedoodsavam.... :(
Na jedno odsatie odsajem z prsnika tak 40, max 50 po dlhsej pauze, odsavam preto radsej vzdy z oboch a mam tak 80-100ml spolu potom na jedno odsavanie....odsavam cca. kazde 3 hodiny... v noci 4-5, ako kedy...ale cez den castejsie...

katrin21
20. mar 2016

@beton poradis? alebo kto by vedel?

majkalabka
20. mar 2016

ja som odsávala 11 mesiacov. malý začal mať vo štvrtok mesiaci dojčenský štrajk a odmietal prsník v bdelom stave a niekedy aj v spánku, takže som odsávala, aby som neprišla o mlieko.odmietal aj fľašu akúkolvek, tak sme sa lyžičkovali. ked mal 15 mesiacov, už som to stopla a predstav ked mal 1,5 roka začal si sám prsník pýtať 🙂 ale už len tak na ukludnenie v noci a 1-2 krát denne, mliečka už mám máličko, ale pár glgov si vždy dá ked chce. mala som medelu elektrickú odsávačku.

julia204
20. mar 2016

Ja som mala laktacnu krizu v 3,6,9 mesiacoch asi tak 5dni a uzivala som senovku grecku v tabletkach a pomohla...na odsavacke som bola od 3mesiacov do 12 a odsavala som kazdu hodinu a pol den noc....v nemocnici po mne sestricky kricali ze v zivote kojit nebudem mam male bradavky ...jedna pani mi poradila klobuciky na kojenie ktore sa dali tazko u nas zohnat a maly hned chytil a cucal...este po dokojeni som vzdy odsala tak 150ml mlieka..v 3mesiacoch mi ale jedna bradavka skaredo praskla asi mesiac tiekla krv musela som odsavat a mliecko z tej bradavky vylievat ..tak som odsavala aj z druhej a davala malemu do flasticky ale navykol si na tu flasku..po mesiaci ani za svet spat na prsnik co sme sa nabojovali...tak sme zostali na flaske a ja som odsavala presne do jeho 12mesiacov potom sa mliecko zo dna na den stratilo...mala som rucnu odsavacku avent ..skusala som aj mam a nikdy viac...avent bola uzasna...vsetci mi vraveli ze som blba stale odsavat den noc vsade s nami odsavacka vrecka na mlieko ale nelutujem..malicky mal to najlepsie co moze mat babatko materske mliecko aj ked z flasticky..

katka1981
1. nov 2016

Ahojte, poradte mi prosim kvalitne sacky na mrazenie MM, dakujem.

katrin21
1. nov 2016

@katka1981 ja mam vynikajuce a zostalo mi z nich dost od Lansinoh si ako sa to vola , boli strasne drahe, predam lacnejsie ak chces, idem ich spocitat co tam zostalo.... ked nie, asi to zacnem vyuzivat na mrazenie prikrmov :D
Takze : je tam 16ks z 25 povodnych.. mne sa vela odsavat na mrazenie nedarilo ... takze mi vacsina zostala....
su to tieto
https://www.magister.sk/produkt/detail/produkty...

ja som ich kupovala drahsie sice, ale tak na nete je vzdy lacnejsie + ale postovne, takze sa to asi vyrovna
Tato znacka je TOP na trhu, tak ak by si chcela, daj vediet, na cene by sme sa dohodli..

katrin21
1. nov 2016

alebo tak isto stali? uz ani neviem.. :D je to uz pol roka predsalen

lilik96
1. nov 2016

Ja som vydrzala rok aj 2 tyzdne ☺

katka1981
1. nov 2016

@katrin21, dakjem, presne toho sa aj ja bojim ze tolko mlieka nebude, to chcem do prikrmov

katrin21
1. nov 2016

@katka1981 tak vies, ja som bohuzial zacala mrazit dost neskoro... mala som zlu info v nemocke, ze sa jej mlieko mrazi a nemrazilo :( neviem, kde skoncilo, keby viem, ja som mohla mrazit toho mrte zo zaciatku, ked ona papala malicko a min. 1 cela flasa denne isla neviem kde :( a ked som sa to dozvedela, uz mliecko nebolo tolko, lebo aj ona viacej spapala uz.. ale tak nevadi... co uz... aspon to, co sa dalo, som spravila.
bola som vdacna za kazde zamrazene deci :D alebo aj 60 :D

katka1981
1. nov 2016

@katrin21, tak moj bude mat uz 4 mesiace, v noci papa kazde 3 hodiny, teda ja sa to tak snazim natahovat lebo on by najradsej aj castejsie ale ja som k.o. Jeden den mam prsia ze tecu a 4 dni mam akurat, niekedy aj dlhsie.

zuzuleta99
4. feb 2023

@zatykoa dobrý deň, je to už dávno síce celá táto komunikacia, ale nepamätate si, kedy začali babatka piť z prsníka samé??

zatykoa
4. feb 2023

@zuzuleta99 syn bol väčší (mal pri narodení 1,24kg) takže ten začal celkom skoro po necelých 2 týždňoch od narodenia, dcéra tým, že bola menšia (910gr) tak až keď dosiahla váhu okolo 1,7 kg tak až vtedy sa jej to podarilo aj keď sme skúšali celý čas čo bola v nemocnici, ale nešlo to, nevládala ťahať, až keď prekročila hranicu 1,7 kg, tak to išlo dovtedy to bolo vždy len pár mililitrov

lenkadenisa
4. feb 2023

Baby ktoré len odsávate... Ako často? Každé 3 hodiny? Alebo ako?