Odstavenie závisláka od dojčenia

16. dec 2022

Ahojte, ako prosím naj spôsob odnaučiť moje dieta zaspávať na prse. Môj syn má 20mesiaov a od malička nevedel ináč zaspať ako na prse. Ani v kočiari ani v aute , nikde, kľudne aj hodiny reval.
Teraz som tehotná , skúšala som odstaviť , týždeň každý deň poobede v noci revy , ja už padám na hubu, totálne už nevladzem ešte s tehotenstvom. Po týždni som chcela aspoň trocha už spat a nevydržala som to a dala mu prso ( moja chyba) . No a teraz mlieko už nemá , len sa dúfa, v noci chytí zas hysaky len čo do 5 sekúnd nedostane prso a kľudne zas prereve aj hodinu.
Vysvetľovanie nepomáha, ani ocot, ani leukoplast, spanie s mužom tiež nie lebo to ho len zbadá a je ešte horšie .
Neviem ako z toho von, neviem si predstaviť ďalšie dni nevyspane , zas revy , už ledva žijem aká som unavená .
Dúfala som, že sa jaksi odstaví sám keď nebude mlieko a nič.
Cumel odmieta od mala.

nikpa
16. dec 2022

Ach, no nič moc situácia. Keď si už ozaj skúšala všetko možné tak ozaj len vydržať ten rev, on to raz pochopí. To je o tom, či polavis alebo malý to vzdá. Chápem tie noci, že človek sa potrebuje vyspať a hlavne keď to trvá viac dní po sebe a ešte k tomu si tehotná. Tak ho daj na noc k mužovi a pospi si, striedajte sa. Keď mával mladší koliky a v noci ručal hodiny tak muž si dával na spanie štuple do uší a išiel do inej izby, musel sa občas aj vyspať do roboty 🤷

sasesoe
16. dec 2022

Ahoj, ja ti poviem len iny pohlad - mne tandemove dojcenie ulahcilo velmi vela situacii, ako aj baor spolocne uspavanie. Bolo to narocnejsie praveze az potom, ked sa im spanky striedali. Tak si to zvaz, pripadne sa porad s laktacnou. Drzim palce, nech si uz vuberies ktorukolvek cestu

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
basska_b
16. dec 2022

Ja som odstavila 16mesacnu tiez v suvislosti s tehotenstvom, nic sa mi netvorilo, bolelo ma to. Svagrina mi poradila, ked sa uz rozhodnes, ani krok spat. Tak som povedala, ze cakame babatko, ze mliecko nechame pre babatko v brusku. Ona na mna kukla, akoby mi rozumela. A akceptovala to. Zaspavala len tak, ze som lezala vedla nej... S takym vacsim uz neporadim presne, oni uz maju svoju volu, na konovi mi niekto poradil odstavit medzi 15-18 mes a to bola velmi dobra rada, aj u druhej dcerky nebol problem v 17 mes...

kiki234
16. dec 2022

Treba skusat inak. Jednoducho nie prso mu dat al objatie, rozpravku, hru, alebo ten tato ako radia vyssie. Plac bude ale mysli na to ze raz prejde ako vsetko. Uz 20 mesacne vie co si moze dovolit a ako docielit aby malo co chce. Neskusala si mu dat um? Ze namiesto prsa dat nejaku inu dudku, cumel, caj..?

domka222
16. dec 2022

Tiež som odstavila jeden a pol ročné dieťa kvôli tehotenstvu. Dojčenie mi bolo nepríjemné. Redukovala som cez deň a po troch dňoch už v noci úplne. Miesto prsníka som ponúkla vodu vo fľaši

zabka79
16. dec 2022

Zda sa ze toto je ako o mojom synovi. Ziadny dudel ziadne umele mlieko iba cicik 100xdenne aj v noci.ponukala som vodu alebo caj.ano reval bolo to tazke ale tie hysaky trvali tak tri dni