Odstriekate mlieko po kojení?

emita
15. feb 2008

chcela by som vedieť ako to robíte vy. treba odstriekať mliečko po kojení, keď moj drobček nikdy nevyťahá prsník poriadne?

lusil2005
15. feb 2008

ja som to nerobila ale to preto ze ja sa vzdy s odsavackou akurat tak namordujem. ale ked to budes robit, urcite tym nic nepokazis. akurat sa ti bude robit viac mliecka...

boba2
15. feb 2008

Ahoj emita, po kojeni si prsnik skontroluj ci ti tam neostali nejake tvrde miesta alebo uzlinky. Vtedy urcite rozmasirovat a odstriekat. Inak by sa malo odstriekavat len do uvolnenia a nie uplne. Ja som hned po kojeni neodstriekavala ale len vtedy ked som citila ze mam plne prsniky.

lusil2005
15. feb 2008

ja som citala ze by sa malo hodinu po papani odstriekat z toho isteho prsnika. ma to logiku. lebo babo sa napapa, po hodine zas prsnik vyprazdnis a on sa nastavi tak ze o hodinu ma byt zas pripraveny... cize o tych par hodin bude uz pekne plny... 😵

mata79
15. feb 2008

Emita, ak sa Ti prsnik nalieva moc a boli Ta, pripadne tvrdnu hrudky, odstriekaj si. Nie moc, tak aby sa ulavilo.
Ked budes moc odstriekavat a Simonko vytiahne menej, bude sa Ti tvorit este viac.
Prve 3 mesiace sa tvori mliecko hormonalne, neregulovatelne, potom sa tvori tolko, kolko sa vytiahne.
Ale ja som maleho prikladala k tomu istemu prsniku aj na druhe kojenie, kym ho nevytiahol.

elise
15. feb 2008

ja som nikdy neodstriekavala a kojím doteraz a nikdy som nemala žiaden zápla. malého som prikladala vždy ked bol hladný ale z druhého prsníka (prsníky som striedala tak že malý sa z jedného napapal a potom na druhý krát z druhého) mikdy som mu nedala rsníky naraz lebo mlieko sa skladá z predného a to je na uhasenie smedu vodové a zo zadného a to je to kedy je výživné pre dieťa. a mlieko sa tvorí podľa dopitu čiže koľko dieťa vytiahne toľko sa dotvorí.

rinuska
15. feb 2008

Ja som odstriekavala asi prvé dva týždne a potom sporadicky , keď malý dlho nejedol a už som mala poriadne naliate. - ďalej tak ako elise

dominica
15. feb 2008

Ja som odstriekavala a šetrila do mrazáku na "horšie časy" a vyplatilo sa, lebo som mala 3x krízu a nemusela som dať UM. Len teraz už u mňa a neviem prečo nefunguje tvorba podľa dopytu. Malého už moc nekojím, teda cez deň, lebo papá všeličo iné, ale vôbec mu nestačí, to čo sa mi tvorí. Vlastne, trvá mu aj minútu kým rozťahá a vôbec necítim, že sa tvorí, je aj vidieť, že ťahá o dušu a moc netečie a v noci je po kojení za hodinku zas hladný a revééé. A keď dám UM, to hltá, ako keby týždeň nepapal, pri tom mu totálne škŕka v brušku, asi z toho, že je prázdne a spokojne si spinká. Neviem, prečo je to tak, nechápem, prečo keď saje sa netvorí, ako doteraz. A nefunguje ani časté prikladanie, asi každú chvíľu skončíme ☹

denik
15. feb 2008

ja som tiez malej prsniky striedala podobne ako pise elise, ale kedze nepapala pravidelne ako niektore babenka napr.po dvoch hodinach, ale raz tak, potom tak, stavalo sa,ze mi aj po dopapani ostal jeden prsnik naliaty.. musis sama zistit,ci v nom este mas mliecko, aby sa ti netvorili tvrde a bolestive hrudky.. ja som niekedy odstriekavala aj 3x za den, potom aj styri dni nic.. a tiez kojim dodnes..

elise
15. feb 2008

dominica ja už nemám prsia naliate ako na začiatku ale je to normálne, mlieka je ešte stále dosť len drobci papajú aj všeličo iné ako píšeš. ja som pri mojich kízach tiež asi tak 3x ale do 5-7 dní sa to spravilo nedávala žiadne umelé mlieko, malý cuckal len moje kojila som ho vtedy častejšie. nikdy som nedodržiavala 3 hodinový interval ale od narodenia mi malý v noci spí a zobudí sa iba okolo jednej pol druhej a cez den ako sy vypýtal, niekedy to bolo za hodinu niekedy za dve niekedy až za 6 hodín.

aktak
15. feb 2008

ja osm idsavala asi len 1-2 krat v porodnici, ked drobcek viacej spinkal kvoli zltacke a ja som mala veeela mliecka, neskor uz nebolo treba lebo papal ako divy 😀

dominica
15. feb 2008

elise, ja viem, že potom sú už neni prsia naliate, ale nechápem prečo, keď niekedy pije cítim, že sa mlieko tvorí a niekedy sa netvorí a vidím, že malý sa moc nenajedol a hlavne v noci je hladný, akoby mlieka zrazu vôbec nebolo. Proste nefunguje to tak, ako ešte pred mesiacom a neviem, čo sa zmenilo. Malý mi v noci plače od hladu a musím ísť spraviť UM, zatiaľ síce bojujem a kojím pokiaľ sa dá, ale už od 1.2. vypil balenie francúzkeho mlieka, dnes sme načali druhé a na večeru si dal 150 ml UM, ja toľko nemám, ja mám možno 100 ml a kojím už len z jedného, druhý odmietol, lebo sa v ňom tvorilo málo mlieka a zle tieklo.
A dnes papal moje okolo 18tej a o 19:30 pýtal zas a scucol tých 150 ml, takže mu už asi moje nestačí...? 😕

bihan
16. feb 2008

Čím viac odsaješ, tým viac sa ti mlieka urobí a bude ťa to ešte viac bolieť. Po dojčení som odsávala len v čase laktačnej krízy.