Pokazil vám cumlík alebo fľaša kojenie?

midnightt
17. feb 2017

Tak druhá téma čisto pre porovnanie a skúsenosti, su tú mamičky ktorým cumlík či fľaša pokazili kojenie/dojčenie (zhoršilo sa prisatie, znížila tvorba mlieka, dieťa odmietlo prsník, odstavilo sa)? V akom veku? Dakujem

pribinak
17. feb 2017

syn mam dudlik uz v porodnici, ale bez problemov som ho dojcila rok a pol. Babatko chape, že z dudlika nic netecie.
Poznam mamicku, ktora mala problem, ale to bolo babatko, ktore sa narodilo v 7 mes. bolo dost spave a to je dost iny pripad

selenka7
17. feb 2017

Nasa mala cumel do troch rokov a kojila som 22 mesiacov (bola by som asi aj dlhsie, ale musela som odstavit, kvoli mojim zdravotnym problemom). Mali sme asi v 6-7 mesiacoch taky mensi dojcensky strajk, ale to sa stava aj detickam, ktore nikdy cumel nemali. Mimo to, od roka som dcerke pred dennym spankom davala plnotucne kravske mlieko z flase namiesto kojenia a ani to kojenie nepokazilo.

evittam
17. feb 2017

@midnightt Nie.

katrinka8
17. feb 2017

Nie - teda cumlík nepokazil ani pri jednom. Fľašu sme nikdy nepoužívali. Obe deti dojčené viac ako 2 roky. 😉

katriona1
17. feb 2017

já jsem kojila 20 měsíců, dudlík používala dcera příležitostně a v 6-ti měsících ho odmítla úplně, odstříkané mléko jsem dceři dávala do flaštičky od cca 2 měsíců při delším cestování a nikdy neměla problém ani s kojením a ani s pitím čehokoliv z lahvičky, stejně tak sestra dávala malé od začátku jak dudlík tak mléko do flašky od cca 6 týdnů, protože potřebovala malou pohlídat, tak si jedno kojení vypila z flašky, malá má ted 7 měsíců a stále se pěkně kojí, jí 3x denně a vypije si čaj/vodu nebo cokoliv jiného z flašky a je naprosto spokojená 🙂

micka81
17. feb 2017

Ja som musela asi v 3-roch tyzdnoch zacat prikrmovat UM lebo som mala malo svojho. Tiez som sa bala flase, aj sme chvilku cievkovali. Potom som presla na flasu, dudel mala vobec nechcela. Teraz ma mala rok a pol a stale dojcim. Flasa ju nepokazila.

jana_eyre
17. feb 2017

3deti, prve dve dojcene nad rok.. Prvy cumel takmer nemal, lebo ho nechcel, druha cumel mala a kojila sa normalne.. Treti je velmi cumlovy, bez neho ani nezaspi, ale koji sa bez problemov..

Flasu som skusala len 2x, nic sa nestalo aj ked z nej pil, druhy krat uz nechcel ( to ale mohlo byt tym, ze som mu ponukla UM, ked som mala crevnu virozu, moje sa na chvilu stratilo)..

Mne inak ked sa mlieko roztecie, ide ako z kohutika, cize ani sat nemusi, takze to sa viac narobi pri flaske..

xstelinka
17. feb 2017

Mali sme cumel aj flasu s mm a dojcila som nieco malo cez rok.Odstavil sa sam ked som otehotnela.Takze u nas to nemalo ziadny vplyv na dojcenie.

tyelde
17. feb 2017

Mne zatiaľ nie, prvé 3m bola cca 70% na UM, cumeľ od prvého dňa a teraz je čisto na MM plus príkrmy, fľašu nechce ani vidieť, cumeľ má stále

Obe deti dojčene na požiadanie, dcéra cumel nechcela, fľaše nepoužívame. Syn prijal asi po mesiaci, ale začal odmietať, resp. zle sať prsník, a to už v priebehu 2 dní, takže na tretí deň som ho vyhodila. Prisatie sa upravilo. Našla sa aj príčina problému prečo plakal a napchala som mu cumel ako riešenie, čo nebolo nutné.

stastnablcha
19. feb 2017

neviem ci to bola flasa alebo cumel, v kazdom pripade prve som kojila strasne kratko a dokrmovala som cez flas. mlieka som aj mala, len si ho nevedel vytiahnut. cmlikovy bol hodne. ale druhe som kojila 2 roky a aj cumlik aj flasku k tomu a bolo to uplne v pohode. flaska len na vodu alebo caj. u posledneho som zas na flaske a to si tiez nevedelo vytiahnut. potom som to uz aj vzdala popravde, nasli sme mlieko ktore fakt sadlo a uz sme na amilku ostali. ale nemam pocit ze by cumel alebo flasa nejak znizili moznost pit... mala fakt mala aj cmel aj flasku a do 2 rokov bola schopna pit moje mliecko v pohode, keby som nemala zdravotny problem, tak aj dalej kojim

silvapokorna
27. feb 2017

Ahoj. Nie, nijak nám to kojenie nenarušilo. Myslím, že problémy s kojením sú v ničom inom, stres maminky a zlá technika. Každé miminko aj prsia maminy sú iné a treba kojit intuitívne a nie iba podľa príručiek. Obe deti som kojila viac než rok.