Dvojmesačné bábo sa pri kojeni odťahuje a plače

luhusak
6. mar 2016

Zdravim vsetky mamicky.idem poprosit o radu,lebo som uz sialene zufala.mala ma 2 a pol mesiaca a posledne dni sa mi odtahuje od prsnika,asi po 4 minutach.trha so sebou,ked chcem dalej kojit,musim ju silno drzat,zas sa na par sekund prisaje,potaha,a zas sa vspie.kym pekne papala/odsavala som aj zvysne mlieko,tak pila aj 20 minut.teraz sa pekne naje,len rano,ked su prsniky tvrde,poobede uz je zle a vecer to je boj.mam velmi velke prsia,a ked su uz maksie,odtahuje sa...nechcem prestat kojit,ale bojovat s nou ma uz nici.placeme pri tom obe ☹ nejaka rada? Budem vdacna za cokolvek...dakujem vopred

ukulela
6. mar 2016

@luhusak tecie ti dost mlieka?netvori sa ti menej, ked siprestala odsavat? ja som pri kojeni pomahala masirovanim prsnika - stlacanim a pomahanim, aby mlieko lepsie tieklo.
skus daco na podporu tvorby mlieka, caje a tak. pred kojenim sa poriadne napi ...
baby ti budu nukat laktacne poradkyne, mozno aj to bude cesta.
mne odsavacka pomahala udzat tvorbu mlieka. a tiez som casto prikladala. a ked samaly durdil, niekedy mu stacila zmena polohy pri kojeni.

korytnacka7
6. mar 2016

Je to uplne normalne... Je to sposobene v prvom rade tym, ze hltaci/ prijmaci reflex je spojeny s vylucovacim pri takychto mini babatkach. Preto najcastejsie kakaju bud pocas samotneho kojenia alebo tesne po nom. Skus vyskusat dat ju vykakat alebo vycikat- nech to znie akokolvek cudne 🙂 Chyt ju nad umyvadlo tak ako cikavaju dievcence do travy bezne, teda za stehienka, aby mala pokrcene nozky a mala stlacene brusko... bud sa okamzite vykaka alebo minimalne vyprdka. Ju to teda nuti sa vyprazdnit a preto sa odtahuje a vrti. Baby tomu hovoria aj mala laktacna kriza, ziadna panika. Treba len vydrzat, urcite to prejde. Nieje dovod prestat kojit. Ked sa pusti, ponoste, odgrgnite, skuste dat kakat, cikat a potom pokracujte z rovnakeho prsnika. Ak mate dost mliecka, nemala by sa jedovat, ze jej to prestalo tiect same. Treba aby tahala aj to zadne mliecko. Drzim palce!

luhusak
autor
6. mar 2016

@ukulela stale,ked sa odtiahne,stlacim prsnik a mlieko kvapka...caje,aj vody pijem na litre,skusala som aj menit polohy,uz aj po stvornozky som kojila,ci jej nepojde lahsie...akonahle je prsnik makky,nepomaha ani stlacanie :/

petra3312
6. mar 2016

@luhusak ja som bola nutena odsavat 13 mesiacov, moja dcera nemala nikdy zaujem 🙂, robila uz od narodenia presne, co opisujes, tak 3-5 minut pila a potom sa vzpierala a odpojila. Ja som ju nakojila aspon tolko, doodsavala zvysok, dala do chladnicky a krmila aj z flasky. Ani z flase to nebolo bohvieco. Ked mala pol roka pila tak max 60ml na jeden raz. Ale potom uz sme prikrmovali, tak ma to tolko netrapilo. No a dodnes je velmi slaby jedak.

pribinak
7. mar 2016

Nechceš skusit laktačnu poradkyňu, vies, ze by priamo videla ako prebieha kŕmenie u vas

katuliena82
7. mar 2016

Tento isty problem som mala so synom. Bol to reflux. Pri kojeni som syna musela drzat takmer vo zvislej polohe a po kojeni vzdy nosit, aj hodinu (potom som niekedy zas musela kojit). Preslo to po par mesiacoch

sojorez
7. mar 2016

takze najprv " maksie prsia"... neznamena to,ze mas menej mlieka,ale len to,ze sa tvorba prisposobila potrebam babatka... dieta moze byt nespokojne z viac.pricin... mlieko tecie pomaly a ono sa jeduje- skus prsia pred kojenim rozmasirovat a pocas kojenie tiez zvrchu prechadzat dlanou smerom k bradavke... mlieko tecie rychlo- niekedy je vypudz.reflex taky silny,ze dieta nestiha pit,vtedy odstriekat,odsat pred kojenim a pri kojeni sa zaklonit.. alebo reflux-to bolo u nas...dcera sa napila,potom sa vzpinala,lebo ju vychadzajuce mliecko drazdilo v pazeraku...tak si cucla,aby ho splachla a tak dookola...kojila som ju vo vzpriamenej polohe... ten reflux je zakerak,prva mi grcala,tam bola diagnoza jasna,druha mala skryty,cize navonok nic nevyslo,ale pazerak drazdilo...

kvietok173
7. mar 2016

@luhusak moze to byt ozaj sposobene travenim, ze jej pracuju crievka a nutka na stolicu? Ja som od 2 tt davala kakat nad umyvadlo teraz ma 19 mesiacov a nikdy sa nepokaka 🙂. Ale nie o tom som chcela 🙂. Tiez sme sa urcite obdobie trapili. Skusala som rozne polohy ale moja aj tak doteraz preferuje ked obe lezime na vankusi a po leziacky a tak aj zaspi. Ale boli obdobia mozno aj 2 mesiace ked nic nepomahalo ☹. Ale preslo to. Nedavala som ziadne nahrady. Teda ponukla som prsnik ak nechcela tak sme sa prechadzali hojdali co prislo 😀 a hlavny je tvoj klud aj ked popravde niekedy som uz bola v koncoch a vtedy manzel ju vzal a hopsal s nou na fit lopte az zaspala. Mna napriklad vtedy nechcela. Teaz ma 19 mesiacov a gro stravy je stale kojenie sem tam nieco zje a spime spolu od narodenia a su nioci ked sa aj 5x pricucne a noci ked raz a cez den aj 100x 😊. Som aj cumlik asi 🙂. Babatka nechcu stale pit niekedy len dudlovat ale tak malinke zvyknu pit v navaloch ked citis ze sa ti naleju prsia a vtedy som si lahla na chrbat a ona na mna lebo ked bola malinka islo jej naraz vela mliecka . Drzim palce

prirodka
8. mar 2016

...a je to mliečko výživné? Môžeš ho mať dosť, len či jej stačí?Ako sa stravuješ Ty, či užívaš aj nejaké potravinové doplnky...Počas tehotenstva málo mamičiek má dostatočnú výživu, to nie ako voľakedy, keď tie potraviny mali nejakú výživovú hodnotu!Teraz v pôde nemáme selén,pestovanie sa urýchľuje chemicky,hnojí sa chemicky,z čoho by mala mať zelenina, ovocie či iné potraviny dostatok a vyvážený pomer minerálov, stopových prvkov,jednoducho to, čo potrebuje dieťatko aj maminka mať? Preto sú tak prepotrebné doplnky výživy a treba ich brať počas celého tehotenstva,a aj počas dojčenia.Samozrejme, že ich treba prestriedavať....../rodila som 4krát a všetky deti som odkojila., teraz moja dcéra má pred pôrodom a vyskúšala to, o čom tu píšem.Fantasticky sa mala,nebolo jej zle, dietatko priberá koľko treba,ona tiež.Nie viac,lebo potom žienky nevedia schudnúť.....no o tom by som vedela veľa rozprávať,ale hádam potom cez internú poštu..../

mmoni89
8. mar 2016

@prirodka ani v jednom tehotenstve som neuzivala vitamínové doplnky ani pri dojčení.. Toto nieje moc dobrá rada vyhadzovať peniaze za predražené umelé vitaminy ☺

jonnie
8. mar 2016

Neprichadza laktacna kriza okolo tretiehio mesiaca? Tebe sa zfa-ze mas mlieka a nemusi to byt. My sme zazli-prikladala som xxxx krat-hoci cucol iba 3 min. A zvysovala som laktaciu

katka1981
8. mar 2016

@luhusak, ahoj, u nas bolo to iste, mala silny reflux. Jedine co pomohlo - kojenie v lahu, ziadne caje na prdiky, ani kvapky - fenikel, aniz, mata zvysuju kyselinu. Kojenie iba v lahu, prsia nesmu byt plne, lebo babo hlce, ziadne odgrgavanie, po krmeni minimalna manipulacia s babatkom, ako nahle si grgla, hned vracala, a mala reflux. Kvoli mojim zdrav.problemom a liekom sme museli prejst na AR mlieko, brala gastrotuss, zas len krmenie v lahu, ziadne odgrgavanie a to pomohlo velmi. Na normalne mlieko (Nutrilon) sme mohli prejst az ked mala 15 mesiacov, dovtedy vracala aj z lyzicky vody.

prirodka
8. mar 2016

mmoni89: vlastná skúsenosť je pre mňa najlepšou skúsenosťou.Okrem toho, nie je jedinou.Možno patríš k ľuďom, ktorí majú dobrý imunitný systém.Ale ja Ťa nepoznám, neviem ako dlho si dojčila, či ozaj dieťatko je v poriadku,atď.Súhlasím, že za predražené umelé vitamíny nevyhadzovať peniažky.Sú aj iné.To tu ale na fóre nebudem rozoberať, ak chceš,kľudne môžeme meilom....

prirodka
8. mar 2016

aj gastrotuss možno pomôže, nehovorím,ale stačilo mi keď som si prečítala to zloženie......treba si vždy prečítať aj zloženie, fakt.samé dochucovadlá, syntetické látky,farbivá, protihrudkujúce látky.brrr.a potom že tie detičky bývajú často choré.Ešte sa im nevyvinul imunitný systém a už im dávame syntetiku.Preto kto môže kojiť, nech kojí a môj názor je taký,ako som napísala: v dnešnej dobe treba brať doplnky výživy.
Syn tiež doniesol pre vnučku nejaké vitamíny z lekárne.V príbalovom letálu bolo napísané-citujem:tento liek.....tak sú to vitamíny alebo liek?Takže radšej čistú prírodu,aj keď si možno priplatíme,ale vyjde ma to neskôr lacnejšie, keď lieky potrebovať nebudem.Lebo prírodné potravinové doplnky nemôžu ublížiť,pokiaľ sú čisté...ale to je už iná debata.

walky
8. mar 2016

@luhusak nepomoze stlacanie prsnika. Objat prsnik rukou a stlacit aby lepsie mliecko babetko dostalo. Zrusit vsetky rusive podnety ako tv alebo pes ci iny clovek pri dojceni. Dalsia vec ci je vykakana...

walky
8. mar 2016

A nestracaj nadej to ze to trva par dni nic nemusi znamenat. Vytrvaj a dojcit urcite neprestanes, netreba sa vzdavat

luhusak
autor
9. mar 2016

@walky
@katka1981
@jonnie
Dakujem krasne baby!mala mi zacala krasne papat.sice dobedu aj 5,6krat,lebo v noci spi aj 8 hodin,ale ide to! Som stastna,chodiaci sacok smiechu.kojim ju zvysle,zabalim ju stale do deky na pevno,aby sa nemohla hemzit a kupila som miesto sunaru homeopatika na mliecko a super to ide!dakujem za rady a hlavne za podporu 🙂

katka1981
9. mar 2016

@luhusak 8 hodin v noci? wau tak to mas babiku, velmi sa tesim

walky
10. mar 2016

@luhusak to sa len tak nevidi taka sikulka ktora naozaj nesiahne po umelom mlieku 🙂

prirodka
10. mar 2016

Veru,fajne,dieťatko bude mať to mliečko výživnejšie.Takže predsa je to potrebné,ako som i ja písala.Síce to riešime nie homeopatikami,ale takisto alternatívne,prírodným doplnkom výživy a funguje to.A to je dobre,len nech maminky koja, pokiaľ sa dá,kvôli imunite bábatka,vačšinou odolávajú lepšie chorobám.