Pužívali ste pri kojení klobúčiky na bradavky?

zuzkapt
21. jan 2011

Používali ste pri kojení klobúčiky na bradavky? A ako dlho? Nemali ste s ich používaním problém pri kojení?

gerci90
23. jan 2011

áno použila, a to už v porodnici..na 3den po narodení malej,sa mi strasne naliali prsia a mala nedokazala tou malou hubičkou chytit poriadne bradavku, a preto mi odporucili....dost som si vytrpela a aj ona chudatko,lebo sme sa natrapili dokym sme na to prisli že existuju aj klobučiky....mne to velmi ulahcilo,. kojila som takto asi necely týžden a pak normalne sme presli na samotnu bradavku a žiadna zmena...ale každe dietatko na to reaguje inak....moja segra porodila pred mesiacom a maly jej strasne dokusal bradavky..a tak nasadila tieto klobuciky, lenže nepriberal...a tak jej doktorka pov, že dieta sa pri tychto klobucikov dost namaha dokym vysaje stade mliecko, pri potiahnuty s bradavky ide mliecko rovno do pusky,pri klobujkoch sa dostane s bradavky do klobuku,a až tak k dietatku...cim dieta par cicnuti spravi a zaspinka..a toto robil aj segre,...preto jej dokt.povedala aby si klobuky nedavala...a maly zacal priberat.,.....
Ma to aj svoje PRE aj PROTI.....ako všetko....ale ja s mojej vlastnej skusenosti odporucam.... 😉

tica
23. jan 2011

ano pouzivala som prostrednictvom nich sa mi maly prisal na prsnik.. pretoze som mala vpacene bradavky tak sa mi nevedel prisat a v porodnici ma hned odstavili ze kojit nebudem, ale nastastie som to nevzdala a oplatilo sa ... takze pre tie co maju taky isty problem ako ja je to super vecicka... 😉 a uz ked bol vacsi a silnejsi tak potom sme sa naucili kojit aj bez klobucikov... ale inac je to dobre aj ked su popraskane bradavky... 😵

miyya
23. jan 2011

Nie ak teda nieje fakt problem s vpadnutými bradavkami ani by som to malemu nedala. Môže to pokaziť sací reflext.

ivett1
24. jan 2011

ahoj...nastastie som ich nemusela pouzivat, aj ked som si ich pre istotu pri prvom babatku so sebou do porodnice priniesla... 🙂

sjuzi
24. jan 2011

Aj ja som sa vďaka nim "rozkojila". Bola som po sekcii, malého som dostala až na 3. deň, kedy som si mohla začať trénovať kojenie... Asi bola chyba aj v tom, že v pôrodnici ho kŕmili fľaškou, bradavky boli viac vpáčené... V každom prípade som za ne bola vďačná, pre istotu si ich balím aj tentoraz zo sebou, aj keď moje bradavky vyzerajú ako štuple... 😀 😀 Tak snáď nebudeme mať problém.
Inak používali sme ich mesiac, malého som ale nútila pred každým kojením najskôr z prska, ak to nešlo, jedoval sa, či bol moc hladný, tak sa šlo cez klobúčik. Ale po mesiaci sa naučil a mohla som ich odložiť... 😉
Kojila som celých 10 mesiacov...

zajo79
24. jan 2011

tiez som vdaka klobucikom kojila prveho syna..asi po mesiaci som ho zacala klamat ze som mu to nedavala a si zvykol.

dufam ze sa zaobideme aj bez nich, ale lepsie zacinat s nimi, ako by sme sa nemali kojit...

ingrid77
24. jan 2011

Ja nedam na klobiciky dopustit, ak ked som ich pouzivala pred 12 rokmi pri prvej dcere asi 4 mesiace a potom uz papala bez nich, no pri synovi, ktory sa narodil po 7 rokoch som ich uz nemusela pouzivat a maleho som kojila 15 mesiacov, treba naozaj vyskusat, ked je problem, nie je nad materske mliecko, IK

miskap
24. jan 2011

Ja som klobúčiky vôbec nepoužívala, syna som dojčila dva a pol roka, dcérku ešte dojčím a už má viac ako dva roky. Klobúčiky sú podľa mňa posledné riešenie, keď už nič nepomáha. V prvom rade musí byť bábo dobre prisaté a bradavky bolieť nebudú. Bábo sa prisáva na dvorec, nie na bradavku. To musia byť naozaj veľmi vpáčené bradavky, aby sa dieťa neprisalo. Postupne sa aj vpáčené bradavky prispôsobia a zmenia. 😉

annie13
24. jan 2011

pri dcerke ano, a bez nich neviem ako by som to bola prekonala, po porode v sestonedeli som mala 3xzapal a vdaka nim to tak nebolo
pouzivala som ich pri kazdom kojeni ale len na minutu-dve kym nevytiahla prve mlieko potom to uz tak nebolelo po par dnoch to preslo ale mala mi z nich koliky pretoze deticky si zvycajne natahaju dost vzduchu

janulkamartinko
24. jan 2011

Ahoj,mne ich v nemocnici dokonca odporucili lebo som mala ploche bradavky a maly sa tazko prisaval,nemam nic proti nim vyrazne mi pomohli pri dojceni pouzivala som ich asi mesiac a raz som to skusila bez nich a nebol problem maly krasne papkal aj bez nich a kojila som do 8 mesiacov takze ja som s nimi kamaratka 🙂

annie321
2. sep 2012

Ja som klobúčik používala cca 2 mesiace kvôli bolestivým a zapáleným bradavkám a doplatila som na to zníženou laktáciou ☹ Malá sa nevedela bez klobúčika potom vôbec prisať a súčasne nevedela ani vytiahnuť si cez ne dosť mliečka z prsníka, to mi v ňom ostávalo a tak sa mi znížila laktácia. Nakoniec som musela začať dokrmovať z fľašky, pretože malá prestala priberať, čo ma donútilo vyhľadať dobrú a certifikovanú laktačnú poradkyňu, ktorá mi ukázala kŕmenie cez hadičku po prste a priamo na prsníku a od vtedy sme klobúčiky aj fľašu odložili. Takže ja s nimi veľmi kamarátka nie som a pri ďalšom dieťati urobím všetko pre to, aby som ich vôbec nepoužila 😉

tilly24
2. sep 2012

ja som pouzivala asi tak prve 3-4 dni este v porodnici, ked sa narodila dcerka, nevedela sa prisat, potom to uz bolo v poriadku 🙂

beton
3. sep 2012

nepouzivali a ani neodporucame, ked si chces tvorbu materskeho mliecka a dojcenie zachovat. klobuciky su nahrada prsnika. kazde krmenie dietatka, ktore neprebehne priamo na prsniku vedie k znizeniu tvorby mliecka. cez klobuciky sa dietatko prisava ako na flasku, nie ako na prsnik. teda ide o nespravne prisatie, ktorym babatko nedokaze efektivne stimulovat tvorbu mliecka u teba a teda sa opat jeho tvorba znizuje. dovod na pouzitie klobucikov neexistuje. ziadny tvar bradavky nema vplyv na dojcenie. dieta sa neprisava na bradavku, ale na prsnik a bradavku si v priebehu dojcenia samo vytiahne a vyformuje. vyvoj bradaviek je ukonceny az pri dojceni. zena, ktora este nedojcila, nema vyvoj tvaru bradavky dokonceny, preto nemoze povedat, ze jej bradavky su na dojcenie nevhodne. a nemoze to povedat nikto, kto ma aku-taku sudnost. ved neexistuje zivocisny druh, co by sa nedokazal postarat o svoje mlada. iba ludia si myslia, ze oni su ta zvlastna vynimka. niekedy je nasa inteligencia na skodu mam pocit :o)))
http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/06/preco-...

lencika
18. feb 2013

Ahoj, ja som mala pokusy ich pouzivat, ale zle sa mi kojilo, tak potom som prestala, ale ak mas bolestive bradavky to je o nieco inom, zbytocne sa trapit bolestivou, ked som mala popraskane tak som si natierala bepanthenom 🙂

strihalka
18. feb 2013

Pouzivala jsem, po mesici jsme kojili iba bez kloboucku..no jasi v te chvili akorat koupila dalsi baleni, ktere jsem iba vyvarila a uz ani nepouzila...

viktoria2011
18. feb 2013

Nie,myslim si že je to blbost nič nieje krajšie ako kojenie a neni k tomu treba žiadne umeliny....

akzuzs
18. feb 2013

@viktoria 2011 nemáš pravdu že je to blbosť bez neho by môj syn nebol vôbec kojený a áno nieje nič krajšie ako kojiť bez nich, ale keď sa inak nedalo tak sa nedalo. A viem o čom hovorím lebo pre mňa používanie klobúčikov stálo 5 zápalov prsníka ktoré som vďaka ním mala keď moju plochú vcucol do úplne iného tvaru tak, mi ju dotrhal ale čo pre kojenie mama nevytrpí a aj tak do troch mesiacoch kojenia , takmer u všetkých žien všetké problémy prejdu. Pri synovi som používala rok pokiaľ som ho teda kojila. Nemal sa ako prisať a tiež bol od narodenia pohodlný na jedenie ("ak chceš aby som sa najedol tak mi to daj až do úst inak na jedlo kašlem" tot je heslo môjho syna a takto to funguje do dnes 😀 )a keď si už raz zvykol cez ne piť tak inak nechcel ale teda do roka som ho kojila a keď sa mi narodila dcéra som už hneď do porodnice pripravila klobúčiky ale ona bola natoľko šikovná a dokázala sa aj cez tú plochu bradavku prisať . Heslo mojej dcéry od narodenia je "Jedlo je to čo má hrooooooozne rada 😀 " Ešte k tým klobúčikom ja som puožívala výlučne značky ako medela, alebo nuk lebo mali tvrdé dvorce a to vyhovovalo malému aby sa dobre napil. Veľa záleži od tvaru, značky a kvality klobúčika. Medela mala výrez a Nuk tiež aby dieťa pri saní noštekom necítilo ten silikón ale moju pokožku. Aj to je dosť podstatné.

azbestica
18. feb 2013

ja som klobuciky pouzivala asi 2 tyzdne ked sme sa vratili z porodnice....mala som tak doriadene bradavky ze sa inak nedalo, lebo inak mala tahala aj krv z bradaviek....keby som ich nepouzila mozno uz teraz nekojim....bradavky sa mi dali do poriadku a klobuciky isli prec....ale pocula som ze niektore deti maju potom problem sa prisat bez klobucika a pouzivanie klobucika znizuje produkciu mlieka

sviezost
18. feb 2013

Ja som klobucik pouzivala ked ma boleli bradavky ale nie stala len kym sa mi preliecili je lepsie bez klobucika aby si bradavky zvikli lebo potom su moc citlive po case je to bez problemov 🙂

tinach
18. feb 2013

po porode sa mi tak naliali prsia, že som sa bradaviek nemohla ani chytit, tak som "nasadila" klobuciky a veselo sme ich pouzivali az 8 mesiacov, pretoze mala sa na ne tak naucila, ze bez nich nechcela prsnik chytit, ale ked jej zacali vychadzat prve zubky sama od seba ich "odlozila", zacalo ju napinat a tak dojcim az do dnes, mala ma 13 mesiacov... 🙂
mozno, keby nebolo klobucikov, nedojcila by som, hoci mnohi mudrovali, ake je to nezdrave a neprirodzene pre dietatko

sssimi
18. feb 2013

Používala som a doteraz používam. Bradavky mám úplne ploché. Deti mi ich nevedeli nájsť. Prvú som s nimi kojila do 14 mesiacov a druhú ešte kojím (má 11 mesiacov). Prvá mávala koliky (myslela som si, že kvôli klobúčikom), druhá koliky nemávala. Používala som pri oboch tie isté (od jedného výrobcu). Takže ja ďakujem, že vôbec niekto niečo takéto vymyslel, inak by sme sa asi veľmi natrápili....

adkaa
18. feb 2013

Uplny suhlas s tym, co napisala beton. Ploche bradavky nie su dovodom na pouzitie klobucikov, kedze spravne prisate babatko sa prisaje na cely dvorec a nie iba bradavku. Ze sa nedokaze dobre prisat, za to vacsinou moze zmatenie cumlikom ci flasou, ktoru dostane v porodnici vo vacsine pripadov este skor ako prsnik. Velmi vtedy pomoze kontakt koza na kozu a co najskor vyhladat laktacnu, aby sa prisatie upravilo a nedoslo k ragadam na bradavkach, ci neskor k mykoze. A tiez ani bolave bradavky nie su dovodom na pouzitie klobucikov. Pretoze to neriesi zakladny problem a tym je opat nespravne prisatie. Ak je prisatie spravne, dojcenie neboli. Mozu byt zo zaciatku baradvky trosku citlive, ale urcite nie bolestive a a toboz nie tak, ze maminka zatina zuby pri kazdom prisati... Takze ak mas v plane dlhodobo dojcit a nechces, aby sa ti tvorba mliecka casom znizila, klobuciky urcite nie!

tinushka13
18. feb 2013

Ja som používala tiež. aj keď nemala som ploché ale zato mi ich Zara poriadne zničila. Tak som používala klobúčili zn. Nuk. Bolo to super, bolelo to o niečo menej.. no nakoniec,,že šup a mykóza na bradavke.. som sa potešila. A ževraj z klobúčika.. tak neviem.. ale inak som bola maximalne spokojná s klobúčikmi. Super vec!!! 😀

ducci
25. feb 2013

my sme nastastie nemuseli pouzivat, ked ma boleli bradavky pouzila som masticku bepanthen. ale myslim, ze ked ma niekto naozaj problem, ze sa maly nevie prisat, alebo velmi hryzie ze je to super riesenie

milota164
27. máj 2013

nepouzivala, nastastie vsetky problemy s citlivymi a odretymi bradavkami sme zatial zvladli s Bepanthenom.

brumka
27. máj 2013

mala som nepouzivala som skoncili v kosi... bradavky si casom zvykli

verus16
27. máj 2013

nie, nepouzivala, nemali sme ziaden problem

lejlla
27. máj 2013

Obe deti som kojila bez klobucikov 🙂

miselkat
27. máj 2013

Pouzivala som od porodnice, maly sa nechcel prisat, potom som ho po troch mesiacoch oducila a dojcim dodnes, ma 13 mesiacov.

zanin
27. máj 2013

Ano a mozem povedat ze nam to zachranilo kojenie. Prvy syn bol kojeny cez klobuciky len prve 4 dni v porodnici. Ked sme prisli domov hned som skusila dat bez klobuciku a krasne sa prisal. Pri druhom synovi som ich brala automaticky ale nebolo ich treba. No keby mi ich pri prvom synovi nedoniesli tak by som nekojila. A nakoniec bol kojeny 23 mesiacov a druhy syn presne tak isto.