Tvorí sa mlieko rovnako pri dojčení a odsávaní?

sandraa
22. júl 2008

Ahojte, som tu nová tak dúfam že to zvládnem....Chcem sa opýtať či sa tvorí tak isto mliečka pri kojení ako pri odsávaní, lebo moj 6týžd malý si zvykol na flašku asi lebo plačka pri kojení.Sranda že v noci nie len cez den....asi budem musiet odstriekavať a dávať mu papať cez fľašku...diky za rady

yesno22
22. júl 2008

sandraa...pri kojeni sa ti urcite tvori viac mliecka ako pri odsavani...maly place pri kojeni asi preto, lebo mu mliecko pomalsie tecie,ako z flase....no a v noci je v polospanku, tak mu to asi nevadi... 😀 radsej skus prikladat a prikladat a prikladat, je to jednoduchsie...pretoze ak budes len odsavat, mliecko sa ti moze postupne stratit, lebo sa ho nebude tvorit tolko ako pri kojeni 😉 drzim palce

mirka2710
22. júl 2008

Poznam dievcinu, ktora odsava dodnes a to ma mala osem mesiacov. V noci tiez koji,a le cez den sa mala nechce prisat. Sama by ti vsak povedala, ze je to dost zaberak. A tak ak to co len trosku pojde, skus malu este nejak napravit. Tu flasu davat musis? Mas malo mliecka alebo preco davas flasu? Ak uz musis, davaj cumel s co najmensou dierkou (ja som mala na zaciatku aventacke cumle pre tie najmensie deticky a aj teraz pije drobec caj s dvojkou dudlom a prso mi nikdy neodmietol). Tak ako radi yesno, ak sa da, nevzdavaj to a prikladaj a prikladaj. Kojit je pohodlne, mozes aj kamkolvek ist, ale odsavat a potom pripadne zohrievat je namahavejsie. 😉

annag
22. júl 2008

sandra, si tu nová, choď do fóra pre bábätká od narodenia (teraz si pri batoľatách) a nájdi si k dojčeniu témy, napr. laktačná kríza, ..., kde je o dojčení problémoch s nimi popísané veľa. Ak si nebudeš vedieť rady, ozvi sa ... tak ako radia dievčatá, Tvoje bábo nesmie poznať fľašu, len prsník bez akýchkoľvek dokrmovaní. Dojčenie súčasne s dokrmovaním z fľaš nie je plnohodnotné dojčenie, ale postupné odstavovanie od dojčenia. Máš veľmi málo času na to, aby si chybu napravila, inak sa skutočne veľmi rýchlo a zbytočne odstavíš, lebo malý spohodlnie a už nebude chcieť prsník ani v noci. Odsávanie mliečka je veľmi náročné pre mamičku a potom si nemôže dobre vychutnať radosť z dojčenia i z celého bábätkovského obdobia. Odsávať len ak chceš zamrazovať, dávať do laktačnej banky. Inak dojčiť 😉

sandraa
autor
23. júl 2008

Dakujem.Myslim že maly sa naučil pit z flašky asi kvoli tomu, že sice mi lekarka povedala že ked ho kojim netreba mu nic ani cajik, ale velmi vela dievčat mi povedalo že vonku je horuco a maly ten čajík potrebuje tak som mu ho dala jasne z fľašky.asi preto si na nu navykol....a ked mu ho dam vonku tak mam pocit že sa cíti lepšie ked trošku potaha...ja som myslela že ked odsávam tak je mliečka viac je to silnejšie sanie než ked maly tahá???

martina46
23. júl 2008

Sandraa,
naopak. Malý ťahá silnejšie.

renatam
23. júl 2008

Sandra.Yesnoo Ti odovedala výborne, potráp seba aj malého s dojčením. Nedávaj mu fěašu, ani nijaké tekutiny mu netreba, pokial nie je príliš horúco / t.z. kedy aj Ty sa zle cítiš a máš pocit smadu , ktorý nevieš uhasiř aj ked piješ tekutiny/, alebo malý nie je chorý.Najviac sa stimuluj tvorba mliečka ked dojčíš. Len dojčí, je to fakt velmi pohodlné, aj krásne. Moja malá má 15 mes a stále si dojčenie vyslovene užívam, je nádherná ked tahá z cicušky. Prajem podobné pocity aj Tebe. Ahoj

sandraa
autor
28. júl 2008

To som ešte ja otrava...neviete ci ked budem len odsavat s odsavackou ci mi neodide mlieko???ako som dnes videla, malemu ,,didka,, už asi nič nehovorí...diky....a este ci ked mu dam raz za den nutrilon ci sa mi nan navykne dikes