Uspávanie na prsníku

beatrice1111
1. okt 2022

Ahojte, moja mala ma 7m, od narodenia fungujeme keď uspavam na prsníku, čo mi nijako nevadilo lebo prespala celu noc vždy. Teraz prikrmujem už mala všetku zeleninu,mäso, lepok aj ovocie, je to riadny papkac. Ráno trocha výživy bud s piskotou alebo bez, obed zelenina mäso alebo zltok a na večeru kasa. Večeru jedáva 2h pred spaním. Lenže za posledné dva týždne keď sme šli spať sa dvakrat stalo že už nechcela prsník a musela som ju hojdať na rukách, čomu by som sa rada vyhla. Máte niekto s tým skúsenosť? Viete mi poradiť čo robiť? Odnaučiť ju od prsníka na noc? Večere nemá veľa max 100ml kase. Ďakujem za odpovede

anne_mary2
1. okt 2022

@beatrice1111 ahoj, co myslis pod tym odnaucit od prsnika? ze nebudes na nom vecer uspavat - no to asi len musis skusat co bude miesti toho akceptovst. Skocit len tak z uspavania na prse na cosi ine nebude urcite zo dna na den… Vymenit spankovu asociaciu za inu je proces- ale zalezi od dietata urcite.. Napr kto koji a pri tom tlapka po zadocku, alebo sska, tak vypusti kojenie a ostane tlapkanie, sskanie, alebo sa cosi este prida co dieta bude akceptovat… skusat 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️ Ja mam vysoko kontaktne dieta. uz nekojim ani v noci, a u nas funguje len spolocne zaspavanie, hojdanie, drzanie za ruku atd….

beatrice1111
autor
1. okt 2022

@anne_mary2
Ahoj, mne to takto vyhovovalo, len sme si ľahli a poleziacky som kojila a zaspala. Teraz pred spaním prsník vobec nechce tak vobec netuším čo mám skúšať iné aby zaspala bez nosenia 🤷🏻‍♀️

janka_266
1. okt 2022

@beatrice1111 tapkanie po zadku a spievať 😃 funguje u nás 😃a niekedy nie je proste unavený, tak to trvá dlhšie.

aaadkaaa
1. okt 2022

@beatrice1111 a len pritulit poleziacky? Moju uspavam tak, ze ju zaviniem do ulitky a akoby hojdam v lahu, z boka na bok, neviem ci chapes. Musis poskusat proste

nikasmile
1. okt 2022

@beatrice1111 skús si s ňou ľahnúť a hlafkať ju v tme kým nezaspí. Akurát som písala v inej diskusii starší v 15m a malá v 11m. Zaspávaju ako som písala. Skončili sme zo dňa na deň.

dajana19
1. okt 2022

@janka_266 presne tak....u nás to držanie za ruku funguje...proste nie je hladný,nie je ešte unavený, tak ho držím a on mňa a potom zaspí...proste potrebuje cítiť mamu

ankare
1. okt 2022

@beatrice1111 možno je to len obdobie. Ja verím,že Tvoja dcérka sa vráti k uspávaniu na prse, je to ten najjednoduchší spôsob uspania. Držím palce!

deti95060810
2. okt 2022

najjednoduchšie je len položiť do postieľky a bábo nech spí... u nás to fungovalo až pri poslednom dieťati...inak budeš hojdať donekonečna.

moni73
2. okt 2022

Chapem, ze ti to teraz vadi, ale ja som ako posledbe rusila prave vecerne kojenie a hojdanie na rukach vyse 2rocneho dietata nebola veru ziadna slast.

baluinka
2. okt 2022

@beatrice1111 ahoj,ja ti k tomu poviem len tolko,ze..moc to neries 😀 lebo to,co plati teraz,nebude mozno platit o tyzden a tk,co bude o tyzden,nebude pravdepodobne platit o mesiac 😀 mam 21mes dievcatko, je stale kojena,uz len v noci,ale prešli sme si od uspavania v nosici,na rukach,cez uspavanie kojenim,lezkanim vedla swba a hladkankm,dudlom...😀 aktualne je tyzden bez uplne bez dudla a zacina zas zaspavat na prse,to tu snad rok nebolo😀 takze neries,ak sa chce drzat na rukach,nelam to cez koleno a uspavaj ju tak🙂

baluinka
2. okt 2022

@deti95060810 som na 100% presvedcena, ze nebude hojdat donekonecna 🙂🙂 takychto straseni som pocula XY a sokujuco sa ziadne nenaplnilo😀

deti95060810
2. okt 2022

@baluinka jáj tak to si len presvedčená .... skutek - utek

baluinka
2. okt 2022

@deti95060810 takto sa ta spytam, ty mas osobnu skusenost s tym,ze bude hojdat donekonecna? stalo sa take nieco tebe pri detoch? alebo si tiez len presvedcena,ze to tak bude a skutek utek? 😉

baluinka
2. okt 2022

@deti95060810 a mikochodom, treba citat s porozumenim..napisala som,ze som takych straseni pocula XY a ziadne sa nenaplnilo, to je moja osobna skusenost.

deti95060810
2. okt 2022

@baluinka ja sa ťa opýtam či ty máš vôbec deti...

baluinka
2. okt 2022

@deti95060810 to vazne? nie nemam,pisem o skusenostiach so skreckom...🤦‍♀️

ls56
2. okt 2022

To ma nejak vela jedla na to ze ma 7m a je kojena ci?

beatrice1111
autor
2. okt 2022

@ls56 je kojená na požiadanie a čo je vyššie napísané to zje a zjedla by ešte viac 😃