Začínajúci zápal prsníka

kvetinka1405
12. apr 2018

Mamicky poradte mi ako zmiernit bolest zacinajuceho zapalu prsnika

pininka
12. apr 2018

Stary babsky recept, daj si na kapesnik alpu, priloz na prsnik a nechaj aj celu noc tam, vytiahne ti to ten zapal,mne to zakazdym pomohlo. A treba kojit aj ked to boli. Ak nastupia horucky, to uz smer doktor.

myska9992
12. apr 2018

Octanolova masť na prsník a vyprázdňovat ho čo najviac. Keď bude horúčka viac ako 24 hodín potom k lekárovi, na horúčku Paralen, ten zmierni aj bolesť.

lillian13
12. apr 2018

@kvetinka1405 zabal z bieleho vina. Do misky si daj biele vino, namoc vreckovku a priloz na prsnik (ja som si vzdy prilozila na cely prsnik okrem bradavky). Nechaj cca 10 min.a opat priloz. Bude to prijemne chladit. Mne to vzdy zabralo. Samozrejme ked pojdes kojit, prsnik umy nech babatku nesmrdi. Zelam skore zotavenie. 😉

katharines
12. apr 2018

@lillian13 to vino je dobre. Popripade pouzit vlaznu plienku a obalit uterakom, kapustovy lust (predtym prejst valcekom), pri kojeni, alebo odsavani cely cas masirovat smerom ku bradavke.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka1405
autor
13. apr 2018

@lenkakravcova ďakujem

kvetinka1405
autor
13. apr 2018

@katharines ďakujem

kp7333
13. apr 2018

Hlavne treba kojit tak, aby brada dietatka smerovala k bolavej a zdurenej casti prsnika. Vtedy sa ta cast prsnika rychlejsie vyprazdni a zapal ustupi.