Zápal prsníka alebo upchatý mliekovod

eveenka
13. okt 2012

ahojte maminy, od vcera ma boli lavy prsnik, mala som tam hrcku, ale mala ju celu vytahala, mam aj bielu bodku na bradavke, ale prsnik ma stale boli na pocit aj na doryk, ale nemam ho uz tvrdy, je makkucky, nemam ani cerveny flak ale mala som v noci teplotu 38st, aj teraz mam 37,5st, a citim sa ako pri chripke, bolia ma krize a celo telo...a bradavku mam ako v ohni a ked sa mala pricucne tak vidim hviezdicky ako to stipe...poradte mi prosim co mam robit, len dufam, ze to nie je zacinajuci zapal...dakujeeeeem.

luba41
24. jan 2015

@rolika2014 alebo len červený fľak nemáš? dobre nahriať v sprche, rozmasírovať a dieťa priložiť jeho bradou smerom k bolestivém miestu /najlepšie po ležiačky a natočiť sa nad ním /..potom schladiť tvarohom, studeným kapustným listom, vínnym obkladom...a opakovať..a popri tom si daj lieky od bolesti alebo teploty podla potreby..

rolika2014
24. jan 2015

dakujem,dufam,ze mi stej sprchy nevstupne este viac teplota

rolika2014
24. jan 2015

na bradavke nemam nics,ale bolestive miesto na prsniku mam flakaty,no prsia mam makke,ale skusim,este raz vdaka zenicky

rolika2014
24. jan 2015

pardon este aj pravopis som dokaslala

ukulela
24. jan 2015

@rolika2014 sprcha zabrala aj mne. pomaha aj octanovy obklad. a infralampa. len pozor, aby sa octanova mast nedostala na bradavku. apred kojenim treba od nej prsnik dobre umyt, deti to nemaju rady - octanovy smrad 🙂
inac ja by som si ihlou do bradavky urcite nesla (ani sterilnou). ak ti to nebude prechadzat, radsej zvaz lekara - LSPP alebo pohotovost. radsej, ako trapit sa do pondelka. aby sa to nezhorsilo.

rolika2014
26. jan 2015

este raz dakujem,nakoniec som bola na tej pohotovosti lebo mi teplota vysla skoro na 40tku,takze beriem antibiotika,ale som aspon zistila,ze kojit mozem len do teploty 38,5,a samozrejme pri takej teplote tepla sprcha je nebespecna,no tak uz aj toto mame za sebou,s malym sme si za 4 mesiace co je na svete naozaj uz dost uzili,a to nas este cakaju zubky hi-hi

luba41
26. jan 2015

@rolika2014 ako Ti odvôvodnili, že len do teploty 38,5 st? to je pekný blud...ak máš problémy s dojčením, tak prekonzultuj s laktačnou poradkynou aby si sa prípadne vyhla ďalším..a zúbky nie sú takisto problém-ak je správne prisatie, tak o zúbkoch v puse dieťaťa "ani nevieš"..

veronikax
26. jan 2015

Ahoj 🙂 ja ked som kojila.. tak sa mi hned na zaciatku zapalil prsnik. Bol bolavy na dotyk... a uz sa na nom zacal robit aj velky cerveny fliacik ... aj teplota uz stupla 37.5 ... nastastie som mala mamku pri sebe na navsteve... a ta mi hned prilozila list z kapusty. Recept starych maaam ... vraj to vytaha zapal... samozrejme aj babatko musi cucat 🙂 a boleeeeelo to neskutocne.. som si riadne poplakala... ale behom hodinky mi flaky zmyzli !! a aj teplota pomali ustupila. List bol poriadne pokrceny aby boli narusene jeho zilky... Ak ma clovek problem tak skusi vsetko 🙂

rolika2014
26. jan 2015

ten list som skusila,mne nepomohol,ale asi preto ,lebo ja som to nemala z vela mlieka,ale pravdepodobne mi presiel zapal z hrdla nizsie,neviem ako je to mozne,ale asi to mohlo byt tak,lebo prsnik som plny nemala,kojit som do 38,5kojila,no ked stupala teplota vyssie uz som neriskovala,len od vcera berem antibiotika a uz mi bolest v prsniku ustupuje,no este je samozrejme citlivy a aj kojenie je menej bolestive.Nedavno som castejsie mavala upchaty druhy prsnik,vatvarala sa mi hrcka kazdy tyzden,velmi to bolelo,ultrazvuk ukazal ze mam uzke mliekovody ,pomhla len poloha "futbalovej lopty"pri kojeni,dieta treba vyvysit na vankusi a telicko pri kojeni nema na mojom tele ale vedla mojho boku,len hlavicku ma v mojom lone pri prsniku,dost to boli,ale to pomohlo pri hrckach ,aspon mne.To ,ze clovek skusi vsetko ked je zle je fakt pravda,ja som dcere davala surovy zemiak do ponoziek,ked mala vysoke teploty,ona tvrdila ,ze ju ten zemiak boli hi-hi,iste nieco pomohol,lebo do rana bol cierny a mastny teplota tiez klesla,aj ked ta zvycajne rano klesne 🙂

zzz77
27. aug 2015

Ahojte. Mozem mat zapal prsnika z podprsenky? Doma ju nenosim, ale dnes som brala vacsieho syna k dok tak som ju obliekla, klasicku na dojcenie a ciste vlozky, mala som ju 2 hodinya ked som ju vyzliekla strssne ma boleli prsniky. Vecer po kupku som zbadala, ze spodna cast praveho prsnika je cervena, vlastne mam 3 velke bolestive flaky a hrce, a aj som uz par dni chora, kaslem a boli ma chtbat a hrudnik ako pri svalovke,no dnes mi bolo extra zle, ale horucku nastastie nemam. Staci masirovanie a prikladanie maleho? Malo by to prejst? Vdaka za rady.

sardinka333
27. aug 2015

@zzz77 tie hrče si rozmasiruj,nenechaj to tak...podprsenka teoreticky mohla tlačiť napr. na tie mliekovody...(zvlášť ak je s kosticou) ale ťažko povedať. Ja som hrče rozmasirovavala pod sprchou, nahrievala lampou aby sa to pustilo, ked som bola velmi naliata tak som pila šalviovy čaj, potom sa to upravilo.
Prejde to určite len to nenechaj len tak - masirovanie do uvolnenia a prikldanie by malo stačiť.