Zrušili sme cumel a zaspávanie sa stalo peklom

vvverunkaaa
13. okt 2018

Ahojte,
Mam 4 mesacneho synceka, mal dojciaci strajk tak sme zrusili cumel s manzelom..
Po tyzdni uz nema abstaky a papa zas krasne 🙂 ale.. zaspanie sa stalo nocnou morou. Zaspava na ciciku. To predtym nikdy - napil sa a odvalil spokojne ( pak som mu dala cumel ovsem) teraz sa od neho nemozem pohnut.. vyberem prso- zobudi sa. Takto sa natahujeme asi hodinu a pol ( ja hladna, smadna a docurana pomaly) v noci sa predtym budil dva-trikrat.. teraz kazde dve hodky. Cez den je v pohode, uz mu ani nechyba. Ale ja som rozbita a nevyspata. Bojim sa mu vratit cumel , ze zas zacne odmietat prsnik... mate nejake tipy triky finty? 🙂 dakujem mo

lubik87
13. okt 2018

@vvverunkaaa u nás funguje cumlík len postieľka a kočík keď je treba ..mala má 10 mesiacov čoskoro a cez.den cumel nepýta ..nechceš skúsiť variantu na noc ? A odmietal.prsnik aj keď bol hladný ? Radšej tahál cumel.? 😨

pribinak
13. okt 2018

Hm, ja by som na spánok dudel vrátila. Naco sa takto zbytocne trapit?

vvverunkaaa
autor
13. okt 2018

@lubik87 no v kociku ked idem na prechadzku uz tiez bez cumlu pekne zaspi. No vzdy som mu dala jest ze mal cumel.. ukludnil sa a ked bol v polospanku som to rychlo vymenila za cumel.. a potom tahal aj papal pekne. Len ked som vtedy cicik vybrala tak az revy. Teraz zas pekne. Len to zaspavanie. Aby som ja dve hodky vedla lezala, ze sa zobudi s revom.. a zas cicik.. :( toto nie. Ale zas sa bojim vratit cumel... neviem

vvverunkaaa
autor
13. okt 2018

@pribinak bojim sa , ze zas zacne odmietat prsnik. Cez den ani v kocari nechyba.. len ta noc. Vzdy som ho nakojila.. dala cumlik a maly zaspal sam. Teraz sa kojime stale mam pocit.

pribinak
13. okt 2018

@vvverunkaaa preco sa bojis cumel vratit? Ved mu nezostane navzdy. Do skoly s nim uz nepojde, ani ženiť sa s nim nebude
Ja neviem, materstvo si treba užívať ;)

victtoria1
13. okt 2018

Noo tym ze si vzala cumel, tak ma teba - prsnik namiesto cumla. Ak sa do diskusie zapoja nejake laktacne poradkyne, budu ta presviedcat ze to tak ma byt, ze tak male dieta potrebuje blizkost mami atd atd ze je vsetko v poriadku...

vvverunkaaa
autor
13. okt 2018

@pribinak lebo nechcel sa prisat.. proste odmietal cicik.. zobrali sme cumel a pekne papa. A nechcem ten pocit zazivat znova. Maly je dokonaly. Uzivam si ho, kludne dieta. A samoska viem ze mu nezostane, len nechcem aby si ho zas viac oblubil ako prso.

marlenka222
13. okt 2018

@vvverunkaaa moja a čo ho ukľudní? Dáš mu čaj?mlieko? Niečo pred spaním? Ak mi nedáš nič, mám v okolí prípady, že si deti cucaju palce ešte v 1.rocniku alebo sa nekontrolovane kolisu sami od seba keď sa chcú ukľudniť. Prečo dieťatko takto nervujes? Veď dlhodobo aj tak nevydrží. Môj malý tiež nemá cumel lebo z neho nič netečie, na zaspávanie používame fľašu s čajom a najmenší prietok. Mlieko nemám a teda 4 hodiny nemám kedy moc pri dcére uspavat. Prečo takto vymýšľate? Že nechce ťahať? Keď je hladné a máš mlieko, nie je dôvod. :(

marlenka222
13. okt 2018

@vvverunkaaa tak sa nesťažuj a drž ho na kože aj do 3 rokov :(

gionella
13. okt 2018

vrat mu cumlik prinajhorsom sa zopakuje scenar a budes vediet ze teda s cumlikom je naveky koniec, ale ak si tak oblubil prsnik teraz podla mna to bude uz ok a budete vsetci spokojni s cumlikom takto ste vsetci nevyspati a unaveni .... tiez som nazoru ze si netreba zivot zbytocne komplikovat

vvverunkaaa
autor
13. okt 2018

@marlenka222 dakujem za nazor. Do 3 rokov by som sa chcela vyvarovat, preto sa pytam ;) a asi MK je o tom, ze sa spytam a asi sa teda aj postazujem. Mlieko mam, je plne na MM cize ziadne cajicky mu davat nebudem.

vvverunkaaa
autor
13. okt 2018

@gionella tiez som toho nazoru, ze skusime teda 🙂... veru.. scenar uz poznam ;)

gionella
13. okt 2018

@vvverunkaaa vela stastia prajem ;D my sme doma mali tiez cumlikatora, v 3 r sme vzali ale vydrzali sme len tyzden vsetci sme boli z toho k.o. kedze spanok a hlavne zaspavanie katastrofa. potom sme skusili v 3,5 r sme mu nahovorili ze ak chce aby mikulas mu nieco nechal musi nechat na okne on jemu cumlik.nenutili sme ho povedali sme mu ze je to na nom. dobrovolne ho na to okno vecer dal a tu noc zaspal bez problemu bez cumlika a uz ho nam viac netrebalo. mikulas nechal nadielku ;D. zubky ma krasne a zdrave a rovne.

sunnybaby15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marguay
13. okt 2018

Vitaj vo svete kojacich mam bezcumlovych deti. Ano zaspava na prse a ano v noci kazde 2 hod, teraz uz viac, hore. Ale tak to je. Cumel je umela nahrada, moja ho nikdy nechcela a ja som ho aj tak pouzivat nechcela. Pride mi nechutne, aby starsie dieta malo cumel. Este niekto pouziva len na spanok tak skus tak. Ale priprav sa potom, ze tych strajkov moze byt viac, proste ak cumel pouzivat budes, klesne tvorba mlieka a si v kolotoci. Nie kazde dieta tak reaguje na cumel, ale tvoje zjavne ano. Ak ti je jedno ci budes kojit resp ti staci do 6 mes, potom daj, ak chces kojit dlhodobo, zabudni nan. Este ta potesim, ked je babo cca 10 mesacne, obcas sa budi aj po 3-4 hodinach, intervaly sa predlzuju.

marylynn
13. okt 2018

@vvverunkaaa Nuz.. my sme cumel nikdy nemali av 4roch mesiacoch bolo zaspavanie peklo, ale to. vase sa na to nehrabe...
Za mna treba len vydržať, je to len obdobie 🙂 Spánok babatiek sa vraj meni kazde 3 mesiace, tak v 6tich mesiacoch môžeš cakat zlepšenie.
A ak chces kojit, isto nedavaj cumel.

marguay
13. okt 2018

Hlavne nastuduj si nieco o spanku deti. Nie je cumel jedina cesta. Iba najpohodlnejsia. Kazde dieta sa potrebuje ukludnit. Niektore to dokaze samo, staci mu dat oblubenu hracku ci plienku, poznam take. Ine to nedokazu a ukludnit ich musi rodic. Hupanie, nosenie, fitlopta atd je toho kopec co zabera. A potom su narocne deti, take mam doma, ze vyskusas vsetko na svete a aj tak je uspavanie to najtazsie na celej materskej. Ako mi bolo smiesne na kurze, ze uspavanie je velke umenie a podstatna cast rodicovstva. Ach keby som vedela co ma caka. Ale da sa to aj bez cumla, len je to strasne tazke......v mojom pripade, v tvojom bude mozno len tazsie

luba41
13. okt 2018

našla si príčinu štrajku? tak prečo chceš , aby sa vám štrajk zopakoval..ved uspávaj malého ked sám chce, odid od neho až ked sám pustí prsník a spí..to budenie je normálne, zase je vo veku , kedy sa aj spánok mení..malé deti potrebujú mamu a jej blízkost, preto sa budí.... nestresuj, nerieš, a riad sa podla neho..

vvverunkaaa
autor
14. okt 2018

@luba41 pricina bola menej mlieka. Berem senovku a benedikt, tak je to uz lepsie. Odobratie cumla len urychlil priebeh strajku ktory netrval 2-3 tyzdne ale ale len tyzden. Jasne ze az ked pusti prsnik, vtedy odchadzam. Len pocas zaspavania sa rozplace trikrat..zas sa prebudi, a preto to trva hodinu a pol pomaly 🙂-

vvverunkaaa
autor
14. okt 2018

@marguay sak ved na rukach , ked zaspi, dam do postielky, trosku sa prebere , dam cicik a spi ( si myslim ja) ale trikrat sa este zobudi s palcom.. oci zavrete ani slzicky len mrnci tak zas cicik a toto nam trva aj hodku- hodku a pol

janinah
14. okt 2018

Bud vrátiš cumeľ alebo sa budeš trápiť ktovie ako dlho...je to na tebe,tak neviem akú ešte inú radu čakáš.Ja by som do syna aj tri cumle natrepala,len aby spal,cumle nechcel,spať nevedel tak "normálne",prešlo to všetko ani neviem ako a dnes je veľký chalan.Mamy sú od toho,aby skúšali čo bude najlepšie a trochu sa aj "vytrápili",ale ty sa podľa mňa trápiš zbytočne.

evittam
14. okt 2018

@vvverunkaaa Ako čítam žiadna rada ti nie je dobrá. Tak rob zo seba dudel aj naďalej a mas pokoj. Prepáč za uprimnost.

evittam
14. okt 2018

@vvverunkaaa Btw.dieta je aj smädne nielen hladné. A to,ze netreba dojcenym deťom vodu ci caj a dávať pri každom zamrncani prsník vedie len k tomu,ze ti na tom prsníku bude visiet stále. Ja som davala dojcenym detom aj caj aj vodu a žiadny štrajk som nezazila.😉 To len tu na MK som sa o vselicom docitala-nastastie az potom ako som otehotnela, vynosila,odrodila,oddojcila,prikrmovala,....obe deti aj bez MK.😉

evittam
14. okt 2018

@sunnybaby15 Perfektne si to napísala. Ja ked tu čítam rady niektorých "dojcomatiek" tak mam tlak 400. Nic ine len 24/7 chodit po dome najlepšie naha, s nahym dieťaťom na "cecku"....a ine vyberane rady.....Na ihrisku vytasit prsnik 2-3rocnemu dieťaťu a podobne....😅

elainedeclerq
14. okt 2018

Od narodenia ma mala cumel, cez deň ho nemá iba na zaspavanie v postielke alebo kociku. Od 4m pije zo sosacikovej flase.. Boli aj strajky, ale ako prisli tak odisli. Dojcila sa do roka. Potom už sama nechcela, tak sme prešli na um. Bola dojcena na poziadanie, ale cumel som zo seba neurobila.

evittam
14. okt 2018

@marguay Zaujímavé. Moje obe dojcene deti mali cumel-na spanie-syn do cca 4.mesiaca, dcérka 8. Mali flasu-caj, voda. A poznam viac takých deti. Od 3.-5.mesiaca sa budili 1x na dojcenie v noci od 5.spia celu noc. Skôr deti co su dojcene ako radis su este v dvoch rokoch 10x za noc hore.Si ju fakt "potešila", 10mesacne dieta 3-4h intervaly😂😂😂.

marlenka222
14. okt 2018

@evittam mňa potešilo že do 3 rokov sa chce vyvarovať cumlu alebo vode a čaju? ;) nuž čo priat-zdrave dieťa bez dehydratácie, spokojný matku,ktorá zo seba robí cumel a vytasi kozu na požiadanie

vvverunkaaa
autor
14. okt 2018

@evittam nepovedala som ze nie. Praveze som tu nasla radu...

evittam
14. okt 2018

@vvverunkaaa Tak je dobre. Hlavne nerob cumel zo seba.😉

vvverunkaaa
autor
14. okt 2018

@evittam ved to nechcem len zas nechcem aby sa zamiloval do cumla. No dilema matky 😂😂 moje dieta vychovavam najlepsie ako viem. Ziadne ezotericke a alternativne sracky okolo... a ked neviem tak sa opytam. Zaspava pekne sam v postielke. V noci ho potom zoberem ku sebe a to je vsetko. Stastne spokojne dieta. Vlastne aj teraz len nespim ja 🙂