Pohotovosť pre tehotné v Leviciach

8. aug 2022

Ahojte, včera večer som navštívila gynekologicke oddelenie v nemocnici Agel v Leviciach. Som tehotná v 13tt, krvácala som. S prístupom som bola veľmi spokojná, avšak ma zarazilo, že si vypýtali 10 eur. Mám vedomosť, že podľa zákona by tehotné túto čiastku nemali platiť, pokiaľ navštívia pohotovosť skrz problémy s tehotnestvom. Pani doktorka ani sestrička mi nedokázali odpovedať na to, prečo vlastne platím. Máte proism niektorá podobnú skúsenosť? Je to tým, že je vedená ako súkromná nemocnica ? 10 eur má nespasi, len proste chcem vedieť dôvod. Navštívila som totiž už pohotovosť v inom meste, od poplatku oslobodená. Ďakujem !!

lienka.7
8. aug 2022

Ako tehotná som v živote nič na pohotovosti neplatila. Išlo však o verejne nemocnice.
Pozri ich cenník. Pripadne sa obrat na kraj s tvojim dotazom. Tam ti to povedia uplne presne.

autor
8. aug 2022

@lienka.7 presne, ja tiež nie a to som bola aj pri prvom na pohotovosti, tiež z podobných dôvodov, tiež však išlo o fakultné.. skúsim možno napísat priamo do agelu, sand niekto bude vedieť odpovedať, ak nie skúsim potom možno cestu akú ty navrhujes.. vôbec tie peniaze neľutujem, naozaj som bola ošetrená rýchlo a myslím, že správne, len som ostala prekvapená, že ako to teda je

petamich
8. aug 2022

no v cenniku gynekologickej ambulancie maju normalne poplatok 10€ za kontrolne vysetrenie na vlastnu ziadost, su sukromne zariadenie 🤷‍♀️ ja som tak napr. bola, ked som krvacala u Kocha v BA a platila som 40€ - ziadna vynimka pre tehotne

autor
8. aug 2022

@petamich bola som priamo na oddelení, bolo už 10 hodín, definovali to vraj ako pohotovostnú ústavnú starostlivosť, nuž ale je teda možné, že toto je ten poplatok.. ďakujem za reakciu!

nika11103
8. aug 2022

Ja si tiež myslím že je to preto že súkromné zariadenie . Ako píše Peťa , v kochu v ba si zaplatíš iné sumicky , súkromníci si to môžu dovoliť. “V štátnej” by si určite neplatila . Hlavne že je bábätko v poriadku ☺️

autor
8. aug 2022

@nika11103 veď to je jasné, dala by som aj milión eur 🙂 o peniaze fakt nejde, len som nad tým premýšľala, že ako to vlastne je, keďže sestrička povedala, že to maju normálne nakazane štátom, čo sa ale bije s tým zákonom... Teraz len ležím, tak mám čas sa zamýšľať 🙂)) haha

autor
8. aug 2022

@nika11103 ešte k tomu Kochu, minule som čakala v Ružinove 4-5 hodín, povedala som, že nabudúce si určite vyberie radšej Kocha (ale teda verím, že už to bude konečne pokojne tehotnenie)

nika11103
8. aug 2022

Veď jasne ja som sa tiež tak zamýšľala keď som bola v štátnej pohotovosti so zapálenými očami že prečo som platila 10 eur a nakoniec mi tu baby vysvetlili že oči nesúvisia s tehotenstvom . Veď to že mame veľa času rozmýšľať hahaha to tiež niekedy dobre ja sa zas furt pozorujem lebo som na pn radšej by som robila 🤣 tak tak hlavne nech sa nám narodia zdraví krpci na ničom inom nezáleží ❤️

petamich
8. aug 2022

presne preto som sla Kochovi, moj lekar mal dovolenku a pisala som mu, ze ci ist/neist a on, ze jasne a nech idem Kochovi, ze sice zaplatim ale nebudem cakat 😁

drzte sa baby! a uz radsej tych lekarov nepotrebujte, okrem rutinnych kontrol 🍀

autor
8. aug 2022

@nika11103 kokso ale inak, je to hrozne, že kvôli ľuďom čo to zneužívali za banality musí človek čo má oči zapálené platiť.. úplne odveci :D

autor
8. aug 2022

@petamich ďakujeme 🙂 tu sa veru na ten čas nemusím sťažovať, naozaj veľmi promptne ma vzali aj boli veľmi príjemné... Vlastne aj v Ružinove, akurát som si z toho čakania medzi ostatnými priniesla ešte k nevolnostiam aj črevnú chrípku, takže paráda 🙂)

lienka.7
8. aug 2022

https://www.webnoviny.sk/ciganikova-chce-bezpla...
Pokial mas doklad, nárokuj si preplatenie v ZP.
Mas na to 15 dni. Nejde o 10€ ide o princíp.

A to co si preboha čakala 4-5 hod.? V živote som tam nečakala, automaticky ma hned sikovali hore (tusim 10 poschodie). Detto potom mi dali infúzie, to bolo dole na urgentne, hned ma brali dnu aj tam, sla som tam dozadu nech mam kľud. Ani minúta čakania

autor
8. aug 2022

@lienka.7 ďakujem, mám doklad, skúsim to dať preplatiť, čakala som 2 hodiny na výsledky krvi až po nich ma poslali hore a tam som čakala na doktora

aaadkaaa
8. aug 2022

Bola som v Ageli v inom meste a pytali 10 eur a potom sa sestricka opravila, ze tehotne neplatia...

gabrielita3
8. aug 2022

Ja som tam tiez platila 10 eur tiez som bola tehotna a krvacala som

milevaela
12. aug 2022

Ja som neplatila ale mám strašne negatívnu skúsenosť a nakoniec som sa tam aj bála rodiť šla som rodiť do Kochu.