Aké probiotiká pri silnej hnačke?

marcaradko
11. sep 2012

syn hnackuje od stvrtka,dnes s to zhorsilo a stolica je uplne vodnata a s primesou hlienu.bio gaia nam nezabera.ake probiotikum by ste mi odporicili?dr. nam odporuca dophius 😒

jankaaa
11. sep 2012

hylak forte kvapky

susul
11. sep 2012

enterol, u nas zabral. Ja zvyknem davat aj cocacolu, ale len par lyziciek a dru tycinky. Znie to divne, ale je to rada lekarky

metlonka
11. sep 2012

Infants Dophilus su naozaj velmi dobre, a hlavne je to prasok, ktory sa ti rozpusti v hocijakej tekutine a nie je vobec citit...mozem ti odporucit aj Linex...ale tie su v kapsulach...ale ten prasok sa da z nich tiez vysypat. Nam zaberali aj tie...

usiko
11. sep 2012

hej, bio gaja je na dve veci, ale ani na tie sa neda pouzit 😀 😀 😀 ja by som odporucila cucoriedky urcite, zaprazene polievky- nam zabrala zemiakova...a priobiotika: nehladaj v lekarni probiotika pre deti, ale pre dospelych a kapsulu mu vysyp dp vody alebo do jedla...hladaj take kde je jednej kapsuli je niekolko miliard aktivnych bakterii, aspon 3 miliardy, lepsie je 5 miliard...a najdi take ktore su stabilne, teda nemusia byt v chladnicke /lebo nech mi nikto nehovori ze chladiaci retazec nebol s istotou od vyrobcu nikde pri prevoze preruseny, vsakze/....a napriklad aktivuju sa az po prechode zaludkom, teda v crevach...tazko ti poradim znacku, ale treba ist do lekarne a tam si prestudovat...nepytat sa lekarnicky lebo ta ti odporuci detske probiotika a to su slabe a je tam zbytocne vela pridavnych latok, ktore mu mozu podrazdit zaludok este viac, alebo ti odporucia take, ktore zrovna sa nepredavaju alebo podla toho, aky diler im co slubil...treba sa riadit zdravym rozumom...

evickapooh
11. sep 2012

dophilus probiotika su asi najdrahsie na nasom trhu, ale najkvalitnejsie....odporucam tiez swiss laktobacill...su tiez kvalitne podla mna... lekarnicka mi raz vysvetlila ze tie kvalitnejsie probiitika treba dzat v chladnicke lebo obsahuju zive bakterie.ak ma dieta hnacku skus karotkovu stavu s ryzou od hipp dostat v lek. vola sa ors 200 alebo 2000

carchia
11. sep 2012

my mame dobre skusenosti so smectou a probiotika enterina - probiotika z cucoriedky, je to akoby sirupova voda s cucoriedkami, takze sa da zamiesat do vodicky alebo cajika

pami2
11. sep 2012

nam zabrali Biopron Laktobacily

mircalla
11. sep 2012

Enterina

pink_lady
11. sep 2012

Enterina je no. 1 😉 + dufam ze vam robili vytery na adeno- a rota-virusy. Tam to trosku potrva pokial sa to da do poriadku, vodnate hnacky mozu byt aj tyzden...

anniera
11. sep 2012

enterol

vieruna
11. sep 2012

enterol nam dr neodporucala. hlavne ked je v stolici hlien. obsahuje laktozu a keby to bola nedajboze salmonela, tak moze vyvolat alergiu na bkm 😖 ze lepsie je uz cierne uhlie

vivusika
11. sep 2012

Nutrolin B , najlepšie pedtabs, tie sa rozpustia podľa potreby, sirup sa musi spotrebovať myslim do 10 dní... Pri hnačkách je úbytok B vitamínov a Nutrolin B ich doplňa a vlastne aj upravuje črevnú mikroflóru 🙂 My s ním máme veľmi dobré skúsenosti.

katia7
11. sep 2012

tie dophilus su fajn, ja ale davam nutrolin B podla mna aj nasho doktora je najlepsi, mam s nim lepsie skusenosti ako s dophilusom a aj chuti lepsie,a inak 2 rocne dietatko sprasi pri davkovani dva krat denne aj ten sirup za tyzden takze podla mna sa minie, my minieme vzdy 😉

renee17
12. sep 2012

Skús smectu na zastavenie hnačky, čierny čaj nie silný sladený a piškoty jednoducho musí držať diétu a nič mliečne.

malyviki
13. sep 2012

ahojte, najlepsia je Enterina, syn mal hnacky uz viackrat pri zubkoch a bakteriach v ciervkach, bio gaja, nezabera zbytocne draha, hylak obcas zabral v kombinacii so smektou, ked maly aj zvracal, ale najlepsia je enterina, cucoriedkovy extrakt, maly to vypije priamo z flasticky, je to sladucke. Je to rozdelene do ampuliek/flasticiek, takze ak nedoberiete cele, co nam netrebalo, tak sme pouzili inokedy. Na rozdiel od biogaja, co ke sa otvori, musite skladovat v chladnicke a po otvoreni vydrzi len 2 mesiace.

zuzana17
13. sep 2012

Nutrolin B je super, skús dávať aj Smectu proti hnačke a ak Ti ju nebude chcieť, tak Hylak kvapky pomáhajú tiež super 😉

cany1
13. sep 2012

môj tiež hnačkoval dosť dlho, tak som mu nasadila diétu, ani mlieko, len čierny čaj, banány, čučoriedky, staršie pečivo ...a ako spomínali baby v lekárni sa dá kúpiť ORS 200 mrkvovo-ryžový odvar. BioGaja nám tiež vôbec nezabrala, na trhu je dosť tých značiek, treba len vyskúšať, ktoré najlepšie zaberie (Linex, Profi Lact)

moon1979
13. sep 2012

dophilus infants môžem len odporučiť 🙂

palomka
13. sep 2012

my berieme dlhodobo Dophilus infant ten je super a nedavno nam gastroenterologicka odporucila Biopron junior, tie su este silnejsie. no najlepsie na hnacku co moze byt je obycajne cierne uhlie. minule dcera hnackovala a davali sme aj smectu, aj hylak kvapky aj probiotika a nic po ciernom uhli hned prestala 🙂 Nutrolin B a Biogaia nie su az take silne probiotika

erni
14. sep 2012

ja som teraz 1x vyskusala Biopron kde je tusim 6 miliard bakterii, a zabral, ale bezne davam Hylak a Nutrolin, Dophilus a Biogaia sa mi pacili najmenej

angelblue
14. sep 2012

bio gaja.,..linex,

lubika252
25. sep 2012

´dakujem za rady, teraz riešime tento problém a v lekárni nám odporučili biogala ale nejako to nezaberá. Hned idem kúpiť neičo iné 😉

polyana
25. sep 2012

Nám super pomohol PROBACIN.

nika74
25. sep 2012

bio gaja

lilianka851
26. sep 2012

mojmu synovy pomohli lactobacily
forte

tilly24
26. sep 2012

u na spomohol Hylak Forte

puskaruka
26. sep 2012

Odporucam Hylak

oliverko5
26. sep 2012

ahoj..nam pomaha infants dophilus a cucoriedky nam tato kombinacia stale pomaha.

ivuska027
26. sep 2012

Hylak je super, ale ja by som urcite skusila ist k lekarke uz, ked to trva 4 dni. To uz treba doplnat aj ine veci, minimalne Kulišek. No a samozrejme dieta tvrda. Starsi chlieb, prevareny cierny caj(prevarit sacok v hrnci) a co tiez pomaha, postruhane jablka, nie nakrajane, nie cele, nie na kocky, nie vxzivu ale MUSIA byt postruhane, len vtedy sa tam uvolni ten pektin, co upokojuje crevnu floru 😉 Mne drobec hnackoval predvlani cele leto, cize 9 tyzdnov, takze viem, o com hovorim 🙄

lusiana55
26. sep 2012

aj nám odporučili bio gaja