Augmentin a príznaky alergie na tento liek

kris1982
29. jan 2011

Dobrý den milé žienky, prosím Vás o radu resp. skúsenosti.....Moj syn bral augmentin, na štvrtý deň sa mu začali vyhadzovať vyrážky po tele. Hneď som mu ho prestala dávať, že je to pravdepodobne alergia na tento liek, tak ako to píšu v jeho príbalovom letáku ako nežiadúci učinok. Lekár sa ma pýtal, či nezjedol niečo kyslé, kapusta, uhorky atď, ževraj sa pri tomto lieku nesmú jesť kyslé veci,a teda, ak nic takéto nezjedol, je to alergia na penicilin, ktorý tento liek obsahuje.....ale vôbec nič také nezjedol....ked som prisla domov, spomenula som si, že u babky vypil trošku sirupovej vody...tak teraz neviem, či to môže byť vyhádzaný z tej vody, alebo je to alergia na tento liek, kedže obsahuje penicilín a teda by bol náš syn alergik na tento liek. Teraz, aj ked uz tento liek neberie, je vyhádzaný este viac, dávam mu zodac, tak ako určil lekár. Ďakujem za odpovede.

pia22
29. jan 2011

@kris1982 pri Augmentine sa moze jest cokolvek, kysle sa nesmie len pri Biseptole, takze mate asi skor alerg. reakciu niektoru zo zloziek lieku.

womenne
29. jan 2011

@kris1982 moj syn ma alergiu na augumentin, ale on sa obsypal okamžite po užiti, obrovskymi červenými flakmi. Skončili me na JISke na pozorovaní. Ak by mal tvoj syn naň alergiu vysypal by sa kamžite a nie na 4 deň.
Ešte mi napadá že mna upozornili aby som od horučky dávala pol hodiny až hodinu po užiti augumentinu, mohli by spolureagovať. nedávala si mu zároveň nejake ine lieky?

kris1982
autor
30. jan 2011

Dakujem Vám za odpovede.....ano, davala som mu aj čípky nurofen proti horucke, mal 39,5 C , ale lekar ma vôbec na niečo také neupozornil, že by mohli spolu reagovat,......malý je vyhodený uz 4tý deň, ale už na komplet, aj na tvári, je to horšie, ako 1 a 2 deň...je čulý, horúčku nemá....tak uvidíme. Zatiaľ Vám veľmi pekne ďakujem

anulienka166
7. feb 2011

@kris1982 Ahoj moj maly sa nam teraz pred nedavnom vyhadzal z augumentinu az na 6 den ....je to zadaha fakt....vrajze je to z toho...alebo vrajze z kecupu ktory den predtym olizoval ale nie vela...mal ist na pozorovanie ale odmietli sme liecu v nemocnici kedze nemocnica je v katastorfalnom stave a nielen to..to je na dlho...dr nam dala iba ditiaden a v nemocnici nam pichli injekciu...a na druhy den bolo vsetko o.k 😉

vlasa
7. feb 2011

maminky,prosim vas,ktore mate u deti potvrdenu alergiu na augmentyn,ako a v akom veku vam bola potvrdena?moja dcera sa vyhadzala na osmy den od zaciatku uzivania,ale alergologicka nam to z krvi nevedela potvrdit 100 percentne teraz sa bojim,ze jej ziadne atb nebudu zaberat.poradte prosim,ake beriete miesto nich atb a ci vam zaberaju.dakujeeeeeeeeeeeeem

strapco13
7. feb 2011

@anulienka166 @vlasa nech dr vyluci najprv, ci to nebola skor infekcna mononukleoza..virusove ochorenie, pri ktorom sa augmentin davat nemoze a vtedy sa dietatko vyhadze /len to ma iny mechanizmus vzniku, nie je to alergia/
cize skor ako dostanete nalepku alergici na augmentin..tak nech dr zoberie krvny obraz, hepatalky, sono bruska, odbery Paul-Bunnel, protilatky na EBV a CMV /to su skratky virusov, co sposobuju infekcnu mononukleozu/
ake sa inf. mononukleoza potvrdi, tak do buducna augmentin brat mozte
liec´ba tohto ochorenie je podla toho ci je tam angina, bolesti, alebo ci to zasiahlo pecen a slezinu
ale ak zabral dithiaden, tak to bude skor alergia ako ta inf. mononukl.

ja_nulka
8. feb 2011

moj maly mal na 8. den vyrazky po celom telicku a lekarka to uzavrela tym, ze je alergicky na augmentin, nevzala nam ani krv ...

vlasa
9. feb 2011

@ja_nulka aj my na osmy den,bolo to strasne,skoncili sme v nemocke na hydrokortyzone ☹ k tomu vysoke horucky,pocas atb,je to normalne???????nezistili nic,tiez to uzavreli ako alergia.ale co teraz preboha?janulka,robili vam testy aj u alergologa?

ja_nulka
9. feb 2011

vlasa, my sme nemali teploty, len hrozne vyzerajuce vyrazky po celom tele, este stastie, ze to malinkeho neskriabalo. Odvtedy bol chory a mal ATB (summamed forte) a od tych nemal ziadne vyrazky ... ale bala som sa, stale som ho sledovala, ci nema cervene flaky 🙂

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lias
5. máj 2011

Augmentin je liek, ktorý sa nachádza v tabuľke TOP 20 liekov s nežiadúcimi účinkami http://www.pluska.sk/zdravie/top-20-liekov-nezi...
U nás sme na neho alergický ja i muž a okrem tohto netrpíme žiadnymi inými alergiami. Ani nechcem vedieť čo za svinstvo je v ňom obsiahnuté 🤐

yjahodka
11. apr 2012

ahojky. my sme boli cez velku noc 2x v nemocnici na pohotovosti. 1 den nam predpisali zinat a ventolin, mame zapalene priedusky.. no zinatu nam nadelili 3x2,5ml a mali dat len 2x(lebo ma len 8,3kg, alebo iba cez 12 mesiackov), takze mala to vyzvrackala, tak sme isli na druhy den znova lebo som si myslela ze jej to telicko neprijima.. (az obvodny mi to vyjasnil =))
dali nam Augmentin na druhy den na pohotovosti... kaz. 12h jej davam 3,4ml. mame aj probiotika Nutrolin a k tomu uziva ten Ventolin a stoptusin kvapky na vykasliavanie..
mam ale zasa stresy, lebo si zacala skrabkat susurku a je taka nepokojna.. dufam, ze neskoncime u detskeho gynekologa..=( ma ju taku scervenanu na povrchu a osuchuje sa aj cez den, ked bezka, chyta si plienocku.. kedze je to antibiotikum, bojim sa, aby nemala taku reakciu, aku mavam ja ked niekedy beriem antibiotika.. to skoncim u gynkosa asi som moc citliva..
co mam robit s malou? lekarnik mi poradil fenistil na noc, aj na den, kvapky, no a ze jej mam pri vymene plienok namiesto jekorisovej masticky davat zasyp a aj na susurku..
mate niekto nejaku skusenost, ci u dievcatiek augmentin vyvolal svrbenie?
pomoooc.. co mam robit??

rainee
29. jan 2013

ahojte, dcerka brala pred mesiacom augmentin, nemala nejaku zlu reakciu na to, akurat jej z neho zostalo po telicku 2-3 cervenych bodiek. jednu co ma na licku si stale skrabe. neviete mi povedat ako tie bodky definitivne zlikvidovat?

kadish
10. feb 2013

ahojte, mne predpísala lekárka v 33-ojke augementyn, v živote som na nič nebola alergická, síce som v živote moc antibiotík nepojedla, ani penicilín mi nič nerobil v minulosti a tá reakcia bola šokujúca skončila som na pohotovosti, bola som vyhádzaná jak zrúda, predpísali mi kortikoidy, našťastie to nesvrbelo, ale trvalo vyše dvoch týždňov, kým fľaky zmizli. Hrozný zážitok.... a keby to chcela lekárka niekedy predpísať mojej malej, tak určite odmietnem, určite existuje aj iná alternatíva... 😒

janettkababetka
26. mar 2013

Moja dcerka pred troma dnami dobrala tento liek a včera sa cela vyhadzala a potom sa vyražky zmenili na červene flaky.Boli sme s nou u kožnej a ta určila diagnozu ALERGIA NA ZLOŽKU -PENICILIN,takže asi tento problem maju všetky detičky.Treba ihned vysadit tento liek,može sa reakcia objavit aj 3-7 dni po dobrati tohto lieku.Ak ste drahe mamini alergicke na penicilin je ista pravdepobnost,že vaše ratolesti budu tiež alergicke 😝 😝 😝

dudu
11. jún 2013

my sme teraz hospitalizovane na internom, mala sa na 7 den po brani tohoto lieku vyhadzala, rano mala taketo vyrazky a fotku na obed ani nedam, lebo sa na to neda pozerat, na obed uz nechodila, tak velmi mala opuchnute clenky , kolena no proste klby. DR. mi povedal, ze je to asi infekcna mononukleoza, a reakcia je potom taka silna. Zabral nam dithiaden, ale teraz ma nejakeho bacila v nosteku, zhorsene dychanie, takze inhalujeme, ventolin, flixotide a do nosteka pamicon. Augnentin som jej este rano v piatok dala, ale v nemocnici ho vysadili, dnes je to 4 den a na telicku ani flacik ani podliatina 🙂

samar
22. jún 2013

Ahojte, moja mala brala augmentin mala silne hnacky, ale vzdy som ju osprskovala, brala aj Hylak a Bio gaya a zhruba po troch dnoch z hodiny ha hodinu sa jej tak zaparila ritka a susurka , ze som plakala s nou, mala az pluzgiere, farba fialova a koza sa celkom zosupala, hojila som repikom vetrala a kalciova mast, bola to hroza

moe
2. aug 2013

čavte. moja dcéra 1,5 ročná berie teraz augmentin. Doktorka kázala, že nemôže ísť s ním na slnko. Neviete kedy po dobratí lieku na to slnko môže ísť?
Inak, tie príznaky čo ste tu popísali sú hotové horory. dúfam, že nám sa vyhnú.....

jajka257
15. aug 2013

Ahojte. Ja som bola teraz chora a dal mi doktor suprax. Viem ze sa pytate na augumentin, ale ja som sa vyhadzala az na 4 den. A este stale to svrbi. Mne sa flaky objavia a potom zmiznu a to uz 4 den

farky12
30. jan 2014

ahojte, my sme dobrali augmentin v nedeľu, inak prvé antibiotiká a synček bude mať 5 rokov, len bol začínajúci zápal stredného uška, tak to lekárka musela riešiť antibiotikami, včera sa mu začali robiť malé červené bodky na brušku a ráno mal všade hrozné veľké červené vyrážky, tak sme bežali ku doktorke, potrvdila na 90% alergiu na tento liek, dala ditiaden, ani nepovedala, ako dlho to môže trvať, teraz je večer, vyzerá hrozne, vyrážky až červené fľaky úplne všade ešte aj v ušku a na dlaniach, hrôza, tak dúfam, že to čím skôr zmizne, tiež držím všetkým palce...

farky12
30. jan 2014

@kris1982 ahojte, my sme dobrali augmentin v nedeľu, inak prvé antibiotiká a synček bude mať 5 rokov, len bol začínajúci zápal stredného uška, tak to lekárka musela riešiť antibiotikami, včera sa mu začali robiť malé červené bodky na brušku a ráno mal všade hrozné veľké červené vyrážky, tak sme bežali ku doktorke, potrvdila na 90% alergiu na tento liek, dala ditiaden, ani nepovedala, ako dlho to môže trvať, teraz je večer, vyzerá hrozne, vyrážky až červené fľaky úplne všade ešte aj v ušku a na dlaniach, hrôza, tak dúfam, že to čím skôr zmizne, tiež držím všetkým palce...

chavierka
7. máj 2014

@farky12 ahojky, reagujem na tému,kedže sa nám stalo to isté.....zakoľko Vám prešli tie velikánske vyrážky a fľaky? My sme sa vyhádzali na 8. deň užívania tohto lieku....nikdy nikdy viac!!!!

chavierka
7. máj 2014

@janettkababetka za koľko sa vašej dcérke zlepšil zdrav. stav, aj nám sa spravili vyrážky a následne z nich červené velké flaky, mapy, máme užívať fenistil...kolko vám trvalo hojenie? Ďakujem

evita123
7. máj 2014

takymito flakmi si presiel aj moj syn... objavili sa mu az po douzivani lieku.... bolo to davnejsie, takze uz si nespominam, co presne dostal proti alergickej reakcii, ale do troch dni bolo po alergii, nastastie.... teraz vsade, kde sa u lekara objavime oznamujem hned vo dverach, ze je alergicky, mam z toho obrovsky strach pri pomysleni, ake vseliake reakcie mozu byt. Asi mozem byt rada, ze sme mali len fliacky, ci vyrazky, ze nedoslo k duseniu....

sedem
7. máj 2014

@chavierka tiez sme si tym davnejsie presli, dcerka sa vyhadzala 3.den po dobrati Augmentinu duo, velke cervene az bordove flaky uplne vsade, este aj na dlaniach, chodidlach...boli sme s tym na pohotovosti a tam pani Dr. hned, ked sme vyslovili, ze uzivala Augmentin, tak ze jasne, tak to je z toho, ze takych deti tam maju vela...dostali sme len Fenistilove kvapky a do 3 dni bolo po vyrazkach-flakoch...Augmentin uz nikdy viac...robili nam aj testy na alergiu na penicilin na alergologii, ale nepotvrdila sa, Dr. sa vsak sama vyjadrila, ze tie testy nie su spolahlive a ona odporuca vyhybat sa penicilinovym liekom, mame to aj v karte zapisane, ak by bol nutny penicilin, tak len pod lekarskym dohladom - teda v nemocnici... ak sa mi podari objavit, pridam aj foto, ako bola mala vyhadzana z tohto "superlieku".. 😠

chavierka
7. máj 2014

@sedem dakujem za komentár, tak snad aj nám to do 3 dní trocha prejde....a tiež už nikdy viac augumentín, len dúfam, že mu to v budúcnosti nebudú robiť aj iné lieky, iné atb....

norikk
5. jún 2014

moj maly vcera bral augmentin duo 8. den....vyhadzal sa hrozne, pocas dna sa to zhorsovalo.....az dnes badam na tych miestach, kde mu to zacalo pred vcerom, zlepsenie...ale ostatok sa est elen buri....nas sfukli na pohotovosti,ze je to zo stravy.....podla mna to je kombinacia vsetkeho uz, brat take davky atb, zaludok a creva uz vycerpane....maly nezjedol nic take, co pred tym nejedol..... my sme dostlai tiez len fenistil kvapky, na pohotovsit cipok, zivocisne uhlie, probiotika......

norikk
5. jún 2014

uvazujem ist znova na pohotovost, spravili sa mu mapy na tele, a ma zdurene slabiny....je tu niekto kto ma skusenost :( ci len pockat....

vlasa
5. jún 2014

@norikk urcite chodte,ale pocitaj s tym,ze si vas tam nechaju.maly potrebuhe hydrocortizon,fenistil nestaci 🙄 nedajte sa odbit,nieje to sranda

norikk
5. jún 2014

@vlasa nejdeme, ideme rano na kontrol, na obed som ho osprchovala a natrela celeho tekutym pudrom,tak mu to stiahlo..... pred tym, ked to nemal natrete mu to doslova blcalo, bolo rozpalene....