Kedy dostalo vaše dieťa 1. krát antibiotiká a prečo?

didi35
31. dec 2010

Ahojte, vsade sa pise o nadmernom a zbytocnom uzivani ATB. Zaujimalo by ma, kedy-v akom veku dietata Vam pediater 1x predpisal ATB a z akeho dovodu - akej choroby. A kolkokrat ich Vase dietatko doteraz uzivalo? Robil pediater vzdy CRP vysetrenie krvi? Dakujem

miyya
31. dec 2010

bez CRP vyšetrenia krvi by som ani nedovolila dať dieťatu antibiotika. Nám ich predpísala lekárka na pohotovosti len raz ale nezačali sme ich podávať,nakolko hned po víkende som volala mojej pediatričke a ta maleho vyšetrila a antibiotika sme mu nedali. ešte ani raz môj malý nemal antibiotiká a dúfam,že v takomto trende vydržíme čo najdlhšie. 🙂

pink_lady
31. dec 2010

prvy krat ked mal 1 den, doteraz cca 4 krat...ale vzdy ma robene CRP takze ked treba tak treba 🙂

babatko88
31. dec 2010

my sme užívali ATB teraz prvýkrát, malý má 7mesiacov, ani by nám ich nedali, ale soplík sa nám dostával do pľúc a pravú stranu sme už mali skoro celú zahlienenú, tak to muselo ísť rýchlo von ☹
a starší syn mal prvé až keď mal niečo cez rok, ale už neviem presne čo mu bolo.... má 3roky a ATB mal 2x, inokedy neboli potrebné,,,
niektorý lekári CRP nerobia vôbec, aspo§ u nás nie 😠

qwerty01
31. dec 2010

nas starsi prvy krat ATB dostal ked mal okolo 2 a pol roka, mal infekciu v usku a teraz pred par tyzdnami zase kvoli infekcii v dychacich cestach a mladsi este ani raz a dufam, ze to aj tak ostane co najdlhsie 🙂

lucadra
31. dec 2010

prvý krát v pol roku, koli zapalu obličiek, no vzdy robili crp, aj ked len koli zvysenej teplote

murinka
31. dec 2010

prvykrat dcera dostala ako 3-mesacna v nemocnici kde jej zistili campylobactera ☹ potom do roka kazde 3mesice bola na atb ☹

norikk
31. dec 2010

nas ich dostal prvy krat dnes ☹ ma tri mesiace....pokasliava a ma sopliky,taze je zahlieneny .nachytal to odo mna s manzelom,pretoze my uz tyzdn mame chripku a tiez berieme antibiotika...ziadne vysetrenie krvi mu nerobili ,len nas poslala nasa na rentgen a na detske do nemcnice,ze si nas bud nechaju,alebo poslu k nej naspäť

kiara08
31. dec 2010

moja dostala antibiotika ako 3 mesacna ,na chripku amoksiklav, tiez to chytila odomna a do nemocnice sme nemuseli, po 4 dnoch jej to preslo.....
a to CRP na nerobili ani raz a teraz zase sme na ATB uz vyse tyzdna ☹(((((

katecameron
31. dec 2010

presne si nepamatam ale urcite 1krat bolo do veku 6mesiacov my uz mame take stavy ze ani sopel nam neprejde bez atb.zialbohu dostanu sople a vzdy im to zide dolu bud na priedusnicu alebo nizsie a tak skoncime na atb u nas je najhorsie ze ked mame sople furt tam maju bacila v jednom kuse este sa nikdy nestalo ze by tam nic nebolo sople su zelene alebo zlte ked im doki nechcela dat atb.ze akoze vela beru tak zakazdím skoncili zo zapalom dutín sople mali aj mesiac alebo 2 v jednom kuse takze ja som zufala ked ma moje dieta sople lebo vzdy viem ako to dopadne vzdy ked sa vaha s podaním atb. skoncime v NEMOCNICI zial za zivot mojuich detí som s nimi bola uz 20krat v nemocnici podla mna dobry pediater musí vediet odhadnut zavaznost situacie kedy podat atb.aj ked je nizsie CRP moja dcera teraz naposledy mala CRP 11 a skoncila v nemocnici zapal pluc mykoplazma pneumoniae pritom je to vírus ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ a podotykam ked dostanu sople vzdy im cistim nos robím preplachy odsavam fukaju kvapkame dekongestíva nasivin olynth otrivin alebo vibrocil berieme antihistaminika a vobec nic im nezabera napriek tomuto vsetkemu sople neprejdu ani po mesiaci

zuzanockamt
31. dec 2010

moj syn dostal ATB na druhy den po porode, pretoze dostal infekciu pri porode, mala som streptokoka a stihli mi dat len jednu infuzku pred porodom a ani ta nemala kedy zabrat ... bral ich len dva dni

katkatt
31. dec 2010

7 mesiacov - zapalene uska, doktorka urobila CRP a na zaklade zleho vysledku nas poslala na usne, kedze mal aj nadchu a sopliky a tie mu prave zatiekli do uska, ine ATB nastastie nemal

estterka
31. dec 2010

tak my sme sa narodili v pondelok a hned v sobotu zacali 10 dni s antibiotikami.zapal mocovych ciest a v krvi.nastastie,uz sa to nevratilo a teda sme uz antibiotika nebrali.bolo to velmi skoro,ale islo o zivot.

emanka
31. dec 2010

Naša chvalabohu len jedenkrát, keď mala 3 mesiace dostala odo mňa zápal priedušiek. Od vtedy ATB nebrala. CRP nerobili.

denduska
31. dec 2010

V 14. mesiacoch zapal mocovych ciest, mala vysoke horucky, aj vysoke CRP. Pritom najprv robili CRP v ambulancii, bolo nizke ale mojmu muzovi nejaky tusak nedal a odviezol ju do nemocnice na normalny venozny odber - medzi tymi vysetreniami boli cca 2 hodiny a CRP uz bolo vysoke 😒 Potom nas to postretlo takmer presne o rok znova a dufam ze uz tak skoro nic nepride.

reby
31. dec 2010

prvý krát si už nepamätám,ale syn ich bral zatial len dva krát a dcéra teraz prvý krát...bola chorá,teplota a kašle vyše dva týždne a neprechádzali jej,tak potom už nasadila ATB...

kitchima
31. dec 2010

Mam 2 deti, antibiotika este nebral ani jeden 😀 snad to tak este dlho zostane

maryanna
1. jan 2011

prvýkrát keď mal 5 mesiacov, niekde sme sa nakazili aj ja aj mm, to isté všetci sme mali, zišlo to na priedušky, a trebalo ATB, ale dr môjmu malému najprv predpísala prírodné teda hedelix ale keď už to zisšlo dole boli nutné ATB, odvtedy sme zdraví

titkovamiriam
1. jan 2011

ak nepocitam ant.po porode tak marek mal prvé ako 3 1/2 rocný a druhe pred mesiacom-klasika skolkarske choroby.crp robí vzdy
starsie deti raz za tri roky-tuk-tuk
a ja som brala vlani po 15 rokoch

zitaje
1. jan 2011

Moja lekarka crp nema 😠 .
Ak neratam poporodne atb pri starsej kvoli infekcii v mocovode, obe deti mali 1. antibiotika ako 2 aj 3/4 rocne, starsia uz chodila vtedy do skolky a mala atb dost casto, teraz by som jej uz tolkokrat istotne nedala, vecne mala zapaly priedusiek. Mala teraz dobrala, mala hnisavu anginu.

cairka
1. jan 2011

Staršia mala prvé ATB v 3m. kvôli zápalu pľúc, odvtedy nespočetne krát. je astmatička. Po zmene lekárky počet ATB klesol, ale chorobnosť nie, len teda nová lekárka lieči zvýšením kortikoidov. Aj napriek tomu od septembra do teraz mala ATB 3x, v septembri zápal močových ciest, a potom pozitívne výtery a angína, ... ale teda od mája do septembra nemala a to je na ňu rekord 😅
Mladšia mala prvé (a zatiaľ jediné) ATB v 11m. - angína a pozitívny výter.

CRP naša lekárka nemá, teda teraz je vraj povinné od dnes, tak som zvedavá 😝

blumka
1. jan 2011

Starsia prvykrat v roku angina a doteraz len 2x (druhykrat mala zapal mocovych ciest). Mladsia prvykrat v 5. tyzdnoch, chytila zapal priedusiek od starsej, odvtedy uz nie. Nasa lekarka robi CRP vzdy, ak nemusi ATB nepredpisuje

andika10
1. jan 2011

syn ešte nebral a dcera pred rokom vtedy mala 17m mala zápal priedušiek a o dva týždne nato brala na zápal plúc, odvtedy nič

sampo
1. jan 2011

v troch tyzdnoch... lokalne do ocka, kvoli zlatemu stafylokoku, lebo robil problemy 😅 a naposledy pred mesiacom kvoli kaslu, na kt. nic nezberalo. CRP nerobili, ale atb zabrali nastastie, odvtedy mame pokoj 🙂

ba80
1. jan 2011

1.x v 21 mesiacoch- zapal priedusiek, a potom este 1x- silna angina...

maximma
1. jan 2011

moj maly bol chorý a na pohotovosti mu predpisali atb. Dala som mu ich asi 2x, ale bol to horor, maly to odmietal. Ked som bola u dr. na kontrole, tak ma riadne sfukla, ze do roka atb absolutne nepredpisuje a to ze ich maly odmietol je super, ze aspon on ma rozum 🙂 🙂 🙂

benne
1. jan 2011

v pôrodnici, tuším na 5.den, na základe zvýšených zápalových hodnôt (crp a ešte niečo, dalšie 2 hodnoty...)

petra53
1. jan 2011

Môj malý ešte antibiotiká nebral, máme dva roky aj mesiac 😉 Vlastne zatiaľ nič nebral, iba sirupy proti teplote po očkovaní. Musím si zaklopať, aby to tak aj ostalo... 😵 😵 😵

njonja
1. jan 2011

Ahoj, my sme ich mali uz 3 krat - ako 2-mesacny mal zapal obliciek - cize opodstatnene, (nasadil mu ich lekar na Slovensku, po prestahovani mimo SK, mu ich nefrolog tu predlzil tak, ze ich bral 5 mesiacov v kuse v minimalnych davach na noc), potom v 6 meiacoch -zapal priedusiek, CRP bolo robene - taktiez na Slovensku, a napokon v 7 mesiacoch - zapal priedusiek - CRP nebolo robene - oetrovany bol v nemecku.

gretkab
3. jan 2011

U nas starsi (4 rocni) okrem tych po porode (bol predcasne narodeny, takze predpokladam, ze dostal vselico), prve bral v cca roku (angina na pohotovosti na plucnom bez crp, ale doktorka povedala, ze podla hrdla je to jednoznacne, nas pediater robil crp na druhy den dodatocne - ze pre istotu, ci ich neberie zbytocne, ale bolo zvysene), druhy krat bral v cca 2,5 rokoch po vyteroch (skolkarska moraxela - teraz by som na moraxelu uz nedala, dalsie razy sme zlikvidovali aj bez atb) a teraz dostal ako 4 rocny po vyteroch na imunologii (mal tam masine nejakeho streptokoka). Crp nam ale u pediatra robili x-krat, v podstate vzdy ked mal teplotu, nastastie sa to vlastne vzdy zaobislo bez atb.
Mladsia (2 rocna) dostala prve v cca pol roku (ako zacal starsi chodit do skolky) - po vyteroch. Dalsie zatial nastastie nebrala.

martinka1981
2. jan 2013

Staršia dcera- v 2,5r po febril. krčoch nam v nemoc.predpisali ATB -vraj tonzilofaryngytida(snad som sa nepomylila 😝 ) a 1x pamykon do nosa , CRP robene v nemocnici 2x
Mladšia dcera - pamykon do nosa ,tušim 2x, a 1xATBmasť na kožu kvoli AE