18 mesačný synček čudne chodí

livocka21
12. mar 2015

Ahojte...mam pocit ze moj 18-mesacny syncek cudne chodi...ked je obuty, je to v pohode, ale ked je bosy mam pocit ako by stupal na klembu....nema ploche nohy, klembu ma vytvarovanu....davam pozor, aby kazda topanka mala vytvarovanu klembu....nozicky ma do x a spicky smeruju von....chdit zacal v 14-mesiacoch...mam cakat, ze sa to upravi alebo ist za ortopedom???poradte prosim...dakujem 🙂 🙂 🙂

viera
12. mar 2015

Chod za ortopedom, on sa najlepsie k tomu vyjadri.Pokial sa ti nieco nezda ries to. 🙂

mamulienka30
12. mar 2015

@livocka21 no tomuto rozumiet 😕 Na klenbu sa stupat neda. Topanky s umelo tvarovanou klenbou ak ma svoju vlastnu mu kupujes prosim ta naco? Kup mu nejake lahucke barefeet topanky a uvidis rozdiel. V takychto kopytach by som ani ja nevedela chodit normalne... ked sa ti to nebude zdat aj po zmene typu topanok, chodte k ortopedovi.

simisimca
12. mar 2015

@livocka21 ahoj, aj moj syn zacal chodit v 14 mesiacoch a vytacal jednu nozicku do strany. Vyriesil to az ortoped, cize tiez odporucam navstivit ortopeda. A hlavne nam vravel, ze deticky by vobec nemali doma chodit bose. Takze by som mu urcite dala obuv aj na doma 🙂

mata128
12. mar 2015

@mamulienka30 zakladatelka pise,zo obuty chodi ok,problem je naboso...
@livocka21 presne viem,o com pises,mame tento isty problem,len my mame este aj nozky ploche.Maly bude mat v aprili 3roky.Ideme v utorok na ortopediu do Ba na zahradnicku,nasa pediatricka nam napisala do papiera "vbocene clenky"

mamulienka30
12. mar 2015

@mata128 citala som. Topanka drzi nohu umelo v pozicii, bez nej sa objavuje deformacia. Tam su dve moznosti - deformaciu sposobuje topanka alebo deformacia je vrodena. Klenbove topanky kazdopadne nie su na tento problem riesenie, ale specialne vlozky na mieru a predovsetkym cvicenie... ale topankami nevyriesi vobec nic, nie takymi kupovanymi v beznom obchode...

pribinak
12. mar 2015

Ked behnes k ortopédovi, aby ho skontroloval nic nepokazis ;) niekedy sa deticky potrebuju viac vychodiť a je to OK a niekedy proste musia trochu cvičiť a zbavovať sa zlozvykov

livocka21
autor
12. mar 2015

@mata128
@mamulienka30
@simisimca
@viera tak tam asi zajdem hned zajtra...dakujem 🙂 ...len som chcela vediet ci sa ta chodza neupravuje nejak postupne, ale asi nie 🙂

janickacrazy
12. mar 2015

@livocka21 Ak som to správne pochopila, stúpa na vnútornú stranu nožiek, moj syn robil to isté, treba ísť určite k ortopédovi, dajú mu urobiť špeciálne topánočky.

livocka21
autor
12. mar 2015

@janickacrazy ano, dobre si pochopila,dakujem...a to ich bude musiet nosit aj doma aj vonku?

janickacrazy
12. mar 2015

@livocka21 Tak v ideálnom prípade aj doma aj vonku, no moj ich nenosil stále, sem tam sme prestriedali s inými topánkami, ale ani neprotestoval, ked som mu ich obula, čo som sa ja obávala, že ich nebude chcieť nosiť.

mata128
12. mar 2015

@janickacrazy a upravilo sa vam to?

janickacrazy
12. mar 2015

@mata128 Upravilo. 🙂