2 ročná dcéra ma neposlúcha

pegrula
1. jan 2013

Ani neviem, ako začať. Mám dvojročnú dcérku, resp. 2 roky a 4 mesiace. Je krásna, zdravá, skvelá... ale to nie je ten problém. Spáva sama v detskej izbe, na veľkej posteli, všetko doteraz prebiehalo ideálne. Na to, že občas vyliezla, keď som ju uložila spať, sa nedialo nič zvláštne. Asi tak pred Vianocami začala chodiť viac do našej spálne, vždy som ju odniesla naspäť do izby, aby si nezvykla spať s nami. Možno ma niektorá z Vás odsúdi, že čo je na tom, keď by s nami spala. Ani by som to nebrala tragicky, keby to bolo raz za čas, no obávam sa, že ak by sme to raz dovolili, malú z postele už nedostaneme. Postupne sa to vyliezanie stupňovalo, až sme prechodili aj celú noc. Na obedný spánok, ledva videla (čo sa ani nečudujem po takej noci), opäť vyliezla z postele a nie a nie spať. Až dokým som tam s ňou neostala. To doteraz vôbec nebolo. Potom konečne zaspala. Trvalo to zaspávanie asi minutu, len sa možno potrebovala ukľudniť, že som tam a aj tak bola hrozne unavená. Neviem, či toto nie je spôsobené tým, že muž, keď malá neposlúcha, na ňu kričí. Ja mu vždy poviem, aby nehučal, my dvaja sa pohádame a výsledok žiadny. Malá neposlúcha, za všetko piští, a my dvaja ... ani nehovorím. Neviem, či tá malá cíti, že my dvaja neťaháme za jeden povraz a ona to využije, fakt neviem. Ako z toho von? Napríklad dnes dostala taký záchvať plaču, keď som ju šla kúpať, som nevedela, čo s ňou robiť. Kúpanie má rada, ale dnes to bol des. Neviem, či som urobila chybu, že som ju vzala od rozpozeranej rozprávky a ona to takto zobrala. Ale predsa nemôže dostať záchvat, keď ju nenechám dopozerať rozprávku. Hádam si nemôže robiť čo chce. Pripadám si ako najhoršia mama na svete. Snažím sa, ľúbim ju, dala by som jej prvé a posledné, ale už neviem, čo robím dobre a čo zle. Nesúďte ma, nie som dokonalá, ale ak viete, tak mi poraďte.

jujlucka
1. jan 2013

@pergula moja dcerka ma 2,5 rocka....prave som sa s nou donervacila tiez....tiez mame problem so spanim ale tak celkovo....postielku ma u nas v spalni...no nechce v nej zaspavat....vymysla, ze chce byt v obyvacke na gauci a tam spinkat...skusime to, ale zacne sa zabavat a vyhovarat, ze este nie je unavena...ukladam ju o osmej vecer....po prosbach, vysvetlovani a rozculovania, zaspi okolo 22-tej hodiny....poobedny spanok u nas nie je uz skoro 2 mesiace...ja nerozumiem, odkial ma to dieta tolko energie, hraje sa non-stop cely den, prechadzku ma kazdy den a vecer nedaj boze zaspat...
papuluje mi, na vsetko o co ju ziadam, dostavam odpoved NIE! skryvanie a utekanie po byte, ked sa treba obliekat, to uz nehovorim....neustale rozhadzane vsetky hracky vratane pasteliek, kniziek a suplik s ponozkami a gatkami...upratujem to snad 100krat za den...niekedy mi uz idu nervy prasknut....ta 20 minutova rozpravka o 5 vecer je pre mna vykupenim...niekedy ju ozaj nezvladam....ale myslim, ze pricinou su moji rodicia....oni jej vsetko dovolia, nenechaju ju, aby pekne poprosila, ak nieco chce, len si dupne a uz je tak ako ona chce....ja nieco zakazem, nasi jej to hned povolia - ved je este mala....to sa s nimi stretavame raz tyzdenne..a dalsie 2 dni je dieta neskutocne papulnate a mysli si, ze si moze dovolovat....no....chodim s klapkami na usiach a ociach...ja som dost nervak povaha, ale pri nej sa neskutocne musim ovladat a predychavat....no...taky maju vek..do tych 4 rokoch budeme musiet vydrzat....

aliza
1. jan 2013

@majka35 no ved to, aj ta moja je vraj moja kopia....cela rodina to hovori. A tiez casto nevnima, ked robim poriadky, dokonca robi na mna take grimasy 😠... proste puboska 😉

magdusiak83
1. jan 2013

@majka35 poznam, vsetcy sme len matky a snazime sa co najviac...ale niekedy to fakt nejde....drzim palcure 🙂

marcovka1
1. jan 2013

@jujlucka mas podobny pribeh ako ja 😀 ale sa cudujem,ze vecer ti nezaspi skor ked nespi cez obed,lebo mi ked nespime cez obed tak vecer uz okolo pol osmej zalomi uz je proste unavena 😅 a obliekanie niekedy je to fakt na prasky 😠 no ja mam zlost na mazela on jej tiez vsetko dovoli a ja sa potom zlostim 😠 uf nejak to musime zvladnut dufam,ze ked podrastu tak sa polepsia 😀 dufam... 😵

jonas17
1. jan 2013

@bralilienka hehe 😀 a mám začať rozprávať o tom, začali behať na motorkách, strieľať zo vzduchovky, teraz už jazdia na aute a ja len trpnem a strachujem sa...a stále ich vyháňam z domu, nech sa už odsťahujú a nech prídu každú nedeľu na obed, že im vypážim rezne so šalátom a aj koláč upečiem, len nech už má pokoj 😀 no stále sú doma 😉
ja sa tu smejem, ako sa tešíte, že do 4 rokov prestanú papuľovať a začnú poslúchať 😀 nezačnú..budú papuľovať viac a pribudnú dalšie starosti, zlostenia, so školou, s učiteľmi, vyberanie oblečenia, drankanie darčekov a neviem čo ešte 😀 pri dvojročných toto nehrozí 😉
a ja si nemyslím, že problémom sú starí rodičia, ved tí sú tu na to, aby vnúčatá rozmaznávali, nie vychovávali..ja moju mamu jemne napomeniem, ale rázne neprežívam , aj aj malej niečo dovolí, alebo robí veci inak ako ja. autoritou majú byť rodičia a dieťa má vedieť, že aj ked je pri babke a dedkovi, doma sa to robí inak. napríklad, ked išli moji chlapci k babke, tak sa tešili, že sa nemusia týžden umývať, len ruky a nohy 😀 lebo babka ich tak nechala ( stará škola, kúpať sa stačí raz v sobotu) ale ked prišli domov, absolútne nebol probléme nabehnúť na starý režim..

nenka77
1. jan 2013

ahojte. No my mame ten isty problem. Trva to asi 2 tyzdne na obed jej trva aj 2 hodiny kym zaspinka medzi tym 30krat otvori dvere na izbicke, raz chce cikat potom kakat a vypije aj 7 dcl mlieka. Uz som jej vzala aj vsetky hracky, skovala jej oblubene spievankovo a jej to vobec nevadilo. Vecer mame ten isty kolobeh. Niekedy mam pocit, ze to uz naozaj nezvladam:(

aliza
1. jan 2013

@jonas17 presne tak, to som si aj ja myslela, ze prejdu 3-4 roky a budeme mat pokoj. Mala bude mat 8 a teda, od pokoja to ma hoooodne daleko. Ako sa hovori, male deti male starosti, velke deti velke starosti. A to mam panicky strach z puberty 😕. U nas to riesime kruzkami - sportom. mala je maximalne vytazena, robi viacero sportov, vsetko ju velmi bavi a dost ju to aj formuje, uci sebadiscipline a tak. bez sportu by sme to asi neprezili 😀.

bralilienka
1. jan 2013

@jonas17 presne tak som to myslela. u mna počúvali deti nás rodičov a u našich starých rodičov. do toho som im nekecala ja.
práve teraz som riešila syna, že by najradšej zdrhol z výšky a stálo nás to veľmi dlhé argumentovanie a protiargumentovanie aby sme to ustáli..ale šiel sa nazad učiť do izby, tak to hádam nevzdá. ale tie reči okolo toho. neskutočné argumenty. nájde 100 spôsobov ako to neurobiť ako 1 ako to urobiť 😠
a hlavný rozdiel je v tých 2-ročných to, že nás cez všetko to obdivujú, sme pre nich najlepší rodičia, potom príde obdobie, kedy sme najtrápnejší rodičia za ktorých sa hanbia a potom príde krásne obdobie, kedy nás berú ako seberovných partnerov. konečne je to tu. myslela som si, že to druhé obdobie trápnych rodičov nikdy neskončí 😖

zuzanockamt
1. jan 2013

@nenka77 tak ju nedavaj spat pocas dna, uz to asi nepotrebuje ... moj syn uz doma cez den nespi ... a samozrejme v skolke zazracne zaspi, ked vidi, ze vsetci spia (ma 2 roky a 4 mesiace)

moira19
1. jan 2013

@jujlucka Mojej starsej dcere to robila svokra. Stale jej hovorila: "ty mozes vsetko", "nevadi ked rozbijes, kupime nove". Teraz ma 5 rokov a vracaju sa svokrine slova. Casto je to s nou na nevydrazenie. Predtym chodila takmer kazdy den a za kazdym jej doniesla nejaky darcek (plysak, knizky, puzzle). Nedala si povedat. Teraz sa musim hanbit. Niekolkokrat povedala: "len tolko darcekov som dostala?" ... V lete sme sa pohadali, vratila klucik, takze uz nemoze svojvolne chodit k nam. Na druhu dcerku ma teda minimalny vplyv a je to teda vidiet. Ona je ako anjelik. Obcas urobi mensi cirkus, ale to je v pohode, ved je to este male babo. A vsetko sa vymaze ked 100krat denne pribehne, ze chybas mi, lubim ta 🙂
Mala spava s nami. vecer ju ulozim do detskej izby, do jej postielky, ale kazdu noc sa zobudi a potom uz spokojne spinka s nami. Celu noc sa tuli k nam. Vzdy urobi "test brady", ci je pri nej mamka alebo ocko :D
Skus sa porozpravat s rodicmi a vysvetlit im, ze v puberte ju budes musiet zvladat ty a uz to nebude male dieta, ze jej capnes po zadku ked neposlucha.

nenka77
1. jan 2013

@zuzanockamt aj to sme uz skusali ale bolo to aj tak vecer to iste. Ked si nepospi na obed tak je s nou na nevydrzanie. Ona je strasny nervak. Aj my mame 2 roky a 4 mesiace a nechodi este do skolky a kvoli skolke chcem aby spavala aj cez obed.

jonas17
1. jan 2013

@aliza ja stále čakám, kedy skončí puberta a nejak nekončí.. 😠

@bralilienka môj starší výšku nechal, nepomohlo nič, o rok zas išiel a nedošiel. teraz robí a minule sa ma pýtal, či mu požičiame na výšku..skoro ma piclo, ked to mal zadarmo,s výdatnou podporou celej rodiny, tvrdil, že výšku nepotrebuje, že mu je nanič a blá, blá a teraz, po roku makania vo fabrike zmenil názor...a trápni rodičia, ktorí nemajú predstavu o živote, mode, hocičom, sme doteraz...boože, kedy toto skončí 😝
inak naša malá nespí od veľkej noci, teda od dvoch rokov...som si myslela, že je to prechodné, ale zaspí len výnimočne..

zuzanockamt
1. jan 2013

@nenka77 a nechavas ju zaspat samu alebo si pri nej? ... inak kvoli skolke sa netrap, tam deti velmi rychlo nabehnu na fungovania, ake sa od nich ocakava 🙂

bralilienka
1. jan 2013

@jonas17 presne som toto dnes od mladšieho počúvala, na čo výška, chce ísť radšej robiť, uniká mu život, kámoši..
a viem, že by dlho robiť nevydržal a isto by sa na výšku vrátil.
beriem to tak, že je to vekom. starší mal tiež také myšlienky a vydržal, teda je štvrták a ešte má 2 roky-trápi sa na 6 ročnej a nereptá. mladší by sa zbláznil 😉

@moira19 - krásne leto ked svokra vracia klúčik 🙂 🙂 🙂
ja som mojej kluč nedala (ani moje telefonne číslo dodnes nemá) 🙂 , a ani by som jej nezverila ani na minutu dieťa. a vlastne ani psíka

moira19
1. jan 2013

@bralilienka Dostala kluce, lebo svokor kratko pred narodenim prvej dcerky zomrel. Kto vtedy mohol tusit, ze to takto dopadne. Stale je urazena, ale uz je mi to jedno. Uz je to 5 rokov, co je sama. Chyba nie je na nasej strane, ak za tych 63 rokov zivota nenasla ani jednu kamosku. Cely cas je doma, zavreta a place, ze je sama. Vsetko chcela kompenzovat cez nase deti, kupovanim zbytocnych veci a nezmyselnym rozmaznavanim. Ona dodnes nechape preco je nemiestne, ze prisla hocikedy, vzdy bez ohlasenia (parkrat som nemala daleko od infarktu, ked rano o 8mej sa otvarali dvere). Ona to chape tak, ze mi ju nechceme a teda ja nedovolim, aby sa stykala s vnucatkami. Pochopila som, ze je to zbytocne jej vysvetlovat a nechala som ju tak, nech si mysli svoje, nase deti a nasa rodina mi je vzacnejsia ako citove vydierania svokry.

bralilienka
1. jan 2013

@moira19 moja svokra si svoju samotu (rozvedená pre chamtivosť) kompenzovala na svojom poslednorodenom synovi - mojom mužovi. dlho trvalo, kým muž začal veriť mne viac, ako svojej matke. Ale dočkala som sa. Dnes k nej chodí iba muž, o moje deti nikdy nemala záujem, takže oni ju nevyhľadávajú. k našim chodím zasa ja a všetci sme šťastní. Rodina je pre mňa poklad, ktorý si treba za každú cenu chrániť a nedovoliť nepriateľovi z vonka 😠 si to šťastie zobrať.
môj muž a moja svokra mali naplánované, že raz ked sa ožení, budeme mať spoločný domček so svokrou. smola. tolko intrigovala proti mne, až nás skoro rozviedla. dnes chce, aby som ju mala rada. žiaľ, ja city nepredstieram a divadlo nehrám. a pamäť mi nezlyhala 🙂 🙂

abbie
2. jan 2013

robis velku chybu, ze ju odtiahnes od rozpozeranej rozpravky, dieta ma vtedy svoj klud a istotu a ty jej to v podstate zrusis a necuduj sa, ze vtedy dostane zachvat, to je uplne normalne.
mala ti je v obdobi vzdoru, preto za vsetko mrnci, uvedomuje si, ze moze byt vsetko inak ako ty povies ...preto ide aj k vam do postele, teraz je podstatne, aby si nepolavila a nedala ju do vasej postele, inak si hned uvedomi, ze to tak mozes robit stale 🙂 zober ju spat do jej postielky a tam si s nou lahni, aj sa da

simca06022011
2. jan 2013

no mne mala robi teraz asi dva tyzdne taketo cirkusy, neviem si s nou vobec rady.. skrinky som vylozila, co som vedela odlozila do pivnice a vyssie do skrin... nic ine sa neda robit... ratam s tym, ze lezat do postele musim ist s nou, do jasli zase nejde, cela sa vyhadzala a teraz zistujeme z coho... a toto nam vzdy ale vzdy zacne ked pride od starkej.. mna mlati, kope.. nic nepomoze, uz ju aj priatel zacal hresit ked robi zle. Ale uplny nezaujem.. som nestastna, lebo vzdy bola pokojna, hrali sme sa rozpravali a ona "pomahala"... a teraz nic.. vyhadzat skrine, rozhadzat mi papiere.. ani pracovat sa pri nej uz neda, von s nou ist bez kocika je utrpenie, hadze sa mi na ulici o zem do snehu, nechce dat ruku a to sme v centre kde je sama cesta a auto... :( Uz len nejak vydrzat🙂)))) Najhorsie je ze sebe ublizuje najviac, lebo sa hadze a udiera kade tade.. ked ju vezmeme na ruky tak je to este horsie.. ked beha nevidi/nepocuje, podkyna sa, pada... no hroza

abbie
2. jan 2013

@simca06022011 no vies u babky ma vsetko dovolene 😀 inak u nas je to vonku uplne rovnake, beha a podkyna sa, nevidi-nepocuje, cesta-necesta ☹

simca06022011
2. jan 2013

@abbie no ved, minule som nevedela co si uz mam u svokry pocat, tak som povedala ze sa nestaram a nechala som ich... to bolo "siminka prosim ta... siminka toto.. z babky tieklo ako sa za nou nahanala, siminka ani obud, ani sadnut .." nakoniec som ja "zla matka" musela prist, malu vyhresit a bol klud.. proste len jednym okom sleduju u svokry co poviem na to a co na hento a predbiehaju sa kto je na malu "najmilsi".. nevedia si dat rady a ked nakricim, je super, a za chrbtom ma ohovoria ze som najhorsia matka, lebo chuda dieta nemoze robit neplechu 🙂))

kacenka277
2. jan 2013

Ahoj no k tej rozpravke urcite ju nechaj dopozerat lebo to bude krik a pláč urcite... s manzelom sa urcite nehadajte pred malou ked nieco spraví ze na nu krici v tej chvíli musis drzat s nim aby vida ze ste na to spolu potom mu kludne vynadaj ale pred nou sa musis tvarit ze ocko ma pravdu a musis jej vysvetlit preco na nu krici. Deti to naozaj využijú a vy sa kvoli tomu budete s manzelom len hádat. Moj maly ma 2roky a 1mesiac a zaspí iba tak ked som pri ňom pretoze ma pocit bezpecia predpokladam. Myslim ze na tom nic nie je ak pri nej budes kym nezaspi. A do postele by som ju naozaj nebrala tiez by som sa bála ze uz tam bude stále kazdu noc. Dovolis raz a uz si bude mysliet ze moze stále. To je moj názor 🙂 a urcite nie si hrozná matka. Každá z nás sa snaží byt tou najlepsou pre svoje dieta 🙂

moira19
2. jan 2013

@pegrula Cely den som rozmyslala, co by mohlo pomoct. Napadli mi tieto veci:
1. skus cely den organizovat tak, aby ste vsetko robili priblizne v rovnakom case: napr. pozrie si rozpravku a pojde sa okupat (vzdy priblizne v rovnakom case). Ak ma dieta pravidelny rezim, vie co ju caka, ma pocit bezpecia. Nie nasilne, ze je 8:30 a musis robit za kazdu cenu, ale podla situacie, tak aby to bolo cca v tom istom case.
2. mozes jej aj cez den pustit rozpravku ak potrebujes nieco urobit. ked pustis dvd, mas istotu, ze sa pozera na peknu rozpravku. nase baby zboznuju: Noddy, Krtko, Elmo, Mala princezna, Mickeyho klubik atd. to su aj poucne rozpravky, kde detickam vysvetlia cez rozpravku, co sa smie a co nie. Nasa mala rada pozera po anglicky Mickeho napriek tomu, ze sa s nou nik nerozprava po anglicky.
3. strava: vylucit gumene cukriky a vobec sladkosti redukovat. obsahuju farbiva a cukor, z ktorych su deti besne. na maskrtenie im davame ciernu cokoladu 85%nu, pistacie, piskoty, pernicky, tycinky, sezamove tycinky. To je na tebe vyskusat, co ma malinka rada, ci nema nejake alergie.
4. v zime je malo slniecka, ergo aj malo vitaminu D. je na tebe ci ho dodas cez vitaminove doplneky (ja im davam od Swansonu D3 s olivovym olejom), ale casto papaju ryby (natierky, alebo filety z aljaskej tresky, losos... nie pangasius, to radsej nic).
Snad nieco pomoze. Urcite nie si zla mama, kazda z nas ma chvilami taky pocit. Nik nie je dokonaly 😉
4. tak ako hovorili aj ostatne mamicky, pred malou sa nehadat, dohodnite sa ked vas nepocuje. nikdy nezhadzovat partnera, ani babky, ci ucitelky (aj ked niekedy je to velmi tazke).

mamusia
2. jan 2013

@pegrula ahoj,odporucam dve knizky - http://www.martinus.sk/?uItem=48068 tam budes mat vysvetlenu najme potrebu spania deti s rodicmi a dalsia http://www.martinus.sk/?uItem=128152 krasne vysvetlene,ako to deti vnimaju,nase zakazy a ine a ako pozmenit,napr.otazku,aby to pre ne heznelo ako nieco negativne.....

zaza218
2. jan 2013

to je asi take obdobie, v tomto veku skusaju co mozu, moja dcera je ista, spi sama v izbe od 1 roka a teraz ked mame 10 mesacneho syna tak knmam chodi v noci do izby a to syn spi snou v izbe....stale je upistana ked nema po voli, nic nepomaha..asi treba len trpezlivost

sjuzi
2. jan 2013

@jonas17 uzasne prispevky, realita ako vysita, teraz sa tu na tom bavim, ale uz viem aspon, co ma caka. Sice to aj doverne poznam, kedze mam brata, ma 31 a vobec sa nehrnie od rodicov, mama je na prasky uz... 😀

A k teme: tiez mam doma takmer 2rocneho, vzdor este tak celkom nezacal, ale pride, to som si ista. 😀 I ked mozem porovnavat, ze prvy syn bol isto tvrdsi oriesok, tento nas druhy je taky jasko, vela "nezhodam" este v pohodke predideme, odvratime pozornost, alebo mu zaspievam, co on miluje a hned sa skeri a aj zabudne, co chcel. 😅

iva87
2. jan 2013

@pegrula my mame doma to iste, maly spava uz 2 mesiace vo svojej detskej, prvy mesiac uplna pohoda, prespal pekne celu noc, a potom zrazu bum a uz v nej spat nechcel, neviem preco, ci sa mu nieco snivalo alebo sa zlakol, ale v noci zacal chodit ku nam do postele, my sme to vyriesili tak, ze som mu na postel nalepila fotky nas troch kde sme spolu, vecer si krasne lahne a pozera na ne, dali sme mu aj malu lampicku do izby aby mal svetlo pri zaspavani, teraz to uz je rozpravka, pusinka a dobru noc, sice nadranom vzdy okolo piatej pride ku nam, ale to uz neriesim ved aj ja som rada ked si ho aspon rano pomojkam 😉
A co sa tyka obdobia vzdoru, to teba len preckat, niekedy mame dobre dni niekedy zle (az velmi zle) ked sa maly pokusa vydupat si vsetko na co si pomysli, ale ma to tak byt, nejako si tu svoju povahu vykresat musia 🙂

nenka77
2. jan 2013

@zuzanockamt nechavam ju zaspavat samu.. Doteraz sme taketo problemy nemali mam obavy, ci sme neurobili s manzelom niekde problem pri vychove..

ani_sama_neviem
4. jan 2013

ahojte baby tak ja vacsinou neprispievam v diskusiách, no teraz uz som bezradna... moj problem spočiva v tom že moja 2 ročna dcerka robi hystericke zachvaty,sceny,place vrieska a to v akukolvek hodinu nech sme kdekolvek od domu alebo aj doma z nicoho nic zacne plakat,vrieskat nikto jej nic nerobi , nieje chora, atd.. . napriklad popisem situaciu: zacalo to pred asi dvoma tyzdnami ked sme obli u priatelovej rodiny kde inac v lete normalne chodila, hrala sa so psami, vsekto bolo ok, nidky neplakala i ked bola zo zaciatku placha lebo to bolo pre nu nove prostredie nakolko sme sa s priatelom rozisli a ja zijem s inym priatelom ale vsetko bolo po case ok.... a teraz odrazu pred tymi dvoma tyzdnami ked sme k nim prisli po pol hodine hned na kolena ku mne chce nehra sa nic nechce ked sa jej niekto dotkne ze ju idu pohladkat alebo dat nieco zacne revat vrieskat a musime odist prec pretoze nic nepomaha ani sladkosti,obijimanie napominanie, hracky, nic ju nezaujima len vrieska a ukazuje ze chce ist prec.. to je jedna situacia ktoru robi u priatelovych rodicov.. dalsia situacia: sme doma mala sa hra nevsimam si ju lebo telefonujem a ona zacne z nicoho nic vrieskat nariekat a musim ukoncit hovor no aj po jeho ukonceni a naslednom venovani sa dcere plac neprestava tak sa sama vypytala do postele tak som ju tma dala pol no popol hodine mi to nedalo ju tam nechavat samu kedze bolo rano a ved predsa zobudila sa o osmej a pytala sa do postele o deistej?! sa jej pytma ideme von z postele, ona ze nie nie a potom ze dame cukrik? a ona hned ano ano .. tretia situacia: sme doma nic absolutne nic sa nedeje ona sa postavi pred nas alebo len tak fakt z niceho nic sedi a zacne plakat a nikto nevie preco.. a ja uz neviem co s tymito jej zahcvatmi robit ako sa zachovat pretoze to robi vonku,doma, u rodicov proste bez ohladu na to kde sme, corobime atd... poradte mate niekto skusenost ?.. a este jeden problem mala vobec nerozprava iba ked ma naladu tak nieco zoapkuje ale inac len furt hmkáááá a fnukáá a vrieska ked neico chce ja osm uz zufala preoze kazdy na nas na ulici cumi ako na niekoho kto malu tyra aneda sa snou ist nikam lebo ked ju vylozim na ulici z kocika po kazdom pouse ist sa hratn a ihrisko zacne vrieskat plaakt a no psote hrozne amusime bezat prec :( a prtom v lete to nerobila peken sa hraa vsetko bola sice placha ale otot nikdy .. za preklepy sa ospravedlnujem

domigb
8. jan 2013

Tak pridavam sa do skupiny baby.Moja skoro dvojrocna dcera mava vzdor asi od narodenia.Kadecim sme si uz presli raz je to lepsie inokedy horsie.Od roka a pol rozprava,ale tak,ze kazde slovo krasne zopakuje.Teraz uz hovori riadne vo vetach uplne vsetko jej rozumiem.Je chytra i ked nesmierne hyperaktivna.Nas problem je ten,ze jej nesmiem povedat nieeee! Lebonastane rev akoby sme ju z koze drali,hadzanie sa do zeme az kym nepovolim.A poviem vam vydrz maneskutocnu..... JA vlastne koren problemu poznam ...viacgeneracna vychova,kedze travi vela casu s babkami,ktore vsetko dovolia moja snaha je marna.Ale dnes ma aj manzel vytocil,ked povedal:Ona ta ma totalne na haku!!! Pri tom jeho nepocuva ani tolko co mna a on kedze s nou travi malo casu chce byt iba za dobreho a vsetko hadzat na mna a moju rodinu...Nasa princezna dnes napriklad v restauracii..v jednom kuse opakovala : Chcem papat!!!!! Us mi doneste papat.Chvilku saudia divali ako na rozkosne dieta po 15 minutach im to uz slo riadne na nervy....

janinah
8. jan 2013

nečítala som,ale niektorým deťom vôbec by nezaškodilo to,čo moje poznali ako "bum,bum po dupulienke" 😉