2 ročné dieťa ma neposlúcha. Čo robiť a ako pomôcť?

terinka262
15. jún 2011

mam velky problem, moj skoro 2 rocny syn, vobec nepocuva moje rozkazy , prikazy ani posluch mu nic nehovori, neviem co mam robit je zivy, hadze kamene z nicoho nic bije deti, mna ale nie, druhych totiz to ano, bojim sa snim ist lebo je dost zbrkly,vsade uteka a vobec nicoho sa neboji nemam ho ani cim postrasit, poradte mi niekto co mam robit a ako sa mam k nemu zacat spravat, velmi pekne dakujem.... 😢

akika722
15. jún 2011

trošku prehnany nazor si myslim,to "nepodarene dieťa" 😅
ale ano,je to dieťa,myslim že je to obdobie vzdoru,moj syn to mal v rovnakom veku a preživali sme čosi podobne 😒
hlavne zachovaj chladnu hlavu,hoci čo urobi,uč ho nejakou hravou formou že to nesmie,ono to časom prejde samo,len potrebuje čas aby pochopil ...
moj utekal,nepočuval,hadzal sa občas ak nebolo tak ako on chce,šiel s každym,nechcel za ruku ani v obchode,stiskal na silu deti/on to myslel dobre /
chvala bohu prešlo to 😉

ani3012
15. jún 2011

tak v prvom rade by som zašla za psychologičkou,môže sa jednať o ADHD ...čím skôr sa to podchytí,tým to je lepšie..ja s Paťkom teraz chodím na Kraniosakrálnu terapiu a zaberá mu...chodili sme aj na Neurofeedback (ale ten je pre staršie deti) a aj ten pomohol,Patrik prestal byť výbušný....

http://www.damara.sk/index.php?option=com_conte...

ďalšia možnosť je navštíviť homeopata a skúsiť nejaký prírodný výťažok...no a pevné nervy 😉

samozrejme,ak by sa jednalo o ADHD.....

e_z
15. jún 2011

Ahoj Teri,
mozno to skus s nim inak. Odporucam knizku Respektovat a byt respektovan. Podobna kniha je Jak mluvit, aby nas deti poslouchali, jak naslouchat, aby nam deti duverovali (v cestine je asi vypredana, ale da sa v po anglicky).
Z mojho pohladu - ziadne dieta nie je nepodarene a neposlusne ako celok, len v danej chvili sa nezachovalo pekne.
A skus si predstavit ako by bolo tebe, keby ti manzel alebo priatel daval rozkazy, prikazy, strasil ta a ty by si ho neposluchla a zachoval by sa tak ako sa potom zachovas k synovi, ked neposluchne....zrejme by sa ti tiez taka komunikacia nepacila. Hadzanie kamenov bavi vsetky deti, pozri sa na ihriku aj na ine deti, tak mu to dopraj na bezpecnom mieste. U nas napr. chodime hadzat kamene do vody. A spravanie dietata nie je nikdy bez priciny, len najst ten dovod je pre nas niekedy dost tazke (tak napr. to bitie moze mat vela dovodov - ziarli, mozno ma v sebe nejake negativne emocie, ktore nevie inak dat navonok najavo a uvolnit to napatie (ani dospely clovek nevie kolkokrat pomenovat ako sa citi), fyzicke tresty, nudi sa...a este vela vela dalsich veci, na ktore bohuzial musis prist sama)
Chce to zmenu myslenia a pristupu, mne knizka pomohla,tak vrelo odporucam. Od precitania sa snazim robit veci inak a aj to funguje, ale je to beh na dlhu trat, nejde zmenu spravit zo dna na den a ani to hned nevyjde vzdy ako si clovek predstavuje. Ucime sa to doma za pochodu, ale nam to za tu snahu stoji.
E.

ludecka24
15. jún 2011

Ahoj, tak sem patrí aj my. Môj synček má 18 mesiacov a taktiež hrajeme sa v pohode, neskutočne je rozumný, rýchlo sa učí, s manželom sa rozprávame o niečom že treba urobiť a on okamžite to začne robiť, vie sa aj sám zahrať, ale aj s deťmi. No niekedy, ako z jasného neba príde kamoška s rovnako starým dieťaťom a začne mu brať šiltovku (pritom má takú istú), alebo začne hádzať do neho piesok, zhodí ho na zem a podobne. Volajú ho nezbedník a mňa to veľmi trápi, bojím sa aby si dospelý neurobili názor (lebo tak to už teraz vyzerá, keď sa vyjadrujú o jeho budúcnosti) a bude sa to s ním ťahať do dospelosti a stále bude len on ten zlý. Rozprávala som sa s ním, že je to zlé, vysvetľujem, snažím sa nevybuchnúť aby to nebolo horšie. No neviem. Manžel prišiel s tým lebo svokor stále hučal, že potrebuje výchovnú tak mu dá nazadok, ale podľa mňa to má opačný význam, pretože začal aj on dávať hocikomu na zadok ak niekto nespraví to čo chce.
Neviem, dúfam že je to len nejaké obdobie, ale to už trvá zopár mesiacov.
?????

janka79
15. jún 2011

tiez nesuhlasim s nazorom nazvat tak male dieta nepodarenym...nie su vsetky deti kludne, sediace cely den v kute...teraz ho treba vychovavat, ucit ako sa ma spravat...ked bude starsim a bude stale "nepodareny" je to vizitka nevychovy rodicov
tiez by som s nim neutekala hned k psychologicke len preto, ze nie je podla mojich predstav...tvoj syn vyzera byt podla popisu v najlepsom poriadku 🙂
na vykonani prikazov treba trvat, neustupit mu ked zacne protestovat...ale u nas je v tomto doslednejsi manzel

xlucia
15. jún 2011

baby neblaznite, toto robia dvojrocne deti bezne. na zasadnych veciach treba trvat, napr. drzat ruku aj nasilu ked sa ide cez cestu, ostane povolit v ramci normy ako to hadzanie kamenov tam kde nikomu neublilzi. to je klasicke obdobie vzdoru, chalani ho mavaju pestrejsie ako dievcata,
od cca jeden a pol roka sa stupnuje do styroch, este si uzijete. potom sa to postupne normalizuje. najhorsi je podla mojich skusenosti treti rok, kedy sa u deti zacina ako keby ludovo povedane prestavba mozgu. hlavne u chalanov je to znacne viditelne.
a ze si mu povedala ze je nepodareny??? no a? ved je. zas to neberte vsetky tak utlocitne, ved to nie je nadavka. a urcite kvoli tomuto netreba utekat ku psychologovi. treba byt kludny a predvidavi, aby si dieta neublizilo. to prejde....

kaja73
15. jún 2011

my sme tiež teraz vhupli do podobneho obdobia-hadze kamene,ohana sa po detoch,uteka mi-ale vsetko to robi s rehotom,ma z toho super zabavu.Cim viac si to vsimam a reagujem,tym s vačšim nadsenim to robi.Momentalne neviem aky pristup mam zaujat-nevsimat si to-spravi to 2-3 krat a prestane-ale tie pohlady rodičov, že ho necham robit zle su neprijemne.Alebo to hned riešim,zasahujem-som za vzorneho rodiča,ale maly sa este viac rokokoši a blbne.Proste super zabavka,ked sa mamina certi.Takže teraz hladam vhodne riešenie,dufam, že ho coskoro najdem Starši syn mi nikdy nikoho nebil,kamienky hadzal ,ale nie do deti,tak sa teraz s krpatym idem učit za pochodu.Inak je to tiež sikovne babeno-keca o sto dvesto,plienky nema už vyse mesiaca,vylezie kde chce ,je zručny,ale to spravanie.....Začalo sa to zhoršovat cca pred 2t,tak uvidime,možno je to len prechodne obdobie.

ziarcanka
15. jún 2011

Súhlasím so všetkým vyššie napísaným, tiež to prežívam doma s naším dvojročiakom. Na druhej strane, povedzme si pravdu, keby s tým prestal, myslela by som si, že je chorý 😀 😀 😀 Tak hlavne pevné nervy a tešme sa, že nesedia kdesi v kúte 🙂

ilijanka
15. jún 2011

možno sa snaží upútať pozornosť, upozorniť na seba, a rozhodne mu nikdy nehovor, že je zlý alebo nepodarený, lebo deti si utvárajú o sebe obraz podľa toho, čo im my rodičia povieme, takže čím viac mu budeš hovoriť, že je zlý a neposlušný, tým viac sa bude podľa toho správať 😉

evickapooh
15. jún 2011

hm...napad nemam ,kazde dieta je individualne...ale aj nasa Noemka bola taka od veku cca rok a pol...ked mala 4 roky isla som s nou k psychologicke...co by som mala spravit skor usetrila by som moje aj jej nervy.... mozno to nie je len obdobie vzdoru,mozno ano...ja by som isla s nim k nejakej skusenej detskej psychologicke...nam dala dobre a uzitocne rady...

miriiama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katusiacik
19. okt 2012

Ahojte :D takže zase mám za sebou jednu nepodarenú prchádzku v parku :( tiež mám dvojročného chlapčeka ktorí je velmi živí a vôbec ale vôbec ma neposlucha. Hlavne teda vonku. Ked sme doma tak sa pohádze o zem a prejde ho to aj ked to nejako trvá. Ale vonku ma nepochluchne ani keby co. Možno tak na začiatku zopár desiatok minut je este ako tak ok aj za ruku sa ma chytí ale potom uz nic nepomáha aj ked ho varujem že pojde domov aj ked mu dám po riti aj ked mu pohrozím že pojde do kočíka. Nic proste nič. A ked ho už po pár upozorneniach do toho kočíka dám tak kope vrestí vstáva a vsetko možné. Niekedy ma okope a chvílu mi aj trvá kým ho tam vôbec dostanem. Som potom s nervami v koncoch.. Neviete mi niečo poradiť. Ja neviem kde je chyba. Doma ked je niečo nie tak je nie a ked niekam nesmie tak proste trváme na svojom. Len vonku je vela priestoru. Ani domov nechce ist nepomaha ked mu dame papa a idem prec zamáva a bezí na opacnú stranu. máte niekto podobné skusenosti?

paris3
19. okt 2012

aj ja odporucam knihu Respektovat a byt respektovan. zmeni vas pohlad na vychovu ako taku. aj my sme boli nejako vychovavani a opakujeme tieto (velakrat) nie velmi stastne vzorce. knizka revolucnym sposobom zmenila moje spravanie k malej a pomohla mi mnohe pochopit.
a hlavne ma napadla jedna vec. ked zacneme pristupovat k detom v zmysle, ze su nepodarene, zle, neposluchaju, atd, bude sa to stupnovat a deti sa budu podla toho spravat. deturence su velmi vnimave a citlive na postoj cloveka k nim. mozu mat pocit (na podvedomej urovni) ze ich neprijimame take, ake su a kladieme podmienky pre nasu lasku k nim. a tam mozu vznikat rozne problemy.

jarus1
19. okt 2012

2 ročné dieťa a neposlúcha...podľa mňa celkom bežná vec..tým samozrejme neobhajujem všetky neposlušné deti 🙂
a rada? neprestať v pokoji komunikovať, vysvetľovať a hlavne ľúbiť 😵

myshalka
19. okt 2012

Ja mam doma dievcatko..uz ide mat tri rocky..ked mala okolo 2, 2 a pol, robila toto iste ;) nie vzdy som zareagovala kludne,sem tam padla aj vychovna po ritke,ale to obdobie preslo akoby same..proste len tak...zo dna na den...cize aj podla mna len treba trpezlivost a ziadnych psychologov....;) Drzim palce ;)

katrinka8
20. okt 2012

Ahojte, my to mame obcas podobne, ale bez tej "agresie" smerom k inym detom. Ale tiez obcas leti na zem nejaka vec, co sa malej momentalne nepaci. Uz sme to tu raz mali, ked mala cca rok - vtedy hadzala na zem vsetko jedlo, co uz nechcela jest. Preslo to same od seba, nic nezaberalo. Teraz to tiez tak "riesim" - poviem len, ze sa to nerobi a nech to zdvihne. A nekomentujem, nema zmysel. Ona vie, ze sa to nerobi, ale to obdobie vzdoru ju asi nuti to robit... Ma 2 roky a 4 mesiace. Obcas je to super, vsetko "tak ako ma byt" a obcas bojuje sama so sebou, sa mi zda 🙂 Ja sa snazim zlavit z poziadaviek (ked chce vyhadzat vsetky hracky z krabice, OK - ale musi ich potom upratat, ked chce kreslit a pouziva len 4 pastelky, ale vsetky MUSI mat vysypane - OK, ale musi ich potom upratat, chce behat - moze, ale iba na bezpecnom mieste...), snazim sa hladat alternativy (jasne, nie vzdy to ide, nie vzdy mi daco rychlo napadne), bezpodmienecne sa musi dodrziavat bezpecnost a hygiena (najma umyvanie zubkov 😀 je obcas boj). Obcas je to velmi tazke, ale dakedy je to v pohode a mala sa necha prehovorit, necha si vysvetlit. Najnovsie je ale "hlucha" a na nejake "pod sem" alebo "nechaj ten televizor (satelit, DVD-ko atd.)" proste nereaguje a robi si "svoje" (rozumej stuka, prepina, vybera karty, rozobera, otvara, donedavna aj buchala varechou po televizore...) Ked vidim, ze na 2 - 3 upozornenia nereaguje (skusam, lebo dakedy je proste len taka zabrata, ze nevnima, ale dakedy proste nevnima naschval - proste sa robi, ze nepocuje), tak idem k nej a "odoberiem" jej dany predmet, prip. ju prenesiem, dam jej prec ruku a vysvetlim, preco sa to nema robit. Ked sa to minie ucinku, tak to musim urobit znovu. Snazim sa rychlo vymysliet nieco, co by ju zabavilo, aby prestala robit tieto "neplechy" - dakedy zaberie, dakedy nie. Vsimla som si, ze vela z toho robi vtedy, ked sa nudi. Alebo ked ju prestane bavit to, co prave robila a ja som napr. v kuchyni a chystam ranajky/obed a neda sa mi odist. Minule som ju zabavila tym, ze som jej dala do misy velku fazulu a sosovicu a mensiu misku, tak si to presypala. Posadila som ju na gauc, dala pod nu uterak, aby sa to prip. lepsie upratalo. Bavilo ju to asi pol hodiny (to som zirala teda), ale na zaver to skoncilo vysypane na zemi - naschval, samozrejme. Tak som jej povedala, ze to moze teraz zbierat tak, ze do jednej misky fazulu a do druhej sosovicku. Pozbierala to sice do 2 misiek, ale neroztriedene. Ale pozbierala 😀 Zbytok sme povysavali. MM dorazil prave vtedy, ked si to znovu naschal vysypala. Zvysil hlas, a vtedy som videla, ako vlastne ja vyzeram, ked kricim pre nic. Ona si to vysypala preto, aby to mohla zbierat - bolo jej jedno, kde to sype. Tak som mu vysvetlila, ze sa tam tak hra, co nepozbierala, to povysavali, a bolo. No co tam pre 10 sosovic sa rozculovat 😀 Proste na niektore veci treba asi iba zmenit pohlad 🙂

simca06022011
20. okt 2012

Je to bezne, mna varovala aj detska lekarka, ze mala moze zacat vystrajat... zatial je to iba pri "utekani" a "strkani sa", hadze sa o zem a ona vsetko sama... vyrastie z toho, dieta si zacalo uvedomovat samo seba.. a podla mna este nechape celkom suvislosti "preco nieco musi robit ako mama kaze". Dnes som sa trapila na navsteve ako dat malu spat s kamaratkou .. no nic nepomahalo a nechapala som ako ucitelkam v jasliach zaspi ked ma nepocuva... no kamos na malu zvysil hlas, ze ide sa spat.. mala zalahla a uz sa nepohla... proste deti nas skusaju a skusaju a skusaju... musime vydrzat 🙂 Rozhadzovanie skrin a hadzanie veci na zem skoncilo pred par dnami (dufam, ze na dlho) ale pribudlo nam vytahovanie suflikov a kreslenie vsade kam sa da (od plazmy, nabytku, steny... :P) Este stale si najde nieco co moze "rozdrobit, rozobrat" a napchat kam sa da🙂
Bala som sa hlavne o ine deti, lebo zacala byt trochu agresivna ked sa na nu niekto tlaci, alebo jej chce brat veci, pripadne ked sa ku mne priblizi cudzie dieta... no.. prebrala som to s ucitelkou a poveedala, ze je to v pohode...
Vela trpezlivosti prajem 🙂

unique
14. nov 2012

Moj maly ma 3 roky za mesiac ale co robi v poslednych dnoch je na nevydrzanie. Ked je so mnou sam tak je v pohode, ale akonahle s nami niekto ide napr. von tak koniec. Mna neposlucha, mozem na neho vykrikovat, aby zastavil a pockal ale nie. Ide dalej. Ak mu poviem nerob to, to sa nerobi...nic, uplna ignoracia...a ked mu to zopakujem par krat, dam mu na zadok tak zacne vrieskat a robit cirkus. A vtedy uz sa s nim neda nic robit, hodi sa na zem alebo zastane a uz so mnou nechce ani dalej ist.
Neviem ci to moze byt tym, ze sme sa pred nedavnom prestahovali z anglicka spat na SK. Tam mal obrovsky park, mohol sa tam vyburit a vybit energiu, no tu taku moznost nema. Ked ideme von, max mozme ist niekde do mesta alebo na nejake male ihrisko a to je vsetko☹ mate nejake rady?

magdalenatothova33
16. nov 2012

zdravim
ja mam 3rocneho syna a 2rocne dievcatko,obe deti su zive,sem-tam nepocuvaju.ked nepocuva,vezmem mu oblubene hracky,zakazem klzisko a zatial to klape...ocina pocuva naslovo,nakolko so mnouje kazdy den a tati chodi natyzdnovky,takze len vikendy je doma

popelka5000
26. jan 2013

Ahojte maminy,aj ja mam doma take šidlo... na prechadzke nejde za ruku,proste uteka, nejaka cesta ho nezaujima... je velmo zbrknuty ,ked ho chcem dat do kocika zacne sa vzpierat a kope okolo seba,najhorsie to bolo asi na dovolenke ked sme leteli ,musel byt o mna priputany ,no ten co robil ☹ ☹ plakal reval kopal.... kto zazil pochopi.... ☹ hanbila som sa ako pes....
Viem ze je maly a dufam ze to prejde preotze pri prvom synovi som nieco take nepoznala no ,ale uz ma zacinaju rozculovat reco od rodiny ci cudzich,aky je zly,aky je to cert,aky je protivny .... a Adko musis posluchat....proste divaju sa na neho ako na zvieratko v zoo....a na mna ako na neschopnu matku... Mate aj vy take pocity ? ☹

abbie
26. jan 2013

@popelka5000 vitaj v klube 😀 ako keby si opisala mojho maleho ... cesta ho nezaujima, uteka mi, za ruku nechce a kocik nechce uz ani vidiet a aj ja mam pocit, ze na mna pozeraju ako na neschopnu matku, ktora si nevie vychovat decko ... kto nezazije, nepochopi no

michaelamedova
28. jan 2013

tak ako tak pozerám ,nie som sama,tiež som niekdy zúfala,náš Tomáško má niekedy také dni ,že nevie čo od radosti ☹ ráno je dobrý potom to zrazu príde ako blesk z jasného neba,začne sa jašiť ,byť mrzutý len tak kvíkať a keď sa opýtam či ho niečo bolí,alebo je smädný,hladný alebo sa chce hrať tak jeho odpoveď je na všetko NIE!!! a pokračuje v tom ďalej..a občas ma teda vytáča aj s tým že to robí aj vonku začne tam trucovať len koli tomu že ho nevezmem na ruky,alebo nedám sladkosť,lebo ju nemám pri sebe a potom ideme po ulici ako CIRKUS HUMBERTO a ked vidím tie tetušky a aj iných ako čumia a myslia si že aká som nemožná že dieťa takto narieka a ja si kráčam popri ňom a nič s ním nerobím .../ked sa snažím mu dohovárať pekne aby prestal plakať tak je to ešte horšie,tak som radšej ticho/ a tie otázky čo mu je drobčekovi a čo tak nerieka?? tak mám dosť všetkého Dosť... ☹ fakt si niekedy pripadá ako nemožná ale nemôžem mu vo všetkom ustupovať,ved kam by sme takto došli..sem tam veru padne aj po riťke a to potom zrazu aj plakať prestane. 🙂

euka210
29. jan 2013

pridat k tym prikazom vela pochvaly, objatia (dat na zadok nepomaha to sme u nasho zistili)

iva2010
23. feb 2013

😀 😀 Cítam si tie vase prispevky, pretoze prezivame rovnake obdobie, tiez tapem co robit a tak sa pridavam.
Aj ja som z mojej malej uplne na nervy. Ma 2 roky a 3 mesiace, bola velmi zlate dietatko. Vlastne aj je ale tie prejavy vzdoru sa stale stupnuju a casto ma vytoci tak, ze dostane aj po holej ako napriklad dnes. Potom mam samozrejme aj vycitky svedomia ale aj sa mi trochu ulavi. Vychovavam ju hlavne sama a do toho sa mi este pletie aj babka, co ma vytaca este viac, lebo ona robi presny opak ako chcem urobit ja a to znizuje moju autoritu. Vlastne ma uplne sabotuje a to ma vytaca este viac. S mojou mamou je to tazke. A potom, ze to nezvladam, ked moja mala zacne vsetko rozhadzovat, zrazu vsetko lieta - hracky, oblecenie, jedlo, je to strasne. A z okna takisto. Akonahle vidi otvorene okno uz leti von dudel, varecha, handricka na riad, naposledy letel z 5-teho poschodia iPhone. Stastie ze je v silikonovom obale a nic sa mu nestalo. Inak neviem. Na iPhone mala stale sleduje Pingu rozpravky a vsetko robi ako ten tucniak stale po nom opakuje, chrci ako on, stale krici Pinguuuu a to neni bohvieco lebo Pingu je velmi nezbedny. A to ked sa hodi na zem alebo sa mika ako diva a nemozem ju ani chytit na ruky ani ju ovladat je neprijemne. A stale protestuje nie nie nie. Mam uz toho nad hlavu. Mam toho dost a dufam, ze to tiež čimskor prejde, nech je pokoj. 😀

denisenka2
26. mar 2013

Čaute baby.
Vidím, že nás je kopec zúfalých mamičiek.Máme doma 2,5 ročnú dcérku, šidlo to je veru poriadne.Tak isto ma vôbec neposlúcha, cez deń mi nechce spať, nestíham zkladné domáce práce, som z toho už na nervy, pritom sa liečim na vysoký tlak.Dcérka je vzdorovitá, naučila sa hrešiť jak pohan-suseda máme alkoholika, chodí ustavične napitý, nadáva a naša šikovnica si to jasnačka zapamätala,tak si viete predstaviť čo máme doma.Najlepšie je, ke´d som niekde vonku medzi cudzími deťmi a ona na nich spustí svoj "cudzí jazyk".
Deti sa rýchlo učia, takže naučila niektoré výrazy aj ostatné deti.Našťastie tie mamičky poznám, tak ma chápu, no ale určite nie sú nadšené, že už aj ich deti nadávajú.ke´d s ňou ideme niekde mimo nášho domova, tak len tŕpneme, či ju niekto nenaštve a ona ho krásne počastuje.Viete si predstaviť, čo prežívame.Máme syna aj syna 12 ročného, no ten je úplne opačný.Od malička s ním nebol problém.Za týždeń mi vybehli na hlave 3 sivé vlasy, normálne som skoro dostala šok, hńe´d som ich vytrhla s pinzetou.Asi Vám je zo mňa smiešne, alebo do plaču, ale jja som už fakt bezradná.v septembri má ísť do škôlky, ja si ani neviem predstaviť, čo to tam bude.Tú hanbu, čo nám tam narobí.Doma sa hádame, kto ju bude nosiť do škôlky, či ja, alebo manžel🙂 No neviem, asi si najmene "chúvu v akci" 🙂u nás by sa kľudne nohla natáčať reality šou zvaná " cvokin haus" ja sa už z toho smejem, lebo už by ma dávno porazilo🙂))) No povedzte mi, či ešte niektorá z Vás má také skúsenosti.Upozorńujem, že moja najlepšia kamarátka a moja sestra sú učiteľky v materskej škôlke a kamarátkina mama je psychološka 🙂)) Niet čo dodať🙂

jarka721
26. mar 2013

tak ja mám tiež takmer dvojročného syna (06/2011) 🙂 je úžasný,múdry,hravý,zvedavý..........a jasné že skúša čo si môže dovoliť 🙂 🙂 🙂 no myslím že dôležité je neustúpiť,napr:ak chce niečo čo mu naozaj nemôžem dať do rúk aby si neublížil ,vysvetľujem mu ikeď ma nepočúva lebo už leží na zemi a reve 😖 😖 😖 odložím to a nevšímam si plač a verte či nie do minúty je ticho 😉 podobne je to s mnohými inými vecami...........jasné že niekedy ma vytočí do nepríčetna a dá mi zabrať ostať kľudná ale dá sa to 🙂 😉

tara
4. apr 2013

Hadzanie kamenov je uzasny posun vo vyvoji. v podstate znamena, ze dieta chce spoznat rozmer vysky. hadze preto, aby zistilo! budte stastne ze mate taketo zdravo vyvijajuce sa deti! 😎

sendy182
4. apr 2013

ahoj narátaj si do 20-sať 🙂 ......a hlavne skús mu to nie rozkazom, príkazom, apod.....otoč to nepoužívať slová urob,odlož,okamžite, apod....... dostaneš!.......prečo nepočúvaš.....vezme ťa ujo.....ale budeš taký milý a prinesieš.....mohol by....... si máš čas.......a hlavne hovoriť s dieťaťom čo sa ide robiť.......samozrejme sa to nedá všetko dodržať.........je to obdobie vzdoru a vprípade že sa niekde ponáhľaš a dieťa sa ti hodí na zem .....tak samozrejme sa nedá toto nevšímať.......vziať na ruky aj za cenu revu a metania sa........ste rodičia......snažiť sa ho upokojiť a rýchlo preč......za inými atrakciami 😀 😀 😀 😀 😀 ....ja som vedela dlho držať na rukách a normálne sa upokojilo,vyplakalo a bolo...bez kriku......iba raz sa mi deti v 2r.hodili na zem ..........výchova dieťaťa sa nedá naštudovať.....môžeš si nájsť iba cestu akou pôjdeš.......na určitých veciach trvať napr. ja nechcem ísť...tam a tam ..no proste my musíme ísť.....vravela som ti to od rána........pozvoľňa.......niektroré maminky si myslia že i deti budú radi svoje hračky upratovať...........a na tomto trvajú............a toto u mňa až tak dôležité nie je pri tak malom dieťati...........kúpim box na hračky a všetko tam nahádžeme spolu 🙂 🙂 🙂 🙂 ...............a trest?.........možno malá samota,ticho......a potom samozrejme objatie 😉 😉 😉 😉

patkaza
25. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

treba ho nejakým spôsobom potrestať http://akoapreco.com/ako-na-neposlusne-deti/

ciara227
22. júl 2016

Dobri vecer chcela by som sa opitat moja cerka ma 2roki neviem si snou radi neposluchne ma ket jej napriklat poviem toto nesmies robyt tak to just spravy zle nervaci sa aj ket ideme do obchodu nema posvojom je zla poviem na prechacke daj mi rucicku idu auta tak sa jeduje.mislite ze je to moja vyna poradite mi prosim vas?