20 mesačný syn je nezvládnuteľný

lubenka131
20. feb 2013

baby ja neviem...asi si chcem len pokecat???poradit??kazdopadne som zufala "tyrana"zena vlastnym synom 😀 😀 ...ma pomaly 20 mesiacov ale jeho chovanie pripomina dospelaka...to uz neni mozne...trochen vam to opisem..stale mrnci,krici,je nervozny akonahle mu nieco nedam,nedovolim ma bije(aj ostatnych) stipe,kuse,trepe sa,hadze sa o zem,bucha si hlavu(po novom uz len decentne aby ho to nebolelo 😀 )ked mu nieco nejde spravit hned normalne dojde k stoliku a vsetko co na nom vidi pozhadzuje na zem a ked mu to nestaci dojde k linke a zacne otvarat a trieskat z dvierkami....vsetko nici...ja neviem jak sa da toto zvladnut alebo co s tym mam robit...starsia dcera (7r)toto nikdy nerobila....on je skratka taky maly harant acikrist 😖 😖

maminakatka
20. feb 2013

@soldi a dakujem pozriem si to ,lebo ja prijmem kazdu radu ,mne doktorka povedala ,ze stratil pocit istoty ,po tom co odisiel nas tatino ,v podstate akoby ma vinil z toho ....no zase je strasne ,strasne vnimavy ,je inteligentny ,taky maznacik ,vzdy mi hovori ako ma lubi ,stiska ma ,hladka a v zapati ho nieco napadne a neviem ,co s nim

maminakatka
20. feb 2013

@lubenka131 ja s nim chodim vonku aj doobedu aj poobede ,cize cerstvy vzduch mame obaja

hruska82
20. feb 2013

@maminakatka To mi je luto .... mozno prave preto je taky 😖 To je ina situacia. Je to tazke....kazde dietatko je ine. U kazdeho zaberie nieco ine. Treba asi skusat 🙂

soldi
20. feb 2013

@maminakatka skus pozriet, verim, ze pomoze. musi to byt o nervy takto s nim byt sama.

tinus7
20. feb 2013

ahoj moj syn ma len 14 mesiacov takze nemam zatial tuto skusenost, ale tiez si myslim ze velmi dolezita je trpezlivost zo strany rodicov a najma aby stale citil vasu lasku a porozumenie. Mozno s nim naozaj skus chodit viacej von, za kazdeho pocasia. Deti sa vonku lepsie vysantia ako by mali byt stale zavreti medzi styrmi stenami.
Ak teba alebo inych bije alebo inak vystraja myslim ze treba k nemu prist, zohnut sa k nemu aby si bola v jeho urovni a razne mu povedat, ze nechces aby to robil, alebo ze to co prave urobil(treba to presne pomenovat) sa ti nepaci. Ked nechcem, aby nieco moj syn robil, napr: buchal do sklenych dveri, tak sa pred neho postavim alebo si sadnem a razne mu poviem, ze mu jednoducho nedovolim aby to robil. Musi si uvedomit ze TY mu urcujes hranice a ze to co povies aj dodrzis.
Myslim, ze ziadne dietatko nie je zle ani neposlusne, robia len to co im my dovolime. Drzim ti palce, urzite to nie je jednoduche.

soldi
20. feb 2013

@lubenka131 nie do kuta, na postel 🙂 a ked si chce trieskat hlavu, nech si trieska, nevsimaj si ho 🙂
proste musis stanovit pevne hranice a cez tie nejde vlak.
neexistuje, aby dvojrocne dieta bolo fyzicky silnejsie ako Ty. a este aj psychicky.
to je chyba v Tebe potom.

petrina82
20. feb 2013

my sme v takom veku chodili 2x denne von na 1,5 hod, takze vlastne doma nemali cas robit zle...rano sme zjedli ranajky, isli sme von a kym sme prisli uz bol cas obeda a potom isli spat. Ked sa zobudili mali olovrant a zas sme isli von a ked sme prisli uz bola co chvila vecera a kupanie a spat, takze doma ked boli medzitym tak im to bolo aj vzacne ked sa hrali s hrackami. Myslim, ze dieta potrebuje byt vonku. Aj sa ti unavi a aj bude spokojnejsie ked bude spoznavat nove miesta a deti a pod. Varila som vecer ked spali na druhy den alebo skoro rano...Skus s nim chodit von a uvidis, ci sa to nezlepsi...

maminakatka
20. feb 2013

@soldi no je sama na vsetko ,nonstop 24 hodin denne ,chcem ,aby bola zmena ,som strasne vycerpana uz
@hruska82 len ked ja uz neviem ,co skusit ,je rozumny lebo som mu vysvetlila ,preco odisiel ,ze nas lubi a podobne .......kazdy den o nom rozprava ,zobudza sa s tym ,ze co budu robit ,ked sa vrati .......mozno citi ,ze som ja nervozna ja neviem ...

hruska82
20. feb 2013

@soldi Zle som sa vyjadrila....som mala na mysli venovat sa mu predpoludnim miesto upratovania, alebo dokonca upratovat v jeho pritomnosti s jeho pomocou. Ja som to takto praktizovala...vtedy deticky citili, ze su sucastou celeho dna a prestali bojovat. Takto sme sa ucili ako zvladat deticky, ked sme s nimi same.....no uvidim, aky bude ten moj....mozno tiez budem mat taketo alebo podobne problemy 🙂

lubenka131
autor
20. feb 2013

@sharlotta lenze ja som viac menej len snim ja ho nijak neodstrkujem nemoze mat pocit ze ho zanedbavam nemyslim si mozno je to tym ozaj ze je malo vonku je nevybureny lebo je pravda ze ked je niekto u nas alebo niekde sme mi tak tam je ok...zeby ho to doma nebavilo?
@maminakatka ano presne vsetk okazi dcere trha skolske zosity a tak...a som na nich viac menej sama muz je stale v robote...chodi sem sice mama alebo tato ale to je stale len par minut
@hruska82 ked ja som v tomto upratovani chora neznesem bordel ale veru skusim zajtra pojdem hned doobeda s nim napr do obchodu...dnes som s nim bola u kamosky kusok par domov od nas a zobrala som ho dokonca pesi a bol uplne normalny a prisli sme domov a nanovo...
@cerez haha ale teraz si ma fakt rozosmiala ...😀 skusim ho chvalit aj ja a vyvediem ho ako zareaguje 😀

maminakatka
20. feb 2013

@lubenka131 mne to robi aj vonku ,sadne si do mlaky ,alebo lahne ,lieta ,nezaujima ho ,z ide auto ,ruku neda ........ach jaj ,nech sa tato vrati a uvidim ,ci nastane zmena

sharlotta
20. feb 2013

@lubenka131 Urcite sa doma nudi, skus tie prechadzky vonku a uvidis.Jasne hranice a vela lasky 😉

lubenka131
autor
20. feb 2013

@soldi no vies nemozes to posudit ci je to mozne alebo nie kedze ja som tak vycerpana ze ledna stojim na nohach tak ho nezvladam niekedy ani prebalit tak ma ruky bolia ked ma silno bije a hadze sa mam co robit aby som ho udrzala a tym som taka vysilena ze niekedy povolim neudrzim ho..ale skusim to s tou postelou asi mas pravdu
@maminakatka kolko je muz od vas prec?toto mas ozaj tazke a to ja sa furt stazujem ze je moj muz casto v robote potom keby ozaj nebol doma neviem asi by som skoncila na psychiatrii 😒

hruska82
20. feb 2013

@maminakatka Chudatko moje.....tak mu ten tatino velmi chyba. On bude v poriadku, len si to potrebuje dat do kopy vo svojej hlavke....je aj on zmateny a urcite citi, ze si nervozna! Neskusala si ho bravat medzi deticky? U nas je moznost si zajst do skolky predpoludnim, ked sa deti hraju na dvore. Mozno by mu to pomohlo...mozno miesto toho, co bude robit s tatkom by rozmyslal nad tym, ako sa bude hrat s detickami.

lubenka131
autor
20. feb 2013

@maminakatka ja mam zo seba taky pocit ze som to aj vedela len som si to chcela "asi" uistit overit ci to moze byt tym...dakujem

hruska82
20. feb 2013

@lubenka131 Si ako ja 😀 Musi byt vsetko na mieste, cistucke a vonave doma 😉 Chapem ta!!! No vyskusaj....a to je dobry napad bravat ho na prechadzky aby sa unavil. Joooj, strasne ti drzim palce aby si nasla sposob ako na neho! Treba asi skusat, co by zabralo....

lubenka131
autor
20. feb 2013

@tinus7 je pravda ze ked stracam nervy kricim...mozno si to kompenzuje tym ze krici aj on 😒

maminakatka
20. feb 2013

@lubenka131 no uz je prec 5 mesiacov ,cize Vianoce aj Novy rok sme boli len dvaja a vrati sa o viac ako mesiac ☹ uz len vydrzat
@hruska82 byvam v panelaku a moja suseda ,je moja sestra ,ktora ma o 11 mesiacov starsiu dcerku ,cize je v podstate s dietatom ,len on je strasne zivy ,niekedy hracku pozicia ,inokedy sa za nu ide pobit : 😒 tato mu chyba ,to je take vsetko smutne ,ja som nervozna ,ci je o.k ,ci sa nic nedeje a maly mozno citi ....ale zase ma pocit bezpecia ,ja ho lubim ,som tu prenho ,tak preco mi robi take nervy ? ☹ uz nech je fakt doma ,lebo toto je strasne

lubenka131
autor
20. feb 2013

@soldi nemas prosim tal ink na toho jo frost?nasla som len anglicke

maminakatka
20. feb 2013

@lubenka131 aj ja kricim ,vrieskam ,ale ked vidim ,ze mi kable ide tahat zo zasuvky ,co mam byt ticho ? vsak ja normalne stuhnem a vrieskam .......alebo ked chyti amok a zacne hadzat vsetko ,co mu do ruk pride ,plastovy stol ,stolicky ....

sharlotta
20. feb 2013

@lubenka131 inak aj ja si niekedy neviem rady, aby si si nemyslela 😀 Len pisem, co ja skusam. Nieco funguje, nieco nie. U nas ignoracia nefunguje vobec, ani po zadku. Z coho tazim je, ze mala ma ma velmi rada,tak jej pohrozim, ze idem prec a nebudem sa s nou hrat, ak napr. vrieska, vynucuje si....a vratim sa, az ked sa ukludni.

cerez
20. feb 2013

@lubenka131 Ja mám doma tiež 7 ročnú dievku a ako malá bola úplne iná ako syn. Vzdor u nej extra nebol, umrnčaná nebola, jedine že sa nevedela sama vyhrať. Rovnako si dala povedať, keď som jej niečo zakázala alebo nedovolila. No syn je úplne iné kafe. Trucovitý, umrnčaný, vzdorovitý a keď som šla podľa scenára dcéry, tak to nefungovalo. Nekričím, viac zdôraznim slovo nie a neustúpim pohľadom. Rovnako zabralo veľa chváliť a aj keď rád vyhadzuje no zistila som, že rád aj upratuje. Veľmi rád chodí zahadzovať do koša plienku po sebe a už sa teší, že si pôjde ruky umyť a dá všetkým svoje ruky ovoňať. Proste som zmenila spôsob. Zatiaľ to funguje.

lubenka131
autor
20. feb 2013

@maminakatka ja ti verim v tomto si to viem zivo predstavit ja som nervozna ked je muz 8-12h v robote nech uz dojde ze som s maleho na nervy nie este co mas robit ty....toto je velmi tazke kd je zena sama s dietatom a este tak zivym 😒 ale zvladneme to musime sak mame na vyber?niee 😀

gabikula
20. feb 2013

@lubenka131, ja napriklad nemôžem doobeda ani variť. Varíme večer a pred obedom sa len rýchlo prihreje. Inak by ten môj asi zbúral celý dom a susedia by na nás volali sociálku, taký by tu bol vresk a lomoz. Teraz je to ešte trošku ťažšie, keď je tu bábatko, musím dávať stále pozor, aby na ňho neútočil. Takže každú chvíľku, čo nemám bábo v rukách, tak sa venujem staršiemu. Je to o nervy, vyčerpávajúce a aj tak stále mám pocit, že to nie je dosť. 😒

lubenka131
autor
20. feb 2013

@cerez ano toto robi aj moj pato rad zahadzuje veci do kosa rad si umyva ruky s "aja" akoze jar a mydlo miluje si umyvat zuby...on by aj wc najradsej umyval v tomto je pedant jak ja niekedy az prehnane 😀 dcera moja je taka ze ta sa od mala sama prehra bez problemu...bola a je sicce na mna hodne naviazana a vsade so mnou ale nema problem byt v detskej aj pol dna a vist jedine ked je hladna alebo smadna....u dcery moj zvyseny hlas a pohlad plati u syna nie

maminakatka
20. feb 2013

@lubenka131 zvladneme ,musime ,ine neostava .....kazdy den vstavam s tym ,ze urobime jeden krizik ,odratavame dni ,kedy sa nam vrati a uz nikam nepojde ☹ to je v tom ,ze ja som mala vela zdravotnych problemov ,cize ked som bola v nemocnici ,on sa onho staral v kuse .som pysna na to akeho mame tatina ,lebo toto by mozno iny nezvladol co on .Operovali ma 4 krat a on mi kazdy den nosil maleho ukazat ,aby som to lepsie znasala . on je vzor pre maleho ,ozno preto je teraz taky ,ze sa hneva ,ze odisiel

cerez
20. feb 2013

@lubenka131 A čo sa týka žiarlenia. Nežiarli na sestru, keď je v tvojom objatí? Môj strašne. Malý súkromník! 😀

lubenka131
autor
20. feb 2013

@maminakatka ano presne moj prekacuje stol kos hazde topanky po nas hracky bude tolko HADZAT az kym s niektorej meulomi presne ako hovoris...a ked uz pcha ruky do elektriky aj ked tam mam tie zabrany ja sa vacne tak zlaknem ze zhuknem 😲
@sharlotta j ja mu toto robim ze ho odvediem do izby a necham ho tam a aj mu vysvetlim preco odchadzam ale on tak skrieka ze ma ani nepocuje
@gabikula ty mas velmi maly vekovy rozdiel toto obdivujem ja by som to nezvladla vazne nie

brnka
20. feb 2013

@lubenka131 skus si najst nejaku detsku psychologicku, ta Ti najlepsie poradi, ako reagovat na taketo spravanie a ver mi, ze Ti to dobre padne porozpravat sa 😉

hruska82
20. feb 2013

@maminakatka Tiez asi trpi kvoli tatkovi....on vie, ze ho lubis....no mozno nechape, kde tatik isiel a preco nie je s vami. Mam pocit, ze tatik je prec sluzobne a urcite na nebezpecnom mieste, ak sa onho tak bojis....tak vam drzim palceky, nech ten mesiac rychlo ubehne a vy ho mate doma v bezpeci!!! Drz sa nam!!! Mozno u tvojho synceka by ani nic nezabralo, mozno bude stacit ak ocino pride domov 😉