3 mesačná dcérka má 6 kg. Je obézna?

lusia222
16. jan 2013

Ahoj mamicky,chcem vas poprosit o nazor.Mam takmer trojmesacnu dcerku ktoru dojcim.Ma uz vyse 6 kg a stale pocuvam z kazdej strany ze je tucna,ma nadvahu a mam ju obmedzovat v papani.Ja mam na to sice uplne iny nazor ale cisto zo zvedavosti by som rada vedela aj vas nazor,dakujem.

briketa
2. feb 2013

keby ti teraz vsetci napisali. ze je obezna, tak to ju budes hladovat 😨 ako sa vobec mozes takto zamyslat pri trojmesacnom dietati??

rora
2. feb 2013

moja dcera mala 3 mesiace a tiez 6 kil. a na tele ziadny tukovy zahybcek alebo "faldiky" ako mavaju niektore ine babatka, praveze bola ako slizik. bud rada ze ti dieta pribera a je zdrave. prijde mi velmi zbytocne sa pri tak malom dietati zaoberat slovom obezita.

blackcat8885
3. feb 2013

Znamej syn mal v 3mes.8,5kg myslím,že ten bol obézny až moc ale myslím,že čím viac sa bude hýbať tak sa mu hmotnosť znormalizuje

rheia27
3. feb 2013

@lusia222 nic si z toho nerob, vsetkych posli do teplych krajin a povedz im ze o take nazory nestojis 🙂

nasa ma 5mesiacov a tyzden a vazi okolo 9kg, moze mat tak 80cm a nik by na nu nepovedal ze je silna 🙂 dokonca sustavne kaka zelene, co sa vola hladova hnacka, cize ani nespapa co by mala..
ak mas pochybnosti tak sa porad so svojou pediatrickou

a skusat na dietati diety alebo davat menej jest aby bolo hladne, tak to je nonsense

orthia
6. feb 2013

Tak je pampusik, no a co...pokial je len kojena, netreba ju obmedzovat vobec, ona sama najlepsie vie, kedy ma dost. Keby papala umele mlieko, alebo sledene caje, to by bolo o inom, ale takto o nic nejde. Obmedzovat ju mas cas potom, ked budes riesit, ci jej dat kexik alebo jablcko (-:

sjuz
6. feb 2013

no moja mala je iba kojena a ako 3mesacna mala 7.4kg (narodila sa 3790g), a urcite ju za obeznu nepokladam, ani lekar. skratka rychlejsie rastie a pribera. Teraz ma 8.2kg a 4.5 mesiaca...

lusildahubova
7. feb 2013

Moj malý ma 3 mesiace aj tyzden a ma vyse 7 kg. Podla mna to je normalne on to vybeha ked zacne chodit. a papa UM. skoro od narodenia.

kkl82
7. feb 2013

ak ju dojcis a ma tolko kg, tak to nie je ziaden problem. ak by mala bola na um, tak by to mohlo byt na zamyslenie, lebo um zvykne obsahovat strasne vela cukru a prisad, ktore zvysuju chut do jedla. a tam by sa mohlo stat, ze sa to dieta prepchava. no pri materskom mlieku je prirodzene, ze je trochu tucnejsie, no neobsahuje nic navyse, co by nejak skodilo. p.s. moj maly kojeny mal v 4 mesiacoch 6,8 kg a patril k tym tazsim detom, teraz ma 11 mesiacov a ma "len" 9,5 kg - co uz patri k tym najchudsim v nasej skupine... bez redukcnej diety, stale kojeny, no samozrejme, ze papa uz aj normalne jedla. len mu nedavam pribinaciky, sladke keksiky a podobne zbytocnosti, co bezne davaju ine mamicky...

karollka21
7. feb 2013

moj maly mal na konci 1.mesiaca - 5kg, na konci 2.mes - 6kg, na konci 3. mes - 7kg (bol cisto len kojeny). Po tretom mesiaci prestalo byt priberanie na vahe take enormne. Teraz ma tri rocky a je uplne normalny. A popravde si neviem predstavit, ako pri dojcenom babatku obmedzit porcie 🙂. Nic sa neboj, mas uplne normalne babo ;)

yesno22
7. feb 2013

@lusia222 nie je obézna 🙂 Ak plne kojíš, váhu nerieš. To by som môjho syna musela držať na redukčnej diéte od narodenia...pôrodnú hmotnosť mal 3,8kg a mesačné váhové prírastky /merané pediatričkou/ 1,4kg-1,4kg-0,7kg-1,3kg ... ako 3m mal okolo 6,6kg 😉 Neboj, keď prejdete na príkrmy a keď sa malá začne viac hýbať, upraví sa to. Kojené deti nie sú nikdy obézne. 🙂

ivia123
7. feb 2013

určite nie je obezna ,vobec sa nad tym netrap.Maš krasne dieťatko a je len vaše,tak si ho chraň,a nehľadaj chyby. 🙂

zuzanka.h
7. feb 2013

nie je...

tanja111
7. feb 2013

kraasa,len nech papka pekne aj nadalej...moja mala ma 1a7mes. a ma 10,2kg... 😒

dadula83
7. feb 2013

tak tomuto čo tu píšete trochu nerozumiem, prečo iba kojené deti nie sú obézne? to ak sa dáva dietatku um tak obézne je? a ak je hladné tak mu to umelé mlieko nemám dať? ale ak kojím tak ho možem kludne nakrmiť? čo ste sa všetci zbláznili!!! ved je to úplne jedno, pokial je dietatko zdravé a spokojné nemáte čo riešiť.

domak2
7. feb 2013

@dadula83 Aj mnato zaujimalo tak som to teraz kukla, deti na UM maju vyssiu tendenciu k rastu obezity, nakolko vacsinou vypiju kolko im das do flasky, preto sa potom tazsie ucia kolko chcu jest,kdezto dojcene det sa ucia regulovat kolko chcu vypit od narodenia a ide aj o ine zlozenie bielkovin a tukov, ktore v tele inak metabolizuju. Ale samozrejme to vsetko vychadza z priemeru 🙂

1katkas
7. feb 2013

na take nazory, ze je obezna sa vyser.... este je malicka mliecko jej daj ked si pyta 🙂 ..moj mal tiez tak nejako vahu

dadula83
7. feb 2013

@domak2 chápem, že materské mlieko je iné, ale ved nemožem dietatku nedať, ak je hladné, ved dolezité je aby bolo napapané...neviem si predstaviť, že by som mojej dcérke dala menej, ved by mi spustila taký rev až hroza. takéto veci ma ani nenapadlo riešiť. 😉

domak2
8. feb 2013

@dadula83 to je jasne, len pri UM je tazke odhadnut kolko je to spravne, ked malu prilozim, tak vidim, ze niekedy si len tak cucka a duma, co bude neskor vyvadzat 😀 kdezto ked som zo zaciatku davala um, tak proste len pila kolko to slo, asi aj tam bude ten rozdiel 🙂 Ale inak autorka v chce v druhej teme davat ovsene vlocky (v 3 mesiacoch ) lebo je hladna, takze tak 😒

daanuska
8. feb 2013

@lusia222 ahoj neboj nieje obezna-ja som mala ten isty problem ze som neustale pocuvala: och ake ma tucne nozky a aka je velka atd... a najviac ma zarazalo tvrdenie ze vsak jej nedavaj tolko jest lebo je tucna ! a to neustale porovnavanie s inymi detickami v jej veku no hroza ☹ poviem ti len jedno : absolutne tie reci nepocuvaj a ak, tak jednym uchom dnu a druhym von-deticky sa nemaju obmedzovat v jedeni. Moja dcerka bude mat 8 mesiacov je od zaciatku na UM a tym ze je aktivna-hybe sa a papa prikrmy tak uz nepribera tolko ma 9,5 kg a v papani ju stale neobmedzujem 😀 deticky na zaciatku dost priberaju ale potom po cca pol rocku sa to ustali...a inak nepoznam nic krajsie ako krasne baculate babo so zahybcekmi na rucickach a nozickach 😎 😀

silviami
8. feb 2013

@lusia222 super že kojíš, a ako baby píšu, nie je obézna, kojené dieťa nemôže byť obézne. Uvidíš ako začneš príkrmy a bude sa hýbať, tak sa to spraví, ber to že máš krásne baculaté bábo, ja keď si teraz predstavím ako moja malá mala stehniská, tak som na mäkko. Moja nikdy nebude také to podviživené dieťa, ani ja ani manžel nie sme štíhly, ale teraz má 4 roky a ledva 20 kilo. A je úplne v pohode. A nemá žiadne zdravotné problémy, okrem bežných vírusov, čo pripisujem kojeniu a dobrej výžive okrem iného.

luciferova
8. feb 2013

Moj este nema 3 mesiace a vazi 7kg, obezita mi vsak na um nezisla 😅

lusia222
autor
8. feb 2013

@domak2 nebolo to hladom...

domak2
8. feb 2013

@lusia222 akykolvek dovod je prilis skoro pre take malinke babo.

mandarinkaa
8. feb 2013

urcite nie je...

lucia006
11. feb 2013

Moj syn mal na 3 mes.7100g a nepripada mi tucny.podla mna ju hladnu urcite nenechaj ,ona to neskor rozbeha 😉

222lusinocka
13. feb 2013

moja malicka bude 24-teho mat 6 mesiacikov a vazi 9240g a meria 69,5cm je to riadna babizna 🙂 ....je len kojena so zeleninovymi prikrmami a dr nad nou zalamuje rukami

nadula01
13. feb 2013

@lusia222 strasna hlupost..asi by si jej mala nasadit dietu..vobec nie je tucna .ja poznam momentalne v mojom okoli babatko co ma cosi vyse mesiaca a ma skoro 6 kg a tiez nie je tucne..

beruska141
13. feb 2013

nasa mala v troch mesiacoch 6700g. bola buclata, ale to vybehala postupom casu. 😉

monika15
13. feb 2013

@lusia222 jezisi kriste !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
moje dieta malo 6kil o 3 tyzdne po porode !!!!!!!!!!!!!!!!!
skadial taku hlupost si nabrala prosim ta....
len ju nedaj na dietu please !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
je to uplne normalne.....
na nikoho nepocuvaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

czechzuzanaba
13. feb 2013

@lusia222 Uplne zmen postoj - bud na to velmi pysna, ze takto krasne pribira, kdyz ju vyhradne kojis! Z kazde strany pocuvas ze je velka? A kdo ti to rika?